Axpert

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Dotaz - Axpert mající jen USB výstup - lze RS 232?

Příspěvek od marsal64 »

Dovolím si ještě opakovat dotaz v tomto vlákně. Mám Axperta VM II 24V 3000W PF1, který má pouze připojení USB k PC. Potřeboval bych RS-232. Neví někdo, jestli je to jen otázka (ne)vyvedení konektoru, tj. že na desce najdu místa, kam připájet dráty s tím, že RS-232 bude funkční?
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Axpert

Příspěvek od DanoP »

Priamo rs232 tam nebude, ale v úrovniach TTL tam rx/tx je, ten ide do čipu pre USB.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Axpert

Příspěvek od marsal64 »

Prima, takže najít, dát převodník a mělo by fungovat, pokud rozumím. Díky.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Axpert

Příspěvek od mobilik »

Tam to nájdeš hneď. Je to plošák na boku skrine. :wink: presne tam kde je USB.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Axpert

Příspěvek od petrd »

Dotaz - rezim SbU

kdyz prepnu poloostrovniho Axperta (Axpert V PF1 PWM 2kW/24V) do tohoto rezimu dela me mereni napeti na baterii (2x AGM v serii) takoveto spicky. To zpusobuje tedy lednicka. Ale muze mi nekdo trochu objasnit co ten Axpert vlastne v noci dela ? Ok, Neni svetlo, vezme si ze pro lednicku site, ale jak a proc vyrobi tu spici na baterii ?
(normalne bych se k 28V dostal celodenim nabijenim pres svych 800W pk) A je to vubec pro baterii vhodne ?
Přílohy
axp.jpg
rva
Příspěvky: 3514
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Axpert

Příspěvek od rva »

A není to náhodou tak, že když sepne lednice, tak se Axpert přepne na DS a chvilku je na DS a to je ta napěťová špička, protože z baterie se nic nebere, dle nastavení Axperta se možná i dobíjí z DS?
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Axpert

Příspěvek od ota »

Podle všeho se Axpert dobíjí z DS pokud klesne napětí pod 25V.
Buď má baterie velký vnitrni odpor nebo je úbytek na přívodu. Proto ty poklesy při záběru lednice.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Axpert

Příspěvek od petrd »

ota píše:Podle všeho se Axpert dobíjí z DS pokud klesne napětí pod 25V.
Buď má baterie velký vnitrni odpor nebo je úbytek na přívodu. Proto ty poklesy při záběru lednice.
Diky, to vypada dost pravdepodobne - mam zatim jen mensi AGM 2x 40Ah v serii a asi 6mm metrovy privod k nim (proste jsem nemel jine lanko po ruce, predelam to..) a merim na svorkach baterek.
A je toto pro ty baterky nejak vyrazne skodlive ? (jestli SbU rezim opustit nez elektrarnu zrekonstruuju...)
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Axpert

Příspěvek od rottenkiwi »

Nie pre baterky, ale je to škodlivé pre menič, volá sa to DC RIPPLE a ak je veĹký,
tak sa ničia kondy a napr. Victron začne svietiť na žlto alebo aj červeno.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

petrd píše:
ota píše:Podle všeho se Axpert dobíjí z DS pokud klesne napětí pod 25V.
Buď má baterie velký vnitrni odpor nebo je úbytek na přívodu. Proto ty poklesy při záběru lednice.
Diky, to vypada dost pravdepodobne - mam zatim jen mensi AGM 2x 40Ah v serii a asi 6mm metrovy privod k nim (proste jsem nemel jine lanko po ruce, predelam to..) a merim na svorkach baterek.
A je toto pro ty baterky nejak vyrazne skodlive ? (jestli SbU rezim opustit nez elektrarnu zrekonstruuju...)
Zákaz nabíjení ze sítě a nebude ti to dělat jednoduché řešení
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Muj axpert nebyl schopen toto poslechnout ale snad u jineho mpdelu to funguje....
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Poslouchají na to všechny MK na to neposlouchá v SUB ale v SBU poslouchá
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Diablo,
tak to právě není uplně pravda rozebíral jsem to ve vlákně verze co mám VERFV: 00071.61 a VERFV2:00001.10
ikdyž jsem vysloveně zakázal nabíjení ze sítě, vždy při překlopení času ž 23:59 na 0:00 se to objevilo.... dokládáno grafy v mým vláknu

no ale zřejmě to sem nepatří.
Zdraví Víťa
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Vitek píše:Diablo,
tak to právě není uplně pravda rozebíral jsem to ve vlákně verze co mám VERFV: 00071.61 a VERFV2:00001.10
ikdyž jsem vysloveně zakázal nabíjení ze sítě, vždy při překlopení času ž 23:59 na 0:00 se to objevilo.... dokládáno grafy v mým vláknu

no ale zřejmě to sem nepatří.
Zdraví Víťa
Bylo mi řečeno že už to nedělá
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

možná nová aktuální verze firmwaru 71.80 ale tu nemám tak nemužu soudit.
Buff
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 22, 2019 4:35 pm

Re: Axpert

Příspěvek od Buff »

Zdravím zkusenejsi borce. Mám menší dotaz. Provozuji nový PIP3024gk a nějak nechápu zpusob měření zátěže v rezimu SUB. Že si tento axpert pri zátěži kterou nepokryje pv pomaha sítí je obecně znamo, ale co ve skutečnosti měří na výstupu (zátěž) mi není jasné. Když menic zatěžuji tak do 200w, tak ji vubec neregistruje a ukazuje nulu. Když přidám, treba bojler, 1,5k w, tak ukazuje cca 900w a podobně. Kdyz při této zátěži prepnu na SBU, okamžitě ukáže zátěž správně, registruje zatizeni cca od 20w a samozřejmě co nestaci PV, vezme z baterie. Proč je v tom rozdíl, nebo jsem mimo?
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert

Příspěvek od lzahradil »

Vitek píše:Diablo,
tak to právě není uplně pravda rozebíral jsem to ve vlákně verze co mám VERFV: 00071.61 a VERFV2:00001.10
ikdyž jsem vysloveně zakázal nabíjení ze sítě, vždy při překlopení času ž 23:59 na 0:00 se to objevilo.... dokládáno grafy v mým vláknu

no ale zřejmě to sem nepatří.
Zdraví Víťa
Já mám MK s verzí 71.70 a nabíjí pořád i když to v menu zakážu.
Stejně jako když provedu nějakou změnu přes display, tak watchpower ji nezaregistruje. Stejně to funguje i obráceně. Pošlu příkaz přes USB nebo rs232, měnič ho vykoná ale když kouknu přes display tak ten o ničem neví a ukazuje původní. Jakmile display pak vyskočí z menu tak se samozřejmě provede hodnota dle displaye. Má to prostě mouchy
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

To že nerespektuje zákaz nabíjení je jen v režimu sub tak to prostě je pak začne baterku používat jen jako zálohu takže já mám nastaveno jen 2A dobíjení ze sítě a pak to občas hodin do režimu sbu aby to baterku pak opět vybilo někdo to tu už psal že bude řešit odpojování ds přes napěťově relé . Jinak já přes mobil používám watchpower přes bluetooth a pokud jde o nastavení tak krom napětí baterií to ostatní příkazy akceptuje
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert

Příspěvek od lzahradil »

Já mám také nastaveno 2A.
Jen je hloupé když máš baterku skoro dobitou ze slunce, a po západu slunce ti solár odpojí a začne to zbytečně nabíjet z DS. Sice 2A ale nabíjí. Ráno je baterka plná a energie zůstává na střeše protože nemám odběr.
Já jsem původně psal o stykači a odpojovanim DS.

Příkazy to akceptuje. Ono to třeba mezi SUB a SBU přepne. Ale když pak koukneš do menu přes display tak i když je v sub tak ukazuje sbu.
Napíšu do mppsolaru jestli nemají novější FW. Když už tam je ta možnost ho jednoduše nahrát. Nebo nemá ho tu už někdo?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Chlapi tohle jsem probiral ve vitove chatrci zrejme jsem byl jeden z prvnich kdo na to prisel. Teoreticky staci zmenit cas a nebo jiste nastaveni. Mam tam ted jakesi nastaveni kdy to opravdu ze site pri preklopeni realneho casu nedobiji ani 2 A. Pokud chcete muzu Vam poslat moje nastaveni a muzete zkouset


Zdravi Vita...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek