Izypízy nádobíčko do domečku?

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Ahoj, rad si necham poradit, jak vyresit sviceni a dobijeni telefonu v malickem domecku. Nasel jsem toto : https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 83237.html
Je tato sestava vhodna pro evropskeho uzivatele? Pripadne vedeli by jste o vhodne alternative?
Diky
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od mobilik »

Na to sa vykasli, este budes platit clo a DPH.
V CZ sa poobzeraj po bazosi a najdes isto lacny PWM regulator, ktomu lacny panel a bateriu z auta ktora uz nestiha startovat auto. Nezabudnut na poistky a svietis na 12V
napr regulator, ale neviem ci je MPPT, ale to je jedno na taku zostavu: https://elektro.bazos.cz/inzerat/738499 ... otesny.php
K tomu panel do 100W a mas jednoduchy system na svietenie. :wink:
Pripadne take PWM regulatory ako predavaju na bazosi po 900Kc sa daju kupit na aliexprese za 8€.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Diky za radu, ale ja olovenou autobakterii nechci. Ma nekdo osobni zkusenost s timto, nebo jemu podobnym asijskym vyrobkem?
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od vla »

Taky bys měl pořešit co s těmi ostatními devíti budeš dělat. :D
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od volente »

Na svícení používám už dva roky panel vlastní výroby, výkon asi 30W, a 2x100Ah olovo ( https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=64&t=2473 ). V zimě jsem je musel jednou nabít, jinak autonomní systém. Jako zdroj světla používám LED COB pásky o výkonu 10W a 3W.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Cenim si vasich rad, ale mohl by mi nekdo odpovedet na tu sestavu,co jsem nasel? Obsahuje to neolovenou baterii, tipuji ze s lepsi vydrzi a zivotnosti nez olovena autobaterie. Dekuji
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od volente »

No dobře.
Zkušenost s tímto nemám, ALE, a těch je tu několik.
Např údaj o kapacitě, 40800mAh, 3,7V. To je celých 150Wh uložené energie, a to je žalostně málo.
Přes den budeš fungovat dokud bude svítit a večer bude aku brzy bez energie. Pokud svítit nebude tak budeš bez energie.
Nevím co si představuješ pod pojmem malý domeček, ale tohle je tak na čundr do stanu.
100W měnič na 230V je tak možná na noťas, nebo holící strojek. A z této baterie na chvilku.
Takže můj závěr zní že Izypízy nádobíčko do domečku s toho nikdy nebude.
Třeba tento model už by do nějaké trvale neobývané chatky asi mohl posloužit: https://www.alibaba.com/product-detail/ ... .10.SUSifL
Ale ta cena je někde jinde.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

:-D domecek bude mit vnejsi rozmery 2,5x2 metry,cili vetsi stan. Sviceni dve zarovky 5w na 12v,obe naraz nepobezi. Jedna na cteni, druha u postele. Obcas dobit svetlo na kolo a tablet, tot vse. Kolik Wh sebere tablet s baterkou 10000mah?
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od volente »

10 Ah x 3,7V + ztráty při nabíjení asi 15-20%.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Tedy asi max 50Wh? Dekuji za rady. Uz par let se snazim o minimalisticky zivot, bavi me to, ale vlastni elektrinu jsem zatim neresil. Stavajici domecek 4x3 metry nemam napojeny na site a dobijel jsem si telefon v praci, obvas u sousedu a svitil si celovkou. Ted si chci doprat elektrickou sobestacnost:-)
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od kodl69 »

Pokud to budeš využívat v létě, tak není problém, ale v zimě se někdy stane, že nemám ani 0.2kWh z 1.5kWp pole... (6 panelů 1.6x1m) Tak aby nebyl moc optimizmus.
Stavěl jsem dětem domeček na hraní, 2.2x2.2m, 1.5m nad zemí, a zrovna tam taky řeším elektriku. Ale dost bojuju, rád bych, aby si mladej mohl z toho nabít elektromotorku aspoň o prázdninách a aby třeba taky mohli návštěvám vařit čaj nebo kafe, ale nějak mi nestačí plocha střechy, mám na to dva amorf. panely 120Wp, a to se mu 2.5kWh baterka nedobije ani za celej den v prudkým létě, a co terpv 60Ah 52V co mám nachystaný na napájení elektriky v domečku. Akorát měnič mám jenom 500W, a nevím kde koupit max. 300W konvici... Možná zkusím nějakou stvořit přímo na 48V...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Domecek bude celorocni, me jedine bydleni. Mala lazenska kamna, jako akumulace tepla. Vareni na plynove bombe, pokud budu topit v kamnech, tak na kourovodu bude plotynka na prihrev. Prijde mi ta solarni sobestacnost docela narocna, ale pak ta radost, ze "nezivim" uhlobarony a mnoho dalsich a nenici se krajina tezbou hnedeho uhli v podkrusnohori..
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od mobilik »

Nehnevaj sa na mna, ale ak tam chces byvat cely rok, tak si tam daj radsej normalnu bateriu a nejaky lacny regulator ako toto...
Bude to 100% lepsie. :wink:

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

https://www.amazon.de/AFTERPARTZ-Lithiu ... F5RKMRXD91

Da se toto zarizeni dobijet solarnim panelem, aniz by se muselo porizovat spousta ficur okolo?:-)
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od dracekvo »

Řeknu ti to takhle. Tyhle krabice jsou akorát předražený sra..ky ať vybereš jakoukoliv. Říkáti to tu každej, kdo už nějaký solární systémek má.
Když si koupiš 240Wp panel, k tomu levný 20A PWM regulátor, k tomu obyčejnou olověnou startovací aku yuasa 105Ah tak na tom budeš 1000x líp jak s nějakou takovouhle taštičkou.
5W žárovka na čtení? To jako vážně? Kup si prosimtě buď z hadexu 12V úsporky v akci (jestli ještě jsou), nebo aspoň 20W led pásek.
5W je tak žárovna dobrá na to, abych v noci nenakop noční stolek, nemluvě o účinnosti takový žárovky.
A nemysli si že nějaký čínský lipol baterky budou oplívat nějakou dlouhou životnosti. Moc bych za to nedal. že velká startovací aku používaná stejně jako ten kufr vydrží dýl. Ono ten kufr vybiješ každou chvilku do mrtva. Ale tu velkou baterku sotva z 1/20.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Diky za tvou radu:-) 5w zarovka je proto, pac se vecer nepotrebuji oslnovat silnym svetlem, ale staci mi velice jemne svetlo, mam citlive oci na umele sviceni. Zarovka nebude viset na strope dva a pul metru vysoko. Tata pracoval asi 30 let v autobaterkarne, vim co je olovo a sirovka za svinstvo a nechci to dal podporovat, kdyz mame pokrocilejsi moznosti. Jde vic o kvalitu, nez o kvantitu. Co dnes z elektroniky nepochazi nekde z asie?
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od rva »

Wesley píše: Da se toto zarizeni dobijet solarnim panelem, aniz by se muselo porizovat spousta ficur okolo?:-)
Na vstupu to má 15V/4.5A, takže asi dá. Minimálně bych vybral (napěťově) vhodný panel a zapojil ho přes DC/DC měnič, na kterém nastavím napětí 15V a max. proud 4.5A. Papírově může vyhovovat třeba https://www.aliexpress.com/item/1pcs-5A ... 08037.html ale raději bych zapojil dva paralelně, ať se nepřehřívají.
S takovým zařízením tady budeš mít asi premiéru, tak zvaž, proč asi. Kdyžtak na prošlapání nové cesty jsem určitě zvědavý.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od dracekvo »

Pokud nechceš teda olovo. Tak si aspoň sežeň nějakou bazarovou lipol/lion/lifepo z nějakého samohybu.

Ale pokud chceš mermomocí takový kufřík a nedáš si poradit, tak prosím směle do toho. Určitě nebudu sám, kdo bude zvědavý na postřehy z používání. Ale já tvrdím, že poměr cena/výkon je katastrofální.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od vlkazajac »

Wesley píše:Diky za tvou radu:-) 5w zarovka je proto, pac se vecer nepotrebuji oslnovat silnym svetlem, ale staci mi velice jemne svetlo, mam citlive oci na umele sviceni. Zarovka nebude viset na strope dva a pul metru vysoko. Tata pracoval asi 30 let v autobaterkarne, vim co je olovo a sirovka za svinstvo a nechci to dal podporovat, kdyz mame pokrocilejsi moznosti. Jde vic o kvalitu, nez o kvantitu. Co dnes z elektroniky nepochazi nekde z asie?
A viete, co za svinstvo je lítium? Skúste sa informovať, ako sa žije v okolí baní v Číne a Bolívii. A bude sa Vám páčiť, keď sa ťažba rozbehne na Cínovci, za rohom ?
Viete, že náš organizmus prijíma svetlo celým telom, nielen očami? Spýtajte sa severanov, čo im najviac chýba a aké majú obľúbené metódy relaxovania.
Zanechať minimálnu stopu, to je pekný trend. Len aby potom ľudské možno celoživotné snaženie nezmietla spotreba fosílnych palív v záchranárskom vrtuľníku a zdravotná starostlivosť.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Kazdy sveho zivota strojvudce. Cili, rad bych bezolovnatou variantu, ktera poslouzi dele jak dva roky a poslouzi skromnym svicenim a obcasnym dobijenim telefonu. Zadna tv, pracka,lednicka,fen s vetrakem na oblacku, vse je uz v kremikovem nebi. Jeste me napada baterie z brambory, nic ekologictejsiho asi nebude..krom volne energie:-) a s tim svetlem,par let jsem vecery travil pri kratkem led pasku,ktery byl jedinym zdrojem svetla v celem domku.

Odpovědět