Ostrov 15 KWp

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
Miso
Příspěvky: 12
Registrován: ned dub 16, 2017 8:39 am

Ostrov 15 KWp

Příspěvek od Miso »

Dobrý deň,

Na svojej prevádzke mám trochu väčší ostrovný systém ( bez prístupu na DS ). Objekt bol v minulosti napájaný z iného neverejného zdroja, ale prípojka dožila a cena novej sa rovnala cene vlastnej FVE .

Zakladné paramentre: 15 KWp , batérie Pb + kyselina 48V a C20 1350Ah, 3f , technológia Studer.

Nie som z odboru - som užívateľ, systém mám "na kľúč" .

Mám záujem požiadať iných členov o radu na spôsob pridania druhého batériového setu.

Zimné cykly sú ca 10-15%, letné potom 40-60%. Systém poháňa hlavne technológiu, ktorá ide iba v letnom období. V zime iba byt a obehové čerpadlá kúrenia. V lete ide nonstop len najnutnejšia technológia, ostatná ostatná cez spínacie hodiny len v čase svetla, aby som ráno nebol pod 60% a nemusel v prípade zamračeného dňa riešiť štart generátoru. A naopak v pekné dni majú baterky 90% už okolo 13-tej.
Aby som si vylepšil komfort prevádzky uvažujem nad kúpou ešte jedného batériového setu ( samozrejme rovnakého ako pôvodný ).

Tu by som chcel požiadať o radu - zapojiť ho paralerne s pôvodným aj keď nie sú rovnako staré ( pôvodný má 15 mesiacov ), alebo ho dať ako záložný s tým že sa systém naň prepne pri poklese SOC na pôvodných baterkách povedzme pod 55% ( systém mal možnosť prepínať na pôvodnú prípojku - pokiaľ bola použiteľná , takto by prepínal na druhý batériový set ) ?
Pri druhej variante by sa samozrejme muselo podobne nastaviť aj nabíjanie - verím, že na RCC-02 by sa takáto funkcia našla.

Za odpovede vopred ďakujem.

Miso
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Ostrov 15 KWp

Příspěvek od JonasPP »

Tak môja rada by bola priame napojenie na pôvodnu bateriu bez žiadnych okolkov.1350Ah olovo bude niečo na spôsob OpzS,popripade podobna technologia,tak pri tejto technologii je rok aj kus iba drobnosť,ovšem ak sa spravne použivala.
Dokonca navyšenie kapacity odľahči tu pôvodnu bateriu a tym predlži jej životnosť a stupne aj použitelna kapacita o dajake percento.Zaklad je len dodržiavať pokyny na prevadzku tohto olova,ktore istotne pri 15KW solarku nebude problem dosiahnuť aspoň raz za tyždeň.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek