Studer informacie

Regulátory Studer
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od dave »

ved podla tych kodov co som uviedol - musis zmenit, ale ked ti to nic nehovori, tak sa radsej obrat na niekoho kto ti to nastavoval ;)
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Studer informacie

Příspěvek od bol-St »

Ano instaloval jsem systém sám a kódy mi něco říkají.....Zkusím a uvidíme.
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Studer informacie

Příspěvek od bol-St »

Všechny proměnné které zmiňuješ výše, jsou ve verzi R682 nastaveny default na hodnoty které uvádíš.
Výjimkou je jenom 5096 - kde je defaultně nastaveno 60s tak to upravím na 120s, ale moc si od toho neslibuji.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Studer informacie

Příspěvek od DanoP »

Mam menice aj XCom zo secondsol-u a sprava "SCOm Watchdog ..." sa objavi ked mi spadne komunikacia na seriovom porte s XCom. Pokial mi aplikacia bezi a pravidelne cita udaje cez XCom tak ziadna hlaska nechodi. Naozaj to vyzera tak ze pokial sa na seriovom porte prerusi komunikcia tak to hodi tu hlasku inak nie. Cize to vlastne robi co ma...
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Studer informacie

Příspěvek od bol-St »

bol-St píše:Všechny proměnné které zmiňuješ výše, jsou ve verzi R682 nastaveny default na hodnoty které uvádíš.
Výjimkou je jenom 5096 - kde je defaultně nastaveno 60s tak to upravím na 120s, ale moc si od toho neslibuji.
Tak věci se mají jinak, než se zdály.
V technické specifikaci od Studeru k verzi R682 je to jak jsem psal výše. Když jsem ovšem začal proměnné kontrolovat, tak bylo vše jak píše @dave, tedy proměnné neměly hodnoty uvedené ve specifikaci jako default.
Vše jsem tedy přepsal, až na jednu proměnou 5113, kde se mi to nepovedlo ani opakovanými pokusy zapsat.
chyba5113.jpg

Nicméně výsledek je takový, že poslední chyba 66 mi přišla včera v 16:10 a od té doby už je klid.
Tímto děkuji @dave za poskytnutý návod.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od dave »

neni zac ;)

FYI: Je ale mozne ze uz si tam mal nieco z toho povodne nastavene, pretoze FW upgrade myslim nemeni konfiguraciu, to by si musel kazdy upgrade znova nastavovat/kontrolovat
mrazik
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 02, 2021 10:28 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od mrazik »

Dave tu psal o problemech s 232i, tak já narazil na jiný problém s touto jednotkou - neodesílá data přes RS232. Na portálu ani v aplikaci neukazuje zadne data. Na RCC neni problem. Koupil jsem ji ,,jetou" spolu s XTM (ta funguje bez problemu) .
mopadzi
Příspěvky: 992
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

už jsem se setkal s XCOM RS232 kde byla vadná čtečka a GUID vygenerované na PC si po zasunutí do !!připojeného !! XCOM
jednotka nenatáhla...kuchni to ...Co se děje když do Xcom zasuneš SD kartu? Připomínám že to musí být zapojené do systému a systém zapnutý
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

CI ti natiahlo GUID zistis v menu RCC-> sipka hore - hore->System info-> menu 2 (RCC2)
system_info.png
mrazik
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 02, 2021 10:28 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od mrazik »

GUID se zapise spravne, Led sviti, Moxa bluja, ale data se nezobrazi. S jinou 232i to funguje.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

skus resetnut 232i do defaultu. nahraj fw na sd kartu, adresar 02 premenuj na 03 a vraz to do 232i.
mrazik
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 02, 2021 10:28 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od mrazik »

Kde v menu RCC najdu reset 232i do defaultu ? A ktery firmware myslis ? Aktualni R682 ?

Jinak update na R682 jsem ted delal v RCC a adresar prejmenoval na 03.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

mrazik
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 02, 2021 10:28 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od mrazik »

Reset s adresarem 03 jsem delal jeste pred spustenim. Delal jsem ho i pri nove verzi R682, ale stale stejne-neposila data. Takze 232i pujde na reklamaci.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Ja som riešil minulý týždeň to isté viac menej. LAN neposielali dáta RX/tx neblikalo, skúšal som všetko možné a nakoniec pomohla po reset len Nová registrácia u studera a nové nastavenie.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Charlie_XZ »

Ahoj,
po různých peripetiích s Axpert King II jsem skončil u 3x XTM-4000 + xCom232i ze secondsolu, zatím to provozuju v defaultním nastavení 3 fáze a baterka s BMS bez komunikace a než se vysypu za variostring baterku nabíjím přes zapůjčený Axpert Max.
Studuju informace které jste tu nashromáždili a brzo začnu nastavovat, nicméně chtěl bych vám poděkovat za hromadu skutečně užitečných informací, budu mít časem asi nějaké dotazy.

Rozchodil jsem dle návodu zde komunikaci do cloudu s XCom232 + MOXA a ted mě trápí aplikace do mobilu Studer Easy Monitoring, pokud kliknu na položku grafů aplikace s zhroutí a restartuje, je to stejné jak v ios verzi tak na androidu, setkal se někdo z vás s podobným problémem, chodí vám to ?
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Pokud jsi to dělal dnes a na kartě ještě nejsou data, které by byly přeneseny do cloudu Studeru, tak to dělá.
Zkus to zítra nebo pozítří.
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Charlie_XZ »

Kobra23 píše:Pokud jsi to dělal dnes a na kartě ještě nejsou data, které by byly přeneseny do cloudu Studeru, tak to dělá.
Zkus to zítra nebo pozítří.
Díky za reakci, už je to dva dny, každopádně úplně bych nečekal že absence dat je důvod proč by měla aplikace spadnout ...

Musí se někde něco nastavovat aby chodily kompletní data, na webu vidím dashboard, ale když kliknu na záložku datalogs, dostanu hlášku "Unfortunately there is no data" a jediný co tam je je položka "upload datalog files"
Naposledy upravil(a) Charlie_XZ dne stř srp 17, 2022 9:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Kobra23 »

Ale ona padá jen při kliknutí na grafy. Jinak je funkční, ne?
Charlie_XZ
Příspěvky: 50
Registrován: pon led 06, 2020 5:58 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od Charlie_XZ »

Kobra23 píše:Ale ona padá jen při kliknutí na grafy. Jinak je funkční, ne?
JJ v aplikaci je vidět takový ten celkový přehled co lze rolovat do stran, info díky konfiguraci mám ale jen o momentálním výkonu, na druhý stránce o napětí baterie a na 3 celkovou bilanci spotřeby za včerejšek a za dnešek.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek