Jančiho podtatranske solarka.

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od rva »

Jenom alternativa k utěsnění. Dělal jsem "ateliérové" zasklení šikmé střechy, kde byla izolační dvojskla kladena přímo na krokve a mezi nimi byla mezera asi 1cm, kterou jsem vypěnil PUR pěnou, tu po zatvrdnutí seřízl a natřel barvou. Je to nad obytným prostorem zatím 10 let, ale neteče to.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
ome
Příspěvky: 159
Registrován: úte čer 03, 2014 5:16 pm
Reputace: 29

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od ome »

Nazdar Jano. So starymi luhovkami je to tak :dontknow: .
Bateria je taka silna ako je silny ten najslabsi clanok (clanky).
Na 40 ks je 58,4V malo, to je 1,46V na clanok. Ja mam na 1,52V a v lete ked su na tom napeti dlhsi cas tak to staci, ale v zime pri kratkom osvite by to chcelo na 1,65V az 1,68V.
Odporucam dva (mozno aj tri) najslabsie clanky odpojit a pripojit ich paralelne (ku dalsim najslabsim) do baterie.
500Wp seriovo balkon JZ a 960Wp paralelne strecha J a JV,
epsolar 2210, 24v 19xKPH 150 + 12xSunica 70 cca 3,3 kW/h, menice modif. sinus 1000W cina a PJ 3000W LF
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Menšie zhrnutie za mesiac slnečneho,aj zamračeneho počasia,od kedy je dom odpojeny od DS,až na 2 veci.Sporak a zosik na obecnu telku,čo som zdedil spolu s domom.
Nemal som možnosť trocha upraviť meranie smerujuce do domu,tak bojler,teda sekundarny zasobnik ohrievany tym čo sa inač nespotrebovalo nemam zmerany.
Tento rok je dostatočne fajn oproti predošlemu,lebo už mesiac som nebol nuteny zapojiť DS.
Mam trocha problem,lebo telefon Mi pred mesiacom zahaproval a stratil som energeticke udaje domu za 3 mesiace,ale od vtedy som začal monitorovať tyždennu produkciu solarka, nie iba celoročnu pri prepnuti na DS,ako to bolo pred tym,za to viem viac podrobnosti.
Nemam žiadne super monitorovanie,ako poniektory,lebo to ide do financii,tak meradla iba sfotim telefonom a zapisujem do programu v telefone.Mam v plane to kusok prekopať,ale chce to viac času a nikoho doma,aby som mohol odpojiť elektrinu.

Teda meranie za 28 dni bez odpojenia dopadlo takto.
DS- VT:17Kwh , NT:2KWh
Solarko dodalo- 219KWh + vela ohriatej užitkovej vody,sem tam až na 74°C (150L),čo niekedy postačuje na deň bez zapnutia ohrievania plynom,de sa ukazuje dalšia uspora na plyne.
Baterie najviac cucane k 40% soc,kedy bolo niekolko dni pod mrakom.
Najviac čo cela zostava studenych panelov dava,jak zrazu kukne slnko cez mrak zhruba okolo 11tej hodine bolo prekvapujucich 2980W ,inak to neprekroči 2500W,jak je slnečno a sparno.

Ešte menši postreh,lebo sestra si kupila mrazak.Je to fakt sranda,lebo mrazak stal po zľave 208€ a ma už ten super kompresor,čo nenabehne okamžite na plno,ale postupne.Odskušam ho na 150W meniči,lebo najviac čo si cucal bolo 81W,pri zamrazovani 30kg kosti pre psa.(kosti zadarmo :) ).Inak ide skoro nonstop a cucka si 21-23W. Zohnať taku chladničku a človek ušetri na meničoch a žiadne prebliknutie svetiel nenastane.Značku a model prihodim,jak ho otestujem na meniči čo ma modifikovanu sinusku a iba 150W,aby som si bol isty.

*cloud* *sun* :yes:
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Včera Mi to nedalo a tak som zobral staru 8ročnu 17Ah trakčnu baterku,čo ledva ide, 150W trapez a pre pripad 300W čisty sinus menič a napojil na mrazak.
Skoro som odpadol,lebo na oboch meničoch sa krasne rozbehol a šiel,pri čom mu vôbec nevadila trapezova sinusovka,len baterka nezvladala davať 80W,lebo som zapol mrazak na zamrazovanie,kedy ide na plno,tak menič už pipal,tak som test ukončil.Jedine,čo som musel 5minut za každym čakať,medzy každym spustenim kompresora,asi je tam časova ochrana po každom odstaveni kompresora.
Tu som sfotil štitok,že aky mrazak to je.Hadam maju aj chladničku na tento spôsob chladenia a dakomu tym dobre poradim.
IMG_20180522_071200_805.JPG
Dokonca za 4 dni som nameral jej spotrebu 2KWh a to je v tom aj to zamrazovanie kosti. To Mamina 16 rokov stara wirpool chladnička zožere za 30 hodin chodu a ten prvotny zaber preblikne dom.
Ako aj moja nova lacna chladnička ma ten brutalny nabeh,ale spotrebu ma tiež okolo 0,5KWh za deň.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od kodl69 »

stačí nakrmit vyhledávač a první odkaz: https://mraznicky.heureka.cz/philco-pcf ... e/#section někde uprostřed - "Invertorový kompresor"
ani nevíš co kupuješ :lol: , ale aspoň jsi zjistil, že ten invertor nemá aktivní PFC, jinak by to mělo s trapézem problém. Tahle chladnička by mohla fungovat i na cca 300V DC.
Těch 5 minut prodleva je u všech ledniček, to je ochrana kompresoru, aby se nerozbíhal do plnýho tlaku, u klasiky je to udělaný elektromechanicky (nadproud. cívka na bimetalu s dlouhou dobou chládnutí) a tady to dělá asi ta řídící jednotka.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

kodl69 píše:stačí nakrmit vyhledávač a první odkaz: https://mraznicky.heureka.cz/philco-pcf ... e/#section někde uprostřed - "Invertorový kompresor"
ani nevíš co kupuješ :lol: , ale aspoň jsi zjistil, že ten invertor nemá aktivní PFC, jinak by to mělo s trapézem problém. Tahle chladnička by mohla fungovat i na cca 300V DC.
Těch 5 minut prodleva je u všech ledniček, to je ochrana kompresoru, aby se nerozbíhal do plnýho tlaku, u klasiky je to udělaný elektromechanicky (nadproud. cívka na bimetalu s dlouhou dobou chládnutí) a tady to dělá asi ta řídící jednotka.
Tak ja som to ani neštudoval,vlastne ani nekupoval,ale za taku cenu som bol v tom,že to bude dalšie preblikavanie svetiel. Proste ta cena ma zmiatla,lebo chladnička,čo ma taky kompresor a sestra ju kupovala 2 roky do zadu stala cez 500€.Vlastne sa aj teraz čudujem,že ako je možne,že mrazak stal dajakych 208€ a na internete taku cenu ani nenajdem.Inak Ja som už nechcel aby bolo doma dalšie vrčadlo,však su doma zapojene 3 chladničky,čo maju po 3 šupliky v mrazaku a každa domacnosť ma svoju no teraz pribudol dalši mrazak hlavne pre psa. Ja tomu nechapem,jak sme boli v bytovke,stačila iba jedna chladnička a teraz su 3 malo.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
svango
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 12, 2018 2:44 pm
Reputace: 9
Bydliště: Trencin

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od svango »

Chcem sa opytat ako presne to tesnite proti dazdu,
chcem podobne riesit strechu na garazi, len by som to rad urobil na prvy pokus. Pouzitie silikonu mi nepride zrovna idealne. Neexistuje nejaka varianta elegantneho tesnenia? Vdaka.
FVE1 - 3kW do 48V 7.2kWh LiFe cez 5kW Axpert, FVE2 domcek pre maleho - 0.26kW do 12V 0.5kWh LiFe cez Victron375, termicky ohrev vody 200 l
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od ota »

Silikon funguje. Mám to zde:
https://forum.mypower.cz/search.php?st= ... &start=120

Zatěsní se při montáži, po dešti se opraví místa co tečou, pak to do zimy drží a v zimě se objevily 2 netěsnosti co jsem zalepil a od té doby sucho.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od kodl69 »

ten odkaz se ti nějak nepovedl...
Já teda raděj technologie co fungují na první pokus a předpokládaná životnost je víc než 10 let.
Jestli by třeba nebylo lepší tam dát mamut crystal glue, to by mohlo mít lepší přilnavost ke sklu a snad i životnost.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm
Reputace: 5

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od pete »

To lepidlo mamut není doporučené pro použití venku, asi nesnese UV záření.
Možná radši nějaký akvaristický lepidlo.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Tak ak je dobre zalepeny panel,teda hlinik o sklo a nepreteka to,jak v mojom pripade,tak sa da použiť čokolvek,čo zvladne UV.Hocjake pasky,lepidla,ale musia pružiť,lebo konštrukcia vždy pracuje. Ako vždy sa najde dierka,čo presakuje,ale z tym treba ratať,za to iba na hospodarsku budovu je dobre to riešiť,lebo na zateplenom krove to spôsobi galamutu jak to začne presakovať. No vždy sa to oplati viac ako kupovať dajaky plech,abo šindel.

A teraz krasny postreh čo sa prave stal.
Ženy,to je hruza.Som prave v robote a doma som sa mal ukazať až zajtra večer a čo čert nechcel telefonat z domu. Ako prve počujem nejde elektrina. Tak ako prve davam otazku,že čo sa stalo. Ta že bolo to-to a to zapnute. Kalkulačka v hlave pracuje a varovanie sa ozvalo,však to je skoro 7kW!!! V tom už som vedel,že čo treba skontrolovať,ale som dufal,že menič prežil. Tak ideme istenia od zadu smerom k strojovni,lebo od meniča do rozvadzača mam 4 istenia. No ale každe istenie bolo nahodene a budik na meniči svieti,no budik za meničom nie.Už to bolo jasne sklenena poistka.Ešte,že na vstupe do meniča je taka ista a dokazal som to zriešiť cez telefon. Ale ešte,že to menič ustal,ten musel poriadny šok dostať. Musim to už prekopať a znova prerobiť strojovnu.Toto si davam poznamku ako prerabka meniča,lebo tie ženske v dome su schopne čohokolvek. Ešte,že tie PJ zvladnu žensku ruku. :D
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od rottenkiwi »

Bud ešte jeden menič, alebo jednu DS zásuvku, alebo prednostné relé :)
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Martin P
Příspěvky: 574
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Reputace: 63
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Taky je možné systém posílit 2kW GTI s limiterem. Na fóru jsem četl že to tak má někdo udělané s automatickým startem po překročení určitého výkonu.
Osobně při konstrukci své FVE považuji variantu jednoho měniče s posilou startovanou od nastaveného výkonu za nejlepší možnost.

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od vlkazajac »

pete píše:To lepidlo mamut není doporučené pro použití venku, asi nesnese UV záření.
Možná radši nějaký akvaristický lepidlo.
Kvalitné tmely pre náročné vonkajšie použitie :

https://karavan.sk/catalogsearch/result ... +deka+sika

Preklady v shope sú mizerné z prekladača, ale vygooglite si originálne dokumenty.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od pezizka »

Jestli to již padlo tak se omlouvám :| Ohledně toho lepení nemám vyzkoušené s panely nic, za to mám vyzkoušené -
https://www.denbraven.cz/produkt/klempi ... -pu-profi/
Lepí solidně, zůstává pružný a životnost mi potvrdil švagr klempíř. Silikony pár let maximálně, tyto lepidla i po 15 letech OK :yes: Cokoliv je pro karavany, tomu se vyhýbám, většinou slovo karavan znamená x2 :sm1:
Nakonec kdo by chtěl v Gumexu najdete množství T profilů, různé materiály co jsem se díval myslím že by se dalo vybrat. Ale mám obavu, že ceny nebudou malé :cry:
Nejvíc by se mně líbilo bezrámové panely na styl bobrovka. Patrně by přicházely do úvahy pouze amorfy a navíc ten "prořez" :uh: Ale jako takové by to bylo super.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od vlkazajac »

Odkazal som na karavan shop preto, lebo su tam pouzivane tmely v rovnako narocnom prostredi. Zatekat do strechy okolo stresneho okna na viacmenej vodorovnej streche nesmie, ani za jazdy.

Cena je podla trhu, treba hladat aj v inych shopoch, kde je obrat vyraznejsi.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od pezizka »

vlkazajac píše:
Jasné, chápu to ;) Párkrát jsem dělal nějakou FV na karavany, a když jsem se díval co za to chtějí ve specializovaných obchodech tak :sm1: Tam to nebylo 2x ale ještě mnohem víc. Tak jsem jen na ten fakt upozornil :handshake2:
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Tak znova som sa dostal k upravam svojeho diela,lebo ten bordel v dielni,teda v strojovni už bol nezvladnutelny. Je to tak,keď je rozrobenych 20 robôt naraz v jednej miestnosti a sa neustale odklada na neskôr pri čom sa robi zas niečo ine,čo je surnejšie.
Tak som obsadil druhu miestnosť a z odpadu som spravil regale,no mal som tam ešte amorfne,ktore som pri prevoze poškodil,alebo ich parametre boli divne oproti štitku. Podarilo sa Mi z tej kopi polepiť a použiť ešte 4ks,tak som ich hodil na strechu,nech zarabaju na seba. A ostatnych 6ks použijem dade ako striešku,abo dakomu ich podarujem,lebo maju dajaky skrat,alebo čosi,proste skoro nefunguju. Odhadujem,že pribudlo asi 100-150W .Inak tie amorfne su fakt nadherne,ak zaberaju celu strechu a nemate žiadnu medzeru. Skusim to dajak pekne odfotiť.
Doma Mi ešte leži 8ks (1,24KWp) staršich poškodenych POLY panelov,tak ich musim čo najidealnejšie opraviť a pomerať. Neboli určene pre mňa,ale poškodenie je horšieho charakteru,tak ostanu v mojej elektrarni,len už neviem de ich mam poukladať. Chce to smerovať na JuhoZapad,lebo pred obedom pri chladnom počasi dostava axpert zabrať,keď solarka doň tlačia 2,7KW a po tretej hodine to už klesne k 1KW pri čom sa začina stupnovať spotreba domu a začne sa tahať bateria.
V tomto obdobi mam dosť prebitkov,ale zatial to dokaže bojler pohltiť,no bude to chcieť dajake lacne elektro autičko,čo je vlastne aj môj sen od mala.
Jak si isto každy všimol,cena tankovania za pol roka razantne stupla,na môj plat až brutalne,tak treba to začať riešiť. Domacnosť už na to pripravujem,len treba zohnať dajake lacne premiestnovadlo. Ale fakt lacne,lebo musi ta kupa mať aj ekonomicku navratnosť,nie že lacnejšie vinde 20 rokov tankovať naftu za 5€L.

Ma tak prave napadlo,že jak dopojim aj tych 8ks panelov,tak to budem mať na axperta napojenych 5 druhov panelov o rôznych parametroch + 3 druhy na PWM regulator a 1 home made panel v 12v vetve. Ešte mam na osadenie nachystane 2ks staršie prasknute 40W amorfne,ktore napojim priamo iba cez diodu na luhove baterie.
Však to je 10 druhov panelov a z toho je iba 6ks 20W z obchodu zakupenych,ostatne použite a de jak,hlavne vdaka tomuto foru zohnate. :sm1: Mam tu riadnu divočinu. :celebrate4:
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od JonasPP »

Takto mam amorfne teraz na streche.Je aj vidieť niektore prasknute ako su zalepene.
Přílohy
IMG_20180706_153225.jpg
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pěkný :yes: jak jsou ::pv:: přimontovány ? Nejsou vůbec vidět šrouby či dokonce klasické úchyty ::rolleyes:: .
Nejvíc kvituji provozování kulhajících ::pv:: :yes: i ty jsou schopny makat :mrgreen: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Odpovědět