Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv zář 19, 2019 3:35 pm

Jančiho podtatranske solarka.

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Předchozí

Re: Jančiho podtatranske solarka.

Příspěvekod JonasPP » pát srp 23, 2019 5:46 am

Tom_007 píše:To Jonas PP: Jak jsi dopadl?

Tak u nas sa vypadok len tak nestava,ale elektrina nabehla okolo 21:30,viem iba podla pouličneho osvetlenia. Teda elektrina nešla asi 3:30 hodin.
Susedka na koniec asi ostala pri sviečke,lebo aj keď som ju čakal,bol nachystany a chvilku po spadnuti siete sme sa dohodli na predlžovačke,ak to bude dlho trvať,tak už nevišla vonka. Rano ešte ostalo nad 2KWh v bateriach,aspoň lionkach,bo luhovky sa nedaju odhadnuť,keď su paralerne napojene k lionkam.
Teda pohoda,len na druhy deň sa kopec ľudi spitovalo,jak to,že nam šla elektrina,keď nikomu inemu nešla. Ta reku mam stado škrečkov v bežeckych kolesach a pohaňaju generator. Ty čo pozeravali dextrove laboratorium,tak jedna scenka tam bola taka. :lol:
Mix solarok - 4,9KWp papierovo -3,5KW skutočnych;
48v-Axpert 2,4KW+PJ 6KW;Li-ion -7,4KWh +NiCd -x KWh
12v-PB 100Wh
JonasPP

Příspěvekod JonasPP » sob srp 24, 2019 1:25 pm

Tak od rana Mi svietilo slnko,žiaľ už tu mam mrak,ale pozorujem,že dajak malo davaju solarka. Nedalo Mi a tak patram,až som sa dopatral k volne stojacim panelom. Maju asi konštrukčnu vadu,lebo znova som našiel zopar panelov,čo maju pajkovane kontakty pod eva foliou prepalene,až nebol na nich kontakt. Fotil som až po oprave,ale naraz išlo o 9A viac do baterie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
12v-PB 100Wh
JonasPP

Příspěvekod JonasPP » pon zář 09, 2019 6:04 am

Neviem čim to je,ale lionkove použite a dosť stare baterie použivanim v elektrarni dajak oživaju. Na fotke je vidieť,že z baterii cuclo 159Ah,teda 8KWh a baterie maju stale energiu. Nemam založene meranie jednotlivych člankov,nech to nerozbalancuva packy,ale po prepočte to je dajakych 3,59v na članok.
Je to dosť zaujimave zistenie,lebo počiatočny kapacitny test sa nedostal ani na 7KWh a napätie už padalo pod 49v,kedy som to stopol. Vrchna hranica nabijania je trocha zle zmeratelna,lebo tam už sa ozve vyťažovač od +-55,8v ,pri +-56,2v ide na plno a napätie poskakuje o desatiny,teda sa neda presne zmerať. Balancere su nastavene na +-4,03-4,05v članok a regulator(axpert) ma nastavenu hodnotu 49-57v.

Hej a na fotke je aj meranie spotrebovanej energie zo solarka(1435KWh),ktora už prekročila celkovu minuloročnu spotrebu zo solarka(1417KWh). Je to badať,že tohto roku sa sezona začala skôr.

Inak pre upresnenie ta nezrovnalosť,priamej spotreby a energie tečucej z lionkovej baterie zapričiňuje luhova bateria.
Staviam jednu perfektnu lionkovu bateriu,vždy jak si najdem čas,tak vratenie luhoviek na 24v vetvu odkladam až po dokončeni a napojeni lionky. Po tom sem hodim fotečky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
12v-PB 100Wh
JonasPP

Předchozí

Zpět na Ostrovní elektrárny