Prodej louhovek

Archiv ukončených inzerátů
Sedla
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 12, 2013 12:20 pm

Prodej louhovek

Příspěvek od Sedla »

Mohu zajistit tyto baterie,cenu podle zájmu zjistím,bude okolo 15-20 Kč za Kg
Přílohy
IMG_20170307_130248.jpg
IMG_20170307_130239.jpg
IMG_20170307_130236.jpg
IMG_20170307_130229.jpg
IMG_20170307_130223.jpg
IMG_20170307_130220.jpg
Sedla
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 12, 2013 12:20 pm

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od Sedla »

Baterie jsou z vagónů,stav neznámý.
para007
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:57 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od para007 »

Dobry den
Prosím vás skama jste.
Ja jsem od Vsetína a měl bych zájem o 250Ah akumulatory
Předem děkuji
kyocera
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od kyocera »

Jen se zeptám, jaký je rok výroby na štítku ? Jsou tam také typy , kde na jednom článku jsou 4 vývody, jsou
tyto výrobně starší ? A jaká je kapacita na štítku nebo váha jednoho článku ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od lzahradil »

Mam prakticky stejnej dotaz jako kyocera.
Jake oznaceni maji clanky? Z toho se pak da zjistit vaha a tedy i cena.
Pri odberu celych palet je k dispozici jesterka na nalozeni ?
Kde jsou slozene?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od goodbie »

převážná část baterii je KPH 150P startovací lokomotivní baterie odhaduji vysloužilé tedy bez valné kapacity a podle barevných teček na článcích velice dobře přebrané :(
kyocera
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od kyocera »

Máte pravdu, napoprvé ty červené tečky unikly mé pozornosti.
Nevím, jestli je to pravda, ale údajně se dá stáří odhadnout podle barvy špuntů.
Výrobně nejstarší jsou prý s bílými špunty. Časově uprostřed jsou modré a relativně nejmladší jsou
s červenými špunty. Ale jen za předpokladu, že se špunty nikdo nikdy nehýbal.
Protože špunty se dají měnit a potom tohle barevné rozlišení nic nevypovídá, pokud je
to s tím barevným značením špuntů vůbec pravda......
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od goodbie »

kyocera píše:Máte pravdu, napoprvé ty červené tečky unikly mé pozornosti.
Nevím, jestli je to pravda, ale údajně se dá stáří odhadnout podle barvy špuntů.
Výrobně nejstarší jsou prý s bílými špunty. Časově uprostřed jsou modré a relativně nejmladší jsou
s červenými špunty. Ale jen za předpokladu, že se špunty nikdo nikdy nehýbal.
Protože špunty se dají měnit a potom tohle barevné rozlišení nic nevypovídá, pokud je
to s tím barevným značením špuntů vůbec pravda......
tohle je nějaké vlakové depo kde likvidují stroje.nejstarší budou ty plechové střed plastové více hranaté nejmladší jsou ty se zakulaceným horním víkem baterie jsou většinou nechány na pospas ve strojích v kopřivách při šrotaci se takto vyndavají popřípadě přeberou před likvidaci
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2191
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od gupa »

Nemá to propoje, cena je přemrštěná. Skutečná cena je někde kolem 3.50Kč/Kg. Jinak to musí někdo naložit a odvézt do Feraku ke zpětnému odběru a to zadarmo. Doba když jsem sháněl a nabízel pro můj poloostrov až 2Kč/Ah je dávno pryč.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od goodbie »

gupa píše:Nemá to propoje, cena je přemrštěná. Skutečná cena je někde kolem 3.50Kč/Kg. Jinak to musí někdo naložit a odvézt do Feraku ke zpětnému odběru a to zadarmo. Doba když jsem sháněl a nabízel pro můj poloostrov až 2Kč/Ah je dávno pryč.
asi tak nějak
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od ota »

To jsou ale hromady a hromady baterek. Možná je někdo rozchodí.
Ale víc nebezpečného odpadu pohromadě jsem viděl už jen v Černobylu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Sedla
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 12, 2013 12:20 pm

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od Sedla »

Kovošrot Prostějov Haná Metal Tel:777 261 177
kyocera
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od kyocera »

Já bych si s Otem úplně nesouhlasil. Asi Ota naráží na přítomnost kadmia v těchto aku.
Před několika roky jsem si osobně prohlédnul výrobu NiCd ve fabrice Saft Ferak v ČR. Akumulátory zde
vyrábí už více jak 60 roků. Nikdo ze zaměstnanců neměl na ústech roušku, protože technologie
výroby je naprosto perfektní ,bezpečná a podrobnosti z výroby podrobně nebudu popisovat,
protože je to součást know –how firmy. Technologicky je to tedy naprosto bezpečné během
výroby a také tyto aku patří k nejvíce bezpečným i během provozu . Pokud se na sklonku
životnosti provede výměna louhu podle návodu, který je ke stažení na http://www.saft-ferak.cz/
je opět vše bezpečné. Během provozu se nikdy z NiCd kadmium neuvolní.
Není známý žádný případ samovznícení NiCd aku. Zato je známé hodně případů
vznícení nebo výbuchu Li ion a nakonec když srovnáme co se stane, když přebijeme LiFEPO4 , skončí
to katastrofou viz zde co píše Abrams. Zde je odkaz.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=39&t=486
Podobné případy o havárii LIFEPO4 je možné vyhledat i na netu.
Co se stane, když přebijeme NiCd ? Nestane se NIC, žádný požár.Jen ubyde destilky.
A jestli je louh nebezpečný ? Podobně jako kyselina v olovu. Se vším je nutné zacházet
opatrně.
Jedno ale NiCd upřít nelze a to je, že se to opravdu levná volba pro FV. Třeba i jen do začátku.
A možná lepší volba NiCd jak začínat s olovem. Jde o to, co se dobře sežene.
Nakonec i Ota začínal s NiCd , jak píše na svých stránkách.
A že několik kovošrotů na mypower nabídlo NiCd nebo i gelovky, tak to si myslím, že zaslouží
Jen pochvalu všem Kovošrotům. / Nakonec kovošroty ty červené tečky na aku ani nedělají.
Červené tečky dělají někde u dráhy, kde aku měří a třídí. /
A na závěr bych měl při této příležitosti výzvu pro všechny Kovošroty, zejména velké v Praze,Plzni.
Pokud se u Vás objeví také žluté nebo i jiné LIFEPO4 dejte na mypower inzerát , dejte vědět.
Zdejší komunita takové informace ocení . Určitě se najdou i zájemci také o LIFEPO4 .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od ota »

S tím odpadem to byla nadsázka a pokus o vtip.
Naše hloupé předpisy dělají odpad i z komodit, které jsou normálně použitelné. Trochu o té problematice vím, průmyslová ekologie mě jednu dobu živila a pokud se jakákoli komodita jednou deklaruje jako odpad (nedej Bože nebezpečný odpad), je velmi těžké, neřkuli nemožné udělat z té komodity oficiálně zpátky výrobek.
Osobně podporuji jakékoli znovuvyužití NiCd, protože to nikomu a ničemu neškodí.
Nicméně výroba a zpracování baterií může být nebezpečné. Obyvatelé Bhópálu nebo zátoky Minamata o tom vědí svoje. Proti tomu je Lithium neškodné lízátko.

Přeji všem těm baterkám na fotkách aby našly nového majitele.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
kyocera
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prodej louhovek

Příspěvek od kyocera »

Ota :Naše hloupé předpisy dělají odpad i z komodit, které jsou normálně použitelné. Trochu o té problematice vím, průmyslová ekologie mě jednu dobu živila a pokud se jakákoli komodita jednou deklaruje jako odpad (nedej Bože nebezpečný odpad), je velmi těžké, neřkuli nemožné udělat z té komodity oficiálně zpátky výrobek.
Osobně podporuji jakékoli znovuvyužití NiCd, protože to nikomu a ničemu neškodí.
Nicméně výroba a zpracování baterií může být nebezpečné. Obyvatelé Bhópálu nebo zátoky Minamata o tom vědí svoje. Proti tomu je Lithium neškodné lízátko. Konec citace.

Z tohoto příspěvku Oty jsem trochu v rozpacích. Tuhle informaci vím a možná to vědí
i další ale takovou informaci bych nezveřejnil.v zápětí poté , když nějaký kovošrot udělá nabídku. na
foru mypower. V podstatě to znamená zdvižení prstu a říkat POZOR tohle dělat nesmíte.
Nějaký kovošrot se zalekne a víc tady nic zveřejňovat nebude.
Pokud se tady objeví nějaká informace z Kovošrotu, je
to projev fandovství a taková informace z kovošrotu je je i vlaštovka,která nepřináší jaro, ale dobrou
zprávu, že je někde možnost potencionálního levného aku. Dnes NiCd, později LiFEPO4.
Proto jsem připojil motivační pochvalu pro Kovošroty po informaci na kontakt z kovošrotu
v tomto příspěvku.
Takové nabídky více produktů v daném segmentu aku mají za následek, jak píše Gupa, zlevňovaní i
použitého produktu , tedy zlevnění použitého NiCd.
Ostatně pokud někdo hledá nějaké levné aku, nemusí čekat jen na informace z kovošrotu.
Když jsem před roky hledal levné NiCd aku, zeptal jsem se v kovošrotu v Praze, říkali
přijdte si vybrat, stále tady někdo běhá s voltmetrem, ale volal jsem také několik míst na
dráze. Na dráze jsem byl úspěšný a do kovošrotu jsem ani nešel.
A když jsem pak měl laciné NiCd, tak jsem se o nich chtěl dozvědět víc a poprosil jsem o
prohlídku výroby ve fabrice,kde se vyrábí Fotit ani natáčet se tam nesmělo , ale exkurze to byla výborná.
Tady na internetu máme ve sběru informací všichni rovné šance.
Stačí se zeptat vyhledávače, kde se s jakou komoditou pracuje a za méně jak vteřinu na nás vyskočí
potřebné informace. Pokud by někdo hledal levné LIFEPO4 půjde na to stejným způsobem.
Zjistí si , kde se s LIFEPO4 pracuje a bude se doptávat a nakonec to někde vyjde.
Podobné to bude, když někdo začne hledat levné FV panely.
Ale zdá se mně, že pro začátečníka FV jsou laciné NiCd , které snesou hrubé zacházení
dobrá volba na začátek . V závěru Ota píše o ekologické havárii.
Ta ekologická havárie nijak ale s výrobou NiCd aku ani jiných aku nijak nesouvisí.
Byla havárie chemické továrny. Někdy je zase havárie v souvislosti s ropou. Tady na foru jsou
Lidi, co si hodně informací přečtou, nebo se zeptají , než se do něčeho pustí. Jsou to osoby potom
Poučené a odpovědné a nikdo a tomu věřím nebude kyselinu nebo louh vylévat do veřejné
kanalizace. Vše je tedy stále o sběru a vyhodnocování používání informací.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4