Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned pro 15, 2019 1:35 pm

Software pro Axpert (USB)

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
Předchozí

Re: Software pro Axpert (USB)

Příspěvekod cerm » stř črc 17, 2019 11:54 am

cz7jfm píše:Zdravím.
Protože jsem nenašel na internetu software, který by uměl vyčítat data z Axpertu msxe z USB portu do RPi, napsal jsem si vlastní. Snad poslouží i někomu jinému. Pokud máte někdo také vlastní aplikaci, sem s ní :)
Nebo se prosím alespoň podělte o své zkušenosti.
Předem díky.

Právě se také zabývám instalací software, za 60 dolarů ICC je hezky nastavené, ale nevím jak si to upravit dál.
Já chci monitorovat ohřev bojleru přes obdobu Sitinu spolu s výrobou přes PIP , tak si to musím sám nastavit a v ICC to neumím.
Alternativou je bezplatně poskytovaný Solpiplog, má přednastavený dálkový přístup k Raspberry přes VNCviewer nebo Teamviewer, obsahuje instalovaný Emoncms s možnost nastavit si lokální ukládání na SDkartu nebo na mírně zpoplatněný dálkový server. Dál lze nastavit posílání dat na https://www.pvoutput.org/ Umí vyčítat a logovat bateriový monitoring BMV700.
Možnost nastavit si zobrazení sám mě umožní libovolně si to nastavit a naučit se s tím zacházet.
Přikládám návod, popis jak jsem instaloval a je to delší a s odkazy, tak to dám jako přílohu třeba, se bude někomu hodit)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
cerm

Re: Software pro Axpert (USB)

Příspěvekod jmachi88 » úte pro 03, 2019 1:30 pm

cerm píše:Našel jsem logger SolPipLog a celkem snadno rozběhl na RPI , data odesílá na emoncms.
Pro Voltronic Axpert, Mppsolar PIP, Voltacon, Effekta a další klony.
https://github.com/njfaria/SolPipLog

Dokázal bys mi prosím poradit? pomoci? mam EFFEKTA stridace.
Jeden KS5000DT a druhy ES5000....diky moc..kdyztak prosim napis PM.
jmachi88

Předchozí

Zpět na Raspberry Pi