Instalace panelů

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Instalace panelů

Příspěvek od NOPARasito »

reksohc píše:
IMAG0259.jpg
IMAG0251.jpg
FB_IMG_1571030262447.jpg
]Ja som v sobotu dokončil toto dielo. Všetko úplne sám, pri osádzaní tých drevených zábran proti pádu som použil lano a opasok.
Nebyla by spatna striska na komin, to je tak jedine co ti vytknout. Jinak jsi samec ::pv:: :yes:
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Instalace panelů

Příspěvek od 007ToMMaS »

Prajem pekný slnečný deň, nechcem vytvárať novú tému keď sa to týka montáže panelov. Ako ste si všimli som opäť aktívny a čaká ma montáž panelov na škridlu. Chcel by som sa spýtať, poradiť a čomu sa vyhnúť pri montáži na latovanie.
Čo som tak zatiaľ pozeral tak strešný hák ide na kontralatu ktorá sa nachádza na krokve. A samozrejme musí sa nachádzať v nižšej časti škridle. Kde to proste nevydá budem musieť urobiť dolatovanie.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Instalace panelů

Příspěvek od kodl69 »

Co nevydá? krokve jsou obvykle po metru, a po metru to stačí. Já osobně mám na konci skoro 70cm profilu bez uchycení, a vůbec nic se neděje. Přichytávat to jenom o falešnou kontralať je podle mě k ničemu. To už je lepší, když by se váhou sněhu prohnul Al profil, než aby to něco spáchalo ve skladbě střechy. Výškově se háky musí dát tak, aby seděly do tašek, obvyklý tašky s laťováním okolo 33cm vychází pro 1.6m panely úplně přesně, hák na každou třetí řadu pod panelem a pak dvě rady mezera se spojem panelu. Není potřeba ani brát metr...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Instalace panelů

Příspěvek od 007ToMMaS »

meter nieje treba veru brať.... :D škoda keby si príspevok pridal o trošku skôr možno by som to spravil ináč. Dal som medzi háky 3 škridle a to aj v mieste spojenia v skrátke vychádza to na pč.... :( Horná rada OK, ale spodná trčí hore skoro 40cm čo sa mi vôbec nepáči posunúť spodnú radu dole a urobiť medzeru medzi radami je kravina, držal by sa tam sneh.... Dnes som stihol urobiť komplet konštrukciu orezať škridle aby neodstávali a osadiť 4ks panelov a demontovať 2ks a posúvať celú spodnú radu hore by bol masaker. časovo náročnejšie ako samotná montáž mám také zdáni... :( Uvažujem nad spojením horných a dolných panelov nejakou spojkou aby horné trošku spevnili tie spodné a tým pádom by to mohlo byť ok. Vzdialenosť panelov dám šírku stredovej príchytky a dokúpim príchytky a zospodu dám nejakú platničku a zvrchu stredovú príchytku.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Instalace panelů

Příspěvek od kodl69 »

nespojuj to, musí tam být nějaká volnost na dilataci. Já dával mezi řady cca 1cm dřevěnou laťku. A jako správnej hňup jsem začal nahoře a postupem času přidával řady panelů směrem dolů. Pokud používáš nerez spojovák a nemažeš závity pastou na nerez, tak už to pravděpodobně nikdy nerozděláš, teda bez odvrtání nebo zničení profilů. Po dotažení se nerez zakousne do sebe a ze šroubku a matice se stane nejtek...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Matess
Příspěvky: 1514
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Instalace panelů

Příspěvek od Matess »

jj stejny pruser delaji i vyrobci anten.. napriklad ericsson. Reseni je nechat nerez sroub a vymenit matky za pozink...
dequeue
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 21, 2017 11:29 pm

Re: Instalace panelů

Příspěvek od dequeue »

Ahoj, to chceš povedať, že tie moje panely už nikdy nerozšrobujem? :sm1: :wall:
Bola to moja prvá práca s nerezom a toto som nevedel. Aku pastu používate? Niečo som teraz vygooglil ale je to dosť drahé.
3120Wp + 100Ah 48V Pb + PIP-4048MS
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Instalace panelů

Příspěvek od josse »

No já jsem letos nějakou část cca rok starou na střeše předělával... Byl jsem připravený že to všechno utrhám, ale výsledek byl tak 80:20 povolit:utrhat. Pošlete někdo odkaz na tu pastu.

Víc jsem byl naštvaný na pokrývače jak to udělali a zakryli taškami než jsem to viděl, někde jsem se divil, že mě to uneslo.

Nemám totiž rád pozink, a jsem zvyklý M8 při rozebírání trhat. Větší problém mám s kvalitou nerez spojovacího materiálu, klidně 5% toho zahodím protože se to sekne už při utahování. Co vydrží utažení, to jde většinou i povolit (moje zkušenost).
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Instalace panelů

Příspěvek od 007ToMMaS »

kodl69: Uvidím po zime ako sa to bude chovať a podľa toho to spevním. Myslím ale konštrukcia sama o sebe má už určitú dilatáciu na držiakoch uchytených v krove a spojenie panelov by nebolo na škodu a trochu by ich spevnilo lebo nerád by som bol keby mi ich tiaha snehu ohne a poškodí. Aj keď v podstate pod panelmi je len jedna rada škridle tj ak sneh na paneloch sa rozhodne ísť dole, tak zhučí hneď dolu. Trošku sa obávam priestoru nad panelmi že či sa tam sneh nebude držať a tieniť panely zhora prípadne ich celé tlačiť dole...
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek