Prodám sekačku na trávu

Nezařaditelné
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Hecht 5040 5. sezóna

Příspěvek od Harry »

Tak jsem začal 5. sezónu s aku sekačkou Hecht 5040 (více viz vlákno výše, pořízena 5-2017). Vše ok, sekačka seká jak má, akumulátory stíhají a zatím v pohodě. Údržba jen ostření nože a běžné čištění. Na začátku sezóny pak ještě promazávání některý částí jako pojezd a spínače na rukojeti. Jinak ale pohoda, nízký hluk při sekání a žádný smrádek. A množství práce při údržbě v provnání se sekačkou na benzín zcela minimální.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

Tak upřesňuji že po 5. sezóně (v roce 2021) začaly mít originální akumulátory Hecht 40V/4Ah problém s výdrží. V letošní 6. sezóně (2022) jsem si tedy koupil jeden nový a mám taky tři. Nicméně staré aku jdou rychle do kytek :( . Buď to vypadne na podpětí nebo na přehřítí sledovaného článku (NTC je na spodním čklánku...viz foto, který nevíce hřeje). Oprava a repas článků by možná šel, akupack je šroubovaný, ale muselo by se kuchat svary článků. Nicméně nový aku stojí cca 2490,- Kč, takže oprava se asi moc navyplatí. Nové aku také mají udělané lepší chlazení, takže by možná mohly vyržet déle. No uivdíme.
Přílohy
Z těchto aku je pack složen
Z těchto aku je pack složen
Bílá pasta je přilepený NTC senzor na teplotu
Bílá pasta je přilepený NTC senzor na teplotu

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek