Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

nabízím k prodeji 60Ah LiFeYPO4 články Winston rok výroby 2012 .
Skutečná změřená kapacita od 2,80V do 3,45V při C10 (6A) od 62Ah do 65Ah ;) aktuálně změřené kapacity jsou takřka shodné s měřením před téměř třemi roky :) .

Aktuálně jsou k dispozici tři spáskované bloky po osmi článcích , celkem 24 článků .

Možno jednotlivě nebo celé spáskované bloky s propojkami viz. foto za cenu 1.500,-Kč/článek .

Osobní převzetí v Brně nebo dovezu do 60km od Brna za protihodnotu spálených dinosaurů :lol: .
Zájemci :comp: SZ
Naprodej_60Ah_Winston01.JPG
Naprodej_60Ah_Winston02.JPG
Naprodej_60Ah_Winston03.JPG
Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2707
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od kybos »

Končíš s LiFePO4? Máš něco lepšího?
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

ale nekončím , dělám reorganizaci a tyto 60Ah články by zůstaly takříkajíc na ocet , tak jim radši hledám nový domov kde budou moci pokračovat v tom co jim de sqěle :mrgreen: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od vla »

Proč jsi je zkoušel tak malým proudem, výrobce doporučuje optimální zatěžovací proud 0,5C, ty jsi volil 0,1C. Umíš podle tvého testu dopočítat skutečnou kapacitu při doporučeném optimálním zatížení?
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od abrams »

vla píše:Proč jsi je zkoušel tak malým proudem, výrobce doporučuje optimální zatěžovací proud 0,5C, ty jsi volil 0,1C. Umíš podle tvého testu dopočítat skutečnou kapacitu při doporučeném optimálním zatížení?
Zdravím ,

C2 (0,5C) není doporučené optimální zatížení ale maximální doporučené zatěžování nejen Winston LiFePO4 . Kapacita je vždy udávaná při C10 (0,1C) nebo u volova C20 / 20 hodin .
Rozdíl změřeného náboje při C10 a C2 bývá u LiFe jen pár % :idea: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od vla »

http://eskutr.cz/cs/baterie/76-baterie- ... -60ah.html, tady jsem našel informace, které ty tvoje nepotvrzují. Zvažoval jsem koupi, ale informace jsou poněkud protichůdné.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od abrams »

vla píše:http://eskutr.cz/cs/baterie/76-baterie- ... -60ah.html, tady jsem našel informace, které ty tvoje nepotvrzují. Zvažoval jsem koupi, ale informace jsou poněkud protichůdné.
Zdravím ,

informace na eskutr.cz jsou jen okopírovány z ev-power.eu . Zdá-li se Vám mé zacházení s výše zmíněnými LiFe články poněkud ohleduplné , nic Vám nebrání v jejich koupi někde kde o těch samých článcích píší líbivěji .

"Optimal discharge current 30A" a "optimal charge current 30A" přece neznamená že dané články lze provozovat jen a pouze při těchto proudech ... :uh: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od honzaL »

abrams píše:
C2 (0,5C) není doporučené optimální zatížení ale maximální doporučené zatěžování nejen Winston LiFePO4 . Kapacita je vždy udávaná při C10 (0,1C) nebo u volova C20 / 20 hodin .
Rozdíl změřeného náboje při C10 a C2 bývá u LiFe jen pár % :idea: .

Elektronům zdar *sun*
Je to tak jak říká "abrams". 0,5C je doporučené maximální zatížení. Údaje o živostnoti od výrobce se však vztahují k podstatně nižším hodnotám maximálně 0,2C. Nehledejte je u výrobce, ale spíše u konkurenčních technologií. (I když tam jsou podle mne zase příliš pesimistické, pravda bude asi někde uprostřed. ;) )
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od vla »

"Optimal discharge current 30A" a "optimal charge current 30A" přece neznamená že dané články lze provozovat jen a pouze při těchto proudech ... :uh: .

Elektronům zdar *sun*[/quote]
Provozovat jdou při různém zatížení, to je jasné, ale testování bych očekával právě při udávaných optimálních parametrech. Rozhodně si ovšem nemyslím, že by v provozu někdo provozoval právě při max.0,1C. Už z toho jaké vybavení mají místní solárníci, je jasné , že se používají daleko větší vybíjecí proudy. Prostě se mi nezdá testovat baterky s optimem zátěže 30A proudem 6A a vyhodnotit je jako skvělé. Zatím mám zkušenosti se starším olovem a tam je kapacita, při C20, řekněme 50% a při C50 řekněme 70%. Stavím si momentálně úložiště z 18650 použitých článků a tam se to chová podobně, i když ne v takovémto rozsahu. *******Omlouvám se Abramsovi, možná jsem měl tuto diskusi založit jako samostatné vlákno. Nechtěl bych, aby to vyznělo jako nějaké podezření, že prodává horší baterie. ****** Pokud je to v silách nějakého moderátora bylo by asi lépe, aby to od mého prvního příspěvku smáznul.
Nemám rád tenhle stát.
Botas
Příspěvky: 254
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od Botas »

Ale jo přesně celá debata tak působí jako že abrahams schválně testoval malím proudem aby naměřil při menší zátěži co největší kapacitu.
Musím však říct že to pláčeš na špatným hrobě co se týče abrahamse tak co jsem měl s ním tu čest tak nikdy nebyl žádnej problém solidní normální člověk co tu nemálo lidem hodně poradil a poskytl tu mnoho cenných informací. Takže to nemá rozhodně zapotřebí.
Mít volný chcechtáky ted tak hned by se mi hodily.
Jen kdyby ostatní mi zaplatily co mají.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

z draho nabitých zkušeností již automatiky nevěřím abnormálním informacím od jakéhokoli prodejce ... papír snese hodně :hell: . Všechny testy se snažím provádět za obecně uznávaných podmínek , kapacitní zkoušky proudem C10 považuji za základ , ovšem že je-li možnost a potřeba tak měřím i při vyšších proudech .
Extra pro uklidnění Vla momentálně jede test jednoho 60Ah Winstona z předmětné nabídky kapacitním testem @30A a to jak vybití na 2,80V tak posléze i nabití na 3,45V .
Z dřívějších testů mohu říci že rozdíl naměřené kapacity mezi C10 = 100% a třeba C2 = 97% . Některé mnou testované články LiFe měli při C2 100% , C1 = 98% a při 10C = 91% :yes: což je dáno především ukončením zátěže při dosažení 1/10 nastaveného proudu .

Botas : :oops: jen nejsem abrahams :lol: .
Od Vla jeho podněty neberu negativně , každý máme na věc svůj názor :mrgreen: .
K Li-Ionkám - taky si s nimi hraju a potvrzuji že jejich vytěžitelná kapacita je na zatěžovacím proudu výraznější , oproti LiFe .

Jo , ještě změna stavu disponybilních *batt* - 16 článků zamluveno , volných zbívá 8 článků (jeden blok) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od vla »

To mi taky tak nějak došlo, proto jsem se omluvil a požádal případně o smazání. Víc už teď udělat nemůžu, asi jsem měl dotaz lépe formulovat, bohužel starší příspěvky nesmažu a tak pokud nezakročí moderátor tam asi zůstanou. Rozhodně abramse považuji za zkušeného a nechtěl jsem aby to vyznělo tak jak píšeš. V jiném tématu píšu co právě tropím a tak jsem se zamýšlel, jestli by nebylo dobré mít nějakou jistou zálohu, což by tohle mohlo být a proto vlastně vznikl ten dotaz.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od ota »

Souhlasím s Abramsem.
Zde bych potvrdil že rozdíl v zatěžovacím proudu 0,5C a 0,1C má velmi malý vliv na výslednou kapacitu a doplnil že má velký vliv na životnost.
To je také důvod proč poddimenzované LiFePO4 články malých kapacit v elektromotorkách a elektrokolech dají pár set, mnohdy jen desítek cyklů.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

mám výsledky testů pro Vla :
prvotní měření kapacity po zakoupení článku jenž patří do této inzertní nabídky vykázalo 61Ah od 2,70V do 3,45V proudem C10 (0,1C) , čerstvý testy :
@ C2 (0,5C) 30A článek pojmul a vydal 59,4Ah od 2,80V do 3,45V a
@ C5 (0,2C) 12A článek pojmul a vydal 60,3Ah od 2,80V do 3,45V .

Což potvrzuje jak mé tak i Otovy zkušenosti ::rolleyes:: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

další aktualizace , na 96,4% všechny články zamluveny :celebrate1: děkuji a novým majitelům přeji mnoho spokojených MWh :)) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Prodám LiFeYPO4 Winston 60Ah

Příspěvek od JonasPP »

Len taka moja skusenosť z LiFečkov čo mam na bajku.Už skoro 6 rokov provozujem LiFe bateriu na bajku,je to ešte ta prva kvalitna made čina,nie ako teraz.Je to 20Ah 48v,teda 52v.Meriam ju od začiatku.Skoro dennodenne z nej taham od 5 do 8Ah pri maximalnom odbere 28A a priemernom +-18A,nabijanie končim dlhodobo na 56,3v 4A a par krad ročne dam na 59v.posledny test november 2015 ukazal pokles kapacity na 20,08Ah pri priemernej spotrebe 12A presne sa to da zmerať iba v labaku.Od nova bateria dosť zmekla viac pri zabere nad 1C pada napätie,ale mam doma rovnako stare trakčne olovo 4x 17Ah 12v ani z daleka tak nenamahane,dokonca len niekolko krad ročne zatažene max 0,5C par sekund a je na pokraji smrti.Tato LiFečka vraj bola určena na bajk zo zataženim 1C a nabijanim max 0,5C. Cyklov odhadujem tak 40-50 ročne, teda ma za sebov asi 300 to znamena,že je na tom lepšie ako sa uvadza v papieroch,lebo vraj strati 1-1,5% svojej kapacity ročne bez použivania čo je za 5 rokov k poslednemu meraniu minimalne 5%. Ano je pravda prve meranie za nova ukazalo kapacitne 21,7Ah,ale tiež to nebolo labakovo merane a som aj odber udržiaval okolo 10A a použival rekuperaciu.
To je tak asi k zhrnutiu mojej skusenosti z LiFe.Nazor na to je na vas.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh