Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je úte kvě 30, 2017 4:31 am

Transformátorový ongrid střídač

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...

Transformátorový ongrid střídač

Příspěvekod xmasin » čtv čer 30, 2016 1:48 pm

Nevěděl by někdo o ongrid střídači s transformátorem, který zvládne na DC straně alespoň 500V? Chci postavit malou ongrid FVE z amorfních panelů a potřebuji k tomu střídač s transformátorem a bohužel, jediný, co jsem našel je Fronius a ten mně přijde zbytečně drahý. Výkon FVE bude kolem 2kWp.
xmasin

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvekod xmasin » úte kvě 16, 2017 3:26 pm

Jelikož se stále rozhoduji jak vyřešit moji plánovanou FVE (trochu jsem zvednul výkon, už jsem na 3 kWp) tak hledám ideálně hybridní střídač s přifázováním, který umí fungovat s amorfními panely (Avancis s přizemněným mínus pólem). Nevěděl by někdo o něčem?
xmasin

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvekod xmasin » sob kvě 27, 2017 10:01 am

Při hledání hybridního ongrid střídače jsem narazil na měnič firmy Eastups http://www.eastups.com/en/products_show_48_159.html. Podle dokumentace by měl být schopen spolupracovat se sítí jako Infinisolar včetně omezení přetoků do DS a vypadá to, že má transformátor (váha 35 kg to asi dokazuje). Má někdo zkušenosti s tímto výrobcem?
xmasin

Zpět na Střídače, měniče napětí, invertory