poptávám systém na řízení - spínání a odpínání zátěží.

Archiv ukončených inzerátů
v.pro
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 03, 2015 10:41 am

poptávám systém na řízení - spínání a odpínání zátěží.

Příspěvek od v.pro »

Zdravím, poptávám nějaký systém na spínání /odpojování zátěží (2 ks bojlerů 80 + 120l) podle momentálního výkonu FVE. 80l bojler Dražice mám s upravenou patronou na 1000W, druhý bojler má těleso 2000W. HV zatím: FV panely 5x 285 W + 3x 300W v sérii, hybrid Vertex 3Kw + 250 Ah NKT. Do 14ti dnů budou připojeny další dva 300Wp panely, opět do série. Představa funkce systému: pokud má FVE výkon min. 1000W, nahřívá se 80L bojler Dražice, pokud se zapne další zátěž (mikrovlnka, nebo rychlovarka) - odpojí se po tuto dobu bojler, po vypnutí rychlovarky/mikrovlnky, se zase sepne ohřev bojleru. Pokud bude 80l bojler nahřátý - rozepne termostat, tak se přepne ohřev do 120l bojleru. A hlavně, pokud bude výkon FVE pod 1000W, tak bojler musí být odpojen....jinak si to hybrid cucá ze sítě, nebo baterek a to né vždy chci.
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: poptávám systém na řízení - spínání a odpínání zátěží.

Příspěvek od dub042 »

Nějak mě nenapadá, jak kontinuálně hlídat výkon FVE, já mám pro zapnutí bojleru spouštěcí hodnotu napětí panelů, vypínací hodnotu napětí baterií. Možná Vertex poskytuje data o aktuálním možném výkonu ....
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3341
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: poptávám systém na řízení - spínání a odpínání zátěží.

Příspěvek od marko250 »

Neznám menu Vertexu,ale u mě umí Midnite na základě nastavení v menu ovládat dva své výstupy AUX1/AUX2. Využívám na obou funkci "Float High" ,což přeloženo do bastlířství znamená,že pokud je výšší příliv energie z panelů do baterek než je pro float nastaveno ,tak se zapne AUX1,na něm mám SSR,které spíná první spirálu ve vodě a kdyby to stále ještě dávalo víc, tak se k tomu zapne druhé AUX2,kde mám další spirálu. Vertex bude mít určitě taky výstup,ikdyž asi jen jeden tak se koukni co na něm jde nastavit a druhou odbočku přebytků tu elegantně řešil kybos ve svém vlákně o přebytcích.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
v.pro
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 03, 2015 10:41 am

Re: poptávám systém na řízení - spínání a odpínání zátěží.

Příspěvek od v.pro »

Mám takovej neodbytnej pocit, že Vertex nic takového bohužel nemá. Nikde jsem na něm jiný výstup než AC vstup, AC výstup, DC vstup a DC výstup nenašel. Pak má ještě USB a ještě jeden komunikační PC vstup, jinak nic.
PapoS
Příspěvky: 172
Registrován: úte zář 01, 2015 9:56 pm

Re: poptávám systém na řízení - spínání a odpínání zátěží.

Příspěvek od PapoS »

Tak to treba pripojit cez ten PC vstup alebo USB, snad je k tomu nejaky softwer, mozno by sa to dalo zavesit nan, alebo pozriet ci maju popis interfejsu.. Predava sa ModBus alebo SNMP Lankarta na komunikaciu s vertexom, cez nu by sa mali dat vycitat aspon zakladne udaje, ako aktualny vykon FW pola, co ide do bateriek, co sa spotrebovava a na zaklade toho sa rozhodovat kedy spinan bojler. Myslim ze to je kompatibilne s Vertex aj Infinisolar, tak by to tu uz mohol niekto riesit.
5kWp Solyndra + 3f Fronius Symo Hybrid 4kW https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=2638
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: poptávám systém na řízení - spínání a odpínání zátěží.

Příspěvek od mobilik »

Ja neviem, zbytocne to komplikujete, bud by som dal kybosove riesenie, jednoducha ale zato vekmi ucinna schema...

Alebo externe meranie zo zalohou na server ako tu vyraba mixman a tam je aj krasny vytazovac. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...