Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Měniče PowerJack
magnos
Příspěvky: 11
Registrován: sob lis 17, 2012 8:42 pm
Bydliště: Holíč

Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od magnos »

Našiel som náhodou túto stránku s e-shopom. Predajca piše ze do Europy zasiela z Nemecka.
Má niekto skusenosti s tymto e-shopom? Ceny su tam dobre.
Stranka:http://www.12vgridtiepowerinverters.com/
Pri otvoreni Vam moze antivir zablokovat s upozornenim na hrozbu,ale netreba sa bat je to bezpečne.
Objednal som tam menic 12/230 3kW za 259 USD. Predajca mi potvrdil objednavku a urcil cenu postovneho 150 USD. Tak neviem ci do toho ist.
Ostrov - záhradná chata: Avancis 4x125 WP, olovo 800Ah, Epever 4210 MPPT, invertor GWL 2500/3000 pure sinus
Peter elektro
Příspěvky: 10
Registrován: sob úno 22, 2014 10:20 am
Bydliště: Ilava okolie

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od Peter elektro »

Shop nepoznam ale za 150 dolarov to z DE asi nebude. Svojho času som pozeral taketo niečo a poštovne
je tam okolo 20 euro do 20kg....
http://greenakku.de/Versandkosten:_:1.h ... m8dvb1rff6
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od mobilik »

Hmmm, to je vela penazi. Na ebay som svojho casu mal predajcu co mi to daval lacnejsie, niekedy som aj rano o stvrtej drazil menice. Predajca tam uz nieje, vsimol som si ze stale tam predavali sikmaci PJ a po dvoch mesiacoch stale zmyzol z ebay. No do dvoch tyzdnov sa objavil dalsi. Podla mojho nazoru odchadzali stale kvoli zaruke a verim ze to robil stale ten isty clovek... skus pohladat na ebay, urcite sa najde lacnejsie. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
magnos
Příspěvky: 11
Registrován: sob lis 17, 2012 8:42 pm
Bydliště: Holíč

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od magnos »

Na ebay som uz dva krat kupil, jeden krat dokonca aj zaplatil a nikdy sa obchod nedokoncil. Peniaze mi samozrejme vratil. Na stranke deklaroval ze zasiela do celeho sveta a ked som kupil a hnet aj zaplatil tak mi odpisal ze na slovensko nezasiela. Druhy raz zase pod inym menom predaval a udajne do EU zasiela z nemecka. Kupil som a napisal mi ze musim mesiac pockat na zasielku co dorazi do nemecka. Presiel mesiac po mojom dotaze mi odpisal ze este mesiac a podvoch mesiacoch obchod zrusil. Zaplatit sa to nedalo lebo nemal nastaveny shiping.
Na ebay som uz nakupil hromadu veci a nikdy nebol ziadny problem. Menic sa pokusam kupit uz pol roka a uz som to na ebay vzdal.
Ostrov - záhradná chata: Avancis 4x125 WP, olovo 800Ah, Epever 4210 MPPT, invertor GWL 2500/3000 pure sinus
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od olozx6r »

Já kupoval přes ebay, doklady byly od http://www.12vgridtiepowerinverters.com/. Někde tu byla popsaná moje anabáze, jak druhý den shořel a prodejce ani ten výrobce z uvedených stránek žádnou záruku nedodrželi, podrželo mě jen ebay, kde mi po dlouhý kauze vrátili kačky. Takže bacha na ně a nedoporučuju! Pošlou, ale bez záruky, oprava tady v BANY elektro cca 3000,-.
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od mobilik »

Ja neviem odkial si kupoval, ja som tych menicov z ebau nakul a predal mozno 20ks a ani zjednym nieje doteraz problem...

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od ota »

Je to distributor powerjacku,
Nemel by s nim byt problém
Kupuje tam cely svět
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od olozx6r »

ota píše:Je to distributor powerjacku,
Nemel by s nim byt problém
Kupuje tam cely svět
JJ, distributor, který se mnou hned, jak zjistil, že měnič je kaput, přestal komunikovat a žádná záruka výrobce ho nezajímala. Neříkám, že koupit přes ebay je špatně, ale je lepší déle hledat, či něco připlatit. Nebo možnost koupit nejlevnější a až zakouří, tak ho rovnou poslat opravit. Až budu stavět nový systém, tak budu postupovat stejně, protože ta cena je bezkonkurenční :-D
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od sitra »

to je právě ten úděl prodejců co prodávají celýmu světu-bohužel i laickýmu...
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od olozx6r »

to sou zase chlísty o nějakých laicích... hlavně že je to tu samej odborník... koupím měnič, připojím k baterkám a zapnu,,,popiš chybu :geek:
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od kodl69 »

Možná už to připojení k baterkám - ale to jme trochu jinde.Kdo má ještě odstřelenej PJ, s tím, že mu neudělal nic extra špatnýho? Možná by to chtělo anketu...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od rottenkiwi »

Títo v tom majú jasno:
https://www.youtube.com/watch?v=P1TzSPCvxhI
https://www.youtube.com/watch?v=PI9kAWQ_s4w
Ale po oprave to može fungovať, len nepripájať na DS. :)
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od volente »

Jenže na těch videích jsou HFka, dnes jsou u PJ asi trošku dál.
Já nakoupil zde? http://www.ebay.com/sch/powerinverter-s ... 7675.l2562, a spokojenost.
Do týdne doma a poštovné z Německa FREE. Jen teď tam má že budete muset počkat na další dodávku.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od mobilik »

Ale, uz mi je to na smiech. Vsetci co maju lepsie menice, ideal modrej farby ale nie cinske sa tu vysmievaju PJ. A pri tom polovica z nich ich ani doma nemali, pripadne kupili na ebay za 50USD co uz je jasne ze mu nieco je... ja mozem na 100% povedat ze ten menic pojde v pohode aj roky, len treba vediet ako. Sam som ho mal a predal som.ich kopec. Nepripajat na DS, kupit z vyssim vykonom ako chcem vyuzivat a maximalne mu este znizit spotrebu. Potom je to menic za malo penazi a pekne posluzi. Nechapem na co su tu furt dookola tie iste diskuzie v ktorych sa nic nepise len to ze victron je TOP a vsetko ostatne cinske je nahovno.
Proste jednoducho niekomu staci aj cinska sracka ktora vie posluzit dlbodobo bez problemov.
Uz ste mi na smiech victronaci. Viem mate kvalitne menice, len sa uz tolko nechvastajte, aj PJ vie krasne posluzit, tak to uz pochopte. Naco mi je mercedes za mrte penazi, ked tu istu pracu mi spravy skodofka a este aj mi usetri peniaze. Ak nahodou odite po par rokoch tak sa zasmejem vyhodim ho tak daleno ako dovidim a kupim si novy z usmevom na tvari ze este stale niesom na cene victrona, studera, froniusa atd.
Sorry, ale dookola to iste sa furt opakuje.... :roll:


Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od vlkazajac »

Keby nebolo čínskych výrobkov, toto fórum by asi len ešte vznikalo. Nikto sa tak nezaslúžil o rozvoj fotovoltaiky a jej sprístupnenie masám, ako Čína. Nevidím dôvod generalizovať a hádzať všetky čínske výrobky do jedného vreca a hanlivo sa vyjadrovať o "šikmáčoch". Aj v našich zemiach je veľa darebákov, ktorí urobia radšej zlý obchod, ako dobrú robotu.
Pre mňa je to jasné a mám slobodnú voľbu - modrá stojí viac a tyrkysová tretinu.

Najviac mútia vodu tí, ktorí hľadajú za korunu v Praze dum.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od fugas »

kodl69 píše:Možná už to připojení k baterkám - ale to jme trochu jinde.Kdo má ještě odstřelenej PJ, s tím, že mu neudělal nic extra špatnýho? Možná by to chtělo anketu...
Nestěžuji si.Je pravda že zatím naběhal teprve cca 300kWh.Základ je asi nepřipojovat na síť,což nepotřebuji a ze zásady ostrovníka vylučuji.K baterkám připojovat zásadně přes žárovku.K modrákům už jsem se tady vyjádřil jednou.Koupil jsem za 1500Kč stepdown který nemá nastavitelné výstupní napětí,takže když ho zatížím ani ne nominálním proudem,tak jsem hravě pod 12V.Za tyhle peníze a u takové značky by tam ta možnost měla být automaticky.Takhle to budí dojem že ze zákazníka někdo dělá vola.Jiné stepdowny s možností nastavení napětí i proudu a podobnými parametry se prodávají za méně než polovinu.A abych si koupil měnič s parametry PJ za čtyřicet klacků?Ani náhodou.Je to jak u koncernu,kde je i volant příplatkový,zatímco Citroen montuje tuhle příplatkovou výbavu sériově už od osmdesátých let.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
magnos
Příspěvky: 11
Registrován: sob lis 17, 2012 8:42 pm
Bydliště: Holíč

Re: Pozna niekto tohoto predajcu menicov PJ

Příspěvek od magnos »

Zo širšieho pohladu możem povedat że som s činskými výrobkami spokojný. To isté s predajcami na ebay, kde je asi väčšina čínanov. Len tento menič sa mi akosi nedarí kúpit.
Ostrov - záhradná chata: Avancis 4x125 WP, olovo 800Ah, Epever 4210 MPPT, invertor GWL 2500/3000 pure sinus

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek