LED osvětlení

Domácí i venkovní osvětlení, žárovky, úsporky, halogenky, zářivky, led, pasivní osvětlení světlovody, atd.

Doma svítím

Žárovkama
25
12%
Úsporkama
50
23%
Zářivkama
25
12%
Led diodama
83
39%
Halogenkama
13
6%
Svíčkama
15
7%
Jinak
4
2%
 
Celkem hlasů: 215

Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm

Re: LED osvětlení

Příspěvek od JML... »

Já jsem realizoval 3 stropní svítidla takto a vyšlo to celé na: 20W led 78 Kč, 20W led driver 120 Kč, ssr chladič 110 kč = 308 Kč (koupeno na ebay). Svítivost jako 100W vláknovka. Nepočítám původní těleso a práci (demontáž objímky, montáž led+...).
led-svetlo1.jpg
led-svetlo3.jpg
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LED osvětlení

Příspěvek od LIX »

Cele dva tyzdne co chodim robit do BA som nadaval na tisice hlupych bilbiardov ktore ponukaju vsetko co clovek ani nepotrebuje. Ku koncu posledneho tyzdna som videl bilboard kde boli led ziarovky. Pomyslel somsi ze zasa neaka predrazena cina, no aj tak som si po ceste domov pozrel ich stranku prisma.sk lebo uz dlho zhanam led trubice s dobrou cenou a primeranou svietivostou. Vsade su totiz drahe ako by tam bola pouzita intergalakticka technologia. Co cert nechcel ich summa ma zarazila. Za 120 cm trubicu s vykonom 1450 lm a spotrebou 18w som si hned povedal ze jednu zoberiem na vyskusanie. Teplota svetla 4500 K bola obrovske plus, ani studena ani tepla, proste denna biela. Presiel vikend zistil som ze sa idu v celomdome vymienat trubice. V ibe mam 2 ks 120cm a uz len to robi skoro 80 w plus hnusne blikanie ktore sice nevidime ale oko z toho boli pekne. Brat ma tiez v izbe 2 ks 120 cm a otec 4 ks 60 cm. Uz len to je zbytocnych 240 w svetla. Brat aj otec su zivnostnici a robia za pc takze im ide svetlo az do noci. Takto to bude iba 108 w na izby kde sa najviac svieti, vyse polovicna uspora. Na koniec lenpoviemze jedna truvica stoji 22,50 € co je oproti predchadzajucim sumam zlomok.
Mozno to znie ako krasna reklama ale je to lenzreferovanie mojich pocitov a dokaz ze nie kazdy obchodnik chce za tu istu trubicu 70€. Este stale asi existuju predajcovia co nepremrstuju ceny az do neba.
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Lokalita: Orava

Re: LED osvětlení

Příspěvek od netko »

Mohol by som poprosit priamo linky na ebay na tie komponenty
Dik
JML... píše:Já jsem realizoval 3 stropní svítidla takto a vyšlo to celé na: 20W led 78 Kč, 20W led driver 120 Kč, ssr chladič 110 kč = 308 Kč (koupeno na ebay). Svítivost jako 100W vláknovka. Nepočítám původní těleso a práci (demontáž objímky, montáž led+...).
led-svetlo1.jpg
led-svetlo3.jpg
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: LED osvětlení

Příspěvek od fugas »

Vždycky,když mě žena zatáhne do Lidlu,snažím se co nejdéle přežít v průmyslové zoně,jak to kdysi nazval táta.Nuže jsem tam před dvěma a půl roky koupil LED bodovky 220V,které slouží v obýváku a v koupelně.Nemám možnost srovnání,ale s těmito jsem naprosto spokojen.Berou každá 3W,lepší než 30W halogen :) Nemohu bohužel posloužit technickými údaji,protože krabičky jsou dávno ty tam.Nicméně momentálně tam mají i 12V provedení a 220V se všemi možnými koncovkami.Cena je 149/ks.Kdo by měl zájem,ať vyzkouší.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: LED osvětlení

Příspěvek od solárník »

"Hrabárna" v Lidlu je snad jediné vítané zpestření jinak poměrně nudného rodinného nákupu. Vrhám se tam zcela bez zábran :mrgreen:

Teď momentálně mají poměrně velmi dobré LED žárovky v Plusu, v podstatě totožné s:
http://www.kolimpex.cz/led-zdroje/led-zarovka-7w-e27-2/
Velmi dobrá účinnost i svítivost, zkoušel jsem dvě a jsou opravdu vynikající.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: LED osvětlení

Příspěvek od solárník »

Chtělo by to nějakou dobrou metodu na srovnání účinností.

Vzhledem k různým úhlům svícení různých ledek se svítivost dost špatně podchytává. Možná by bylo lepší změřit vyzařované teplo, třeba infra teploměrem a pak to přepočíst na chladící plochu, ale je to jen o něco snažší, obě metody jsou obtížné.

Nakonec je asi nejjednodušší nějaký luxmetr v konstantní vzdálenosti od měřené svítivky (třeba Voltcraft ho osazuje na několik multimetrů) a do toho započítat vyzařovaný úhel. A pak tady udělat nějaký žebříček účinnosti.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: LED osvětlení

Příspěvek od střídač »

Před nedávnem jsem vzal pár kousků z IKEA. Je to IKEA Čína. 6.3W kolem 129,- 10W 179,-. Nevím jaká kvalita. V každém případě svítí. Ostatní jsem z lenosti nezkoumal.
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am

Re: LED osvětlení

Příspěvek od i4wifi a.s. »

střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: LED osvětlení

Příspěvek od střídač »

i4wifi a.s. píše:Pár videí pro inspiraci
Očekával jsem i uvedenou cenu k světlým úspěchům TESLA a prodejci i4, případně nějaká porovnání se "světem", ale kde nic tu nic. Připadá mi to jako kde nic není a ni čert nebere. Jako by ty obchodnický tlachy ji nezabíraly.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Re: LED osvětlení

Příspěvek od burda »

střídač píše:
i4wifi a.s. píše:Pár videí pro inspiraci
Očekával jsem i uvedenou cenu k světlým úspěchům TESLA a prodejci i4, případně nějaká porovnání se "světem", ale kde nic tu nic. Připadá mi to jako kde nic není a ni čert nebere. Jako by ty obchodnický tlachy ji nezabíraly.
Pokud tě nezajímají obchodnický tlachy a spíše reálné svícení tak šup šup na fórum http://forum.fotonmag.cz/index.php?show ... l=sv%ECtlo si se tu nejvíce probírají příruční svítilny, ale jsou tu i realisti co bastlí normální světla z ledek do domu;)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek