Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
to je špatně formulovaná otázka. Tady nikdo neprobírá modelky, zpěvačky ani
žádné slavné osobnosti a jejich zajímavosti ze života. Slovo bulvár je špatně
použité A technický text, kde se probírá řešení nějakého technického problému
nezadává příčinu podsouvat diskutujícím myšlenky na vyházení baterek a návratu k DS.
Za mně tedy osobně odpovídám, že žádné baterky nevyhazuji a k DS se vracím, přepínám,jedině, když v aku
již není energie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od pezizka »

Já teda nevím... Možná jsem navrhl blbost, je to klidně možné. Možná přehnané, neadekvátní řešení. Je to návrh a klidně jej zkritizujte. Když jsem četl co prodělal josse tak z toho běhá mráz po zádech.
V žádném případě to není o vyhazování AKU, ale o jejich co nejlepším zajištění aby něco takového nemělo až třeba fatální následky :(
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od vla »

Bulvár není jen o modelkách, ale i třeba před asi dvěma dny stál zmítající se reportér ve vichru uragánu a za ním klidně procházeli lidi v kraťasech a uragán tam pro ně nebyl. Tady mi to připadá totéž, být za každou cenu zajímavý a čím větší co se může stát, tím je přeci autor lepší. Mě nějak nepřijde, že se tady řeší konkrétní problém, alespoň v diskusi se nevyřešilo nic, jen samé coby-kdyby a hlavně ať jsou následky obsáhlé, aby to bylo zajímavé. Zatím nikdo nepřispěl konkrétním příspěvkem typu: akublok se musí postavit takto, jsou k tomuto tyto normy či předpisy, jako požární ochrana je předepdáno toto, atd. To by byla diskuse, která by k něčemu vedla.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od rottenkiwi »

Najprv musia výrobcovia dať do článkov 3. elektródu, aby sme vedeli, kedy nastane skrat.
Potom je ostatné už len vecou softu, spracovať dáta a dať užívateľovi možnosti, čo má
robiť, od zavolania servisu emailom až po samodomo výmenu článku xyz.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od volente »

Jedná se zde o normální risk management.
Máme určitou, velmi malou až mizivou ale nenulovou pravděpodobnost že se něco nedobrého stane.
Tak je to je u všech úložišť energie ať je to bojler naplněný horkou vodou, roztočený setrvačník nebo NiCd baterka naplněná toxickým kadmiem.

Podle mne na Li baterii stačí snýtovaná, uzavřená krabice z nerezu nebo pozinku. Zasypávat pískem nebo zalévat olejem ... to bych asi nedělal. možná obložit SDK nebo cetrisem. Ale řešení rizik je na každém konstruktérovi jak k nim přistoupí.

Nakonec josse, kterému zde kyocera opravdu bulvárně podsouvá trauma atd ... , zatímco josse sám píše "měl jsem li ion a budu mít zas" zde: viewtopic.php?f=7&t=4378&p=77495#p77495

Z jeho nehody se poučíme, řekl bych že my všichni basliči baterek mu tak dlužíme že za nás nechtěně vyzkoušel něco co si nikdo nepřeje.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od volente »

A mimo to už jsem psal že spojit dvě 18650 paralelně je horší než jich spojit sto. Ještě provedu pár pokusů které zdokumentuji, ale myslím že toto byla hlavní příčina problému.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro Volente. Požár v domě a zničené dílo 3200 článků, je velká psychická zátěž. Pokud někdo o tom
není schopen mluvit několik měsíců, je to to v důsledku prožitého trauma.
Někdo je schopen např po prožitém trauma z dopravní nehody o tom mluvit až po roce.
Prožít těžké chvíle, prožít trauma, není žádná urážka v popisu stavu věci, je to jen
popis toho co se stalo. Není to podsouvání něčeho co se nestalo.
Pokud je někdo hodně odolný otřepe třeba i z velkého neštěstí druhý den
a veřejně řekne, nic to nebylo, jede se dál. Ale ve svém okolí ani
nikoho takového neznám. Pokud Josse napíše o tom veřejně s odstupem několika měsíců
je to známka , že už se z toho trauma dostal. A to jsem za něho sám rád.
A přeji mu, aby další aku mu už jen sloužily bez problému. Ostatně to přeji
i všem dalším .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

svého času řešil potíže Lionek i Boeing . V moderním letadle se rozhodli použít místo starších aku (asi NiCd) Li-Ion . Co docela nepromysleli byly reálné podmínky jimž byl akumulátor vystaven :arrow: výsledkem bylo četné selhávání i za letu průnikem zplodin hořícího aku bloku do kabiny s pasažéry :hell: . Pár případů se odehrálo při čekání na odlet . Vyšetřováním bylo zjištěno nadměrné ohřívání aku bloku okolní technologií klimatizace . Přehřátím hot chytli a zasmradili co mohly . Řešení vymysleli geniálně , aku blok uzavřeli do plechové krabice vybavené výfukovým potrubím ústícím ven
mimo letadlo :mrgreen: . Toto řešení případného selhání se mi jeví jako dobrá inspirace , ikdyž u nás doma jen tak nebudou vystavovány vysokým teplotám jako v letadle .
Tímto směrem se mé myšlenky ubírají delší dobu , doposud nerealizované :cry: - plechová škatule obsahující nevelký počet článků 18650 zapojených sério-paralerně dle potřeby s monitoringem + vedle další škatule a další ... . Stane-li se něco v jedný , aby se to nepřeneslo i na další :idea: .

https://www.youtube.com/watch?v=wRojKogVIqE
https://www.youtube.com/watch?v=xaqQuBac2ag

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od NOPARasito »

Ps.: notebooky, vysavace, elektrokola a kolobezky bych do plechove krabice davat nemusel ;-). I v techto srandach mam kolem 1kw/h ;-(.
To byla jen ustepacna poznamka, ale krabice je s nejvetsi pravdepodobnosti to nejlepsi co se da udelat ;-)
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od josse »

Jo takhle to plánu mám já, bedna bude betonová a výdechy (komíny, výfuky) úplně ven, kus od domu. Trauma mám pořád :-) Šel jsem tomu celému naproti dvěma věcmi:
1. Články jsem používal do jejich úplného konce 1500ks mezi 600-1599mAh!
2. Abych mohl neustále zapojovat malé počty vymyslel jsem si 2P14S, s konektorem

Obojí jsem plánoval zrušit, nečekal jsem že se to zruší samo.

Ten nerezový plech to zastaví to se nebojím, ale ten smrad bude všude, ten asi ne.

Ten černý mastný hnus (co mám stále na nějakém neumytém materiálu a nářadí) se totiž vytvářel kondenzací kouře a to znamená i dobře utěsnit. Jak to udělat když tam mají být průchody kabelů? Na něčem kondenzoval a něco rozežíral, některé hliníkové věci hodně do hloubky.

Sanyo se chovají jinak než ostatní, třeba u Samsungů vždy ty PTC co jsem zkoušel fungovali dobře, ale na ostatních to 100% nebylo. Kterým článkem to bylo nezjistíme, myslím si že Sanyo...

V nové verzi dostanou nějakou verzi vodní sprchy. Momentálně mám opravenou místnost která to odnesla nejvíc, bojler a vodárnu. Na kotli pracuju, elektriku začnu až se vrátím v říjnu z USA.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od volente »

to josse
Jsem rád že jsi tak nějak potvrdil moji doměnku o příčině havárie. Ty slabší články mají asi větší pravděpodobnost selhání, ale kdyby to bylo aspoň 10-12p tak se to na 99% nestalo. Prostě by se ten článek odpojil a ani by jsi to nějaký čas nezjistil.
Přeji ti ať se daří s novou výstavbou úložiště.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od vla »

Průchody z nějakého prostoru do jiného lze zastříkat protipožární pěnou, mají v každém hobymarketu,aplikuje se stejně jako různé montážní pěny. Uvažuji, že bych s ní zastříkal i kontaktní plochy baterek, už jsem to na jedné malé sadě měl, jenže se jí nic nestalo, tak nevím jak je to účinné. Pokud by se našel nějaký odborný testér ničení článků 18650, se schopností udělat z pokusů rozumné závěry nějaké články by se u mě našly, jen by to chtělo co nejblíž Prahy 6.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od NOPARasito »

Moje otazka Josse je(pokud muzu), jaky jsi mel jisteni baterii v packu, pravdepodobne natvrdo???? Pri tak malem poctu to ani jinak neslo ;-(.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pár Sanyo článků sem měl v ruce a abych řekl pravdu , jejich chování mě docela děsilo :eek2: při nabíjení se abnormálně zahřívali až sem si myslel že mají opačnou polarizaci vývodů :roll: . Třeba byla chyba ve mě :dontknow: .

Josse držím Ti palce ať tu rekonstrukci zvládneš a už Tě nic podobnýho nepotká .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od josse »

volente píše:to josse
Jsem rád že jsi tak nějak potvrdil moji doměnku o příčině havárie. Ty slabší články mají asi větší pravděpodobnost selhání, ale kdyby to bylo aspoň 10-12p tak se to na 99% nestalo. Prostě by se ten článek odpojil a ani by jsi to nějaký čas nezjistil.
Přeji ti ať se daří s novou výstavbou úložiště.
Ono se to taky odpojilo, ale musela to být nějak v jednom místě krutá shoda okolností, v grafech dokud šla elektrika, je zaznamenáno odpojení myslím 5x ! Jestli bylo 10 článků těsně před smrtí v jednom místě, tak to byla jistota, ty ostatní do nich zatopili, kdyby se přehrál jeden a ten se zkratoval. Ostatní 17x 2P do nich topily, no, myslím že těch pár sekund než se odpojili stačilo na ohřátí ostatních a jeden z nejlbližších už teď jeden ze 4ks okolnich mohl být horší, zkrat, topení, odpojení, ... V grafech je tento přibližný průběh zaznamenán 5x. A navíc to musely být články u kterých nezafungoval PTC správně, stačilo dva takové vedle sebe. Byly vyskládané těsně, leželi na zemi. Někde uprostřed se to krátkodobě chová jako termoska. Jak tu někdo spočítal 7 kW ? odpovídá to pro starší nb články? 3.7 *20 = 60 W moje zkušenost je, že do zkratu ty co mám dávají tak 20 A, možná trochu víc... To je výkon jakým se hřeje článek po odpojení. V mém případě X2. Před odpojením - těžko říct, víc než 10x to ale určitě není.

Říkám PTC, myslím celou tu sestavu na +pólu... PTC, kov, tenký pásek, ventilek ... Všechno dohromady, několik ochranných prvků v článku.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od rottenkiwi »

Keď v USA horeli Tesly, tak to bolo na prvých stránkach novín a vo všetkých správach.
Tu je nedávna nehoda a FF nevedeli čo s tým, tak volali inžinierov z Tesly.
Tam jeden spomína, že aj 24 hod. po uhasení sa to može znova vznietiť.
https://www.youtube.com/watch?v=T3RNISfwa4E

A Musk na to povedal: "Horia dve Tesly a vy z toho robíte cirkus, ale 250 000 horiacich
aut za posledné roky ste zabudli spomenúť."

Aj keď prišli parné stroje, neskor spaĺovacie motory, raketové motory, turbofany a turbojety,
určite to prinieslo kopu nehod, kým sa ľudia naučili s danou technológiou žiť.

Výrobcovia sa tiež len učia a nie všetko funguje na 100 % na 1-krát.
Niektorí sa poučili a robia špec. baterky pre aviation, satelity a submarines / vojakov.
http://www.gs-yuasa.com/en/products/lit ... teries.php
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od goodbie »

rottenkiwi píše:Keď v USA horeli Tesly, tak to bolo na prvých stránkach novín a vo všetkých správach.
Tu je nedávna nehoda a FF nevedeli čo s tým, tak volali inžinierov z Tesly.
Tam jeden spomína, že aj 24 hod. po uhasení sa to može znova vznietiť.
https://www.youtube.com/watch?v=T3RNISfwa4E

A Musk na to povedal: "Horia dve Tesly a vy z toho robíte cirkus, ale 250 000 horiacich
aut za posledné roky ste zabudli spomenúť."

Aj keď prišli parné stroje, neskor spaĺovacie motory, raketové motory, turbofany a turbojety,
určite to prinieslo kopu nehod, kým sa ľudia naučili s danou technológiou žiť.

Výrobcovia sa tiež len učia a nie všetko funguje na 100 % na 1-krát.
Niektorí sa poučili a robia špec. baterky pre aviation, satelity a submarines / vojakov.
http://www.gs-yuasa.com/en/products/lit ... teries.php
přesně tak hořelo kde co,fve pole,letadla,auta elektrárny lokomotivy lodě domy a vše se provozuje dál,jen se musí poučit z chyb a zdokonalit se
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od volente »

Nějakou serii pokusů chystám včetně videa z nich. Starších článků které nehodlám využít mám dost. Hodlám předvést funkci pojistného drátku v různě velkých zapojeních článků paralelně. Jelikož však nemám článek s evidentním zkratem použiji funkční článek s obrácenou polaritou.
Nabíjení článku s nulovým napětím proudem 1C.
Dále přebíjení vyšším napětím tvrdým zdrojem proudu a podobně.
Že to bude patřičně zábavné o tom nepochybuji, ale hlavně poučné. Jenom pro zábavu to opravdu dělat nebudu, to nechám puberťákům. Dost těchto pokusů jsem již udělal, ovšem bez dokumentace.
Proto je můj postoj k Li Ion takový jaký je. Považuji je za bezpečné pokud se dodržují základní pravidla a selský rozum.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od josse »

rottenkiwi píše: Tam jeden spomína, že aj 24 hod. po uhasení sa to može znova vznietiť.
Jo, to taky potvrzuji! V té hromadě vody popela a zbytků, když jsem to nakládal lopatou, jak to bylo tím plastem a popelem, zvedl jsem to na lopatě suché a horké z několika centimetrové vody (v celém sklepu bylo několik centimetrů). Ty horké jsem nosil ven, venku rozpůlil na menší kusy lopatou... Venku to rychle chladlo...

Tahle zkušenost mi prostě říká, musí mezi nimi protect voda, mělo by to zůstat na zdi, aby mohla přitékat čerstvá voda... A mělo by to být v místě kde kouř nezničí nic důležitého...
Oheň se nesmí šířit na další sady, články nesmí nikam lítat. S 18650 to zaručit celkem asi jde, s pytlíky si to představit nedovedu
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od volente »

Myslel jsem odpojení 1ks 18650 pomocí toho pojistného drátku.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek