Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od vla »

Vždyť píšu provozoval jsem takové úložiště několik let bez problémů, takže měl jsem ho bez drátkových spojek a tu a tam pošlý článek vyměnil , nic zvláštního se nedělo. Pokud bych ho měl dnes, bylo by to stejné. Baterky leží na polici nic jim nehrozí. Auto je něco jiného, tam může při nehodě dojít k totálním mechanickým deformacím, zkratům atd. Rovněž jsem si vyzkoušel, stejně jako mnozí jiní, že ani násilné poškození pár článků nezpůsobuje žádné fatální problémy. Takže to ode mě není rada, protože to nemám, ale protože s tím mám několika leté zkušenosti a jednalo se o několik tisíc článků, měl jsem k tomu zapojeny i další menší sady, takže celkem cca 3500 kusů článků. A když jsme u toho, ročně mi pošly tak 4 kousky do zkratu a bez následků v podobě požárů, ohňostrojů atd.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od diablo007 »

vla píše:Provozoval jsem 3 sady 7S 120P po dobu několika let a i když v nich tu a tam pošel nějaký článek, žádný ohňostroj se nekonal. Článek jsem našel vyměnil a jelo se dál. Jistil jsem celé baterie. Domnívám se, že pokud by se jednalo o články opravdu nebezpečné výrobci by je hromadně natvrdo nespojovali a dělají to běžně snad pro veškeré pevné instalace. Spojení pojistkovými drátky jako dělá Tesla má jistě své opodstatnění, ale právě v těch autech, kde může dojít k mechanické deformaci. Pro pevné instalace bych tak přísný nebyl. Každopádně rozřezávat aku bloky co zde řeší kolega mi přijde jako nesmyslné, radíte mu aby drátkoval každý článek o kapacite cca 2-3 Ah. Jak mají takové jištění po
3 Ahdělat majitelé článků, které mají třeba 60 Ah? Odpovím si sám nijak, protože to nejde, prostě jistí 60Ah a hotovo. Nějak nemám pocit, že by kvůli tomu měly jejich akumulátory shořet. Sám jsem pár článků utloukl kladicem, provrtal zkratoval přes plášť do jeho propálení a nikdy z toho žádný ohňostroj nebyl. Za mě je v pořádku pokud použiji celý průmyslově vyrobený akumulátor, nebo jeho celé sekce, jak potřebuji.
No asi tě trošku vyvedu z omylu ale těch 14 bloku 120p co sem od tebe koupil byli nachystané časem slušně zahoret. Jeden blok byl oproti ostatním o dost slabší takže se stávalo že byl dule slabsi o 1v než ten nejsilnější naštěstí sem to dlouho neprovozoval protože po to co sem to komplet rozebral a každou baterií změřil tak z těch cca 1500 článku mělo přes 200 čistou nulu skoro 300 je pod 800mAh a to ty ostatni teď teprve nechávám odležet abych zjistil kolik z těch co kapacitu měli udrží napětí po delší době. No každopádně spíše chci mluvit o tom že se pár článků při nabíjení hraly tak že když sem je vytahoval tak sem se o ně popálil takže si dokážu představit že časem z toho ohňostroj mohl být sice nezjistíme jestli by se tak opravdu stalo ale díky vysoké teplotě těch článku tam jistě riziko bylo
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od vla »

Tak to mě mrzí a zároveň tomu moc nerozumím a i jsem zklamán z toho co píšeš, rozhodně jsem měl dojem, že byly články lepší. Hlavně ty čisté nuly, nějak si nedovedu představit, že by v článku 120P bylo třeba dvacet s nulovým napětím, teplotu jsem čas od času kontroloval a pokud se nějaký článek hřál byl vyhozen a to se hřál řekněme o pár stupňů, prakticky všechny, které jsem vyhazoval se mírně hřály. Pokud se mi nějaký set 120P více vybíjel byl rozebrán, vadný článek nalezen a opět vyhozen. Ale jak jsem psal, bylo to pár článků za rok a při rozebrání setu 120P jsem nikdy žádné články s nulou nenašel, Postupoval jsem tak, že jsem 120P rozpojil na 10x 12P zjistil, který 12P slábne, ten rozhodil na jednotlivé a ten, který se vybil vyhodil, ostatní byly ok a šli znovu do práce, vadný byl doplněn. Faktem je, že některé sety 120P byly třeba 140P, čímž se dorovnávala kapacita, ale to bylo vše. EDIT: Ještě jen pro zajímavost, někteří uživatelé co ode mě koupili byli spokojeni, tak fakt nevím jak je to možné, vše bylo stejný zdroj, stejné zacházení atd., snad jen některé jsem měl déle jak jsem postupně doplňoval, tak možná tím, ale nijak jsem je nepřebíral, zpravidla jsem je odpojoval až když si někdo přijel.
Nemám rád tenhle stát.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od PavelR »

vla: a co provozujes ted za uloziste kdyz jsi prodal DIY liion? jen tak ze zajimavosti
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1228
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od Lui »

tiež pre vla: v tých jednotlivých blokoch bol testovaný každý jeden článok samostatne pred paralelným zapojením ?
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od diablo007 »

vla píše:Tak to mě mrzí a zároveň tomu moc nerozumím a i jsem zklamán z toho co píšeš, rozhodně jsem měl dojem, že byly články lepší. Hlavně ty čisté nuly, nějak si nedovedu představit, že by v článku 120P bylo třeba dvacet s nulovým napětím, teplotu jsem čas od času kontroloval a pokud se nějaký článek hřál byl vyhozen a to se hřál řekněme o pár stupňů, prakticky všechny, které jsem vyhazoval se mírně hřály. Pokud se mi nějaký set 120P více vybíjel byl rozebrán, vadný článek nalezen a opět vyhozen. Ale jak jsem psal, bylo to pár článků za rok a při rozebrání setu 120P jsem nikdy žádné články s nulou nenašel, Postupoval jsem tak, že jsem 120P rozpojil na 10x 12P zjistil, který 12P slábne, ten rozhodil na jednotlivé a ten, který se vybil vyhodil, ostatní byly ok a šli znovu do práce, vadný byl doplněn. Faktem je, že některé sety 120P byly třeba 140P, čímž se dorovnávala kapacita, ale to bylo vše. EDIT: Ještě jen pro zajímavost, někteří uživatelé co ode mě koupili byli spokojeni, tak fakt nevím jak je to možné, vše bylo stejný zdroj, stejné zacházení atd., snad jen některé jsem měl déle jak jsem postupně doplňoval, tak možná tím, ale nijak jsem je nepřebíral, zpravidla jsem je odpojoval až když si někdo přijel.
No občas se ti stalo že že to napojování různých průřezu lanek jedno na druhé mělo studený spoj takže se defakto odřízlo rovnou 12 baterek a asi tam byl jak na potvoru blbý kus co vybil zbytek a takovéto už mi nešlo ničím oživit jestli to má v sobě elektroniku jako prizma že to od určitého napětí odpojí a nejde přes konektor nahodit netuším. Každopádně ten jeden blok byl vážně hodně špatnej tam se to sešlo fest . Jako nejlíp mne ze všeho vycházejí ty Panasonic ty si zbytkovou kapacitu drží jedna báseň. A jelikož jsi hromadu článku nechal v původním stavu nabodovane tak jak jsi je dostal tak hádám že jsi neskládal kapacity k sobě i to skladbou odpovídalo že někde byli jen baterky zelené s plíšky na sobě někde zase více těch dobrých Panasonicu takže kapacitně ty cihličky byli různorodé
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2551
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od NOPARasito »

vla píše:Tak to mě mrzí a zároveň tomu moc nerozumím a i jsem zklamán z toho co píšeš, rozhodně jsem měl dojem, že byly články lepší. Hlavně ty čisté nuly, nějak si nedovedu představit, že by v článku 120P bylo třeba dvacet s nulovým napětím, teplotu jsem čas od času kontroloval a pokud se nějaký článek hřál byl vyhozen a to se hřál řekněme o pár stupňů, prakticky všechny, které jsem vyhazoval se mírně hřály. Pokud se mi nějaký set 120P více vybíjel byl rozebrán, vadný článek nalezen a opět vyhozen. Ale jak jsem psal, bylo to pár článků za rok a při rozebrání setu 120P jsem nikdy žádné články s nulou nenašel, Postupoval jsem tak, že jsem 120P rozpojil na 10x 12P zjistil, který 12P slábne, ten rozhodil na jednotlivé a ten, který se vybil vyhodil, ostatní byly ok a šli znovu do práce, vadný byl doplněn. Faktem je, že některé sety 120P byly třeba 140P, čímž se dorovnávala kapacita, ale to bylo vše. EDIT: Ještě jen pro zajímavost, někteří uživatelé co ode mě koupili byli spokojeni, tak fakt nevím jak je to možné, vše bylo stejný zdroj, stejné zacházení atd., snad jen některé jsem měl déle jak jsem postupně doplňoval, tak možná tím, ale nijak jsem je nepřebíral, zpravidla jsem je odpojoval až když si někdo přijel.
Takze v pripade pojistnych dratku se taky mohlo stat, ze by jich bylo odpojeno sice vice, ale potencionalne problemovych clanku.
Tudiz to, ze jsi provozoval clanky natvrdo, jako vyrobci komercnich bloku s poctem clanku v radu 100ek ks, neni to same jako v radu 1000ovek ks.
Osobne bych doporucil clanky dratkem jistit. Protoze kdyby neco, tak to nebude jen "ACH JO" baterka z akkuvrtacky v pr...li.
Lepsi pruserum predchazet.
Tady se nebavime jestli BMS ano ci ne.
Toto je zakladnejsi bezpecnostni konstrukce.
Bms je berlicka.
Predchazeni muze byt i to, ze pokud holt proste nedam li-ion 18650, tak muzu jit do pry blbuvzdorneho, kvalitniho, nehorlaveho, Lifepo4.
Ale porad to nemeni nic na tom, ze ty pojistne dratky je tam lepsi mit nez nemit :fuuu:
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od matobabetak »

stredu dorazili clanky z ciny, no bohuzial uz po rozbaleni sa mi zdali nejake lahke
nabite na 4,25v, vybijane 1A ukazalo kapacitu 1600-2000mAh, otvoril som spor na aliexpresse uvidime

kupujete niekdo na slovensku 18650 ktore maju zarucenu kapacitu ?
Přílohy
18650discharchge.jpg
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od ResHacker »

To bohužel bejvaj často fejky.. je potřeba se koukat po recenzích, ale ani tak nemáš jistotu.. A na tuhle elektronickou zátěž bacha, už se mi s ní podařilo zničit 2 mosfety, doporučuji tenhle článek: https://syonyk.blogspot.com/2018/06/the ... royer.html
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od matobabetak »

Práveže referencie boli dobre, veľa foto s kapacitou okolo 3000mah. No nič ide sa hľadať ďalej. Ten teste už skúšal aj nicd 360Ah a zatiaľ je ok mam ho vyše roka ale je pravda ze viac ako 20V do neho ešte nešlo. Vďaka za zaujímavý clanok
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
Tibor889
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 30, 2019 9:11 pm
Bydliště: Boleráz

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od Tibor889 »

Ja som kupoval tu:
€ 2,39 58%OFF | 100% New Original NCR18650B 3.7 v 3400mah 18650 Lithium Rechargeable Battery For Flashlight batteries
https://s.click.aliexpress.com/e/eEEhzha0
A tu
€ 2,25 36%OFF | Panasonic 100% New 18650 battery 3400mah 3.7v lithium battery for NCR18650B 3400mah Suitable for flashlight battery
https://s.click.aliexpress.com/e/ebwsfHfE
A tu
€ 2,20 40%OFF | 2-20pcs Panasonic Original NCR18650B 3.7v 3400mah 18650 Lithium Rechargeable Battery For Flashlight batteries
https://s.click.aliexpress.com/e/mXrIPkS4
Všetky boli ok, kapacita sedela, chybný žiadny článok. Dodanie bolo väčšinou z EU z Holandska.
Labák v skúšobnej prevádzke. Na streche 12x285Wp Amerisolar + 18x235Wp repasovaných LDK + na garáži 6x235Wp repasovaných LDK. Celkom 9060 Wp. Pripojené sú momentálne PIP1-3S4P Amerisolary, PIP2- 3S5P LDK, MSB1- 3S1P strecha, MSB2- 3S2P Garáž., 2x PIP5048MK paralelne, , 2xMakeSkyBlue 60A . Aku Li-ion 18650 Skladačka 60P14S + 6x LG 28P7S bloky = 21kWh využívaných cca 16 kWh, 4x ANT BMS 320A. Sledovanie zatiaľ staré miniPC s Watchpowerom.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=55&t=5636
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 543
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od ResHacker »

Jo tak bacha na to vstupní napětí, deklarovaných 150 nebo kolik V je naprostý nesmysl, Já jsem ty mosfety odpálil už i při vybíjení 48V baterie. Jde nejen o to, že ta věc nemá absolutně žádnou ochranu, takže velice snadno překročíš výkonovou hranici, ale (jak je v článku uvedeno) ovládací napětí na gate osciluje nad hodnoty dovolení výrobcem. Já jsem zátěž úspěšně reklamoval a vrátili mi všechny peníze, takže jí mam vlastně zdarma, pokusim se ten gate ochránit nějakou zenerkou, bohužel nemám osciloskop, tak se mi s tím bude hrát o něco hůře.. Jinak jsem pořídil jinou za zhruba stejný pěníze - na doporučení v jiném článku viz. https://syonyk.blogspot.com/2018/06/a-t ... -150w.html od stejného autora a ta je fakt vymakaná, nemužu si jí vynachválit.. Držim každopádně palce nejen s 18650 ;)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od Jozef51 »

ResHacker píše:Jo tak bacha na to vstupní napětí, deklarovaných 150 nebo kolik V je naprostý nesmysl, Já jsem ty mosfety odpálil už i při vybíjení 48V baterie. Jde nejen o to, že ta věc nemá absolutně žádnou ochranu, takže velice snadno překročíš výkonovou hranici, ale (jak je v článku uvedeno) ovládací napětí na gate osciluje nad hodnoty dovolení výrobcem. Já jsem zátěž úspěšně reklamoval a vrátili mi všechny peníze, takže jí mam vlastně zdarma, pokusim se ten gate ochránit nějakou zenerkou, bohužel nemám osciloskop, tak se mi s tím bude hrát o něco hůře.. Jinak jsem pořídil jinou za zhruba stejný pěníze - na doporučení v jiném článku viz. https://syonyk.blogspot.com/2018/06/a-t ... -150w.html od stejného autora a ta je fakt vymakaná, nemužu si jí vynachválit.. Držim každopádně palce nejen s 18650 ;)
Zopar skusenosti s pouzivanim tohto elektronickeho zatazovacieho odporu:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (26.75 KiB) Zobrazeno 506 x
Vsetko co napisem o obvodoch je 'pravdepodobne'. Nekuchal a nestudoval som jeho zapojenie Iba odhadujem na zaklade chovania, ovladacich prvkov a toho ako sa chova pri merani. Informacie od ResHacker-a su zaujimave ale to co napisem je pohlad z inej strany. Uvedenu dosticku som kupil na testovanie Pb clankov 2V a Pb aku 12V. Tato dosticka je asi koncipovana ako elektronicka zataz ktora analogovo udrziava nastaveny prud. Meraci system napatia a prudu tvori mikrokontroler a nasledne data U,I,t spracovava na udaje ktore su uvedene na display. Ich presnost som nekontroloval - nemam obdobny pristroj s nejakou zarucenou presnostou. Zbezna kontrola multimetrom potvrdila, ze pristroj az tak nevymysla a ked nastavime vybijaci prud na 0A (obidva potenciometre dolava) meranie napatia vcelku odpoveda udaju externeho voltmetra. Podobne velmi hruba kontrola kliestovym ampermetrom potvrdila, ze snad na tych 5-10% chyby merania sa da dostat. A kedze ja som vyzadoval merania a porovnania merani kapacity clankov za rovnakych podmienok a stacia mi relativne porovnania - tak pristroj mi vyhovuje.
Prepolovat sa mi ho podarilo iba jedenkrat, a to Pb clankom 2V co prezil bez akejkychkolvek nasledkov. Prepolovanie na 12-tich voltoch som chvalabohu este netestoval.
Zmenu v pristroji som spravil iba jednu. Povodny adapter 9V US som nahradil adapteron 6V EU (ten 9V adapter bol vadny). Co pouzivam ale casto je praca na hranici vykonovej zatazitelnosti. Trvalu stratu 150W a prudove zatazenie 15A pristroj znasa bez problemov. V dokumentacii je uvedene ze pridavnym chladicom je mozne zvysit zatazitelnost pristrojceka na 300W. Osobne tomu verim. Raz som nahodou nastavil stratu viac ako 300W a pristrojcek odmietol akceptovat tento stav a upozornil ma na nekorektne nastavenie. Ci tam bolo na tych par sekund viac ako 300W alebo bol elektronicky zablokovany elektronicky odpor - neviem. Zatial mi 150W staci a mozno raz upravim na 300W...
Velmi pochybujem o napatovych spickach 28V na gejte vykonoveho tranzistora. Po prve ani cinsky konstrukter nie je idiot. Po druhe linearna prevadzka elektronickeho odporu prebieha pri napati na gejte cca 4 az 6V vid technicke listy uvedeneho tranzistora. Doslova si netrufam odhadnut co a kde autor meral. A napajacie napatie s urovnou 28V je u podobneho pristroja nie potrebne.

Samozrejme mnoho by sa dalo vylepsit, dali by sa pridat dalsie funkcie... ale to na co som pristrojcek za 25$ kupoval splnil na 100%. Vysvetlenie preco som ja spokojny a iny nie moze byt aj v nasledujucom. Cinania vedia obcas velmi rychlo upravit svoje vyrobky a to i tym spravnym smerom. Mozno mam vlastne iny pristroj ako ResHacker.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od goodbie »

tu zátěž mám taky ale nepřišel jsem na to jak jí donutit při dosažení nízkého napětí aby se vypla,vždy se vypne a jak napětí stoupne tak se mrcha zase zapne a takto pořád dokola.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 914
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od trud »

Tento "merač" mam aj ja... Je nepresný.. A tým nemyslím 1-2%...skôr 6-12% :-).. Batérií Lanzhd mam desiatky ba asi aj cez 100 ks a zlý kus my ešte rukami nepresiel
Aj v mojom vlakne testujem práve životnosť Lanzhd a Samsung... A Lanzhd sa prekvapivo drží :-).. Ak pošleš fotky z merania kapacity nemal by byť problém z reklamáciou na AliExpress.. Ak chceš lepší zdroj 18650.. .skus nkon.nl
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od josse »

Tibor889 píše:Ja som kupoval tu:
€ 2,39 58%OFF | 100% New Original NCR18650B 3.7 v 3400mah 18650 Lithium Rechargeable Battery For Flashlight batteries
https://s.click.aliexpress.com/e/eEEhzha0
A tu
€ 2,25 36%OFF | Panasonic 100% New 18650 battery 3400mah 3.7v lithium battery for NCR18650B 3400mah Suitable for flashlight battery
https://s.click.aliexpress.com/e/ebwsfHfE
A tu
€ 2,20 40%OFF | 2-20pcs Panasonic Original NCR18650B 3.7v 3400mah 18650 Lithium Rechargeable Battery For Flashlight batteries
https://s.click.aliexpress.com/e/mXrIPkS4
Všetky boli ok, kapacita sedela, chybný žiadny článok. Dodanie bolo väčšinou z EU z Holandska.
Ani to není záruka...

Koupil jsem více 40ti kusových balíčků...

liitokala Official Store: některé OK, některé Fake, a hlavně jsou tlustější! Kolem + kontaktu i po sundání izolace mají více než 18mm
Daweikalla... : FAKE všechny
GlobalPower Co., LT Store OK zatím všechny.
Lanzhd Official Store: prvních několik balíků ok, poslední mají místo 3300 jen 3100 nebo 3000!!! Celý balík je stejný.

Měřím je všechny a reklamuju. Strašná práce, zatím to funguje...

Narazil už jsem na 3 kusy z cca 400 které měli velké samovybíjení! Takže zahodit! Dejte si na to pozor, než je použijete, nabijte je na 4.2V a za minimálně týden zaměřte, měsíc by byl lepší.

Vše kupované přes Aliexpress.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
kodl69
Příspěvky: 7400
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od kodl69 »

A kolikrát jsem psal, že výkonový tranzistory a18650 na ali se nehodíkupovat? Ale kdo má času nazbyt, ať si poslouží. Nakonec když si to všechno sečteš, tak když půjdeš na fušku (přesčas) tak nejlevnější baterky jsou z n-kon.nl , ty , co jsou v akci...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od j0hn »

Když už se opět zmínilo samovybíjení článků 18650. Nabití na 4,2V je jasný. Co se dá považovat za samovybíjející se článek? Je ještě OK když má po třech týdnech 4,1V?
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Stavba 1kWh batérie z lion článkov 18650.

Příspěvek od střídač_N »

kodl69 píše:........ výkonový tranzistory a18650 na ali se nehodí kupovat...
Mám takové neblahé tušení, že toho k nekupování bude více.

Ač prvotní nadšenec z lacinosti dílů z Ali, musím do seznamu přidat i LED žárovky, měřáky AC proudu u nichž je zdrojem snížení napětí kapacitní vazba. Měřáky v průběhu tří let, a ne všechny provozovány trvale, klekly, u LEDek to samé.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek