Ochrana proti EMP

Nezařaditelné
host19
Příspěvky: 34
Registrován: sob led 23, 2016 7:07 pm

Ochrana proti EMP

Příspěvek od host19 »

Ví někdo, jak účinně ochránit FV panely na střeše proti EMP z nukleárního úderu? Pokud tedy bude dostatečně daleko, nepočítám se situací v blízkosti epicentra...
Dotaz není až zas tak nesmyslný, právě ostrovní FVE by měla sloužit i v takovéto , resp. po takovéto situaci.
xxtt

Re: Ochrana proti EMP

Příspěvek od xxtt »

host19 píše:Ví někdo, jak účinně ochránit FV panely na střeše proti EMP z nukleárního úderu? Pokud tedy bude dostatečně daleko, nepočítám se situací v blízkosti epicentra...
Dotaz není až zas tak nesmyslný, právě ostrovní FVE by měla sloužit i v takovéto , resp. po takovéto situaci.
Panely vydrží nejspíš nejvíc, a pravdepodobne nezdegradují úplne. Do kopru by šly podle mne nejprve meniče a regulátory, jejich rízení. Takže ty se pokusit "zazdít" první.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ochrana proti EMP

Příspěvek od kodl69 »

Ale je to jednoduché, stačí ochrana před bleskem a přepětím dle ČSN EN 62 305-3/ed.2, to je taky elektromagnetický puls, gro normy pochází z německa, tak kdoví, na co se tam chystají. Ale celý je to nesmysl, pokud by k tomuhle došlo, řešily by se zásadnější problémy než elektrika....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Re: Ochrana proti EMP

Příspěvek od MilanK »

Já myslím že bude fungovat vše mimo zařízení kde je použita nějaká paměť,eprom,nebo procesor.
Např. auto které nemá řídící jednotku motoru pojede bez problémů dál, Panely budou dál vyrábět stejnosměrný proud.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Ochrana proti EMP

Příspěvek od JiříK »

MilanK píše:Já myslím že bude fungovat vše mimo zařízení kde je použita nějaká paměť,eprom,nebo procesor.
Např. auto které nemá řídící jednotku motoru pojede bez problémů dál, Panely budou dál vyrábět stejnosměrný proud.
Ne. Bude fungovat všechno, v čem nejsou polovodiče. Třeba auto s dynamem, třícívkovým regulátorem a kontaktním zapalováním. Jedno takové mám - heč!
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Ochrana proti EMP

Příspěvek od vata »

kodl69 píše:Ale je to jednoduché, stačí ochrana před bleskem a přepětím dle ČSN EN 62 305-3/ed.2, to je taky elektromagnetický puls, gro normy pochází z německa, tak kdoví, na co se tam chystají. Ale celý je to nesmysl, pokud by k tomuhle došlo, řešily by se zásadnější problémy než elektrika....
Taky myslím, poté bychom řešili nějakou relativně krátkou dobu úplně jiné problémy, a pak patrně už nic :(
Inteligentní ostrov - www.vati.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek