Off topic

Nezařaditelné
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Off topic

Příspěvek od PavelR »

a jsi vesely nebo smutny?
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Off topic

Příspěvek od hurvayz »

Snazim se byt vesely a nekdy sem nervni. Smutny a depresivni jen zridka kdy. :D
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Off topic

Příspěvek od hurvayz »

Ozvlast kdyz opravuji banalni opravy po umelcich z Audi servisu.
Zavit nezavit je tam. Asi tak.
Pardon za off..
Přílohy
20160113_180059-1-1.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Off topic

Příspěvek od PavelR »

hmm za toto vytetovat tomu cloveku jsem kokot na celo.
Svet se v prdel obraci
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Off topic

Příspěvek od pezizka »

hurvayz píše:Ozvlast kdyz opravuji banalni opravy po umelcich z Audi servisu.
Zavit nezavit je tam. Asi tak.
Pardon za off..
Jaký pardon :o Vžyť je to přesně k založenému tématu, radši jsem si téma přečetl vícekrát :mrgreen: To bylo fakt prase :sm1: Nebylo to TopHo?
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Off topic

Příspěvek od hurvayz »

Nene auto je z čech.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Reynoldsovo číslo

Příspěvek od KUTIL »

Moje stanovisko k výkladom, ktoré v téme "Naše větrníky" prezentuje diskutujúci xxtt nájdete v článku na mojej stránke
http://www.male-veterne-turbinky.sk/new ... -sa-divil/
Je to výrez z pripravovaného čláku na tému výpočtov pri návrhu veterných turbíniek.
xxtt

Re: Reynoldsovo číslo

Příspěvek od xxtt »

KUTIL píše:Moje stanovisko k výkladom, ktoré v téme "Naše větrníky" prezentuje diskutujúci xxtt nájdete v článku na mojej stránke
http://www.male-veterne-turbinky.sk/new ... -sa-divil/
Je to výrez z pripravovaného čláku na tému výpočtov pri návrhu veterných turbíniek.
Len sa do toho. Ja som nikde Reynoldsa nepoprel, dajte si lepšiu optiku, poriadny pamflet ste na mňa napísali, muselo vám do dať veľa práce. Ako pozerám zdroják, že s Clark-Y a Reynoldsom som počítal ešte v marci 1995. Dúfam, že sebou navrhnuté vrtule meriate wattmetrom.

Ako čítam, aj ja sa nestíham čudovať, citujem "Re charakterizuje schopnosť profilu vytvárať vztlak", Reynolds by sa fakt divil.

Samozrejme ste nekorektný. Nemôžete miešať argumentáciu na rôzne témy a robiť si z toho kompilát.
Citujem "Podľa xxtt Re stúpa so zmenšujúcou sa tetivou (šírkou) listu"
To je váš výmysel. Nerozprávajte tu svoje frázy mojím menom, porušujete tým pravidlá serióznej diskusie.

...normálne sa rozplačem, po tom vašom prejave, a ako mi bude za všetkými smutno, však ukážte aj nejakú svoju vrtuľu, nielen tie cudzie z cudzieho peria, čo sú nad Cerovou.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Off topic

Příspěvek od fugas »

xxtt má pravdu.To výrazivo je opravdu hodně mimo.Korunu tomu nasadila ta tětiva.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Re: Off topic

Příspěvek od KUTIL »

Vážený xxtt, ak chcete vidieť moju vrtuľu, stačí si kliknúť sem
file:///C:/Users/ERNEST/Downloads/VIETOR%202014.pdf
alebo sem
http://www.male-veterne-turbinky.sk/news/renen160-2/.
Ak nestačí pošlem ďalšie údaje.
Funguje tri roky v dvoj aj trojlistovej verzii bez dodatočnej elektroniky priamo do aku, je nehlučná a pracuje presne tak ako bola vypočítaná. Zato od vás som okrem fotiek šrotu z pokusov o alternátory nevidel nič, ani na vašej internetovej stránke kde je uvedené, kopírujem z nej doslova "Základný popis-Predaj alternátorov a motorov pre mikrozdroje elektriny" som nenašiel ani slovo o vašich produktoch, rovnako ako na šírom internete o vašich strojoch či pokusoch alebo meraniach žiadny chýr.

K tomu Reynoldsovi: konverzácia medzi solárnikom a vami:

Re: Naše větrníky
Příspěve kod xxtt » pon led 11, 2016 10:23 am
solárník píše:
xxtt píše:
solárník píše:
Obecně mají úzké listy horší kvalitu obtékání vzduchem
xxtt:
Ano, stoupá Reynoldsovo číslo, a možnost rezonancí.
solárník píše:
Ne, v tomto případě Re klesá. Je přímo úměrné šířce listu.
viz například http://airfoiltools.com/calculator/reyn ... MReNumForm
xxtt:
Proverte si to z více zdroju. Je to naopak. Napsal jsem to správne. Také se podívejte na definici Reynoldsova čísla.
(zdroj https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 1&start=80 )

Mne z toho vyplynulo že zmenšením tetivy podľa vás stúpa Re (Možno dnes je to už naopak). Ako je to teda? So zmenšujúcou sa šírkou listu stúpa alebo klesá?

K tým vetroňom- ak sa ich konštruktéri snažia o čo najmenšie Re ideálne by bolo krídlo so šírkou listu a rýchlosťou letu blízkou nule. Ešte lepšie vetroň bez krídiel. Nelietal by síce, ale Re by bolo rovných 0.
Fugasovi- starajte sa láskavo o svoje výrazivo. Tiež nič moc.
xxtt

Re: Off topic

Příspěvek od xxtt »

Zato od vás som okrem fotiek šrotu z pokusov o alternátory nevidel nič, ani na vašej internetovej stránke kde je uvedené, kopírujem z nej doslova "Základný popis-Predaj alternátorov a motorov pre mikrozdroje elektriny" som nenašiel ani slovo o vašich produktoch, rovnako ako na šírom internete o vašich strojoch či pokusoch alebo meraniach žiadny chýr.
"šrot z pokusov o alternátory" ? Pardon, už som ho z fóra stiahol, kritiky bolo celkovo priveľa. Nech sa páči, dajte svoje návody, či kópie, nech majú ostatní radosť.

Faktúry za návrh, alebo predané stroje nezverejňujem, a to ostatné si komentujte na šírom internete ako chcete. Šíry internet ja nestíham a prináša mi len málo. Predsa nemusím slúžiť celému Slovensku, ako niektorí, veď by som všetkým ostatným vzal prácu. Tej mám nadlho dopredu, načo by som si pridával.
Vy ma už nezaplatíte, a ten, kto zaplatí si bude všímať veci, čo mu za to stoja.
Načo by som vám vaše názory vyvracal? Mne to tak vyhovuje.

Je inak dosť ďalších vecí, čo sa na internete nájsť nedá, ani kúpiť, neviem prečo vás rozčuľujú práve moje alternátory. Tiež kto niečo vie, tak predá aj bez fóra. Úplne som roztrasený z toho plýtvania neodýmami po nete. A toho hluku z novopečených alternátorov.
ak sa ich konštruktéri snažia o čo najmenšie Re
Vážne som to takto napísal? Prečo z môjho textu dedukujete, čo v ňom vôbec nie je?

Škoda. Číňania sa nemajú čas toľko hádať, a my to kupujeme ako sprostí. Nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina. K zvyšku som sa buď vyjadril inde, alebo sa nevyjadrujem.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Re: Off topic

Příspěvek od KUTIL »

Ako obyčajne od veci. Takže Re číslo sa skutočne so zmenšovaním šírky profilu zvyšuje, už ste ma presvedčili. Neviem čo máte na mysli pod pojmom návody a kópie, na mojej stránke http://www.male-veterne-turbinky.sk/ je návodov nad hlavu, kópie žiadne. Len ma prekvapuje, že odborník so záberom univerzálneho polyhistora nezanechal na internete žiadnu stopu. Hlavne zo svojich vývojových a podnikateľských aktivít (Predaj alternátorov a motorov pre mikrozdroje elektriny"), čo je rarita. A čo sa Číňanov týka, čo ich sem aj inde stále pletiete?
xxtt

Re: Off topic

Příspěvek od xxtt »

KUTIL píše:Ako obyčajne od veci. Takže Re číslo sa skutočne so zmenšovaním šírky profilu zvyšuje, už ste ma presvedčili. Neviem čo máte na mysli pod pojmom návody a kópie, na mojej stránke http://www.male-veterne-turbinky.sk/ je návodov nad hlavu, kópie žiadne. Len ma prekvapuje, že odborník so záberom univerzálneho polyhistora nezanechal na internete žiadnu stopu. Hlavne zo svojich vývojových a podnikateľských aktivít (Predaj alternátorov a motorov pre mikrozdroje elektriny"), čo je rarita. A čo sa Číňanov týka, čo ich sem aj inde stále pletiete?
Ešte raz vás upozorňujem, nepodsúvajte mi blbosti. Vysvetlil som to inde, a nepredpokladám, že by ste tomu rozumeli, keďže nie ste schopný nad tým aj uvažovať.
Takže Re číslo sa skutočne so zmenšovaním šírky profilu zvyšuje, už ste ma presvedčili.
Nič také som nenapísal. Váš sarkazmus už vôbec nie je vtipný.

Číňanov sem pletiem preto, lebo veľa ľudí by nad konštrukciou zdochlo, tak kúpi radšej Čínu. Múdri ale budú ako rádio.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Re: Off topic

Příspěvek od KUTIL »

Posledný pokus: vyzvali ste ma (aj iných v podobnom zmysle) "však ukážte aj nejakú svoju vrtuľu", dúfam že to neodtajíte ako je tu vašim zvykom.Ja som vám ukázal svoje výsledky na mojej internetovej stránke. nič moc, ale mňa to potešilo. Tak vyzývam aj ja vás: ukážte niečo z vašej činnosti, napríklad alternátor, veternú turbínu alebo čokoľvek čo by fungovalo. Nestačí len tvrdenie typu "už som niečo spočítal, navrhol, vymyslel, (predal)!! Mám o vás viac informácii ako sa nazdávate a bez takýchto dôkazov ste len obyčajný notorický diskutér.
xxtt

Re: Off topic

Příspěvek od xxtt »

KUTIL píše:Posledný pokus: vyzvali ste ma (aj iných v podobnom zmysle) "však ukážte aj nejakú svoju vrtuľu", dúfam že to neodtajíte ako je tu vašim zvykom.Ja som vám ukázal svoje výsledky na mojej internetovej stránke. nič moc, ale mňa to potešilo. Tak vyzývam aj ja vás: ukážte niečo z vašej činnosti, napríklad alternátor, veternú turbínu alebo čokoľvek čo by fungovalo. Nestačí len tvrdenie typu "už som niečo spočítal, navrhol, vymyslel, (predal)!! Mám o vás viac informácii ako sa nazdávate a bez takýchto dôkazov ste len obyčajný notorický diskutér.
Ja som to tu zverejnil. Vy ste si to nevšimli. Po neprimeranej kritike som všetky obrázky stiahol. Nebudem poskytovať niekomu info za takýchto okolností, ja si tu nepotrebujem nič dokazovať. Vecí ktoré mi v praxi veľa rokov fungujú je milión, a kto chce si dohľadá, alebo zistí.
Viete o mne veľkú figu drevenú, sám sa pozrite do zrkadla. Je tiež veľa ľudí, čo vedia o mne omnoho viac, než vy, a nemusia pritom veštiť. Mám tiež viac možností ako sa vysporiadať s vaším poškodzovaním môjho (relatívne) dobrého mena na verejnosti. To, čo tu už predvádzate je duševný vandalizmus. Nebudem sa s vami handrkovať o vrtuľky, ani s Tonickom ani s mobilikom, že páni, čo tak chválite KUTILA. Vrana k vrane sadá, je smiešne pozorovať, na čom si zakladáte, trafené husi veselo gágajú.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Off topic

Příspěvek od mobilik »

:mrgreen: Ja som sa stebou nehandrkoval, len som ti dal dole bod a vyjadril som svoj nazor a nasledne to zacalo s tvojej strany vriet... Zacalo to len tym ze som ti napisal ze odkedy si tu tak su tu same hadky, neklamal som... A hned som si vysluzil tvrde nadavky. :-D
Toto je FORUM a kazdu si moze povedat svoj nazor, ci sa ti paci, alebo nie. Mas dve moznosti, bud ho budes akceptovat, alebo si ho vykecas, len pri tom este zalezi aj ako si ho vykecas... :wink:
Ale dakujem ti, zase som nieco naucil v daka tebe a to to ze palec dole budem davat castejsie, doteraz som povacsine len nieco napisal. Netusil som ze toto dokaze takto rozhodit cloveka.
Mne su tie bodiky, uplne ukradnute tak isto ako aj minimalne polovici tohto fora. ;-)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Re: Off topic

Příspěvek od KUTIL »

pre xxtt: Vypadalo to tu na zábavu a chvíľu aj bola, ale už je to otrava.
Aj tak oceňujem váš prínos, keď napriek tomu že
„Šíry internet ja nestíham a prináša mi len málo“ (vaša citácia) ste si našli čas obsiahle a hlavne vytrvale diskutovať na tomto aj iných fórach prakticky ku všetkým aktuálnym témam.
K tomu Re už skutočne naposledy:
solárník píše:
Obecně mají úzké listy horší kvalitu obtékání vzduchem
Replika od xxtt:
Ano, stoupá Reynoldsovo číslo, a možnost rezonancí.

Dal som si do súvislosti "úzke listy" a vaše "stoupá".
Ak ste tým „stoupá“ mysleli „klesá“ tak sa ospravedlňujem.
Vaše ďalšie pokusy ako post mortem anulovať ten prešľap boli ešte zmätočnejšie.
Možno si chybne vykladám aj fakt, že ak nie ste schopný predložiť nejaké hodnotné referencie o miliónoch svojich aktivít je to preto že žiadne nemáte.
Ale už vás nebudem otravovať a dúfam že ani vy mňa.
Howgh.
xxtt

Re: Off topic

Příspěvek od xxtt »

mobilik píše:palec dole budem davat castejsie, doteraz som povacsine len nieco napisal. Netusil som ze toto dokaze takto rozhodit cloveka.
Zhadzuješ sa tým skôr sám. Väčšina zhodných názorov nie je nutne smerodatná.
Bodíky nerozhadzujú človeka, ale symbolizujú vzťahy. Ty si predovšetkým doteraz nepochopil, za čo si bol odkázaný niekam. Je preto dosť zbytočné niečo riešiť a opravovať, ak nepoznáš príčinu poruchy. Podobným spôsobom by som neopravil ani jeden televízor. Teraz je doba, kedy sa celý televízor vyhodí, a vidno to aj na ľuďoch. Nie je čas sa babrať s niečím, čo nie je nastavená tak, aby to išlo opravovať.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Off topic

Příspěvek od fugas »

A nebude tu klid a nebude :mrgreen:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Off topic

Příspěvek od mobilik »

:mrgreen: raz bude... :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek