Prasárny na občany

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

to se klidne muze stat. Nerikam ze se to tak ma delat, jen me napadlo ze tohle je hodne spatne hlidatelny, takze je to klasickej priklad toho, jak se akorat pridela lidem starost a efekt zadnej, proste reseni k nicemu.

Rozhodne si myslim, ze nejakym zpusobem by toto kontrolovano byt melo, protoze podzemni voda neni nekonecna a vsichni vime, co se stane kdyz ji "znicime" nebo vycucneme.

Bophuzel u nas je na kazdy druhy zahrade x desitek kubikovej bazen, a voda pak skonci v kanale. Takze naprosto chapu ze se to nejak snazi hlidat, jen tento zpusob se mi zda ponekud nestastny, ale uznavam ze zadny jiny navrh nemam (nepremyslel sem nad tim).

zaplombovat by samozrejmne sla, pak se tam nedostanes pro beznou udrzbu, nektere studny jsou udelany jako designove a najekym pochybnym vikem se dost zohyzdi. Tohle je proste velkej problem, ale zase vzniknul kvuli tomu, ze urcita cast jedincu, kterym je vsechno jedno zneuzivala studnu nesmyslnym zpusobem. dopad to ma pak na vsechny.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
kodl69
Příspěvky: 7367
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 865
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kodl69 »

Podobný věci se dějí s elektrikou - už nějakou dobu nesmíš otevřít pojistkovou škříň, a nedejbože vyměnit pojistku, je to majetek firmy provozující DS, tak ať to klidně vyhoří... Dřív elektrikář připojil novej přívod na pojistky, dnes se musí nechat ze země kus kabelu, a připojuje to specializovaná firma, co má smlouvu s provozovatelem DS. To, že v některejch lokalitách nemá 2m volně loženýho měděnýho kabelu šanci přežít první noc, nikdo neřeší. A zohyzdění? co je elektroměrovej rozvaděč v obvodové zdi? okrasa? Pokud má po rekonstrukci domu zůstat uvnitř, musí být dům nejenom památkově chráněnej, ale ještě na to zvlášť musí vystavit stanovisko památkáři, že by se narušil historickej vzhled domu.
Pokud se uzákoní, že voda ve studně patří obci (státu...) tak bych očekával podobnej přístup, plomby, pokuty za neprávněnou manipulaci, specializovaný firmy na údržbu, a ještě ti to zdůvodní, že je to pro tvoje dobro, že sám to nedokážeš tak udržovat jako firma za těžký love...
Naposledy upravil(a) kodl69 dne úte črc 23, 2019 9:01 am, celkem upraveno 1 x.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

nastesti mam elektromerovej rozvadec i s RISkou v sloupku v plote :D takze mi to dum nehyzdi. mam pocit ze dneska to musi byt na hranici pozemku ne? nebo jak to vlastne je?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od ikovlabs »

Az zasedne parlament nebo pripadne si "nekdo" zas vezme povereni tak Vam pomuze snad jen rota tanku(pac vic pouzitelnych armada mit nebude)...Ale to plati pro vsechny.Ted jsem si vzal Destovku (njn budu ted klecet v koute :-) ).Tak budu referovat!
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od redcrown »

Já jsem nechtěl napsat, že souhlasím s tím, co ouředník vymýšlí, ale jedna věc je realita a druhá papír. Navíc další věc je, kdo se hned tak z něčeho pokaká a kdo ne. Oni sází na ty, co mají hnědou čárku ještě před tím, než to hodí na papír.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od diablo007 »

Soudruzi místo aby řešili příčinu nízké hladiny spodní vody a něco s tím dělali tak řeší jak vyřešit výsledek a zakryvaji to do ochrany sousedských vztahů aby jeden nezodpovědný zahradník nestáhl vodu pod kopec a na kopci nebyli lidé na suchu. By mne zajímalo co budou dělat až to z toho kopce sleze bez přičinění uživatele pod kopcem prostě z důvodu nedostatečné hladiny spodní vody špatným hospodařením států jakož to výhradního majitele vody to se pak jen mávne rukama a řekne prostě není je sucho. Ses zemedelec a chceš zadržovat vodu v krajině tak si tu vodní plochu vyskrtni z dotací přece na tom nehospodaris proč bys měl.mit dotací. Opravdu perfektni motivace jak po zemědělci chtít aby sám zlepšoval svou půdu a stav vody v okolí. A takových případů bude mraky. Naštěstí už jim to asi fakt začlo být blbý a ma se přestat trestat zemědělci za to že má.vodni plochu jenže ono by to spíš chtělo je motivovat k vice vodní plochy ne jim odpustit znevýhodnění.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od redcrown »

No co budou dělat až studnařům dojde voda? No nabídnou nebo dokonce přikážou drahou z řádu. Čím míň jí bude, tím si můžou říct o víc... A vo to de.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

ja nastesti mam obecni vodovod s cenou 22Kc/m3 vodne + stocne, prumerna spotreba je cca 240l/den.

takze studna by se sikla tak na zalejvani zahradky
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od diablo007 »

On problém je v tom že tu vodu do řádu musíš z něčeho dat a pokud nebude voda ve studni u lidí a zvedne se odběr z řádu tak ten rád taky vyschne a to pak bude sranda veliká
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

jiste to se muze stat. jen sem popisoval aktualni stav. ze jsou lide co vodovod nemaji a jedou jen ze studne je jasny.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
jahodovák
Příspěvky: 1908
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 215
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od jahodovák »

vše jde podle plánu,nejprve je třeba vše pokud možno zničit aby potom mohla nastoupit regulace a pokud možno nasadit co nejvyšší ceny,to by tak hrálo aby si někdo dělal co chce,nejlépe platit za všechno a pokud možno aby všichni měli dluh a nemohli proti tomu reptat,je na každém aby se tomu pokud možno vyhnul,jak se tak dívám kolem,málokomu to dochází a žít na dluh je přece tak snadné....hezký den všem
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

Mě vadí, že legislativy je už tolik, aby se v tom prase vyznalo. A jelikož ty stávající normy nejsme schopni efektivně vymáhat, tak se zákony, normy a vyhlášky neustále předělávají. A k tomu vznikají nové agentury, úřady, kontrolní orgány. Na vychcanost úzké skupiny lidí, kvůli kterým ta která právní úprava vznikla, pak doplácíme všichni postupnou ztrátou svobod.

A vůbec si neuvědomujeme, že ten náš stokrát zalátaný právní systém jen čeká na to, až se ke kormidlu dostane zájmová skupina, která všechny jeho slabosti zneužije.

Současný stav se podobá tomu, jako by někdo začal stavět počítač v době Marie Terezie a pořád ho doplňoval o nové funkce, obvody a protokoly. Na jedné straně ta mašina jede na parní pohon, na druhé straně je připojená k internetu. Takový slepenec přece nikdy nemůže efektivně fungovat.

O tom, jak je legislativa v ČR, EU i světě zcela nepřipravená na současnost, svědčí několik jednoduchých příkladů:

1) Lidé začali pronajímat svoje byty turistům přes AirBnb, a hned se ozvala Praha, že se jí to nelíbí a že se to nakládání se soukromým vlastnictvím musí omezit. Turisti totiž dělají bordel, řvou, plní popelnice a vycachtají moc vody.

A já se tedy ptám: copak na řvaní, dělání bordela a vyhazování odpadků okolo popelnic nemáme stávající zákony? Fakt kvůli tomu musíme sahat na soukromé vlastnictví?

2) V Praze je prý málo volných bytů, tak nějakou chytrou hlavu z magistrátu napadlo, že se budou kontrolovat bytové elektroměry, aby se zjistilo jestli náhodou někdo nevlastní prázdný byt, ve kterém nebydlí.

Takže lidi nijak neporušují zákon a my je jako budeme šmírovat? A pak nějaký zákon účelově zavedeme?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

Dřív, když jsem viděl, že nějaký majetný člověk emigroval do zahraničí, tak jsem si vždycky říkal, že je to darebák.

Teď už tak jednoznačný názor nemám. Některým z těch lidí prostě došlo, že tady u nás je to "Farma zvířat": https://cs.wikipedia.org/wiki/Farma_zv%C3%AD%C5%99at
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od ikovlabs »

youda píše:Mě vadí, že legislativy je už tolik, aby se v tom prase vyznalo. A jelikož ty stávající normy nejsme schopni efektivně vymáhat, tak se zákony, normy a vyhlášky neustále předělávají. A k tomu vznikají nové agentury, úřady, kontrolní orgány. Na vychcanost úzké skupiny lidí, kvůli kterým ta která právní úprava vznikla, pak doplácíme všichni postupnou ztrátou svobod.

A vůbec si neuvědomujeme, že ten náš stokrát zalátaný právní systém jen čeká na to, až se ke kormidlu dostane zájmová skupina, která všechny jeho slabosti zneužije.

Současný stav se podobá tomu, jako by někdo začal stavět počítač v době Marie Terezie a pořád ho doplňoval o nové funkce, obvody a protokoly. Na jedné straně ta mašina jede na parní pohon, na druhé straně je připojená k internetu. Takový slepenec přece nikdy nemůže efektivně fungovat.

O tom, jak je legislativa v ČR, EU i světě zcela nepřipravená na současnost, svědčí několik jednoduchých příkladů:

1) Lidé začali pronajímat svoje byty turistům přes AirBnb, a hned se ozvala Praha, že se jí to nelíbí a že se to nakládání se soukromým vlastnictvím musí omezit. Turisti totiž dělají bordel, řvou, plní popelnice a vycachtají moc vody.

A já se tedy ptám: copak na řvaní, dělání bordela a vyhazování odpadků okolo popelnic nemáme stávající zákony? Fakt kvůli tomu musíme sahat na soukromé vlastnictví?

2) V Praze je prý málo volných bytů, tak nějakou chytrou hlavu z magistrátu napadlo, že se budou kontrolovat bytové elektroměry, aby se zjistilo jestli náhodou někdo nevlastní prázdný byt, ve kterém nebydlí.

Takže lidi nijak neporušují zákon a my je jako budeme šmírovat? A pak nějaký zákon účelově zavedeme?
Ano.
Protoze maji vetsiho pindika.A to nam ho nejvyssi ani nemusi ukazovat ale vime ze je ku.... velky!!A nejlepsi na tom je ze pindika jim zvetsuji volici a ten jim ho potom vrazi do pr... :-)))
unicast
Příspěvky: 1157
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 189
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od unicast »

kodl69 píše:Podobný věci se dějí s elektrikou - už nějakou dobu nesmíš otevřít pojistkovou škříň, a nedejbože vyměnit pojistku, je to majetek firmy provozující DS, tak ať to klidně vyhoří...
Teď nedávno jsem potřeboval něco vyřešit. Tak zavolám na ČEZ "Dobrý den, odběrné místo XYZ, potřebuju jít pod plomby". "Je to vyhrazené zařízení, máte odbornou kvalifikaci v elektrotechnice?" "Ale jo, nějaká by se našla" (aneb má stará dobrá zásada sice přímo nelhat, ale ani neříct úplně všechno a nechat dotyčného, ať si závěr udělá sám) "Dobře, máme to tu zaevidované, přijedeme to opětovně zaplombovat pozítří". Po zkazkách s E.ON a PRE jsem nevěřil, že to může být až takhle jednoduché.
kodl69 píše:Pokud se uzákoní, že voda ve studně patří obci (státu...) tak bych očekával podobnej přístup, plomby, pokuty za neprávněnou manipulaci, specializovaný firmy na údržbu, a ještě ti to zdůvodní, že je to pro tvoje dobro, že sám to nedokážeš tak udržovat jako firma za těžký love...
Jsem toho názoru, že tenhle návrh nemá šanci projít.
youda píše: Dřív, když jsem viděl, že nějaký majetný člověk emigroval do zahraničí, tak jsem si vždycky říkal, že je to darebák.
A co tě k tomuhle závěru vedlo? Já jsem už někdy ve třinácti pochopil, že pokud tu rudej režim nerupne, tak mi taky nezbyde nic jiného. Jenže tehdy jsme ještě měli iluzi, že je kam jít. Teď se to otočilo.
Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 09, 2012 11:09 am
Reputace: 0
Lokalita: Třebíč, Znojmo

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od lulu »

Objasněte proč neplatíte televizní poplatky.
Synovy přišel dopis, že má začít platit televizní poplatky, viz. příloha.
Přemýšleli jsme jak na něho došli, když všude se skloňuje to GDPR.
Napadlo nás jedině, že na st. parcele nedávno zřídil stavební přípojku elektřiny.
P.S. Další důvod odpojit se od sítě :-)
ČT.pdf
(213.81 KiB) Staženo 58 x
PIKO 10.1 kW
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

Lulu,

ano, je to tak - existuje nějaký právní předpis, podle kterého musí elektrárenské společnosti předávat ČT a Rozhlasu pravidelně seznam svých zákazníků. V ČT to pak spárují se seznamem předplatitelů a pokud to nesedí, posílají dopis.

Samozřejmě, TV poplatky jsou jen maskovaná daň. Je to až k smíchu, jak zbytečně komplikovaný a maskovaný je ten penězovod od občanů do centrální kasičky. Kdyby vládnoucí třída nebyla tak pokrytecká, rovnou by přiznala, že si prostě bere 80% veškerého zisku z čehokoliv.

PS:
Na druhou stranu, zrovna ty televizní poplatky mi vadí ze všeho nejméně. Ta instituce opravdu něco vytváří, podporuje spoustu talentů a pracuje tam hromada lidí, kteří také musí živit svoje rodiny. A jsou to scénáristi, kameramani, střihači, osvětlovači, zvukaři, herci, technici. A určitě tam bude i pár nadšenců do fotovoltaiky a soběstačnosti :)

Dodnes si pamatuju, jak jsem se každý víkend díval na Studio kamarád, nebo na televizní seriály Návštěvníci, Nemocnice na kraji města a taky na spoustu filmů, které by bez přispění ČT nikdy nevznikly. Ačkoliv dnes už na ČT nekoukám, díky svému dětství (kdy nebyla jiná volba než jednička a dvojka) věřím, že ČT je prostě součást naší kultury a jsem vlastně rád, že ji máme.

(Zpravodajství je samostatná kapitola, na to nemá smysl se koukat na žádném kanále.)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od youda »

Ještě bych rád připomenul, že jen díky Návštěvníkům dnes máme:

Apple Watch
uni_283350950590005.jpg
Mobilní telefony s foťákem
2029987.jpg
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od dumi »

To me zase ty poplatky vadi. Na TV nekoukam vubec. Mam ji jen jako velkej monitor.k.domaci multimedialnimu centru. Navic v dobe kdy na CT nebyly reklamy, ok. Ale maj reklamy jako komercni televize, proc maji mit oproti ostatnim TV tuto vyhodu?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od diablo007 »

Aby mohli platit za pořady které nikdo nechce vidět a nebo jen malá specifická část diváků . Na jednu stranu tím vznikne občas i něco užitečného co by opravdu v komerční televizi nemělo budoucnost na druhou stranu díky tomu vzniknou i hrozny hovadiny.

Odpovědět