Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je úte črc 16, 2019 9:34 am


Prasárny na občany

Nezařaditelné
Předchozí

Re: Prasárny na občany

Příspěvekod unicast » ned črc 07, 2019 1:22 pm

jahodovák píše:nebo se naučit pracovat a to se očividně jistým skupinám ale vůbec nechce...


Tak právě o ty bych neměl strach. Dokázali se přizpůsobit dotacím, dokázali by se přizpůsobit i tomu, že jim nezbyde nic jiného, než pracovat. I Dalibora nouze naučila housti.
unicast
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputation: 13

Re: Prasárny na občany

Příspěvekod unicast » ned črc 07, 2019 1:26 pm

brumlaj píše:Podobně já mám názor že dotovat policii je zdraví, životu a majetku škodlivé. Proto je zapotřebí s tím skončit. Kam to ale povede? Anarchie a vláda bezskurpulózních asociálů.


Čili nic, co bychom tu neměli i přes to, že tady tu policii máme.
unicast
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputation: 13

Re: Prasárny na občany

Příspěvekod camel1cz » ned črc 07, 2019 10:09 pm

brumlaj píše:Celý stát je jedna velká dotace a tedy předpokládám dle Tebe komunismus. Jenže jaksi místo státu a tím dotace "veřejného blaha" nikdo nic jiného funkčního zatím nevymyslel, případně by nesehnal dost pitomečků k sobě aby mu to fungovalo. Otázka je zda to co autor chtěl je myšlenka prospěšná a podporovaná všemi? většinou? drtivou většinou? a jak toho docílit když ekonomika případně ekonomismus k žádanému cíli většinou? nevede. (viz. ty policejní sbory jako podpora obyčejnému ovčanovi jsou absolutně nefunkční přesto že je dotuje)


Nevím, jestli bych náš stát nazval komunistickým, ale rozhodně podobným způsobem funkčním. Ta paralela leží ve způsobu a schopnosti realizace ideologie, nosné myšlenky. Nemyslel sem to úplně tak, že by ty myšlenky byly totožné, i když i tady by se nějaká podobnost jistě našla.

To, že stát funguje na principu "dotací" je pravda a stejně tak i to, že neznáme lepší způsob vedení lidí než je tento demokratický resp. parlamentně demokratický. Ale stejně tak je pravda že tyto státní "dotace" jsou stejně neefektivní jako ty klasické o kterých sem původně mluvil (zateplení, kotle, FVE, okna, zemědělství, atd.).

Ono se to trochu vrací v kruhu - naše zřízení (zdráhám se použít nálepku kapitalismus, protože to je spíš jeho několikáté evoluce) jednoznačně narazilo na své limity a pokrok, který teď zažíváme přináší velice malý přínos za velice vysokou cenu (ať uz finanční nebo jinou). Systém se a pravidla, zákony se komplikují a jaký je efekt? Soudy ztrácí schopnost efektivně udržovat pořádek, policie nemá pravomoci na místě řešit porušení zákona a odkazuje na soudy, které... Jak o tom psovi a jitrnici.

Nedávno sem to tu psal, na obzoru vidím změnu. Tohle nemůže dlouhodobě obstát.
camel1cz
 
Příspěvky: 514
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputation: 25

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dumi, Google Adsense [Bot], youda a 0 návštevníků

Reputation System ©'