Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

přečerpávací BMS se mi moc líbí , ale u této , čím déle nad tím přemýšlím , zdá se mi poněkud kontraproduktivní přečerpávat i při vybitém aku do slabších článků a při nabíjení je naopak vybíjet . Smysl mi to dává u aku z neroztříděných článků k maximalizaci jejich využití a to vzhledem k výkonu výše zmíněné přerpávací BMS nevelké kapacity či malým proudům aby BMS stíhala .
Potvrdí-li se jednoduchost jejich funkčtnosti , klobouk dolů ::rolleyes:: stále platí že v jednoduchosti je genialita :yes: složité a komplikované umí kde kdo , ale jednoduché či banální řešení je o něčem jiném :mrgreen: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

Taky jsem se nad tím zamyslel, a je to asi jiným přístupem při základním návrhu. Ne se snažit články měřit a složitě řídit odběr/dodávku. Prostě si vytvoříš "distribuční síť" jejíž napětí se mění podle napětí článků, a když má některý napětí vyšší, tak dodává, a když nižší tak odebírá.
Navíc by to mělo fungovat i pro více článkové baterie, tj jedna AC "sběrnice" pro akumulátory které jsou spojeny sério paralelně, ale ne článek po článku, ale jako celé baterie, a s možností to rozdělit na dvě samostatně fungující baterie - prostě nové možnosti, a to ještě nedomýšlím všechno. Možná by bylo zajímavý monitorovat balanční proudy jednotlivých článků, kvůli sledování jejich stavu a řešení problému dřív než je to prů**r.
Spíš by mě zajímalo detailní technický řešení, ale třeba to v nejbližší době nekdo kuchne a dá to na net.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od tomas »

tomas píše:Už jsem je objednal 2 kusy 8S (4x12V) za 306,19 euro i s dopravou. Tak uvidíme.
Zapojit je na akumulátor přes pojistkové odpínače 6A aby se dali případně vypnout a byli jištěné?
Tak už je mám v Ostravě, celníci je zkoumají :-( a chtějí po mne vyplnit nějaký formulář a kde je nějaké EORI a jestli souhlasím s fakturou, v příloze je nějaký sken s cenou 160 USD :?: Co s tím?
Když jsem objednával tranzistory tak nebyl problém a normálně mi to domů přišlo a teď toto. Je problém v tom že jsem si nechal balíček poslat do práce, když jsem tam častěji než doma a doma by to nikdo nevyzvedl?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od petrs »

...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od hurvayz »

No asi ti vyměří clo+ daň ze 160 doláčů, případně doložíš vlastní fakturu na 20 a uvidíš
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

jo, je to tak, prostě je potřeba raděj víc malech balíčků než jeden větší. Ženská si objednala nějakej zdravotní pás a k tomu cd s návodem na cvičení a napočítali jí clo a dph i z dopravnýho, faktura nefaktura....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od hurvayz »

Ja jsem objednaval jeden regl od tamanů a sledoval jsem pres tracking postup do cr. Kdyz to bylo na celnim na SK tak sem trnul hruzou.. nastesti kupovat regl za 20 USD je prece normalní :D
Nekdy to pustí někdy ne.. jestli Ti ale napsali do papíru 160 USD tak to tam jde automaticky.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jak píší rychlejší , je-li na balíčku celková cena nad 24€ (teď nevím přesně , ale +/- tak nějak) , cena zboží + poštovný = celní řízení :evil: . Pokud to de , kupuju jen věci co už v unii sou (UK stock , DE stock ... ) . Poslední věc u které sem řešil DPH + CLO + zastupování + dobírka (cc 5kKč :hell: ) byl současný 6kW měnič .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Dreambox
Příspěvky: 277
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Bydliště: Dolní Podluží

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od Dreambox »

tomas píše:
tomas píše:Už jsem je objednal 2 kusy 8S (4x12V) za 306,19 euro i s dopravou. Tak uvidíme.
Zapojit je na akumulátor přes pojistkové odpínače 6A aby se dali případně vypnout a byli jištěné?
Tak už je mám v Ostravě, celníci je zkoumají :-( a chtějí po mne vyplnit nějaký formulář a kde je nějaké EORI a jestli souhlasím s fakturou, v příloze je nějaký sken s cenou 160 USD :?: Co s tím?
Když jsem objednával tranzistory tak nebyl problém a normálně mi to domů přišlo a teď toto. Je problém v tom že jsem si nechal balíček poslat do práce, když jsem tam častěji než doma a doma by to nikdo nevyzvedl?
Ty čísla Ti přišla emailem.Je nutno napsat toto"
V ………………………………………. dne ………………………………
Prohlašuji že zásilka S.č. D----------- p.č. RE-----------KR obsahuje zboží neobchodního charakteru pro soukromé účely.Jedná se o balancry .Určeni pro balancování článků.Dokladuji cenu dokladem Paypal.Cena vč.poštovného je ………….. USD./

………………………………………………………………..
Jmeno přijmení

Potom okenovat třeba pay platbu a zaslat emailem zpět.Po tomto vypočtou DPH A Daň.Většinou to příjde poštou z dobírkou na tu vypočtenou částku
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od abrams »

Dreambox píše:
Ty čísla Ti přišla emailem.Je nutno napsat toto"
V ………………………………………. dne ………………………………
Prohlašuji že zásilka S.č. D----------- p.č. RE-----------KR obsahuje zboží neobchodního charakteru pro soukromé účely.Jedná se o balancry .Určeni pro balancování článků.Dokladuji cenu dokladem Paypal.Cena vč.poštovného je ………….. USD./

………………………………………………………………..
Jmeno přijmení

Potom okenovat třeba pay platbu a zaslat emailem zpět.Po tomto vypočtou DPH A Daň.Většinou to příjde poštou z dobírkou na tu vypočtenou částku
Zdravím ,

jo , tak se to má správně , jen pokud je na balíčku nižší částka (třeba iniciativa číňana ušetřit zákazníkovi něco málo peněz) než jaká byla doopravdy zaplacena třeba dle Paypalu , mívají celníci víc keců :uh: - vlastní zkušenost :? .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od mobilik »

Ideal je pri nakupe napisat sikmookemu nech na balicek napise nizku sumu a nech nedava fakturu do balika... Tym padom ak to zadrzia ja im donesiem vypis s paypalu na "20USD" chapete a musia to pustit. Pripadne sa da aj inak, ale to tu nebudem pisat. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od marko250 »

Jo jo ,já ji řek ať tam fakturu nedává a napíše cenu zásilky 37,50 místo 375,v platbě z účtu se pak jen posune desetinná čárka a je to.Jediní co se na tom napakovali byli DHL ouřadové za 450Kč standartní odbavení.Dyť jsem Ti to ještě psal,že se máš s ní domluvit na uvedení ceny!!!
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od tomas »

Dreambox píše:
Ty čísla Ti přišla emailem.Je nutno napsat toto"
V ………………………………………. dne ………………………………
Prohlašuji že zásilka S.č. D----------- p.č. RE-----------KR obsahuje zboží neobchodního charakteru pro soukromé účely.Jedná se o balancry .Určeni pro balancování článků.Dokladuji cenu dokladem Paypal.Cena vč.poštovného je ………….. USD./

………………………………………………………………..
Jmeno přijmení

Potom okenovat třeba pay platbu a zaslat emailem zpět.Po tomto vypočtou DPH A Daň.Většinou to příjde poštou z dobírkou na tu vypočtenou částku
Jen já nemám žádný doklad Paypal a ještě do 24 euro. Já to platil platební kartou.
Možná CLO nevyměří. Před půl rokem přišli z Číny sběrací kroužky https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 27&#p42579 za 100 USD a celníci to také zkoumali, šlo to na firmu jako obchodní balík a CLO ani DPH se navíc neplatilo.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od mobilik »

To je jedno s cim sa preukazes ci z paypalu, alebo z inet bankingu z vypisom. Podstatna je cena aka tam bude. Oni to nemaju ako preskumat...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

to tomas: ty při placení zadáváš vždy číslo karty nebo máš přihlašovací údaje pro paypal? pokud jo, tak se tam přihlas a vytiskni si ten doklad, a nebo z internet bankovnictví, 24USD by mělo být bez cela i DPH, pokud nějak dolar nepposílil nad euro.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od rva »

Já to dokládal různě a vždy to bylo bez problému. Takže může to být výpis z paypal nebo třeba i kopie tvé stránky z aliexpress/ebay kde je vidět číslo zásilky. Pro otrlejší je asi možné i stránku pozměnit a věřím, že by to obvykle prošlo pokud se jedná o netypické zboží. Jen jsem netypické zboží vždy nazval nějak normálně, aby tomu úředník na druhé straně rozuměl (balanceru nebude takřka jistě rozumět a nebude to umět přiřadit dle celního sazebníku, ale když to bude "nabíječka baterií", tak to zařadí). A clo není problém, obvykle to je bez cla, pálka je DPH, ale co naděláš. Třeba to příště projde přímo.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od tomas »

Tak už to dorazilo, bez cla i DPH :-) Jen místo verze 2 x 8S přišli 4 x 4S, ale to nevadí, jen se propojí mezi sebou.
A napadla mne jedna šílenost s těmito přelévacími pumpami, když mám například malý zdroj energie třeba jen o napětí 3,6V do 6A tak ho můžu připojit jen na jeden článek a pumpy tu energii roznesou na celý akumulátor až do napětí tuším 600V tam někde měli uvedeno. Takže se nemusím trápit s nějakými DC/DC měniči. Podobně i pro vybíjení. Ale jen pro malé proudy. Je tak?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od brumlaj »

Je tak, jen ten zdroj by dle mne měl dodávat větší proud, tak aby napětí nekolísalo.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od marko250 »

Špičkově píšou 10A,ale to bych nepokoušel,bude to potřeba vyzkoušet nejdříve laboratorním zdrojem a určit kolik skutečně pumpy v reálném čase přelejou.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

a co ten zdroj připojit na další balancer, co ani nemá článek? - to by mělo fungovat taky - a co takhle 4 ks balancerů bez baterek spojit do série a krmit tím nějaký zařízení na 12V, který bude zrovna i galvanicky oddělený?
Ale furt mi vrtá hlavou ten pajšl, už to někdo zkuste kuchnout.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek