Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od DanoP »

Tu je k tomu video s testom https://youtu.be/-RfMKpyHkm4
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Jan Novák
Příspěvky: 128
Registrován: úte říj 01, 2019 8:32 am
Reputace: 16

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od Jan Novák »

Včera mi dorazila 17S verze, zapojil jsem tři Li-Ion akumulátory na svorky B-, B1, B2, B3 ale nic se nědělo. Vzhledem k tomu, že akumulátory nemám poskládané, tak zatím nebudu testování věnovat více času. Při připojení svorek se lehce jiskřilo, tak doufám, že to nebylo otočením polarity ale jen nabíjením těch kondenzátorů :lol:
5,4 kWp [20 x BYD-270 W poly]
5 kVA Axpert King [PIP-5048MK]
4,6 kWh [14S2P - SAMSUNG SDI 60 Ah, Li-Ion]
last update: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p172957
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Reputace: 45
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od Majkl »

Ahoj "Honzo". Ono je ani nebudeš moc potřebovat, pokud se k takhle velkejm LiOnkám budeš pěkně chovat ;)
Tohle jsou data z mé BMS za poslední 3 dny, kdy bylo balancování vypnuto! Ono ani nebylo balancovat co :yes:
Přílohy
BMS_2.jpg
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od JiříK »

Nemáte někdo k zapůjčení/prodeji za rozumnou cenu přelévače od Mandy 7S ? Nějak se nemůžu domluvit s LiOn, nahoře jsou srovnané do 30 mV, ale dole se mi rozjíždí i o řád víc.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

"dole" znamená co? 3.5V nejvyšší napětí článku a potom teda nejnižší 3.2V ? Bez zátěže nebo pod jakým zatížením?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jars10
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 07, 2016 8:26 pm
Reputace: 8

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od jars10 »

JiříK píše:Nemáte někdo k zapůjčení/prodeji za rozumnou cenu přelévače od Mandy 7S ? Nějak se nemůžu domluvit s LiOn, nahoře jsou srovnané do 30 mV, ale dole se mi rozjíždí i o řád víc.
Mám 8S s jedním vadným vypreparovaným článkem, takže 7S.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od DanoP »

JiříK píše:Nemáte někdo k zapůjčení/prodeji za rozumnou cenu přelévače od Mandy 7S ? Nějak se nemůžu domluvit s LiOn, nahoře jsou srovnané do 30 mV, ale dole se mi rozjíždí i o řád víc.
Ak je to pri malom odbere, tak zrejme rozdielna kapacita.
Riesenia:
1. Kapacitne dorovnat paralelne pripojenym clankom -mam odskusane na LiFe (samo z LiFe clankom) a vyzera najlepsie riesenie.
2. Vypinat odber na vyssom napati, ked rozdiel nemoze poskodit clanok s najmensim napatim a inak ignorovat.
3. Kompenzovat prelievacom.

Poznamka. jedine dlhodobo spravne riesenie je 1., v ostatnych pripadoch ten najslabsi clanok sa najviac opotrebovava (najvacsi rozzsah SOC)
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od JiříK »

kodl69 píše:"dole" znamená co? 3.5V nejvyšší napětí článku a potom teda nejnižší 3.2V ? Bez zátěže nebo pod jakým zatížením?
Dole znamená odpojovací napětí 24 V pod zátěží, čili 3,42 V/článek. Nahoře znamená 28,4 V , tedy 4,05V/článek. Válečky jsou 28P, kapacita celkem je 55 Ah a byly nabity společně, poté měly možnost si v paralelním zapojení týden pokecat. K rozjetí došlo po třech měsících provozu stylem nabito-vybito. Vybití nebylo vždy až do vypínací hodnoty. Vybíjecí proud 2,5 - 5 Ampér. Články jsou letité a nejsou všechny stejné, mám podezření, že v onom darebném článku bude mít některý váleček problém.
Zatím jsem darebáka posílil o další 2 Ah a sleduju, co se bude dít...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od josse »

JiříK píše:
kodl69 píše:"dole" znamená co? 3.5V nejvyšší napětí článku a potom teda nejnižší 3.2V ? Bez zátěže nebo pod jakým zatížením?
Dole znamená odpojovací napětí 24 V pod zátěží, čili 3,42 V/článek. Nahoře znamená 28,4 V , tedy 4,05V/článek. Válečky jsou 28P, kapacita celkem je 55 Ah a byly nabity společně, poté měly možnost si v paralelním zapojení týden pokecat. K rozjetí došlo po třech měsících provozu stylem nabito-vybito. Vybití nebylo vždy až do vypínací hodnoty. Vybíjecí proud 2,5 - 5 Ampér. Články jsou letité a nejsou všechny stejné, mám podezření, že v onom darebném článku bude mít některý váleček problém.
Zatím jsem darebáka posílil o další 2 Ah a sleduju, co se bude dít...
Chce to přidat kapacitu, aby přelévací pumpa měla více času. Je to lepší řešení než zvyšovat přelévací výkon pump! A taky je dobré na další opotřebení článků nechodit tak hluboko. Všechno spolu souvisí.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kybos »

NOPARasito píše: Muzeme pak vedet pri kolika V to teda pofakci??? Treba i klestakem testnout proud ;-).
Diky predem ;-D
Konečně jsem se dostal k nasazení laciných aktivních balancérů do praxe.https://de.aliexpress.com/item/33033967951.html Nakonec jsem je použil na balancování LiFePO CALB120 Ah článků od Mikela. Na vyzkoušení jsem zakoupil jeden kus 16S balancéru a dva kusy 9S balancérů. LiFePO články jsou zapojeny do dvou stringů 16S. Jeden balancér (16S) jsem připojil k jednomu ze stringů článků. Druhé dva balancéry (9S) jsem připojil ke druhému stringu článků tak, že jsem připojoval jeden balancér od plus pólu a druhý od minus pólu tak, že se na prostředních dvou článcích překryly. Po zadrátování a připojení balancérů jsem u velmi dobře srovnaných článků (v rámci přesnosti 0,8 % chyby voltmetru na +- dva digity) sledoval činnost balancérů. Zatím co 16S balancér ani nebliknul a žádné balancování se nekonalo, tak balancéry 9S blikaly jako vánoční stromeček v rytmu asi 0,5 až 1 vteřina. Podezíral jsem je, že jsou vadné a tak jsem je mezi sebou prohodil, ale blikání neustalo. Balanční proud jsem ale nebyl schopen klešťovým ampérmetrem (rozlišení 10 mA) indikovat. Abych zjistil zda balancéry fungují, vyhnal jsem opatrně články ekvalizací do méně komforní zóny kolem 3,45 V na článek. V této oblasti se již na stringu osazeném 9S balancéry články napěťově začaly rozcházet o cca 100mV. Příslušná sekce balancéru se rozsvítila trvale a bylo možno naměřit balanční proudy kolem 300mA. Ani po hodině nedošlo k vyrovnání napětí článků a tak jsem je dále netrápil a ukončil jsem vyrovnávací nabíjení. Po poklesu napětí se články zase napěťově srovnaly a 9S balancéry se z režimu trvalého svitu vrátily k blikání. Uvidíme za pár dnů, zda blikání ustane. A možná vezmu i přesnější voltmetr na podrobnou analýzu ustáleného stavu.
balancéry 9S a 16S
balancéry 9S a 16S
V popisu je uvedeno:
Aliexpress píše:When the battery error voltage is above 0.1V, the balance work is started until the error is stopped at 30mv. The built-in improved ultra-low internal resistance MOS, the balance current is 0-1.2A, and the battery voltage difference is smaller.
Čili startovací napětí pro balancování odpovídá ale k tak vysokým balančním proudům, jako uvádí popis, jsem se při rozdílu napětí 100mV nedostal. Nevylučuji ale, že mohou nastat při větších napěťových rozdílech článků.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am
Reputace: 28

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od matobabetak »

mne nefungoval 7s... az ked som nabil clanky na 4,15V sa aktivoval a potom uz pracuje v pohode nad 3,8V... po tyzdni zrovnal 180ah baterku pod 0,01V...
smart bms banacuje jedna pri nabijani ale druha len ked nieje ani nabijanie ani odber. ale celkovo to vzdy funguje :) jedna sa o balancer z aliexpressu 7s 1,2A a tie smart bms balancuju max 0,3A
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
dickss
Příspěvky: 17
Registrován: pon zář 17, 2018 5:09 pm
Reputace: 1

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od dickss »

Zdravím solárníky,

pročetl jsem si celé tohle vlákno :read: (už to vypadalo, že nemá konec), něco jsem nabral, ale rád bych se zeptal, jaká je aktuáně nejlepší zkušenost s balancery. Vlákno běží od roku 2015, tak předpokládám hodně zkušeností o místních odborníků. Mám systém 48V a chci jej sestavit z Li-ion 18650. Prvotní kapacita bude asi 50Ah, ale časem třeba 200Ah. Protože to bude takovej Li-ion voříšek (směska), tak balancovací proud bude asi potřeba větší, než 100mA. Časem bude snad LiFePO, ale to je hudba budoucnosti.
Jaký balancer se za ta léta osvědčil a mám mezi místními dobré reference?
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od Ronn »

dickss píše:... jaká je aktuáně nejlepší zkušenost s balancery
Ve svém systému jsem si prošel management baterky

a) pasivní balancer (pálení 1A až 13A)
b) aktivní balancer Mandy
c) aktivní Mandy + pasivní balancer

Výsledky:
i. Pálení vysokými proudy (>3A) již nemá s balancováním nic společného, zatímco se snižuje SOH díky mikrocyklování.
ii. Přesouvání náboje pomocí Aktivního balanceru nezabrání jednotlivým článkům baterky ve vyjetí ze zamýšleného napěťového pásma a současně nevede k prodloužení životnosti baterky díky rozdílným vnitřním odporům jednotlivých článků.

A proto: "Nasazení aktivního balanceru plánuji pouze pro ekvalizaci (horní). Ověření teorie přijde brzy...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Reputace: 133
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od marsal64 »

To mně hodně zajímá, zrovna to mentálně řeším.

Mohl bys prosím Tě upřesnit, co jsi myslel:
Ronn píše: i. Pálení vysokými proudy (>3A) již nemá s balancováním nic společného, zatímco se snižuje SOH díky mikrocyklování.
Osobně jsem zatím mentálně nachystán pro LiFePo4 jít kromě samozřejmé BMS už pouze do horních paličů.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od Ronn »

marsal64 píše:Mohl bys prosím Tě upřesnit, co jsi myslel:
Protože „Model dokonalé baterie“ v provozu nepozorujeme díky rozdílu vnitřních odporů; samovybíjení jednotlivých článků; různým velkým přechodovým odporům na terminálech a současně u LFP je napětí zcela odtrženo od SOC, dostávám k závěru, že bez top balancingu snižuji SOH, zatímco se využitelnost celé baterie v čase snižuje.

Pojděme si tedy nabíjení baterie srovnanou na všech článcích CC/CV proudem 50A. A udělujeme několik měření. Začněme nabíjet kdekoli v pásmu 30%-80% a změříme střídavé napětí na + a – celé baterie => změříme tzv. „AC ripple“ a jeho frekvenci. Pokud budeš nabíjet generátorem a na baterii 50A, bude ripple ? „doplň“ očekávám 0,2V AC (16mV na článek), přičemž frekvence ? „doplň“ očekávám 100Hz. Pokud DC-DC regulátorem bude frekvence vyšší a ripple nižší.
Bohužel platí, že jakýkoli ripple zvyšuje resistence a tím pádem teplotu baterie a čím vyšší frekvence, tím je dopad ripple větší => čím vyšší teplota, tím rychleji klesá SOH. Údajně problém spočívá v tom, že li ionty běhají tam a zpět… Tady je další odpověď na otázku: Proč Tesla kupovala https://www.maxwell.com/ ? - protože to právě AC ripple ničí baterie a především při rychlonabíjení, protože druhá mocnina.

Dále můžeme detaily nastudovat díky mnoha publikovaným výzkumům. https://www.researchgate.net/publicatio ... Ageing.pdf

Pojďme dál – do fáze balancování při napětí např. 54,9 (protože 54,9+ ripple => 3,444), u baterie srovnané na všech článcích, přičemž balancery jsou nastaveny na 3,444. Jakmile se nabíjení přesune z fáze CC do fáze CV, proud během 5 minut spadne na 3A a dále klesá. Sem tam nějaký balancer (1A) zabliká (s jakou frekvencí? ; u mě 1,9kHz) a proto tedy použití většího pálicího výkonu baterii nebalancuje, nýbrž likviduje.
U nesrovnané baterie budou samozřejmě 1A balancery zatraceně málo, protože napětí na konci CC fáze máme nastaveno na 54,9V a mnoho článku se v SOC zásadně liší => mají nižší napětí než články s vyšším SOC, ale celkové napětí odpovídá nastavenému…. Takže nastupuje balancer s vyšším proudem? Jako např 10A? => další porce ripple a zahřívání, cyklování. Chování LPF si vynutilo časté požívání termínu RestVoltage a open circuit voltage, ale tohle už je navíc.

Závěr: Prostě balancovat se musí v horním koleně a pravidelně, aby to bylo rychlé a nikoliv vysoké frekvence nad 10kHz a baterku to tolik nebolelo. A není dobrý nápad nechat baterku equalizovat několik hodin. Pěkně rozbrat... všechny spojit a nabíjet nejdříve na 3,4 a pak na 3,5 až teče jen zbytkový proud (4% z kapacity). Pak rovnou ze-serializovat a do produkce :)

Všechny ty vyrovnávače můžeme používat až budeme vědět, že to skutečně přináší benefit.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od PavelR »

No a zátěž v podobě měniče ten AC ripple dělá taky ne? Ovšem tam s tím těžko něco dělat
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od Ronn »

PavelR píše:No a zátěž v podobě měniče ten AC ripple dělá taky ne? Ovšem tam s tím těžko něco dělat
U zátěže se baterie tolik nazahřívá, protože nedochází k přebíjení. A současně je zde možné doplnit DClink kondenzátor... Na hraní jsem si objednal 0,2F z této řady... Ikdyž nečekám zázraky u 100Hz, protože pro 10kHz je schopnost eliminace ac ripple 80A https://content.kemet.com/datasheets/KE ... RADIAL.pdf... až namontuji, dám vědět výsledky... a určitě těch kondenzátorů nebudu instalovat 63ks... :o


V předešlem příspěvku bylo zámerem demonstrovat existenci jevu "ripple", který se balancováním doručuje... A nedovedu si představit doplňovat ke každému článku eliminátor ac rippl, když stačí batterypack správně provozovat...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Reputace: 22
Bydliště: Bratislava

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od ixo »

Vidím, že "pezizka" pekne pomeral balancovanie prúdy Mandy balancera osciloskopom (tu: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =80#p49384) a ak tomu správne rozumiem, tak pri delte napätí 0.04 V mu to balancovalo prúdmi do 1 A. Meral som to teraz u seba, ale len kliešťovým multimetrom a nenameral som nič, zrejme kvôli frekvencii balancovania v kHz. Moja delta napätí 200 Ah článkov je do 0.03 V a po troch dňoch zapojenia Mandy zatiaľ nevidím efekt - asi mám byť trpezlivejší, že? Aké sú vaše skúsenosti?
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od marko250 »

Delší dobu mám nasazené čtyři tyto přelévačky 24s/4A a mohu jen potvrdit ,že opravdu měří přesně,dle nastavení se spouští a zastavují a dokážou jet 4.26A na článek life(3.4V).Applikace je dostačující,jen vyžaduje mimo BT i GPS,jinak nenajdete zařízení.Fajn je ,že tou apkou můžete napíchnout jakoukoli z nich,není to vázané na konkrétní hardware.Nastavíte si od kolika se má vypnout,od kolika zapnout,jakou diferenci má začít řešit od 0.005V,jaký proud maximálně.Dál se do menu dá velikost baterky,počet článků a typ.Není na ničem závislá ,zapojí se od mínusu k plusu a poslední červený drát se dá taky na poslední pól +. Pokud se odpojí od baterky tak se musí nastavit zpět hodnoty off/on. Přelévá opravdu jen mezi nejvýše a nejníže nabitým článkem,když má diferenci v toleranci nic nedělá a čeká na rozhození,spotřeba neměřitelná. Jak dlouho to vydrží kondíky uvnitř se uvidí,ale za 2500Kč sotva 4A najdete,šlo to ze Španělska tuším,prostě bez cla a dph.Zásada je ale mít články jakš takš seskládané ,protože žádná BMS nebude stíhat nahrážet článek při provozu.Je třeba mít na paměti,že to není úkolem přelévačky,ta je tam od drobného vyrovnávání,které by se časem projevilo větším rozhozením,kdyby se neřešilo.Konektor s dráty vykryje 1.4m dlouhou baterku.

https://de.aliexpress.com/item/10050039 ... pt=glo2deu
bms.png
bms.png (381.89 KiB) Zobrazeno 478 x
Tady apka pro android: https://github.com/NEEY-electronic/NEEY ... -11-01.apk
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
teapack
Příspěvky: 111
Registrován: ned říj 17, 2021 2:09 pm
Reputace: 4

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od teapack »

Tuto NEEY jsem taky nedávno nasadil a mohu potvrdit, že měření napětí je velmi přesné (ověřeno přesným multimetrem).
K plné spokojenosti chybí jediné, a to zprovoznit komunikaci např. pomocí ESP (jako to lze u JK BMS).

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek