Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon kvě 27, 2019 10:09 am

HE3DA úložiště po česku

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Předchozí

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvekod youda » pon kvě 06, 2019 3:08 pm

Jo, překlady z cizích jazyků do češtiny jsou vždycky problém. V případě výrobců nábytku jsou oba pojmy (akácie i akát) používány ve stejném významu a často je lze najít i v jedné větě.

Viz zde:
akacie.PNG

Abych se vrátil k tématu: To, že HE3DA články v jedné baterii nemají zcela identické napětí, nemusí v jejich případě znamenat vůbec nic. Že má napětí výrobce zcela na háku a dokonce ty rozjeté voltmetry již několik let prezentuje na všech fotkách, tuto doměnku spíše potvrzuje, než vyvrací.

Ze začátku jsem HE3DA dost fandil a těšil se. Ale ať už to dopadne jakkoliv, už jsem pochopil, že původně slibovaná cena 100USD za 1kWh se nikdy konat nebude. To prostě jen pan Procházka plácnul někdy před lety a novináři se toho chytli. I kdyby se ta baterka za 100USD/kWH dala vyrobit, nikdy ji za tu cenu prodávat nebudou a rozdíl si nechají jako marži.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod diablo007 » pon kvě 06, 2019 3:45 pm

Já mám pocit za 1kwh za 100USD dělá Tesla a Volente takže tento milník už tu padl.
diablo007

Příspěvekod volente » pon kvě 06, 2019 4:26 pm

To je omyl, já nic nevyrábím, já jenom recykluji odpad podle směric EU. :roll:
4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 12x Calyxo 70Wp amorf + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 16 kWh Li-Ion, Axpert MSXE, 24V/2,4kW.
volente

Příspěvekod brumlaj » pon kvě 06, 2019 11:46 pm

a podle zákona ČR o odpadech zabraňuješ vzniku odpadu a i nadále používáš ZBOŽÍ či MATERIÁL. Což je povinností každé společnosti ;-) . Jde o to nenechat prohlásit konkrétní akumulátory za odpad. Je to pouze pro určité účely vysloužilý materiál který bude sloužit dále.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Příspěvekod marko250 » pon kvě 06, 2019 11:49 pm

A představ si ,já jim už psal 3x ,odpověď všeobecná jednou a na rozdílné napětí žádná(PowerBox).Parametry neprozradí,máme si počkat,ale čekáme už několik let.Napětí souvisí s kapacitou a pokud jsou všechny články identické(proč by nebyly že),tak je v tom rozdílu dle mě rozpor.Ani osobní setkání na výstavě,kde prezentovali ten box nepřineslo žádnou konkrétní technickou odpověď a působil na mě ten chlap jako by nevěděl nic o sériovém zapojení článků a rozdílnosti kapacit.Jednomu členu zde(tuším tomas) dokonce odpověděli BMS není potřeba,pokud článek ujede tak se prostě zničí,no není to super.Cenu mě odpověděli stejnou jako za winstny v LIFEPO i to je mimo,když je v tom nakonec li-ion.A na začátku veřejně prohlašovali o balancování,že se srovná napětí samo v článku odporem a danou konstrukcí,tehdy jsem pochopil při horním napětí.Ty jejich články jsou velké než dnešní standart ,tak doufejme,že aspoň vydrží cyklovatelnost na základě tlustých elektrod a tablet z nanosměsi,jak proklamují.
Mě na nich štve ta samochvála,nakonec posvěcená ještě vyznamenáním od hlavy státu a ani zmínka o baterce.Pak mezi řádky a ve videu slyšíš :"Už se nám snad podařilo vypiplat výrobu tak,aby články byly stejné." atd.Nejdřív se snad vyrobí konečný předprodukt,řádně otestuje a až pak se začnou propagovat jeho zázračné schopnosti.
JZ-50°/20xChaori<dává 5360W>,JV-90°/12xJinkoSolar<davá2750W>,MakeSkyBlue <60A>, Midnite Classic 150<89A>,baterka 58.4VDC LFP4/370A+Li-ion/300A<uloží 35kWh>,měnič PJ 10 kW<dává stále 8600W>
marko250

Příspěvekod ota » úte kvě 07, 2019 8:42 am

Potkal jsem člověka co před časem pro tuhle baterii dostal objednávku na vývoj BMS. Když jsem se ptal na zkušenosti tak říkal:
- baterka měla svého strážného který jí pro testování dodal a po ukončení práce, ten samý den odvezl.
- elektrody se deformovaly
- samovybíjení v řádu % týdně
- faktura za vývoj ani konstrukci zařízení samotného nebyly zaplaceny

To bylo zhruba před 2 roky, možná je ten výrobek nyní hi-tech, ale připomíná mi to "jitrnici jakou svět neviděl".

https://www.youtube.com/watch?v=VP95Mxt9lSA
5kWp + 3kW Multiplus, 15kWh LiFe
http://www.elektrarna.estranky.cz/
ota

• 0

Předchozí

Zpět na Baterie, úložiště energie