HE3DA úložiště po česku

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3345
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

Tak čerstvé info z Infothermy.Na maloodběratele kašlou,cílem je průmyslové zálohování v podobě 1MWh kontajneru,vyskládaného zatím z 1kWh článků(4VDC/270A).Články se samozřejmě rozjíždí,ale mají vlastnost samovybalancování na vyšším napětí a to teplem,údajně jim to neškodí.Elit je možné zapojit do oběhu s chlazením,nad tím ještě důmaj,záleží na konečném systému.Taky nepatří do mrazu.A teď to nejhorší a to CENA,bohužel půjdou cestou zprůměrování dosavadních úložišť a za to to budou prodávat taky.Odůvodnění je ,že vyšší zisky díky levné výrobě oproti konkurenci ,budou okamžitě investovat do další výroby směrem k maloodběratelům(rozšiřování).Detailnější info o průbězích v baterii nepodávají,jelikoš se čeká tři měsíce na oficiální stanovisko zkušebny,ani Ti co podepsali vzorky nesmí nic vypustit do oficiálního oznámení z He3dy.
Takže v klidu užívejte doposavadní baterky,revoluce se nekoná z pohledu koncového uživatele je vše nahovno.A čas prověří onu neškodnost samovýhřevu v horním napětí a kapacitě.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od PavelR »

To jsem zvedav kolik za beznou cenu prodaji ulozist aby mely ten vyzsi zisk a mohli postavit dalsi fabriku a mohli prodavat maloodberatelum. Takze jak vzdycky vsechno. Neco takovyho jsem cekal. Jeste ze mam ty drahy life D.
Treba za par let.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od fukuši »

Už vidím jak někdo kupuje za ty prachy baterky co se mu budou hřát nejsou otestované.Zimu nezvládaj.Je jisté že na životnst to teplo bude mít vliv.Prostě min 5 let je vše na hovno.Pro mě je jednoznačně doba NiCD případně pro hračičky
žlutásci ale to je jinej level.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od PavelR »

Tak tak. Nicd mam taky a ne zrovna maly. Akorat jsem se dva roky nedostal k tomu je integrovat do systemu :D
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od FRSO »

No kdo chce vyhodit peníze do kanálu, tak bude pro ně dobrý zákazník. :lol:
To radši už ty žluté, i ty jsou už taky dost drahé na naše hraní. :yes:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od PavelR »

FRSO myslis ze bude tak zle s temi aku?
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od JiříK »

fukuši píše:Už vidím jak někdo kupuje za ty prachy baterky co se mu budou hřát nejsou otestované.Zimu nezvládaj.Je jisté že na životnst to teplo bude mít vliv.Prostě min 5 let je vše na hovno.Pro mě je jednoznačně doba NiCD případně pro hračičky
žlutásci ale to je jinej level.
Stoprocentní souhlas. S velkou nedůvěrou jsem šel do Life a vidím ten rozdíl proti NiCd. Nikláče asi budu muset pohledat pod vrstvou prachu a LiFe vypadají jak pacient na jednotce intenzívní péče. Samozřejmě, jsou i jiné aspekty k porovnání, leč pořád jsem velmi nedůvěřivý a kol těch lithiovek neprojdu, aniž bych očkem nemrkl, jak na tom jsou.
Takže o popisovanou novinku okem nedůvěřivým zavadím tak za deset let. :dontknow:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3345
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

A tohle mi došlo z He3ady v angličtině,kdoví od kud,na konkrétní dotazy. :-)

Vážený pane.....

Děkujeme Vám za Váš zájem. Rádi bychom, aby vám tyto dodatečné informace.

V současné době je kapacita naší první výrobní linky je kompletně demontován. Vyráběné akumulátory jsou určeny pro proces certifikace a naše velkoodběratele. Proto akumulátory nejsou k dispozici pro maloobchodní prodej.

Jsme přesvědčeni, že požadavky na maloobchodním trhu bude vyřešena do konce tohoto roku nebo začátkem příštího roku výstavbou velkých výrobních linek v Horní Suché, Moravskoslezského kraje, s roční kapacitou 300MWh.

Technické dokumenty pro 1 kWh / 4V produkoval akumulátory budou k dispozici po procesu certifikace (předpoklad červen 2017).

Úvodní cena Předpokládá se, že kolem poloviny cena dnešních lithiových baterií.

Máte-li zájem o koupi HE3DA ® nám prosím zašlete e-mail na info @ he3da.cz s předběžný příkaz nebo písmeno zájmu a my umístíme Vaši objednávku na čekací listině.

Na vaší pozici v našem pořadníku na bázi vás budeme kontaktovat s konkrétní informace o přesných parametrů certifikovaných výrobků (používá se především jako zásobník energie pro domácí solární systém), výrobním programem a odhadovaným dodání v druhé polovině roku 2017.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od volente »

Možná jsem skeptik, možná nevím jak se dělá business ve velkém, ale tohle mi připadá jako Blanka.
Inzerce: Prodám auto, bude mít asi 5 míst k sezení, mezi 80 až 150 kW výkonu ,bude červené a cena bude hodně pod úrovní konkurence. Pokud máte zájem tak se prosím přihlaste do pořadníku.
Děkuji za Váš zájem.
Prosím nehlaste se všichní naráz, na to opravdu nemám kapacitu.
:D :D :D
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od RCZf »

Vidim,ze je to presne tak, jak jsem predpokladal. Takze pokud se nerozjede linka na Slovesku na plny vykon (1000MWh rocne ) tak je budu pouze poocku sledovat a usmivat se... Jediny prinos vidim v tom, ze by mohly o neco malo snizit cenu zlutasku. O moc to ale nebude, jelikoz zlutasky jsou na vyrobu celkem drahe a vydelat potrebuji vsichni.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od RCZf »

Tak jsem se vratil z infothermy. U stanku nic noveho jako uz nekolik let po sobe. Z informaci jsem se nedozvedel take nic, jelikoz jsem skrblik a tech 2300Kc +DPH jsem jim odmitl za vstup do konferencni mistnosti zaplatit. Kazda i obecna informace prece neco stoji. At jdou do pi.. buz... zkur...Hlavne ze se chlubi,kolik maji ruznych sponzoru. UZ nekolit let rikam ,ze je to opravdu naposled ,co jsem tam byl, ale jsem zkratka nepoucitelny ...
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3345
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

Detailně ti to gratis povím:
Ten 1MWh kontajner zase plácali,že bude z 50kWh článku,prostě na každém místě vypouští jiné info 4V/12500A ks a zároveň ještě jeden 5kWh článek pojede z linky 4V/1250A.No a jak se zadaří tak konec roku 2018 ještě 1kWh článek 4V/270A.Článek 5kWh prý snese 1000A vybíjení/nabíjení a celá technologie prý má chování jako PB baterie co se týká přebití ,začne plodit teplo a samovybalancovávat se,bez poškození a jakéhokoli BMS.Otestováno mají 80°C dlouhodobý stav článku.No a pak padla otázka z druhé strany a to kolik cyklů a v jakém rozmezí napětí,tak zde superlativy najednou utly a jen bylo řečeno 2.6-3.9V =5000cyklů.Pod 2.4V zákaz vstupu,nízké teploty bez vyjádření,zřejmě ještě vaří elit na to v hrnci :-).No a pokud vydržíte do toho konce roku 2018 a pojede v Havířově i ta 1kWh z linky tak bylo nastíněno,nikoli vyjádřeno,že bude za 300-400USD,že je výroba stojí 100USD a zbytek musí nasitit cesty k nám :-) :-).A to je za 2300+DPH asi tak vše,dobrý ne.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od PavelR »

Co to! 2,6-3,9 tzn rozpeti 1,3V/clanek krat cca 15clanku tzn 39-60V ? a uz se dostavame k niklokadmiovymu problemu s napetim. jak chcou s timto skladat akupaky s vysokym napeti?
pokud bude cena 300-400usd za kwh nema cenu ani na zkousku to radsi lifepo od kterych uz se vi co cekat.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od tomas »

Ještě padl dotaz na balancování a BMS. Odpověď byla že to nepotřebují. A že zkoušeli 4 články v sérii 16V a když jeden odešel tak ty zbývající se "jen" zničili :uh: Takže je nebalancujte ať mají větší odbyt :yes:

A také prý s lithiem mít problém nebudou že je ho dost a na cenu moc nemá vliv. A že horší je to s kobaltem který se těží jen v Kongu a je ho málo. Ale že mají i bez kobaltovou chemii akumulátorů která je dokonce ještě lepší a levnější.
Tak proč dělají ty s kobaltem?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
jarinox
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 01, 2014 10:33 am

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od jarinox »

Tiež mám z nich zmiešané pocity, veď dva rôzne dotazy záujmu o batérie a vždy odlišná odpoveď. Rozumiem tomu, že sa chcú orientovať na veľkých zákazníkov, ale niektoré obchodné i technické otázky nemajú ucelené a doriešené. A navyše PR kampaň predbieha skutkovú realitu. Naozaj bude lepšie v najbližšej dobe sa predsa len orientovať na osvedčené úložiská elektrickej energie...
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od fukuši »

To balanování je super vysvětleno. :lol: :lol: :lol: :lol: Tak nějak podle toho se nemusí balancovat ani žlutásci :lol: :lol: :lol: Jen maj přidanou hodnotu nafouknutí a kolečko spojené propojkami.Ale výsledek stejnej. :lol: :lol:
Tady končí veškerá legrace jen nevím kde udělali soudruzi chybu.Za mě palec dolu.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od PavelR »

Me teda zaskocila spis ta informace o napeti. Balancovani je uz vyvinuto pro lifepo tak proc jej nenasadit tady s jinym napeti. Kazdopadne dokud jsme nevedeli nic tak dobry. Jak uz tady pribivaji prispevky od tech kdo s nima mluvili, nebo ten email odkudsi tak me to velmi smrdi podvodem.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od vla »

Mě to přijde, že nikdo nic pořádně neví, ale všichni si nějakou tu pomluvičku rádi přihodí. Zvláštní to česká vlastnost. :(
Nemám rád tenhle stát.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od PavelR »

pokud reagujes na moji posledni vetu tak to pomluva neni. Pomluva by to byla, kdybych zu vetu podal jinak.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od vla »

Nic osobního prosím, reaguji na většinu příspěvků v tomto vlákně.
Nemám rád tenhle stát.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek