HE3DA úložiště po česku

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od rottenkiwi »

Co se samotné haly týče, veřejných informací není mnoho, HE3DA si velmi střeží technologii výroby baterie. Vnitřek haly není přístupný pro návštěvy a k první lince pro sériovou výrobu má přístup jen úzký okruh lidí, kteří se na jejím vývoji přímo podílí. „Chemie je jedna věc, ale výroba baterií představuje další velmi cenné know how, které nechceme poskytovat konkurenci,“ říká Radomír Prus. Výrobní linka prošla dlouhým vývojem, během kterého se několikrát měnily její rozměry i celková koncepce.
Tak Číňan nemá problém natočiť video celej linky na UT, ale HE3DA s tým problém má ?
Prečo ? Že by to pripomínalo linku na štiepanie dreva, ktorá ešte vobec nefunguje ?
Radomír Prus: „lodě uvezou velké baterie, takže tam se naše baterie můžou použít tak, jak jsou. Teď připravujeme solární katamarán s 350kilowatthodinovou baterií, měl by být hotový teď v létě. To je trochu můj koníček, ale hlavní důvod, proč to dělám, je ukázat vhodnost našich baterií pro námořní dopravu.“

V budoucnu by měly být baterie schopné pohánět i velké kontejnerové lodě, ideálně v kombinaci s dobíjením z velkých solárních elektráren v rovníkových oblastech. „Jezdit na baterky je výrazně levnější, stejně jako u elektromobilů. Náklady na přepravu kontejnerů to výrazně zlevní. Navíc jsou kontejnerové lodě jeden z největších znečišťovatelů ovzduší… Spočítal jsem si, že pokud bychom chtěli pohánět dnešní kontejnerové lodě baterkami, potřebovali bychom 3000 gigawatthodin baterií… pokud by se nám povedlo uplatnit naše baterie jen v kontejnerových lodích, měli bychom s naší továrnou zajištěný odbyt na mnoho let dopředu.“
Loď na 240 hodín plavby s 90000 kW motorom potrebuje 21 900 000 kWh bateriek,
keď jedna váži 10.5 kg, tak 22 000 000 * 10 kg == 220 000 000 kg == 220 000 ton.
Zoberie si nejaká loď len tak 220 000 ton HE3DA bateriek ? Koĺko váži pre porovnanie palivo pre gen. ?

Radomír Prus: „naše baterie má obrovský potenciál v mnoha oborech. Co se bezprostředně nabízí, jsou parkovací místa pro elektromobily. Aut na baterky bude rychle přibývat a poroste velký tlak na to, aby všude byly nabíječky, už dnes jsou na nabíjecích stanicích fronty. Pro plošný rozvoj elektromobility jsou jich potřeba tisíce, i tam, kde na to není dostatečně dimenzovaná přípojka. A to právě náš box řeší.“

„K jednomu boxu připojíte třeba 10 parkovacích míst, které budou mít 7kW DC nabíječku. 7 kW úplně stačí, je to pro parkoviště, takže se počítá s tím, že tam ta auta budou stát přes noc nebo během pracovní doby. K tomu můžete připojit jednu rychlonabíječku s výkonem 200 kW pro ty, kdo potřebují brzy odjet. Hlavní kouzlo je v tom, že k němu připojíte běžný 32A jistič, který je dostupný všude. Tím budete box neustále pozvolna bez výkyvů nabíjet a odběrové špičky bude řešit akumulátor. Naše baterka bude klíčový prvek infrastruktury… Na stavbu nabíječek jsou dotace. Na elektromobily tlačí Evropská unie a trh s elektromobily roste každý rok. Takže myslím, že baterie na podporu nabíjení se budou dobře prodávat a s nimi se teprve rozjede výstavba nabíječek.“
A keď som si prečítal toto, tak som si uvedomil, že už vrámci zachovania funkčných
spojení medzi axónmi a dendritmi v mozgu, nebudem radšej v budúcnosti takéto vyjadrenia čítať.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od volente »

Tak jsem nějaký údaj o spotřebě našel. 13,7t paliva na hodinu plavby. Na 240 hodin to vychází na 3288t.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Emma_M%C3%A6rsk
Jinak jsem taky našel /daj o délce cesty Čína - Evropa, je to kolem 30 dní, takže všechny údaje 3x.
10000t paliva, nebo 660000t baterek. Otázkou je kolik kontejnerů potom E-loď uveze? :lol: :lol:
Kontejner má váhu kolem 25t, takže baterky uberou 26000 ks kontejnerů, tolik se jich na tu loď ani nevejde.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od volente »

"K jednomu boxu připojíte třeba 10 parkovacích míst, které budou mít 7kW DC nabíječku. 7 kW úplně stačí, je to pro parkoviště, takže se počítá s tím, že tam ta auta budou stát přes noc nebo během pracovní doby. K tomu můžete připojit jednu rychlonabíječku s výkonem 200 kW pro ty, kdo potřebují brzy odjet. Hlavní kouzlo je v tom, že k němu připojíte běžný 32A jistič,"

10 nabíječek x7 kW x8 hodin pacovní doby=560kWh, box má kapacitu 500kWh. Při 32A je maximální dobíjecí výkon 22kW x 24 hodin = 528kWh. Takže na jednosměnný provoz to nějak vyjde, na vícesměnný provoz už nikoliv. Takže pro parkoviště většího podniku asi ee. A to jsem nezapočítal tu jednu 200kW nabíječku.
Námitku typu že všechny nabíječky nebudou pořád obsazeny neberu. Když pohled do budoucnosti tak i s tím že budou obsazeny. Další námitkou může být že všichni nebudou dobíjet 56kWh, což je opodstatněné, ale v tom případě stačí 3,5kW nabíječka na 230V a nemusím řešit aku za miliony, pouze dostatek zásuvek.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od redcrown »

Tak a zase jste si spočítali, že zprovodit ty lodě že světa nemá řešení. Tak to vypadá, že pan procházka Zem nezachrání.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od volente »

Řešení to má, vyrábět tam kde je spotřeba. Potom by se vozilo pouze koření, ovoce a ostatní věci které jsou závislé na konkrétní lokaci, a né každé tričko nebo cokoliv jiného. Jenže vyrobit to levně doma neumíme a byznys je byznys.
Ale jsme v tématu o bateriích. Tím jsme asi chtěli jen naznačit že si někdo nevidí do huby, nebo tomu nerozumí, což by v tomto případě asi měl. Jinak jsou to jen povídačky pro novináře a neználky.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od redcrown »

Přesně.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3350
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

kyocera píše:Zdravím
a když tedy ty redaktory Marko 250 navádíte jaké mají pokládat otázky, co Vám
Ti redaktoři odpovídají ?
Že mají články pokles kapacity si všiml já a upozornil jsem na to jako první zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 80#p108180
ale byla to z mé strany chyba a neměl jsem na to veřejně upozorňovat.
Nikdo by si jinak ničeho nevšiml.
Protože celé vlákno HE3DA uložiště po česku je vedené od začátku jako
negativní kampań proti panu Procházkovi. Už jsem se jednou pana Procházky
veřejně zastal, že není podvodník a něco se v té Americe v laboratořích naučil.
Každý výrobce čehokoliv musí
překonat velkou řadu problémů. A dopředu někoho odsuzovat a jeho produkt
předem pomlouvat není férové. Stejně tak i ladit chemické složení aku
je dlouhodobější záležitost a firma je v tomto směru opatrná a zatím
žádné aku neprodává. Sami dobře víte, že nějaká jiná firma, raději než by riskovala
své dobré jméno dá aku do šrotu.

Že jsou zde na foru někteří škodolibí jsem si už všiml také ale nebudu nikoho
vychovávat ani konkrétně říkat kdo co a jak, protože každý
má nějaké chyby a já nejsem v tomto směru vyjímka.
Tak místo toho se strefovat do nového výrobce aku zkuste raději psát
co se Vám samotným podařilo na poli vědy vymyslet nového.
Tak za prvé ,pokud vím tak jsme si potykali Jardo a změnu stavu jsem nezaznamenal.

Za druhé je potřeba si všimnout,jak podvolně a bez technických otázek k rozhovorům s He3da přistupuje redaktor z TZB,úplný protipól je zase redaktor z posledně jmenovaného článku,ten je vlastně ani neoslovil a sesumíroval časosled v negativním pohledu na věc.

Za třetí já žádnou osobní odpověď neočekávám a nevyžaduji,neboť vybízím k přínosným článkům redaktorů pro potencionální kupce v médiích,nikoli jen pro mě.

Za čtvrté ,kampaň v negativním smyslu si tady vytvořila f. He3da a to především svým veřejným vystupováním a pouštění informací takových jaké byly.Na první založení tohohle vlákna doufám taky tak nenahlížíš.

Za páté prvenství v napsání o poklesu kapacity Ti už tady nikdo ve vlákně neodpáře neboj,ale tvrdit že sis toho všim jen ty?

A jen tak pro zajímavost,když začli konečně dělat v Praze první články ,tak jsem jim psal o tomhle fóru,o správných lidech,kteří jsou přesně ti potencionální hladoví kupci a taky o tomhle vlákně.Ale jelikoš s úložištěm to není tak jednoduché při tak velké investici,tak jsem navrhoval spolupráci na odzkoušení v reálném provozu na domě s takovou spotřebou a průběhy.Nabízel jsem online dohledy,jelikoš tu mám stabilní AP pro celou obec,možnosti logování jednotlivých článků atd.S tím,že pak úložiště odkoupím když se osvědčí.A co myslíš,nestál jsem jim ani za odpověď.Ten univerzální mail co tady kluci dali jsem obdržel jednou taky,bylo to dříve než začli vyrábět v Praze.

Takže nikdo tady nezačal ze začátku psát negativa za účelem účelového pošpinění,ale na základě infa He3da si to sami za ty roky a neodpovědný marketing vytvořili.A pokud někdo vyrukuje veřejně se super článkem za minimální nákladovou cenu s neskutečnýma vlastnostma samobalancování,tak nemůže mít v kapse hovno,byť má doktorátů kolik chce.Ale počkejme si ještě půl roku na originální atestaci posledního finálního článku z Havířova,třeba dostane slibů ze strany He3da,jen teď už netuším kterým,dost se to mění :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od volente »

Tak jsem to všechno zpětně prošel a pořád mi vychazí Metrostav.
Za 4 roky jsme se dozvěděli že baterie budou pro startování fosilů, potom že i možná do EV, pak zase že velká úložiště. Dále nehořlavá do budov kvůli hasičům v LA i NY a teď závěrečná perla: "Důvodem pro použití hliníkového obalu je kromě vyšší mechanické odolnosti zejména elektrická pevnost, odolnost vůči průrazu. Baterie tak bude vhodná pro stavbu vysokonapěťových systémů, které pak nebudou potřebovat další certifikaci. „Nevím o jiné firmě, která by toto řešila na úrovni článku,“ říká Radomír Prus. "
Nový hliníkový obal je lepší pro HV baterie, zabraňuje průrazu, patrně proto že hliník je jeden z nejlepěích izolantů na trhu.
Takže co je moc je moc.

PS. Nic jsem nevynalezl, ale to neznamená že jsem blbej.
Naposledy upravil(a) volente dne čtv led 09, 2020 6:57 pm, celkem upraveno 1 x.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od redcrown »

Jestli toho Procházku nepodceňujete Možná je chytřejší než si všichni myslíme. On jen mlží, má totiž nejlepší baterii na světě, jen nechce vyzradit nějaké moudro.
My všichni si jen hrajeme na písečku a on staví megatovarnu a je za vodou.:)
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od vlkazajac »

Niečo ma tu zaujalo, analytici posúďte :
por.jpg
Početnosť je výskyt slova na fóre.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3350
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

Já si to teď taky celé prošel a ty výkyvy infa od He3da jsou strašné.
A mám i jednu blbou zprávu pro >kyocera,přečti si stránku 13,prvenství je vrtkavá sviňa :-( .

Ten Prus bude taky týpek ,dobíjení pomocí pohybu v rovníkové oblasti,jak by tu megabaterku na lodi nabil,během překládky kontejnerů v přístavu by to stihl(48hodin běžná na/vykládka)? Nehledě na ty výpočty co jste tu dali a kontejnery by tam už vlastně nevešly :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kyocera
Příspěvky: 1224
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od kyocera »

Pro Marko 250
Zdravím,
Už jsem to psal dříve.Často lidem ze zdvořilosti v příspěvcích vykám.
Poznámka o poklesu kapacity z mé strany není myšleno jako soutěž o rychlosti. Poznámka
K poklesu kapacity byla interpretována ve smyslu, že jsem udělal chybu, že jsem
To napsal, protože se toho ihned chytl někdo další rozmázl to a přispěl jsem
tak ke hnojení. Příspěvky nejdou už za hodinu smazat.
Někdy věci prospěje, čím méně příspěvků se napíše.
Pokud jste si sám pro sebe vysvětlil a obhájil proč je hnojení správné , můžete dál
Učit redaktory jak správně pokládat otázky a ve hnojení pokračovat.
Vaše rozhodnutí Vaše věc.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3350
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

Tak to jsem Tvým charakterem potěšen,zdvořilých lidí není nikdy dost,děkuji. Zkus napsat správci fóra,já myslím,že by Ti ten příspěvek smazal i teď,je to taky člověk a pohnutky pochopí.Učit redaktory,ale no tak já jsem úplně v jiném oboru a škole vždyť to víš.Jen jsem upozornil a položil pár otázek redaktoru v TZB a jiných v svobodné diskuzi,že by už mohl sepsat údaje k produktu o kterého tady především jde.V jeho článcích už konkrétně přez pět let .A pokud na ně neodpovídá samotný stvořitel,předpokládám že ten redaktor má otevřená vrátka po tak dlouhé pozitivní propagandě s ním.A byla to jen fakta ,která vyplynula ze strany stvořitele baterie,nic víc,tak proč to nazýváš hnojením.Víš jakou jsem měl radost,že se našel čech co udělal dle jeho popisu průlom v úložištích a dal to pak sem na mypower,ať se šíří vývoj.
A pak čteš slova p.Procházky :"Dali jsme otestovat náš článek a jsme rádi,že se potvrdily všechny údaje jako u nás v laboratoři." No super 2.5% pokles po 49 cyklech 0.1C,pak sleduješ pravidelně nasazené články v Nevadě a ony doslova "chcípnou" na několika článcích,kdy je zaznamenáno 0V(4ks) po roce na čtyřech větvích,kam se podělo proklamované samobalancování předložené stvořitelem a mediálně i osobně dávno vyřčené i mě do očí na Infotermě.Jak může někdo stavět Gigatovárnu na produkt,který se takto chová a přitom o něm dopředu několik let tvrdit ,že se tak nebude chovat vlastně a sliboval jiné parametry. Já se opravdu těším na tu oficiální certifikaci posledního článku,který již existuje.Takže pokud jsou fakta dle Tebe jen hnojení,tak jde už jen říct:"Bez správného humusu se řádný produkt neurodí."
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3350
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

23.ledna 2020 Ostrava -Infoterma,vstupné 1089Kč na ten den v semináři.

https://oze.tzb-info.cz/akumulace-elekt ... -v-ostrave
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Dagus
Příspěvky: 1950
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od Dagus »

Nechápu, veřejně dají ten projekt v gerlachu a jednak časová osa není realtime a články rozjeté 3.15-2.6 v jednom bloku no nevím, to bych viděl nerad.
Jinak přednáška vedená hlavním investorem, no sorry ale to může snad bejt jen jak přednáška od obchoďáka, by mě zajímalo, jestli tu baterku viděl a testoval, nebo jen sní.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3350
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od marko250 »

Byly tam už rozdíly 0>3.7V v jedné větvi a klekly všechny čtyři po roce provozu.V prosinci to tam nejspíš někdo všechno nabil a nějak naformátoval,pak to zase zapojil a od té doby to letí prudce mimo.Není to ani měsíc od opětovného vysílání a už to je zase mimo.Na "fuckingbooku" toho kempu jsem se ptal co se tam stalo,ale odpověď žádná :-( .Ze strany He3da taky nic a redaktor TZB prý nic nezjistil a opět píše a píše o plcích.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Dagus
Příspěvky: 1950
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od Dagus »

Redaktorovi bych to nevyčítal, buď je zaslepen, nebo zaplacen. Nevědomost neomlouvá, ale lepší než kdyby nepsal nikdo nic. Co by ten národ dělal?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od zbek »

Tak kdopak vyráží na seminář o baterce ?
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od Janma »

A proč?
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: HE3DA úložiště po česku

Příspěvek od Janma »

Vrchní -prchni. Kdo ví jak to je. Nikdo to jeste neměřil.
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek