Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon led 21, 2019 4:13 am

Dřevoplyn, Peltierův článek, Stirlingův motor, Parní stroj?

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Předchozí

Re: Dřevoplyn, Peltierův článek, Stirlingův motor, Parní str

Příspěvekod NOPARasito » pát pro 28, 2018 2:05 pm

Tusim to jiz muze koncit kolem 35-40stC ;-), optimalni je 55-65st.C.
Mam vyzkouseno 45st. bohate staci, lepsi jak 20 ;-)
_________0450__________
NOPARasito

Příspěvekod NOPARasito » pát pro 28, 2018 5:46 pm

diablo007 píše:Vrátka 45 stupňů je tak dobrá na nízkoteplotní korozi ne?

S tou vratkou je to trochu slozitejsi.
40-70st je udavana dle druhu kotle a pouziteho paliva a materialu vymeniku a konstrukce vymeniku.
Ja jelikoz mam Falun II a ma vymenik konstrukce plechu/ceny cca 3000 a chci mit dobrou ucinnost a jaks taks zivotnost mi vysla teplota 45st. Mimochodem je to nejnizsi mozna patrona pro termostaticky kotlovy smesovaci ventil .
Asi tak nejak, v tomhle provozu jsem u tchana menil kotel H po cca.35 letech a menil se kvuli zatepleni za mensi vykon a ne kvuli dire na vstupu vratne vody.
Asi tak nejak, ale pri konstrukci jsem hlavne resil kompromis ucinnost na 1miste a zivotnost na 2, cena 3000 za vymenik je pakatel.
Ps.: Plynovej kotel mi taky rikal plynar, ze nemuzu jet kvuli kavitaci pod 55st. A kotel Mora s 2 vymenikem v provozu 39 rok u meho otce na 45-50, a u me na junkersu je to nejnizsi mozna nastavitelna teplota(neni to kondenzacni), pokud jsou dobre dimenzovane radiatory, tak je lepsi, jak jet kotel na 55 (zase lepsi ucinnost)
_________0450__________
NOPARasito

Příspěvekod diablo007 » sob pro 29, 2018 12:16 am

Dneska jsou problém ty srackoidni materiály. Byla doba kdy by ti každý řekl litina je nesmrtelná a za posledních 10 let se vyhodilo hromadu kotlů protože ta litina už je nekvalitní. Viadrus kdo koupil před 30 roky má dodnes kdo před 10 už měnil clanek
diablo007

Příspěvekod NOPARasito » sob pro 29, 2018 1:39 am

To mas pravdu, u litiny to je na 100%, proto jsem resil krbovky, ktere momentalne splnuji muj faktor, pomer cena/vykon. Vse je na nich tak jednoduche, ze kdyz na to prijde, udelam sam. Samozrejme o oje.anych materialech se vi, uz jen je jednoduse dopojit byl husarsky kousek. Holt slovaci to s technikou mysli jinak :celebrate3: .(nemyslim ve zlem)
_________0450__________
NOPARasito

Předchozí

Zpět na Soběstačnost