Vztlakova elektrarna

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od gupa »

Furt přemýšlím, co má znamenat v nadpisu projektu AuKW technická inovace a altruismus. Technicky inovovat něco co dosud nefungovalo, budiž, ale altruismus? Jde mi z něj zima po zádech protože za altruismem bývá vždy něco schovaného v jednání člověka s člověkem.

http://gaia-energy.org
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Reputace: 1
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od *CAR* »

To co tam vidíte je jen divadlo pro nezasvěcené , všimněte si prosím na videu s vyndaným dopravníkem (dráha s tubusy) že na jeho vnitřní straně je černý kabel , jednotlivé části jsou vyrobené z nerez oceli ( nezasvěcený by řekl :no přece aby to nezkorodovalo ) dále si všimněte toho hnědožlutého povlaku jen v určité části zařízení . ANO ten válec skutečně funguje ,ale na úplně jiném principu ( kouzelník také používá asistentku ,aby odpoutala pozornost jinam - v tomto případě je to kompresor "jako zdroj bublinek ") ,které pak jsou ve válci i vidět . Pan inženýr konstrukcí opravdu správně spočítal , že vytvářet tyto bublinky kompresorem a chtít z toho vydojit ještě další energii na víc , je jen o ztrátách .
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od marko250 »

Poďme se tomu ještě věnovat :yes: .Tento ukázkový model https://www.youtube.com/watch?v=nsno0cx ... 7u&index=3 má 2,5m výšku vodního sloupce,uvnitř je vždy 9ks válců z "poloviny"(dle tlaku vodního sloupce) naplněných vzduchem.Válec má rozměry 250x400mm a jeho objem je 20l.Mělo by to produkovat 420W a spotřebovat z toho na provoz 120W čili zisk perpétum-móbóóbile 300W.
1.kompresory nevyvíjí větší tlak vzduchu,než je potřeba na vytlačení vody z válce v cyklu jeho překlopení.Dobře se koukněte na polohy při plnění a čas plnění.Kompresor tedy nevypíná,jen udržuje nejvíce potřebný tlak pro jmenovitý výkon vztlakové elektrárny.Tento stav reguluje ventilem na základě snímání otáček z generátoru.
2.Na vzduch působí vodní sloupec a tak u dna je menší objem a směrem vzhůru ve válci roste.Každopádně je tělo válce dole plněno na polovinu stlačeným vzduchem(10l).Jakou sílu po odečtení ztrát prouděním v kapalině a tření na převodech vytvoří těch devět válců vztlakově?
3.Generátory si nechávají dělat nízkootáčkové s neodýmovými magnety,kolik síly je potřeba tedy pro výrobu 420W z něj a jedné fázi ? Ve videjku je vidět výstupní hodnoty v grafu 28V/14.3A: https://www.youtube.com/watch?v=hlSPxLu ... DXGriY067u
a tady je vidět generátor s převody malého modelu: https://www.youtube.com/watch?v=kFpfsZK ... DXGriY067u

Takže alfa/omega je kolik energie vytlačuje těch devět válců až po výstup z generátoru a kolik energie sežere kompresor vytlačením vody z jednoho válce? Najde se nějaká chytrá hlava archimédových zákonitostí,tření,ztrát atd.?Přece není možné se takto prezentovat a nabízet produkty bez toho,aby to nefungovalo.(5Kwh 1ks/13000euro!!!) :mrgreen:
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Rams
Příspěvky: 69
Registrován: pát srp 12, 2011 1:56 pm
Reputace: 5

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od Rams »

Trochu jsem se nad timto strojem zamyslel, nejsem fyzik, ale jednoduchym vypoctem jsem zjistil, ze na dosazeni rovnovahy sil (bez treni a odporu kapaliny) pro samotne plneni vzduchem by bylo zapotrebi cca 6,5 objemu nadob. Za predpokladu 15l vzduchu/nadoba do 2m hloubky. Uvaha za pouziti jednoho plniciho pistu, obousmerne cinnym s objemem 15l. Jedna nadoba na pokryti ztrat v treni a zbyva jedna na 5kw vykonu :)
xxtt

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od xxtt »

Rams píše:Trochu jsem se nad timto strojem zamyslel, nejsem fyzik, ale jednoduchym vypoctem jsem zjistil, ze na dosazeni rovnovahy sil (bez treni a odporu kapaliny) pro samotne plneni vzduchem by bylo zapotrebi cca 6,5 objemu nadob. Za predpokladu 15l vzduchu/nadoba do 2m hloubky. Uvaha za pouziti jednoho plniciho pistu, obousmerne cinnym s objemem 15l. Jedna nadoba na pokryti ztrat v treni a zbyva jedna na 5kw vykonu :)
Je to podvod.
Zkuste si projít argumentaci, co jsem sepsal dneska práve na toto téma, zda tam najdete principiální chybu:

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 584#p50560

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 584#p50584
Rams
Příspěvky: 69
Registrován: pát srp 12, 2011 1:56 pm
Reputace: 5

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od Rams »

xxtt: jak rikam, nejsem fyzik, ty odkazy co jsi tu ted hodil jsou na moje chapani ze startu moc slozite :) Ja jsem to vyse pocital tak, ze: vodni sloupec 2m, polomer klikove hridele a hridele obezneho kola 25cm, objem vzduchu 15l.
Tlak vody ve dvou metrech - 0,2kg/cm2
pist 50cm zdvih, prumer 20cm - 314cm2
na jednu otacku hridele obezneho kola 3x plneni - tj. 1,5x dvojcinny pist/otacka klikovky
Z toho jsem vypocital tlak na pist ve dvou metrech - 314 x 0,2 = 62,8kg x 1,5 = 94,2
Takze vzduchove kapsy by mysely tahnout 94,2kg aby se vubec vyrovnala sila (bez strat)

Muze byt?
xxtt

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od xxtt »

marko250 píše:kolik energie sežere kompresor vytlačením vody z jednoho válce?
Výtlačný výkon se počítá velmi jednoduše -
Hydrostatický tlak p=ró*g*h, nebo p=10000*h, kde h je hloubka vody v metrech, do které se vzduch pouští.
Minimální výkon P=p.Q, kde p je hydrostatický tlak napsaný výše a Q je prutok v hloubce vytlačeného vzduchu proti vode v m3/s.
Energie je W=p*V, kde V je vytlačený objem vzduchu proti vode v hloubce.

K této minimální energii/výkonu je treba ješte pripočítat kompresní výkon/práci, které jsou za techto okolností obvykle výrazne menší, než výtlačné, a také není treba si jimi pri odhadu komplikovat život, protože jdou též procesu principiálne vyloučit.

Jejich kamufláž spočívá práve v odbočení od výtlačné práce/výkonu kompresora.
Takže pokud válec má 100 litru=0.1m3 a je ponorený v hloubce 1m, tak je tlak p=10000Pa, a potrebný minimální výkon výtlaku vzduchu P=10000*0.1=1000W, plus výkon na kompresi pro dosažení tlaku, který je menší, než polovina výtlačného.
Naposledy upravil(a) xxtt dne pon úno 08, 2016 7:42 pm, celkem upraveno 1 x.
xxtt

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od xxtt »

Rams píše:xxtt: jak rikam, nejsem fyzik, ty odkazy co jsi tu ted hodil jsou na moje chapani ze startu moc slozite :) Ja jsem to vyse pocital tak, ze: vodni sloupec 2m, polomer klikove hridele a hridele obezneho kola 25cm, objem vzduchu 15l.
Tlak vody ve dvou metrech - 0,2kg/cm2
pist 50cm zdvih, prumer 20cm - 314cm2
na jednu otacku hridele obezneho kola 3x plneni - tj. 1,5x dvojcinny pist/otacka klikovky
Z toho jsem vypocital tlak na pist ve dvou metrech - 314 x 0,2 = 62,8kg x 1,5 = 94,2
Takze vzduchove kapsy by mysely tahnout 94,2kg aby se vubec vyrovnala sila (bez strat)
Muze byt?
Podívejte pomalu na jednoduchý príklad výše, zrovna jsem ho dopsal nezávisle na vás. Jdete na to zbytečne složite, otáčky tam vubec nemusíte použít. Reknete si, že máte nejaký dlouhý píst, co udelá 1 zdvih v potrebném objemu za sekundu. Pak máte práci číselne v základních jednotkách stejnou, jako výkon a vystačí ty nejprimitivnejší vzorce.
Počítejte jenom výtlak a ne kompresi, jinak je to složité, protože síla není konstantní. Stejne je výtlačná práce pri stejném tlaku (po otevrení výtlačného ventilu) výrazne vyšší, než kompresní (pro tuhle oblast tlaku a podobné pomery).
Tlak máte dobre, (edit: ale zbytek použít nejde, protože tlak není konstanta), projdete to ješte jednou, aby se to zjednodušilo na lineární problém typu P=W/t, kde t =1sekunda, a pak W=p.V, nebo P=p.Q
P výkon [W], p tlak [Pa], V objem [m3]
1kg/cm2 = 100000 Pa


(edit: aha, napsal jste to jenom pro vodu) ...tech 63kg je také správne, tlak na píst odpovídá na tomže prumeru této hmotnosti. Ze zdvihu pak určíte vytlačený objem za sekundu, a z toho je pak práce i výkon. Otáčkama a plnením to není treba komplikovat, to je vec realizace, ne fyziky procesu.
Rams
Příspěvky: 69
Registrován: pát srp 12, 2011 1:56 pm
Reputace: 5

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od Rams »

(edit: aha, napsal jste to jenom pro vodu) ...tech 63kg je také správne, tlak na píst odpovídá na tomže prumeru této hmotnosti. Ze zdvihu pak určíte vytlačený objem za sekundu, a z toho je pak práce i výkon. Otáčkama a plnením to není treba komplikovat, to je vec realizace, ne fyziky procesu.
Otacky a polomer jsem uvedl zamerne, protoze na videu je patrne 3x plneni na jednu otacku hridele. Za pouziti jednoho pistu, na misto kompresoru, jsem v uvaze pouzil dvoucinny pist se zdvihem rovnajicimu se prumeru obezneho kola. Jelikoz dvoucinhy pist a tri plneni, je nutno prevod 1:1,5. Z toho take prumer pistu 20cm a nasledny vypocet sil..

edit. jinak jsem to spocitat neumel :D
xxtt

Re: Vztlakova elektrarna

Příspěvek od xxtt »

Prevody, páky, kladky, lanka, retezy, remeny, klikový hrídel, excentr, setrvačník, ... jsou jednoduché mechanické stroje, které nezmení ani výkon, ani práci. Na jejich počtu v principu nezávisí výkon a práce stroje. Co jde udelat s 1 válcem, to jde i s 2,3,4,6,8,12, 50 válci a naopak.

Kvuli čitelnosti problému všechno vyloučit, a nechat jenom jeden válec a píst, kterým se nadívají klobásy...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek