Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od dub042 »

Spis bych to dal jako namet na reportaz do nejake TV,ti umej stourat a taky by se rozneslo,co tam sedi za inteligenty
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od fugas »

Výrobnu nemám.Ať si změří jestli mi něco přetíká ven,což nepřetíká,ani nemůže ze samostatného rozvodu.Panely mám na domě pro parádu,mám totiž cit pro moderní dyzajny a do baráku nikoho nepustím.Povolení přinese těžko a nárok má tak akorát na procházku k hodinám.Že mám malou spotřebu?Tak mám.Všude LEDky a od přírody jsem šetrný člověk.Máme tu už sice slušnou totalitku,ale povolení k domovní prohlídce na základě pár panelů nikdo nevydá.Tahle lumpárna skončí ve slepé uličce.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od lwq »

jen malinky off-topic dotaz - kdyz to tak vidim, jak moc dokonale jsou zakony co se tyce vyhlaseni vlastniho statu v ramci CR ? Mam na mysli treba odtrhnout si Rychlebsky vybezek (cca. 380km2) nebo Osoblazsko (cca. 210km2) nebo Broumovsky vybezek (cca. 480km2) nebo Frydlantsky vybezek (cca. 410km2) nebo Sluknovyk vybezek (cca. 290km2) nebo Ašský vybezek (cca. 120km2) nebo proste jine vybrane uzemi (idealne ne vnitrozemske) (nebo naopak od Polska ziskat uzemi mezi Broumovskym vybezkem, Orlickymi a Rychlebskymi horami (cca. 1200km2)) ??? Jen to bude minimalne diplomaticky slozite, nebot CR natruc muze zavest obrovske dane na obchod s touto novou zemickou a pak by se to muselo obchazet pres EU ci EHS, coz neni moc dobra volba. Idealne status "Svycarska" ... :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od mypower.cz »

fugas píše:Výrobnu nemám.Ať si změří jestli mi něco přetíká ven,což nepřetíká,ani nemůže ze samostatného rozvodu.Panely mám na domě pro parádu,mám totiž cit pro moderní dyzajny a do baráku nikoho nepustím.Povolení přinese těžko a nárok má tak akorát na procházku k hodinám.Že mám malou spotřebu?Tak mám.Všude LEDky a od přírody jsem šetrný člověk.Máme tu už sice slušnou totalitku,ale povolení k domovní prohlídce na základě pár panelů nikdo nevydá.Tahle lumpárna skončí ve slepé uličce.
fugasi, slova jsou to silna, ale jak budete postupovat kdyz vam FU vymeri dan se splatnosti do X.Y.2015 vcetne penale, a posle k vam exekutora a dva policisty? Co ve skutecnosti v takove situaci udelate? Zadne povoleni k domovni prohlidce neni treba. Chapete ten princip kam to zaslo?
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od goodbie »

spíše mi tedy zajímá jak to budou počítat to si ouředníček poleze na střechu fotit štítky?? :o A co ty co ohřívají jen vodu vodníma panelama? ty platit nebudou??to není to diskriminace těch co mají panely na elektřinu? :(
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od lwq »

goodbie: a co kdy FVE tedy elektrinou ohrivam vodu nebot mam bojler nesmyslne daleko od strechy ? :-)
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od goodbie »

lwq píše:goodbie: a co kdy FVE tedy elektrinou ohrivam vodu nebot mam bojler nesmyslne daleko od strechy ? :-)
tu vodu ohříváme vlastně víceméně všichni,ten zákon bude zase nedodělanej paskvil jako téměř všechny zákony jde o to pouze zase odrbat určitou skupinu lidí protože něco vlastní a mají z toho užitek pouze oni a né vládní zloději.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od fugas »

mypower.cz píše:
fugas píše:Výrobnu nemám.Ať si změří jestli mi něco přetíká ven,což nepřetíká,ani nemůže ze samostatného rozvodu.Panely mám na domě pro parádu,mám totiž cit pro moderní dyzajny a do baráku nikoho nepustím.Povolení přinese těžko a nárok má tak akorát na procházku k hodinám.Že mám malou spotřebu?Tak mám.Všude LEDky a od přírody jsem šetrný člověk.Máme tu už sice slušnou totalitku,ale povolení k domovní prohlídce na základě pár panelů nikdo nevydá.Tahle lumpárna skončí ve slepé uličce.
fugasi, slova jsou to silna, ale jak budete postupovat kdyz vam FU vymeri dan se splatnosti do X.Y.2015 vcetne penale, a posle k vam exekutora a dva policisty? Co ve skutecnosti v takove situaci udelate? Zadne povoleni k domovni prohlidce neni treba. Chapete ten princip kam to zaslo?
No budu se zuby nehty bránit.Nechám si to řádně vysvětlit a pokusím se argumentovat.Z čeho přesně mi chce někdo tu daň vyměřit?Budou platit daň lidé,kteří mají jižní okna a během slunečných dnů méně protopí?Měl bych tedy opět zaplatit daň za to,že se o sebe starám sám a nežádám podporu,jako při dani ze mzdy?
Chápu kam to zašlo.Opět je to lumpárna.Nadšenci se množí a rozšiřují instalované výkony a do budoucna to značí silnou základnu soběstačných.Velký bratr přemýšlí jak to podchytit tak nějak v začátcích.Čili kterak podojit zajištěné a odradit připravené a mít ovce pod kontrolou.Je to doslova sabotáž v rozvoji OZE.Všechny komponenty jsem si koupil řádně a daň zaplatil,stejně jako kuchyňský mixér.Doufám že z užívání mixéru také nebude daň.Pak už je na místě jen daň z hlavy!
K provozu své ostrovní FVE nevyužívám žádnou veřejnou infrastrukturu,nehodlám tedy platit daň.Jestli panstvo něco chce,ať uvedou způsoby,kterými se zasloužili o to,že každé ráno vychází slunce a jak přesně tu hvězdu udržují v chodu.
Do té doby platí mé první citované vyjádření.

EDIT:Ta reakce na můj předchozí příspěvek zní jako z pohádky."Co budeš Honzo dělat,až přijde královský purkrabí s drábem i když ses ničím neprovinil?"Pokud zaplatím jako plebejec tuhle daň z hlavy,tedy nebude odvolání,tak nejpozději druhý den budou moje komponenty k vidění zde v bazaru.
Jak všichni víme,návratnost je daleko a s daní desetkrát dál.I když návratnost nepočítám,jde o princip a myslím že to už by mě nebavilo.To je ovšem patrně jeden z důvodů tohoto případného výpalného,jak už jsem napsal výše.Tak nám tu ta demokracie se mi zdá nějak nejde....
Naposledy upravil(a) fugas dne stř kvě 27, 2015 11:58 am, celkem upraveno 1 x.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od lwq »

fugas: podle kolegy co mel pravo ted na VS, tak lze odmitnout danovy vymer, ale to jen oddalis placeni. Obecne - tve argumenty mohou byt sebelepsi a seberacionalnejsi, ale ouradu ci FU to NEZAJIMA. Mas platit ? Tak plat. Sorry, velmi me to toci, ale tenhle stat je takto postavenej, s tim tezko neco delat. Prave proto jiz delsi dobu mam hlavne napad na vlastni uzemi, vlastni stat ci obecne autonomii. A ne zadnych prastenych, blativych 7km2 na zaklade terra nullius ... :-)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od fugas »

lwq píše:fugas: podle kolegy co mel pravo ted na VS, tak lze odmitnout danovy vymer, ale to jen oddalis placeni. Obecne - tve argumenty mohou byt sebelepsi a seberacionalnejsi, ale ouradu ci FU to NEZAJIMA. Mas platit ? Tak plat. Sorry, velmi me to toci, ale tenhle stat je takto postavenej, s tim tezko neco delat. Prave proto jiz delsi dobu mam hlavne napad na vlastni uzemi, vlastni stat ci obecne autonomii. A ne zadnych prastenych, blativych 7km2 na zaklade terra nullius ... :-)
Ale jasně.Je to jako hádat se s policajtem.Na místě neřešitelné,ale pokud budu naprosto přesvědčen o své pravdě,budu věc řešit výš a hlasitěji,mám snad nějakou šanci na spravedlnost.A pokud takových jako já bude deset,nebo radši sto,měli bychom se propracovat od totalitního nařízení k vyjednávání a to pak logicky vyhrát.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od lwq »

fugas: toliko teorie - aktualne bych v teto zemi NIKDY nesazel na logiku, ze se ke me nekdo prida a uz vubec ne, ze dosahnu spravedlnosti ... Vitej v CR 2015
pitaa
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 02, 2015 10:20 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od pitaa »

Tak pratele proc admin smazal me prispevky do diskuze....ze jsem napsal ze bych podal zalobu a tak dale.... no koukam tento web je snad ovladanej nekym koho tu vsichni proklinaj.....to neni svobodna diskuze....
pitaa
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 02, 2015 10:20 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od pitaa »

mypower.cz píše:
fugas píše:Výrobnu nemám.Ať si změří jestli mi něco přetíká ven,což nepřetíká,ani nemůže ze samostatného rozvodu.Panely mám na domě pro parádu,mám totiž cit pro moderní dyzajny a do baráku nikoho nepustím.Povolení přinese těžko a nárok má tak akorát na procházku k hodinám.Že mám malou spotřebu?Tak mám.Všude LEDky a od přírody jsem šetrný člověk.Máme tu už sice slušnou totalitku,ale povolení k domovní prohlídce na základě pár panelů nikdo nevydá.Tahle lumpárna skončí ve slepé uličce.
fugasi, slova jsou to silna, ale jak budete postupovat kdyz vam FU vymeri dan se splatnosti do X.Y.2015 vcetne penale, a posle k vam exekutora a dva policisty? Co ve skutecnosti v takove situaci udelate? Zadne povoleni k domovni prohlidce neni treba. Chapete ten princip kam to zaslo?
Pred exekuci se deji pravni kroky a uplne pred tim musi byt platebni rozkaz a tak dale....a nato vse je cas se odvolat a pracovat na te spravedlnosti o kterou tady vsichni skoro stojime
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od mypower.cz »

pitaa píše:Tak pratele proc admin smazal me prispevky do diskuze....ze jsem napsal ze bych podal zalobu a tak dale.... no koukam tento web je snad ovladanej nekym koho tu vsichni proklinaj.....to neni svobodna diskuze....
Nejsem si vedom ze bych neco mazal. Nemam duvod. Klidne napiste co chcete. Mozna jste prehledl ze toto vlakno ma uz 2 strany, Vase prispevky jsou na te prvni.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od fugas »

lwq píše:fugas: toliko teorie - aktualne bych v teto zemi NIKDY nesazel na logiku, ze se ke me nekdo prida a uz vubec ne, ze dosahnu spravedlnosti ... Vitej v CR 2015
No jo no,pravda bohužel...
S takovou budem ale za pár let všichni zamčení v kládě na konci dřevěného ramene roztáčet generátory a ještě budeme vděčni.Pak ale diskuse jaksi postrádá smysl.Kdo bude mít svoji kládu,dostane misku řepy navíc,tak hurá do výroby :sm1:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
pitaa
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 02, 2015 10:20 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od pitaa »

mypower.cz píše:
pitaa píše:Tak pratele proc admin smazal me prispevky do diskuze....ze jsem napsal ze bych podal zalobu a tak dale.... no koukam tento web je snad ovladanej nekym koho tu vsichni proklinaj.....to neni svobodna diskuze....
Nejsem si vedom ze bych neco mazal. Nemam duvod. Klidne napiste co chcete. Mozna jste prehledl ze toto vlakno ma uz 2 strany, Vase prispevky jsou na te prvni.
No pardon nejsem slepej ze....dva prispevky jsem psal a reagoval na jine veci a vse bylo ohledne zaloby na statni spravu a jak je videt nekdo nechtel abych otevrel oci jinejm aby se nemuseli bat a bojovali za svobodu, ale tady je koukam vse cenzurovane.....parada fakt, mam z vas radost, pak tento web nema smysl.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od mypower.cz »

pitaa píše:
mypower.cz píše:
pitaa píše:Tak pratele proc admin smazal me prispevky do diskuze....ze jsem napsal ze bych podal zalobu a tak dale.... no koukam tento web je snad ovladanej nekym koho tu vsichni proklinaj.....to neni svobodna diskuze....
Nejsem si vedom ze bych neco mazal. Nemam duvod. Klidne napiste co chcete. Mozna jste prehledl ze toto vlakno ma uz 2 strany, Vase prispevky jsou na te prvni.
No pardon nejsem slepej ze....dva prispevky jsem psal a reagoval na jine veci a vse bylo ohledne zaloby na statni spravu a jak je videt nekdo nechtel abych otevrel oci jinejm aby se nemuseli bat a bojovali za svobodu, ale tady je koukam vse cenzurovane.....parada fakt, mam z vas radost, pak tento web nema smysl.
tak pardon ale v tuto chvili me obvinujete z neceho co neni pravda. Tak svuj prispevek napiste, odeslete a udelejte screenshot ne ? Co vam v tom proboha brani

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 504#p43041 tohle je co ?

Mam pocit ze jediny kdo je tu cenzurovany jste vy sam. Nebo jste nekde na free wifi a prispevek se vam nepodarilo odeslat. Takze ho napiste, udelejte screenshot a pak nekoho obvinujte. Tyhle pomluvy tady na foru, to umi kde kdo.
pitaa
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 02, 2015 10:20 pm

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od pitaa »

Je zbytecne neco opakovat, koukam ze i vy chcete strasit lidi tou novelou podle toho co tu pisete, exekuce a policie.... Veci v pravnim state funguji jinak, nikdo si nemusi nechat kalet na hlavu jen proto ze to nejaci blbouni nekde odhlasovali. Staci jen vyuzit sve pravo a jednat, v tomhle statu je spousta nesmyslnejch zakonu a nikdo je nedodrzuje, treba stavby na cerno a pokutu nikdo skoro nedostane....
Chci rict lidi naucte se branit a jdete si za svou svobodou.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od hurvayz »

Neco na tom pravdy bude.
Kalet na hlavu si opravdu nemusime nechat.
O tom mazani taky pochybuju, admin chce jet rozvinout diskuzi a ne delat bububu..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Daň z elektřiny pro vlastní spotřebu.

Příspěvek od lwq »

pitaa: doporucuji zmenit ton, jinak ma admin plne prav udelat na vas ucet BAN a podobne ... Obecne - ano mame "pravni stat", ale kdyz neverim tomu, ze se bezne deje spravedlnost. Jinak bych totiz napriklad neprisel o 180t KC, jenz sem pucil cloveku co nakonec na sebe vyhlasil bankrot, ma akorat tak dluhy a ja muzu bejt rad, ze inkasni agentura co me zastupovala nic po me nechce ... Jako pardon, ale zadny pravni stat a spravedlnost v tomto state hledat jednoduse nema cenu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek