MPPT menic BKE a RPi

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

MPPT menic BKE a RPi

Příspěvek od lwq »

Ahoj vsem,

rad bych se zeptal, zda jste uz nekdo resil cteni dat pres I2C z BKE MPPT menice. Vim, ze Rongic to resil, tak snad se ozve.

Komunikace mi bezi, na druhou stranu zadna smysluplna data sem zatim nevycetl - prijde mi to a nebo dokumentace od BKE je zalostna ??? :roll:

Tedy otazka je prosta - mate nekdo pro inspiraci nejaky kousek kodu (bash/Py/cokoliv), kterym bych mohl zkusit komunikovat s BKE ? Na netu sem nasel prd, lae komunikaci s Arduinem ci teplotnimi a jinymi cidly a tam jsou vypocty navic - zde je jen "spravne" cte ... :read:

Nechce se mi venovat neefektivne cas do neceho co uz mozna nekdo vymyslel, napsal ... :repair:

Predem diky moc :yes:
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: MPPT menic BKE a RPi

Příspěvek od lwq »

Tak aktualne mam k dispozici Python skript na odecet BKE, pokud by nekdo mel zajem ...

Napisu o tom na svuj blog a hodim sem link, at je to po hromade :-)
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: MPPT menic BKE a RPi

Příspěvek od gupa »

Líbí se mi že jsou české firmy, které jdou vlastní cestou. Ale jsou moc uzavření. Když jsem koumal jaký regulátor pořídit, u BKE mi imponovalo že jsou za kopcem a také že to umí mezi sebou komunikovat a připojit displej. Ovšem poskytují hodně málo informací o možnostech a praktických referencích. Také ceny jsou tabu. Tajnůstkáři mi nikdy moc dobře nepomohly vtom co jsem potřeboval. Což rozhodlo pro Victron.

Jde přes ten RJ45 nastavovat např. nabíjecí napětí, omezení atp? Případně poskytují komunikační protokol k tomu MPPT?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek