Věděli jste?

Nezařaditelné
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Věděli jste?

Příspěvek od solárník »

Trochu mimo mísu, ale třeba já jsem to nevěděl. Kamarád říkal, že mu na chatě najednou zdechly 3 andulky. Ukázalo se, že to bylo asi hodinu po smažení řízků. Vysvětlení v článku.

http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-t ... ych-panvi/
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Věděli jste?

Příspěvek od mobilik »

Zaujimave, tak toto by som v zivote nepovedal a to mam v kuchyni kopec teflonu, nie len panvice... Sakra. :roll:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Věděli jste?

Příspěvek od fugas »

A pak má člověk přestat kouřit :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Věděli jste?

Příspěvek od PavelR »

Jasne, jasne vzdyt ta panvicka je vlastne jedovata na pohled a jeste zapomeli rict jak je takova panvicka nebezpecna pri uderu do hlavy. :-D za pul roku se zase obevi clanek o smrtonosnych keramickych panvickach a za dalsiho pul roku nam reknou at se vratime na hlinik ne?

A uplne nejvetsi prdel je kdyz Vam neco o nejakych vyparech povida obyvatel bytu u nejake hlavni strase ...
Jdu si udelat omeletku
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Věděli jste?

Příspěvek od solárník »

Tak ono jak tam čtu, tak je to podobná story jako s mobilama (taky už je X lidí, kteří prokazatelně mají nádor na mozku od používání mobilu). Seriózní vědecká komunita radí jednohlasně používat DRÁTOVÉ handsfree a mít mobil alespoň pár desítek cm od těla. Bohužel mobilní lobby takové případy diskredituje a tutlá, protože jde o obrovské prachy. Dokonce na to téma už šlo i několik pořadů, dokonce i v ČT.

Stejně tak existují studie, které potvrzují, že po ohřátí jídla mikrovlnkou se zlikviduje 95% hodnotných živin a taky to nikdo neřeší. Tady pak údajně jíme, tloustneme, a přesto jsme nenajedení, protože v tom jídle nic užitečného pro tělo nezbylo. Otázkou je, do jaké míry je to pravda a jak moc nás to ovlivňuje. Já odhaduji, že se to nabeton zjistí tak po 50 letech, jestli se tedy najde někdo odvážný, kdo bude mít koule o tom informovat veřejnost a taky, jestli tu za 50 let ještě nějaká veřejnost bude :mrgreen:.

Každopádně, pokud mám na výběr, tak budu radši používat tu keramickou pánvičku :)
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Bydliště: Kvasice

Re: Věděli jste?

Příspěvek od jose »

Třeba takoví makrobiotici. To je komunita, která odmítá vařit na čemkoli jiném než na ohni (plynový sporák), ale že se při vaření na plynu prudce zvedá koncentrace CO2 v místnosti do nenormálních hodnot, to je jim jedno. Vždyť je to "jen" CO2 :roll:
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Věděli jste?

Příspěvek od PavelR »

Me pripadne ze tyto skupiny lidi maji prd co na praci tak vymyslijou hovadiny :-D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek