Fotovoltaická myš

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Fotovoltaická myš

Příspěvek od vata »

Zdravím,

dnes začaly Tristary hlásit overcurrent, bat. sense out range, bat. sense disconnected a restartovaly se. Samozřejmě jsem začala hledat chybu v připojení vodičů batsense, a ano - bylo to bez napětí. V krabici s bateriemi jsem pak našla myší hnízdo a překousaný příslušný vodič. Je to jen signálový vodič, takže s tím myš neměla vůbec žádnou práci. Ráno jsem to provizorně spojila, a večer opět stejné chyby, tak jsem šla na jistotu, a překousané tentokrát oba póly vodiče batsense.
Na myš jsem políčila pastičku, a vodič jsem dala do chráničky, uvidíme, zda to zabere. Každopádně mě to donutí, až bude čas, elektrárnu odstavit a krabici s bateriemi pořádně uzavřít :(
Máte taky někdo myš v elektrárně? Takové ty elektronické odpuzovače - máte s tím zkušenosti?
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od petrs »

vata píše:Zdravím,
...Máte taky někdo myš v elektrárně? Takové ty elektronické odpuzovače - máte s tím zkušenosti?..
To se vezme kus Kuprextitu
Uprostred se ponecha kotouc asi 4 cm v prumeru
Mezi kotoucem a okolnim Kuprextitem se vybrousi drazka,aby nebyl kotouc vodive spojen s okolni medenou vrstvou
Doprostred kotouce se pripaji kousek tvrdsiho medeneho dratu ,,nastojato,,
Na medeny drat se napichne kousek speku nebo jine pochutiny
Najde se starsi sitova snura na 230 V
Jedna volna zila se pripaji na stredni kotouc
Druha volna zila se pripaji na okolni med
Sitova vidlice se zastrci do zasuvky...

Funguje to na mysi obycejne i fotovoltaicke :D
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
kobe
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 07, 2012 5:19 pm

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od kobe »

Jen je třeba průběžně uklízet mrtvolky.
Myší, kočiček, pejsků a ostatních rodinných příslušníků.

Když mi myši sežraly přívod k balancéru, osadil jsem kryt z kovové síťoviny + dvířka.
Větrá a nic tam nevleze.
Zabíjet elektřinou je stejně efektivní jako jedem či pastí.
Řekl bych, že jim chutná měkčený kablík podstatně víc než špek.
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od petrs »

vata píše:Zdravím,

... Každopádně mě to donutí, až bude čas, elektrárnu odstavit a krabici s bateriemi pořádně uzavřít :(
...
kobe píše:...Jen je třeba průběžně uklízet mrtvolky.
Myší, kočiček, pejsků a ostatních rodinných příslušníků....
Predpokladam,ze krabice s bateriemi je uzavrena,kocicky,pejsci a rodinni prislusnici skvirou neprolezou...
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od kodl69 »

tak tuhe variantu pastičky jsem zkoušel, a asi to moc nefungovalo, kupodivu špek zmizel (sádlo nevede el. proud) a nikde okolo nebyly mrtvý myši, dokonce ani když jsem to připojil na výstup násobiče vn z televize. Nechápu to, ale jed situaci vyřešil dost dobře.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od fugas »

Dobré dopoledne.
Pak je tu ještě varianta Patapuf domácí :D Tedy kocour funguje na 100%.Jen vyžaduje péči i po vyhubení myší,čili žere i v Neděli.Ale problém s nenechavými hlodavci vyřeší hned v zárodku.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... důsledek vlastnosti LiFe , při běžném provozu nijak nesmrdí - narozdíl od volova či nikláků :lol: .
Kočka je na myši nej , pokud se ji teda chce :sm1: jinak na myši úspěšně používám nesmrtící pasti typu vleze dovnitř a už nevyleze :arrow: vypustím ji někde v hlubokém lese - tam už se o ni někdo postará ::popcorn:: .
Bejt akumulátor 52V , tak by se ochránil sám :lol:

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od mobilik »

Ja mam na chate kocura, krmim ho jedine cez vikend, inokedy si musi potravu zadovazit sam. Odkedy ho mam odmala ked sa zatulal, mysi vidim len vtedy ked ich donesie ukazat, trosku sa znimy zahraje, potrapi ich a nakoniec zozerie, inak zaujimava podivana ako strka do mysi nech uteka, potom ju chyti, nadhadzuje si ju a ak to mys uz vzda, neuteka aj ked do nej stucha, tak ju zje. :mrgreen: Je to srandista kocur. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od ota »

Kočka funguje 100%.
Předloni na štědrý den nám u dveří zamňoukala kočka s výrazem: "Jste mí lidi a já teď u vás budu bydlet".
Od té doby jsem neviděl jinou myš než u kočky v tlamě či pacce.
Kromě toho mi kočka dělá společnost když lezu po střeše s panelama. Když drátuju rozvaděč, sedí vedle mě na stole a moudře mě pozoruje. Akorát že šroubovák ještě podat neumí...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Fotovoltaická myš

Příspěvek od mobilik »

Presne to iste, niekedy mam pocit ze ten kocur akoby vedel co robim. Bude sediet vedla mna, stale je nablizku ked nieco robim. Mam ho rad. A ked si ho prestanem vsimat, tak stale si neako vynuti pozornost. Je to taky maly vikendovy maznacik. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek