Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od mypower.cz »

Hoj, volal jsem do par firem, ktere se zabyvaji servisem zahradni techniky a elektrocentrál, kupříkladu http://www.bcservis.cz/ kteří mi minulý rok krásně poservisovali motorovou pilu a při dotazu na předělávku benzinové el.centrály na plyn mi bylo řečeno, že technici na to nejsou připraveni, takže by do toho jen tak nikdo nešel. Plynové centrály jsou drahé jako ... nebudu rikat co.. 2 automechanici mi potvrdili, ze technicky by to nemel byt problem, jeden ale na mě nemá čas, tak možná autoservisáci, ke kterým teď jezdím a mají mimochodem pěkně udělaný nový web http://autosuchacek.cz/ budou vědět.

Shanim tedy velmi urgentně nekoho kdo tohle umi udelat a myslim ze kšeftů by zde časem našel dost. Nevíte někdo o někom šikovném a zodpovědném?


Chci předělat toto na plyn
Obrázek
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od JiříK »

Problém tkví v tom, že ten splynovač je třeba vyhřívat a to se dělá vesměs vodou. Takže, pokud bys měl vodou chlazenou centrálu, tak by to šlo celkem snadno. Jenže většinou jsou ty centrály chlazené vzduchem. I ta tvoje. A z téhož důvodu jsem ještě neviděl Fiata 126p na plyn-k mé velké lítosti...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 09, 2012 11:09 am
Lokalita: Třebíč, Znojmo

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od lulu »

zkusil bych porovnat v čem se liší od plynové elektrocentrály, nejlevnější jsem našel 2kW za 11 tisíc
http://www.euro-shopy.cz/elektrocentral ... gm-20-lpg/
PIKO 10.1 kW
kocourluk
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 02, 2013 2:13 am
Bydliště: Rakovnik

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od kocourluk »

Asi to víc jak po roce už tolik nespěchá ,ale kupodivu sem toto nedávno našel na netu a hrozně se mi to líbilohttp://gorvin.mysteria.cz/centrala/centrala.htm . Leč bohužel naší centrálu mám zákaz upravovat dokud je v záruce . Proto si budu muset za 300 koupit na úpravy svojí . Jak to dopadne poreferuju .
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od gupa »

JiříK píše:Problém tkví v tom, že ten splynovač je třeba vyhřívat a to se dělá vesměs vodou. Takže, pokud bys měl vodou chlazenou centrálu, tak by to šlo celkem snadno. Jenže většinou jsou ty centrály chlazené vzduchem.
Elektrocentrály mají ale výfuk a ten už vodu dokáže ohřát až v páru.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od Roger »

V navodu se hovori o odlevani kovu :-)

A jak to vychazi cenove? PB proti benzinu nebude zadna velka vyhra, zemni plyn bude podstatne levnejsi ne? Ale jeste levnejsi bude si zridit pripojku z DS ve vetsine pripadu :-)

kdyz mesicni poplatek zacina na 10,-
kocourluk
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 02, 2013 2:13 am
Bydliště: Rakovnik

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od kocourluk »

Tak se mi podařilo ulovit vojenský nabíječ . No krám starý ale na hraní dobrý . Má to pár háčků . Zarezlý píst ve válci . No dobrá to už sem zažil . To o čem jme si mylně mysleli že je přimazávání tak je "nádržka na startovací směs" Za mrazu pod -5 se to nechalo nasát a nastartovat na onu zázračnou směs . Má někdo zkušenosti s tímhle verem ?? Fotky dodám během dne .
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od MilanK »

kocourluk píše:Tak se mi podařilo ulovit vojenský nabíječ . No krám starý ale na hraní dobrý . Má to pár háčků . Zarezlý píst ve válci . No dobrá to už sem zažil . To o čem jme si mylně mysleli že je přimazávání tak je "nádržka na startovací směs" Za mrazu pod -5 se to nechalo nasát a nastartovat na onu zázračnou směs . Má někdo zkušenosti s tímhle verem ?? Fotky dodám během dne .
Pokud se dobře pamatuju tak ta zázračná směs je ether. Jinak rozdíl v provozu elektrocentrál benzín nebo propan butan je na stejno v zimních měsících propan butan hůře jelikož nedostanete z bomby všechen obsah. Jediné co přichází v úvahu je zemní plyn ale tam kde není přípojka distributora energie není ani zemní plyn.
Ondřej

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od Ondřej »

Výfuk centrály se musí vyvést k bombě a ofukovat její dno. Pak vesele vyvaří i Bhutan.
kocourluk
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 02, 2013 2:13 am
Bydliště: Rakovnik

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od kocourluk »

Stejně je to dvoutakt . Takže by to vyžadovalo cosi jako je toto http://www.motomagazin.cz/index.php?act ... =oilmaster A to ještě za předpokladu že bude stačit motoru olejová mlha . Ono se to tak nějak v tom motorkovém karburátoru pomíchá . Osobně s tím mažu svou jawu 350 první sezonu a najeto cca 5-5500km a pohoda . Mám slíbenou ještě jednu centrálu která je na 220V a 1000W Ale nejsem si jistý jestli je 4taktní . Ta by se pokud by byla čtyřtaktní předělala na zemní plyn vrčela by ve sklepě a byla by předělána na vodní chlazení . Tento vojenský "speciál" bude pouze na ověření zdali by šlo vytvořit vodní chlazení . Válec by se očesal o žebra tak že by zůstala jen spodní a vrchní a na ty by se přivařil hliníkový plášt . Spolu s výměníkem na výfuku bych chtěl nahřívat akumulační nádrž . Nevíte někdo co s 48V ?? Baterky budu mít 24 olovo 200Ah . Jde stejnosměrný proud v takovédle síle zredukovat ?? Nějak samozřejmě velice levně :-) .
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od tomas »

Existují sady na přestavbu elektrocentrál na zemní plyn nebo LPG např:
http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-GX390-L ... 1591157294

Nebo centrály Europower to mají v katalogu jako doplňkovou výbavu:
http://www.elektrocentraly-obchod.com/d ... atalog.pdf

Marně ale hledám nějakou benzínovou s vodním chlazením která by se dala předělat na plynovou kogenerační jednotku.
Myslel jsem že v jednom ostrově použiji kogenerační jednotku, ale všechny ty malé se startují pomocí generátoru který se připojí k síti jako motor, potom co chytne spalovací motor tak se to roztočí nad synchronní otáčky a generuje energii, tím je jednoduše vyřešeno i sfázováni. Takže taková 6kW kogenerace potom potřebuje na start 3x30A a to v ostrovu neudělám :-(
Až ty větší se synchronními generátory mají klasický startér a akumulátory a možnost ostrovního provozu.

Takže to budu muset poskládat z benzínové centrály se startem na kontakt (ATS) + sada na přestavbu LPG + spalinový výměník tepla.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
kodl69
Příspěvky: 7399
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přestavby benzínových elektrocentrál na plyn

Příspěvek od kodl69 »

to kocourluk: nejlépe tak, že přejdeš na 48V...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek