TV lcd/plasma Samsung

Bedny, zesilovače, rádia, televize, videopřehrávače, audiosestavy
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od olozx6r »

Dotaz na znale, jdou tyto televize v uhloprickach 40-45 palcu napajet dc napetim? Pripadne jak? Dikes' :oops:
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od kodl69 »

co jsem se zatím díval, tak sony má u hodně modelů externí zdroje 19V DC 65W nebo 90W, ale to není moje parketa, raděj bych philips, kvůli logice ovládání a normálnímu podání barev, ne jak od disnyho. Momentálně používám monitor philips 28" 284E, má externí adaptér 19V, a tento adaptér funguje už od 47V DC, spotřeba monitoru okolo 30W...
Jinak na všem je dnes napsáno 100-230V DC, první, co je ve zdroji je usměrňovač, takže na DC jede skoro veškerá elektronika, jde jenom o to, od jakýho napětí.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od kybos »

Já bych televizor Philips po vlastních zkušenostech s modelem 55PFL7800S12 rozhodně nedoporučoval. Barvy má sice bez závad, ale je téměř neovladatelný. Rychlost reakcí na dálkové ovládání je od jednotek vteřin do desítek vteřin a některé povely nevykoná nikdy. Zato se sám občas nepředpokládaně zapne nebo vypne zcela bez povelu. Jediné , co jej dokáže vzpamatovat je tvrdý restart odpojením od zdroje. Smart TV v provedení Philips je téměř nepoužitelná díky zvlášť nízkému výkonu procesoru a stupidnímu ovládání. Než se stihne spustit detektivka, tak už je zápletka pryč. Televizor Philips je vhodný tak možná jako velkoplošný 3D monitor pro PC s HDMI výstupem.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od kodl69 »

souhlas, smart v tv philips je fakt tragédie. Ale to není o moc lepší ani u samsungu, prostě je potřeba k tv připojit aspoň nějaký minipc s linuxem, aby to k něčemu na netu bylo... Ale to co popisuješ s ovládáním sem na žádným modelu v okolí nepozoroval.. ale to jsme off topic.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od fugas »

Nemám po zkušenostech rád smart naprosto v ničem.Tyhle "chytré" věci podle mých zkušeností ovládají bravurně řadu nepodstatných nesmyslů,ale ve svém základním předurčení rády klopítnou.
Po Novém roce ve slevě jsem pořídil TV LG-byla v poměru cena/výkon dobrá a hlavně nebylo úplně snadné vybrat nějakou hloupou v té záplavě spotřebáku.Pan prodavač nevěřícně kroutil hlavou,že nechci mít v televizi zabudovanou wifinu a dokonce ani zapíchnutý kabel od routeru.
DC napájení z fabriky jsem našel jen u dvou televizí s uhlopříčkoou 48cm.Určitě je dobrý nápad to pobastlit dodatečně.Pokud se ti to olozx6r podaří,dej prosím vědět co a jak bylo u tvé TV.Já budu muset rozhodně počkat po záruce.
Naposledy upravil(a) fugas dne pát bře 27, 2015 9:34 am, celkem upraveno 1 x.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od brin »

Zkusil bych adaptér televize napojit na domácí DC okruh, pravděpodobnost poškození je minimální a třeba to pojede.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od olozx6r »

Právě jsem obě televize prohlídnul a ani na jedný není nic o DC napětí, obě maj jen AC. Nevím, jak bych tam DC napojil, žádný adaptéry venku nejsou, jen díra na kabel jak od ATX zdroje. Ani jedna telka nemá wifi ani web a podobný kraviny, jen plazma je 3D. Záruka už taky není, ale nerad bych je poslal do křemíkovýho nebe :-(
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od fugas »

No já myslím,že bude třeba kouknout dovnitř a změřit jak je to s výstupem zdroje.Ale to jen spekuluji.Já kupoval novou LED,kvůli spotřebě,protože stará plazma šla pod 200W jen vypnutá...Takže jednak žrout a pak,i kdyby třeba šla předělat na DC,byly by to na domácí rozvod už solidní proudy v porovnání s notebooky a LEDkami.
Jinak jak jsem psal,našel jsem jen dvě TV s DC napájením s malou uhlopříčkou.Počítá se s nimi do karavanu a tam si nikdo 40" nedává,takže se s tím nikdo z výrobců nezabývá.Pokud by to bylo za zdrojem třeba 19V,jak se píše výš,pak by to při mých 52W u LED TV pokryla autonabíječka na notebooky.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od olozx6r »

Plazma mi jede v průměru 55W a lcd cca 65W. Taky mě to překvapilo, ale kámoš co dělá v elektru, když mi tu plazmu prodával říkal, že je to nějakej novej typ panelu a má menší spotřebu. To řešení na DC chci jen na zimu, aby nemusel běžet měnič.
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od fugas »

Mě by se DC líbilo nastálo.Moje plazma byla šest let stará.Spotřebu plazmy jakou uvádíš mi říkal i kamarád v práci.Hodně to kolísalo se světlostí záběru.Takže na horory dobrá,ale Pobřežní hlídka už je záhul :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od kodl69 »

Zatím tady nikde nepadlo, jaký je to DC napětí, 12V, 24V, 50V nebo víc?
Úprava plazmy na 12Vdc je asi dost problém, ze zdroje tam leze spousta různých napětí, takže možná na DC, se štěstím od 50V při tmavých scénách se rozeběhne, spousta těch zdrojů kontroluje podpětí na vstupu, a při podpětí (pod 100V DC to vypne. 100- 300V DC, to je to napětí, co je v každým spínaným zdroji hned za usměrňovacími diodami. Pokud je v televizi zdroj s aktivním PFC jako v mým PC, tak jiná možnost, jak to připojit k měniči s modifikovanou sinusovkou není, než ANTI PFC - usměrňovač s filtrační kapacitou - asi by se toto dalo vypáčit přímo z měniče HF, nebo zbastlit něco ala DANYK.
Prostě jednoduchý řešení je TV SONY s externím zdrojem 19V. A nebo 28" monitor philips co píšu výše s nějakým TV udělátkem,a navíc, co s TV, stačí internet...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od olozx6r »

Napeti mam v podpisu 24V. Me by net stacil, alemym dvema dceram ve veku 25 a 10 mesicu to s notasem jeste moc nejde :-)
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od kodl69 »

stačí dotykovka, na ploše odkaz na youtube třeba na ovečku Shaun, Pat a Mat, krtek a pod, a poradí si ta starší sama, mladší brzo taky, ověřeno pokusy na dětech.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Philips CZ
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 27, 2015 3:58 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od Philips CZ »

fugas píše:Nemám po zkušenostech rád smart naprosto v ničem.Tyhle "chytré" věci podle mých zkušeností ovládají bravurně řadu nepodstatných nesmyslů,ale ve svém základním předurčení rády klopítnou.
Po Novém roce ve slevě jsem pořídil TV LG-byla v poměru cena/výkon dobrá a hlavně nebylo úplně snadné vybrat nějakou hloupou v té záplavě spotřebáku.Pan prodavač nevěřícně kroutil hlavou,že nechci mít v televizi zabudovanou wifinu a dokonce ani zapíchnutý kabel od routeru.
DC napájení z fabriky jsem našel jen u dvou televizí s uhlopříčkoou 48cm.Určitě je dobrý nápad to pobastlit dodatečně.Pokud se ti to olozx6r podaří,dej prosím vědět co a jak bylo u tvé TV.Já budu muset rozhodně počkat po záruce.
Dobrý den,

dovolíme si s Vámi nesouhlasit. Na chytrých televizích nejste například odkázáni pouze na pasivní sledování pravidelného vysílání, ale můžete si kupovat a stahovat obsah z internetu. Dále televize s operačním systémem Android nabízejí široký výběr aplikací, takže na televizi můžete hrát hry, cvičit s fitness aplikacemi nebo pouštět videa z YouTube.

Většina výrobců televizí jde tímto směrem, což je podle nás pro zákazníka jenom dobře.

Zdraví
Váš tým Philips
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od fugas »

Dobrý den.

Děkuji za Vaši reakci.Nicméně na mém postoji se nic nemění.Pokud jde konkrétně o výrobky Philips,nezaznamenal jsem s nimi nikdy problémy.Ovšem v dnešní době se řídím při nákupu elektroniky výhradně cenou,protože stejně jako například u automobilů dle mého názoru došlo k jakémusi slití značek a tím i případných kvalit.
Pokud budu chtít stahovat,nebo kupovat obsah z internetu,využiji k tomu PC a případně jej připojím prostřednicvím kabelu k mé "hloupé" televizi.Za další mi k monitoringu mých zájmů a aktivit zvenčí a následnému vnucení reklamy bohatě stačí PC,nepotřebuji k tomu tedy žádný jiný spotřebič.
Pokud chci sledovat nějaký starší film(prostřednictvím pasivního vysílání),pustím si ho prostřednictvím přehrávače z flash disku a vyvaruji se tak další reklamní masáži.Pokud si chci zacvičit,vezmu si psa a zaběhám si v přírodě.
Hraní her je snad dobrou aktivitou pro lidi,kteří mají v životě vše důležité a konstruktivní hotovo,tak snad za sto let to zkusím.
Co je pro zákazníka dobře by si snad měl zákazník vybrat sám.Pokud se chcete vydat cestou,kterou ocením konkrétně já,začněte své výrobky konstruovat s možností AC/DC napájení a mé spotřebitelské srdéčko radostí zaplesá a matička Země vám též poděkuje.

S přáním hezkého dne ,nestandardizovaný spořebitel.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od kodl69 »

Dost dobrý :-) Sony má to napájení 19V u tv snad do 107cm, jenom to nikde neinzerují, osobně jsem to obhlížel v datartu, vím co vidím. U toho monitoru mě to taky stálo dost úsilí a hledání na netu, nevím proč je to skoro utajovaná informace.
http://www.sony.cz/electronics/televizo ... ifications http://www.sony.cz/electronics/televizo ... ifications -je tam napsaný, že je k tomu přibalen ac adaptér, k čemu asi? A že je na 19V viděno na vlastní bulvy..
U jiných výrobců zatím pouze malé úhlopříčky, ale moc jsem to zatím nezjišťoval, moje pažravá televize asi zatím nechce umřít.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od fugas »

kodl69 píše:Dost dobrý :-) Sony má to napájení 19V u tv snad do 107cm, jenom to nikde neinzerují, osobně jsem to obhlížel v datartu, vím co vidím. U toho monitoru mě to taky stálo dost úsilí a hledání na netu, nevím proč je to skoro utajovaná informace.
http://www.sony.cz/electronics/televizo ... ifications http://www.sony.cz/electronics/televizo ... ifications -je tam napsaný, že je k tomu přibalen ac adaptér, k čemu asi? A že je na 19V viděno na vlastní bulvy..
U jiných výrobců zatím pouze malé úhlopříčky, ale moc jsem to zatím nezjišťoval, moje pažravá televize asi zatím nechce umřít.
Škoda.Hledal jsem hledal,ale i na shopech,kde je ve specifikaci napájení DC,bylo v tabulce NE.Takže příště jdu jednoznačně po Sony.
Zkoušel jsem i prodavače v několika elektro obchodech.Mají obvykle výborně nastudováno,kolika způsoby umí ta která televize zabíjet čas,ale po technické stránce to bývá bohužel slabé.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od solárník »

Mimochodem, k těm televizím s 19V vstupem - mám zkušenosti se dvěma LG, které mají takové napájení (ale tedy nejedná se o 40" a víc, jedná se o 27 a 3X palců a obě fungují rovnou na 12V z autobaterie. Sice jsem tam měl nejdřív měnič na 19V, ale jednou jsem to ze zvědavosti zkusil na přímo a ono to jelo. Obě fungují od 10,5V. Na jedné (DM2752 - 27" IPS 3D 1920x1080) zrovna teď píšu, mám jí jako monitor u mého PC, zapojený přímo na 12V rozvod ze soláru (stejně i to PC má zdroj na 12V rozvod).
Obrázek

Plazmu 42" Panasonic jsem provozoval, ale přes sinus měnič.
emc2
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 08, 2015 4:18 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od emc2 »

Mám doma 40" sony a ta má externí zdroj jako je u ntb je 19,5 V
http://www.sony.cz/support/cs/product/KDL-40R455B
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: TV lcd/plasma Samsung

Příspěvek od solárník »

Tak zkus na 12V jestli to pojede.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek