Dovoz panelů - cla-poplatky

Nezařaditelné
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Dovoz panelů - cla-poplatky

Příspěvek od ace »

Mívám občas zajímavé cenové nabídky na dovoz panelů z EU. Něco nové, něco krátce použité, nebo z elektráren co skončily v insolvenci. Uvažuji, že bych něco dovezl. Máte někdo zkušenosti s dovozem panelů v poslední době? Jde mi hlavně o případné cla (v rámci EU by sice nemělo být nic, ale vím, že byla nějaká antidumpingová cla na původem čínské panely). Další otázkou jsou recyklační poplatky - eviduje se nějak při dovozu z EU, kdo je platí? Dovezl bych to jen pro sebe a pro pár kamarádů, co uvažují o ostrovu (tj. pro žádnou licencovanou výrobu).
Musím vzít kolem 50 až 100ks, ale snad by se nějak dalo dohromady.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Dovoz panelů - cla-poplatky

Příspěvek od tomas »

Já myslím že v rámci Evropy se clo neplatí. Jen při dovozu z Číny do Evropy.
Na druhý ČEZký recyklační poplatek bych se vyprdnul. Licenci mít nebudete a do nějakého účetnictví ty panely asi také dávat nebudete. Takže spící úředníky nechte spát.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rob.brno
Příspěvky: 960
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Dovoz panelů - cla-poplatky

Příspěvek od rob.brno »

tomas píše:Já myslím že v rámci Evropy se clo neplatí. Jen při dovozu z Číny do Evropy.
Na druhý ČEZký recyklační poplatek bych se vyprdnul. Licenci mít nebudete a do nějakého účetnictví ty panely asi také dávat nebudete. Takže spící úředníky nechte spát.
Tak, tak. Prostě naložit, přivézt, namontovat. Podobně jako třebas křidlici na střechu.

Jak by cca cenově vycházel 1Wp?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek