Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Popis a ukázky systémů určených pro vytápění či ohřev vody, které jsou určeny pro výrobu tepla a nevyrábí elektrickou energii.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od kyocera »

Pro eman,
Nejprve k Vašemu slovníku. Používáte dále slovo dezolát , ale nevím jakou souvislost to má s diskuzí s na mypower , dezolát znamená
dezolát
1. bezdomovec nebo opilec, velmi odpudivého vzhledu, zápachu apod.
Příklad: „Nastoupil jsem do zadního vozu tramvaje, protože byl úplně prázdný. Ale ukázalo se, že to bylo kvůli jednomu dezolátovi a nedalo se tam vydržet.“
2. protagonista dezinformační scény, většinou trvale nespokojený jedinec na okraji společnosti, který si životní frustraci kompenzuje odmítáním společenských autorit a příklonem ke konspiračním teoriím a politickému extrémismu
Příklad: „Dezoláti svolali proruskou demonstraci, kde jako obvykle podněcovali nenávist k uprchlíkům z Ukrajiny. A nechyběly ani konspirační teorie o covidu.“
3. nadávka
Příklad: „Tyhle dezoláty bych nenechal řídit ani samoobsluhu v Horní Dolní.“
Dále píšete o tom, že jen 10% je schopných pokračovat ve výzkumu a někam se rozvijet.
Parlament necháme stranou. Tam se žádný výzkum a vývoj neodehrává.
Přehled výzkumných a zkušebních ústavů je zde
https://www.statnisprava.cz/rstsp/ciselniky.nsf/i/d0172
Dále je zde rozsáhlé pracoviště akademie věd . Když jsem jednou potřeboval radu obrátil jsem se na akademii věd.
Obdržel jsem mimo jiné i bohatý studijní mat.
Pak jsou zde výkumná pracovište při fakulních nemocnicích jako příklad uvedu zde
https://www.upol.cz/studenti/dsp/veda-a-vyzkum/
V rámci otevřených dveří jsem jednou před roky strávil celý den na ústavu molekulární a tlanslační medicíny v Olomouci. Užasný den.
Námatkou jmenuji výkum nanotechnologie v Liberci.
Výzkumný ustav spojů, výzkumný ustav silnoproudé elektrotechniky, fyzikální ustav Heyrovského těch výzkumných Ústavů a vědců je hodně. Vyjmenoval jsem jen malý zlomek.
Představa, že je dnes pracuje osamělý vědec je mylná. Pracuje se v týmech. A Jsem hrdý na to, že
V České republice máme tolik vědců . Ano vědecké pokroky za posledních 20 roků nás posunuly dopředu. Jestli se Vám ten posun zdá malý, je to tím, že ve vědě je hodně slepých uliček a
Někdy i vědecký výzkum trvá 20 roků , než se ukáže , že je to slepá ulička. To je např. při výzkumu rakoviny . Ale i vědecký výzkum
Slepé uličky je cesta jak jít dopředu. Pokud je to možné, každý rok věnuji jeden den návštěvě
Nějaké vyspělé technologie . Jednou jsem čekal půl roku a pak cestoval stovky kilometrů do zahraničí na den otevřených dveří jedné firmy v zahraničí.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od cipis »

Kluci, je sobota, bezte se venovat rodine nebo pracem na baraku nebo chystani fve na sezonu. Tahle cela debata smeruje nekam, kde ji asi nikdo nechce.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od eman »

Kyocero děkuji!Opravdu děkuji. Nejen že jsi nezodpověděl mou otázku na výběr lékaře...pravděpodobně ti je nepříjemné přiznat, že zdaleka ne každý kdo vypadnul z medicíny je schopný, tak mi tu argumentuješ existencí naprosto výběrových pracovišť, kde šance na práci je mizivá i pro těch 10% VŠ.
Je třeba žít v realitě a ne v kastovním systému, kdy se bude inteligence a schopnosti jedince posuzovat podle diplomu.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Pro Cipísek, souhlasím, už v minulých příspěvcích jsem navrhoval, že se vrátíme ke staré
Fyzice a fotovoltaice. Nicméně vidím, že eman mně děkuje a ještě jsem pro něho žádnou službu neudělal a pokud děkuje, jsem zavázaný mu něco poradit. Jaký lékař pro dítě co závažně onemocní ptal se eman ? Obecně si lékaře či nemocnici můžete vybrat. Pokud se jedná o nějakou
Operaci, výborné jsou všechny fakultní nemocnice ale každá fakultní nemocnice má trochu
Jinou specializaci. Pokud se jedná o velmi závažné onemocnění nebo velmi specializovaný
Operační výkon, jsou vhodná akreditovaná lékařská pracoviště. Některé operační výkony jsou
Považovány za nadstandartní a i fakultní nemocnice by Vám mohla účtovat částečný doplatek.
Pokud je takový operační výkon provedený na akreditovaném lékařském zařízení je
Stejný druh operačního výkonu považovaný za standartní výkon daného akreditovaného pracoviště už bez doplatku. Souvisí to s příznivější rozpočtovou politikou akreditovaných lékařských pracovišt.
Na špici peletonu jsou VN. Také je potřeba vědět co s Vámi
Kde chtějí dělat. Někde používají lepidla místo šití a někde dávají sitky nebo jiné
Pomocné implantáty, ale všechno jsou jen cizí předměty a ne každý je snáší a je
Pak i zbytečná reoperace. Bohužel někde to dělají jen proto, že je za to více bodů.
Někde uvažují více ekonomicky , tedy jaká léčba by přinesla nemocnici více peněz a tuto léčbu Vám navrhují i když pro pacienta je to větší zdravotní zátěž a více rizika.
Více to nebudu rozvádět.
Pokud mně napíšete slušnou SZ s konkrétním dotazem poradím Vám více a podrobněji přes SZ. Jinak jste mně přivedl do rozpaku. Některé vulgarity jsem vůbec neznal a musel jsem význam jedné vulgarity
Hledat na internetu a tam se ukázalo, že i jedna vulgarita má 3 významy a byly tam uvedeny příklady použití vulgarit. Pak ale nebylo zřejmé jak a co tou vulgaritou myslíte. Některé lidi vulgarity hodně
Odradí . Uvedu Vám konkrétní příklad. Dlouholetým členem mypower byla žena
S přezdívkou Vata. Bylo mně divné, že se tolik roků odmlčela. Pak jsem našel vysvětlení zde
https://vati.cz/mypower-cz/
Příčinou byly vulgarity členů mypower. Na závěr bych stručně shrnul. Téma příspěvků bylo
Možná už brzy panelů nebude potřeba. Dal jsem přípěvek fototermika
Sluneční dům budovy 77%
Podlahová plocha 800m2. Ten nikomu nevadil. Pak jsem si vzpoměl, na Rossigo gen.
I když jsem v minulosti podvody s gen. Pranýřoval, tady vzhledem k tomu, že Rossi
Na tom desítky rok stále pracuje , tak se nejeví jako typický podvodník. Nemám
K posouzení dost znalostí i když mám pochybnosti. Ukázalo se, že bylo zbytečné takové informace na mypower dávat. Mohl jsem se v klidu zeptat na chemickotechnologické fakultě. Neodsuzuji nikoho kdo si gen. Rosiho 100W objedná. Ale schází mně odborné argumenty abych mu to kvalifikovaně rozmluvil. Já osobně bych si gen 100W neobjednal i kdyby už fungoval. Vadí mně, že v popisu Rossiho gen.100W je zmíněné gama záření. Alga a beta je možné odstínit. Gama už ne to je tvrdé záření a určité dávky poškozují zdraví. Proto bych si gen. 100W nekoupil a budu se i nadále držet bezpečných FV panelů.
Žádná zajímavá debata se nerozproudila. Na mypower byvá zvykem, že se jedno téma
Zvrtne v druhé nebo i další téma a diskuze jde úplně jiným směrem. Ale urážky vědců mně vadily a byl jsem nucený vědce obhajovat. Všichni vědci jsou schopní , všichni mají šanci , žádná selekce 10% není a kdo jde za svým snem promění sen ve skutečnost a cíle dosáhne.
Vědci jsou přátelští a komunikativní. Jsou zapáleni ve svém oboru mají velké znalosti a mladí jsou nadšenci. Vím, že někteří mladí
Už jako studenti VŠ i ve svém volnu dálkově z domu obsluhují i robotizované automatické výzkumné pracoviště která jedou 24hodin nepřetržitě 365 dní v roce. Obhajobou vědců jsem se ale odchýlil ale od tématu.
Na závěr mohu ubezpečit, že už žádné zajímavé téma mimo fotovoltaiku do diskuze nedám. Tahle zkušenost stačila.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od bublich »

kyocera píše:Zdravím,

Uvedu Vám konkrétní příklad. Dlouholetým členem mypower byla žena
S přezdívkou Vata. Bylo mně divné, že se tolik roků odmlčela. Pak jsem našel vysvětlení zde
https://vati.cz/mypower-cz/
Příčinou byly vulgarity členů mypower.
Tedy při vší úctě a omlouvám se kamarádovi Rumcajse :mrgreen: ,že jsem se připojil ke spamu,ale Vata v celém článku o žádné vulgaritě nemluví.Naopak ve všech bodech chválí bývalého admina a přínos fóra pro ni.Jako jediné negativní hodnocení tam vyznívá její názor,že noví nemocní solaritidou využívají více all in one řešení.Jinak pro mě pěkné počtení od inteligentní ženy.A díky za odkaz.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od cipis »

A nedáte si pokoj a nedáte ... Zamykám do pondělí, ať kurnik aspoň tu neděli strávíte něčím užitečným, aspoň odpočinkem ;-)
Mimochodem, Vata tam o vulgaritě mluví, vůči Grétě ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek