Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Popis a ukázky systémů určených pro vytápění či ohřev vody, které jsou určeny pro výrobu tepla a nevyrábí elektrickou energii.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od bublich »

S tou pamětí u VŠ naprostý souhlas.Ty videa na YT jsou vysoce sofistikovaná.Propojí alternátor a motor řemenem roztočí pomocí provazu a nejenomže to běží donekonečna ale ještě produkuje energii pro nějaký spotřebič.Většinou oblbují nějakou zázračnou přestavbou generátoru.
Je jasné,že je v zařízení ukryt zdroj nebo jsou velice dobře skryty přívodní vodiče např. přes spotřebič.Ale je to opravdu velmi chytře uděláno a autor má "zaslouženou" sledovanost.Rád sleduji a snažím se odhadnout jak to udělal.Dle diskuzí jim to spoustu sledujících věří.
ZdZ
Příspěvky: 813
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od ZdZ »

kyocera píše:Nikoliv podzemní, ale nadzemní zásobník přes 1000m3 ohřev vody ze sluníčka fototermika
funguje ve Slatinanech desítky roků a dají se i studovat provozní data.
Byl to možná i první pilotní projekt v ČR Více zde
https://www.slatinak.cz/slunecni-dum-un ... i-projekt/
Jasně pro domácí použití jako dělaný :-)
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
ZdZ
Příspěvky: 813
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od ZdZ »

No k teslovi se nevyjadřuju, protože nevím. Sice toho vymyslel plno co pracovalo s volnou energií, ale nikdo to nikdy neviděl. Tesla záhadně zmizel, filadelfský experiment taky nikdo na vlastní oči neviděl, takže asi tak.

Ale jestli budou ty 100W generátory funkční, tak bych si jich pár objednal, jako zimní doplněk k solárům. Ale počkám, až si to někdo koupí a osobně si to otestuju doma na stole :-) Dřív do toho nejdu.
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro emana.
Napsal jsem popis Rosiho gen, kterým mně známí dva středoškoláci zásobují už velice dlouho. V mém příspěvku jsem vůbec neuvedl , že mají titul.
Doufal jsem, že se objeví někdo kdo má znalosti z fyziky nebo chemie
A dostanu nové argumenty, které svým známým středoškolákům co si objednali
Gen 100W předhodím. Ale je to bída, nikdo s žádnými argumenty z oboru
Chemie nebo nové fyziky vůbec nenapsal. Trochu mně zaujal příspěvek od emana.
Ale jen pro rozpor ve výrokové části druhé věty.
A sice malou vírou emana v lidi. Pokud by byla pravda, že jen 10% absolventů
Čehokoliv je jen dostatečně schopných daný obor vykonávat, pak by jste nemohl
Ani sednout do letadla, nebo do autobusu, protože je jen 10% šance, že
Vás veze řidič schopný právě ten schopný řidič řidič autobusu nebo letí s Vámi
Právě ten schopný pilot , pilot, který je kompetentní a bez úrazu a bez bloudění dopraví na správné místo. Ve zprávách bychom viděli jen stále padající letadla od zbývajících 90% pilotů letadel , které jste onálepkoval jako neschopné. Celý svět by se řítil do katastrofy
Protože jen 10% absolventů čehokoliv je schopných daný obor vykonávat.
Dokonce by jste ani Vy nedojel do práce, protože zbývajících 90% řidičů co nejsou schopní
By cestou do Vás naráželi. Pak i na té jaderné katedře by mně poradili z 10% správně a z 90% špatně. Ale odpověd z katedry jaderné techniky nepovažuji za nedůvěryhodnou a
Argumentačně byla poplatná současným znalostem.
A co Vaše osoba ? Asi jste absolvoval základní a střední školu, tak jste absolvent něčeho
ale podle Vašeho nálepkování jste Vy sám jen z 10% schopný obor ve kterém pracujete vykonávat. To ale není pravda. Pořídil jste vlastní dům a za pomocí druhých realizoval vlastní i FV elektrárnu. Tak bych Vás rozhodně nenálepkoval , že jste jen z 10% schopný v nějakém oboru No 1. dubna ještě není, jen jste napsal něco co ve skutečnosti neplatí. Co se mně týče, pranýřoval jsem
Podvody s generátory mnohem dříve než jste Vy emane se na mypower vůbec objevil. Např. zde
Příspěvek v rubrice elektrocentrály ,agregáty,alternátory, záložní zdroje.
Neděle 11března 2018 , 10:44 am
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... tor#p70931
Všechny podvody s gen v minulosti byly takříkajíc sezonní. Trvaly pár měsíců nebo rok. Rossi
Z tohoto obvyklého modus operandi vybočuje tím, že pracuje desítky roků na jedné věci a někam se posunuje.
Proto jsem opatrný Rossiho ihned onálepkovat jako podvodníka. A co se týče mých známých středoškoláků , kteří si gen 100W objednali , nejde říct ve zkratce Vy jste idioti, ale trpělivě hledat protiargumenty . A možná aby Váš přípěvek vyzněl více posměšně, tak jste těm středoškolákům přisoudil titul – idioti s titulem píšete emane.
Ale Ti dva mají velkou víru v Rosiho gen a peníze za to zatím žádné neutratili. A když se s někým znáte jednáte zdvořile, není řešení říct, jste idioti, jak zdůrazňujete emane . To pak známé ztratíte a každý dělá nějaké chyby , nikdo není dokonalý. A vzpomente si emane sám na sebe, Když jste se zde na foru mypower radil, tak Vám lidi ochotně poradili a nikdo o Vás nepsal, že jste Idiot.
A pravděpodobně je zbytečné už psát další názory na Rossiho gen, protože se ukazuje, že nikdo odborné znalosti z chemie nebo nové fyziky nemá.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od fugas »

Omlouvám se, že do toho vstupuji. Ale emanovi jsem dal souhlasný bod, neboť stejně jako on se domnívám, že vzdělaných je mnoho. Chytrých ale možná těch deset procent.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od Franta2776 »

eman píše:Nejhorší je víra v autority. Zastávám teorii 10%. Tedy, že 10% absolventů čehokoliv je dostatečně schopných daný obor vykonávat. Je iluze, že někdo, kdo vystuduje jadernou fyziku nebo medicínu, je schopný jedinec. Většina má jen dobrou paměť.
Takže to, že si někdo s titulem koupí generátor na neexistující energii...mimochodem velmi starý podvod, je jenom důkaz o jeho idiocii, ne že daný podvod má jakýkoliv logický základ.

A ty jsi vystudoval medicínu nebo jadernou fyziku???
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od kyocera »

omlouvat se fugas nemusíte a nikdo není ani povinný vysvětlovat jestli dal bod nebo nedal bod a co se mu líbilo. Reagoval jsem
na 10% schopných vykonávat obor a idioti s titulem. Pokud je vzdělaných mnoho a chytrých možná těch 10% , je pak jen škoda, že nenapsal nikdo, kdo má znalosti z nové fyziky nebo chemie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od Franta2776 »

fugas píše:Omlouvám se, že do toho vstupuji. Ale emanovi jsem dal souhlasný bod, neboť stejně jako on se domnívám, že vzdělaných je mnoho. Chytrých ale možná těch deset procent.
To už říkal Forrest Gump:Pro hlupáka každý hloupý:)))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od fugas »

A kdo tu mluvil o tom, že je každý hloupý? Nehledě na to že pointa toho citátu je někde úplně jinde.
Kybos: Omlouval jsem se za vstup do vaší konverzace, nikoliv za názor. Problém bude možná v tom, že ten desátý jaderný fyzik není zrovna na tomto fóru. Ostatní, kdo jsou přítomni, neznají způsob jak násobit energii. Zatím je známo pouze to, jak se ztrátami energii přeměňovat. Ten zmíněný člověk, který by zaručeně onen soud vyhrál, je tak skromný, že si to ani nepatentoval. To bude asi pravý důvod, proč se na něj nevrhnuli investoři. Mít dvě miliardy, hned bych mu je dal, když už léta jezdí po poutích se zázračnou krabičkou. Lidé bděte.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od kyocera »

Zdravím fugas,
ve Vašem příspěvku výše máte za to, že jsem Kybos, ale Kybos se do diskuze nezapojil. Více jasno do diskuze by nemusel vnést zrovna jaderný fyzik, toho bych na mypower ani nečekal ,stačily by i znalosti chemie, ohledně té zmíněné chemické směsi nebo i ten kdo zná dobře novou fyziku. Píšete, že ten člověk je tak skromný , že si to ani nepatentoval. To nemáte pravdu, napsal jsem to, že to má patentované. Ale ani patent nezaručuje, že věc je
funkční. Jen musí být správně nová věc, která je předmětem patentu popsaná, podle metodiky patentového úřadu. Patentový úřad nezkoumá, zda věc funguje ani patentový úřad nevyžaduje předložení funkčního vzorku. A dokonce ten Rossi ani nehledá ani investory. Ani s tou krabičkou nejezdí po poutích , dokonce jako na potvoru, desítky roků na tom pracuje a zmenšujete to.
S poslední větou bych s Vámi souhlasil. Měli bychom být pozorní . A Rosimu bych dal čas, stejně jako vynálezu české baterky jakou svět ještě neviděl. Pokud je něco podvod, vyplave to časem na povrch. A pravděpodobně jsem neměl
Rosiho gen. ani zmiňovat. Na mypower patří spíše jen fotovoltaika a i když je mnohem jednodušší a pracuje se zde podle staré fyziky, přesto dělá lidem starosti a vyvolává většinou stále se opakující - stovky otázek.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od fugas »

Omlouvám se za oslovení. Automatická korekce a moje nedostatečná kontrola. Na světě je mnoho až nesmyslně bohatých lidí. Jsem přesvědčen že na takovýto objev by se vrhli i za cenu, že pravý autor by například vypadl z okna. Ještě bych chápal že tedy existuje patent na myšlenku, kterou se ne tak úplně zatím podařilo zrealizovat. Ale podle výše popsaného to už někde fungovalo, dokonce došlo k předvedení, nechápu to skromné tajnůstkářství. Opatrně počkám na ty 100W generátory a jejich hromadné představení. Do té doby je to jitrnice, kterou svět neviděl. Pokud se i zde objeví někdo, kdo by to dokázal přiblížit realitě, budu stejně rád jako vy. Přeji příjemný den.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
ZdZ
Příspěvky: 813
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od ZdZ »

Věříte tomu, že měl tesla různý zařízení na volnou energii, nebo jak se tomu správně říká ?
Protože podle toho co se píše na netu to mají všechno vojáci a nikomu nic nepustí. A vzhledem k tomu, že už je to tak dlouho, tak by snad někdo jiný alespoň něco objevil, nebo se pletu ?
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od Dagus »

Věřím že třeba neobjevil, ale spíš jak velká je šance, že by se to od těch vojáků ven nedostalo? Každopádně 250usd za 10MWh je fajn (100W 100000hodin). Jen kdyby to fungovalo. Tak kdo si to už objednal? Trochu slabší je, že to vyrábí 12V, takže to chce 4-5ks na 48V systém ale zas pak by to bylo 500W furt a to zní jako malá vodní elektrárna dokonale, asi až moc.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
yolo80
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 09, 2022 11:08 am

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od yolo80 »

Historicke udaje si v Teslovej volnej energii trochu odporuju. Vsetci vedia ze pracoval na bezdrotovom prenose energie (Teslova veža vo Wardenclyffe). Ak by mal generator volnej energie tak by si ju vyrobil tam kde to je potrebne, neprenasal by ju.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od kyocera »

Moje poznámka nyní není k Rossimu a jeho gen.100W ale k Teslovi.
V odkazu níže je stručný popis jeho vynálezů i zmínka o tom, že jeho teoretické práce zabavila FBI.
Některé Teslovy vynálezy se používají a známe je - třeba 3f asynchronní motor. Je tam také zmínka, že nabídl vládě USA
princip létajícího stroje poháněného elektromagnetickým polem. Před roky se objevila zpráva o letadle
z USA, které k pohonu využívá elektromagnetické pole. Nejsem si jistý, jestli ten název experimentálního letadla píši správně ale asi TR-7B. Ale v článku o tomto letadle nebyla ani zmínka , že je to na principu konstruktera Tesla.
Odkaz na Teslu
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od eman »

kyocera: Tvá složitá konstrukce jenom napovídá, že nechápeš co to 10% schopných znamená.

Dám ti jednoduchý, emotivní příklad: Tvé dítě onemocní závažnou nemocí.... Přivedeš ho k prvnímu lékaři v daném oboru v místní nemocnici nebo se budeš shánět po nejlepším v daném oboru a proč?

Protože jen 10% absolventů čehokoliv je schopných daný obor vykonávat.
Špatně chápeš text. Nikde nepíšu, že nejsou schopný obor vykonávat, i cvičená opice dokáže opakovat úkony co se naučí, ale že jenom 10% z absolventů je schopno vývoje, rozvoje a opravdového uplatnění v oboru.

Jinak prosím pánové, jste su samý inteligentní lidi, nechte Teslu vklidu odpočívat. Každý podvodník a demagog se snaží své choré myšlenky podstrčit mrtvému velikánovi, aby jeho "výzkum" vypadal reálně a vytahal z důvěřivců peníze. Každý druhý dezolát podsouvá své rasistické a protimuslimské výroky známým, mrtvým osobnostem a v jiných oborech je to úplně stejné.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od kyocera »

Pro eman, rozebral jsem Vaši teorii 10% tak jak jste popsal. 10% neodpovídá realitě. 1 dubna není.
Nikdo zde Teslu neuráží, pouze Vy jste psal o idiotech s tituly. Dal jsem jen odkaz na životopis Tesla .
Upozornil jsem na to, že 3f asynchronní motor známe a používáme.
Ani Rossi a jeho gen. není na principu Tesla. Nebyla o tom žádná zmínka.
A tato diskuze je kultivovaná a nikdo zde nepodsouvá rasistické a protimuslimské výroky mrtvým osobnostem. Jedině vy jste slušnost narušil , jak jste psal o idioty s tituly co si kupují gen. 100W. Přitom nikdo nic nekupuje a známí
2 středoškoláci ani tituly nemají. Když jste emane potřeboval poradit s FV nikdo Vás neurážel . Tak zkuste být
být zdvořilý i nadále nebo se do diskuze nezapojovat.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od Franta2776 »

Absolvetni VŠŽ hodnotí úroveň mediků a studentů jaderné techniky. Sami by nebyli na takový obor nikdy přijati. Opravdu bizár.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od eman »

Kyocero, třeba náš parlament je plný absolventů VŠ. Máš dojem, že se to na naší republice za těch cca 20let nějak pozitivně projevilo a kolik jich je tam opravdu schopných, ne všehoschopných? Pokud je 10% nereálné číslo, tak to zvedneme na 50% a tím pádem na tom musíme být lépe než Švýcarsko....
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Možní, že už brzo nebudou panely potřeba...

Příspěvek od fugas »

Absolventi VŠŽ jsme mimo jiné všichni. I když někdo se učil lépe, jiný hůře a někdo dokonce opakuje stejné chyby dokola. Vzdělání moudrosti nečiní. Proto je na místě být velice opatrný v přijímání podobných zařízení do svého povědomí.
Kdysi byly v módě přívěsky na telefon. Když telefon vysílal tak v přívěsku blikaly ledky. Dvěma vysokoškolsky vzdělaným lidem jsem nebyl schopen vysvětlit, že to nebliká zadarmo. Že to prostě spotřebovává baterii toho telefonu. Skončili jsme v bodě, kdy jsem unaven z dvou pitomců uznal, že mají pravdu, protože jsou na mě dva a navíc vysokoškoláci. To že je někdo ochoten roky biflovat poučky, aby je pak zopakoval u zkoušky a zapomněl z něj nedělá moudrého, ale pouze vzdělaného. Nemůže tedy být automaticky autoritou. Poznal jsem daleko více chytrých lidí s VŠŽ.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek