Zapojení panelů

Palalelní, sériové, sérioparalelní, spojení různých panelů, propojení při různé orientaci střechy, vnitřní zapojení panelu, ochranné diody, diskuze, rady a praktické zkušenosti
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Zapojení panelů

Příspěvek od Baryk »

Prosím o radu jak zapojit panely 35V – 300W tak aby výsledné napětí nepřekročilo 100V a do budoucna šel přidat další panel

Děkuji budu rád za obrázek a odkaz na potřebný materiál například rozdvojku či roztrojku pro konektory MC4
Přílohy
panely.jpg
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zapojení panelů

Příspěvek od kodl69 »

tak tady je každá rada drahá :write:
zkus logickou úvahu: stringy (česky řada) musí mít stejné napětí, tak jak tři kusy zkombinovat, aby bylo méně než 100V (proč?) jestli je to napětí Umpp, tak naprázdno je mnohem vyšší). Chybí údaje, na kolik voltů je systém. Takže jediné řešení zadání je všechny paralelně a nebo dva do série a jeden nechat odpočnout. A kde koupit roztrojku MC4 : zeptej se googlu, on ví skoro všechno :lol: :
https://www.google.cz/search?q=mc4+rozt ... GrU_vCgPAH
pak doporučuju něco přečíst třeba tady na fóru a potom teprve vznášet dotazy. Dozvíš se třeba, že by tam mělo být nějaký jištění, možná diody a nebo taky nedejbože přepěťová ochrana....
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Baryk
Příspěvky: 123
Registrován: stř dub 04, 2012 11:52 pm

Re: Zapojení panelů

Příspěvek od Baryk »

Jištění bude pojistkový odpojovač,
Systém je na 24V (baterie 4x 180Ah) 2x12V + 2X12V
Regulátor Epsolar 4210
3x Panely SCHUTTEN Poly 300Wp napětí na prázdno 44V napětí při zapojení 35V

Ano také mi jako jediné řešení vychází paralelně jen jsem chtěl vědět zda není jiné řešení :-)
Takže použít roztrojku MC4 + + +, - - -,
Děkuji za odpověď
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zapojení panelů

Příspěvek od kodl69 »

no já bych tam raděj dal jištění jednotlivých panelů, zpětný proud by mohl při nějaké poruše udělat paseku.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek