AKU nářadí

Brusky, frézy, pily, vrtačky, soustruhy, obráběcí stroje, trafopájky a jiné zařízení pro domácí dílnu
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

Hlásím další přírůstek do aku rodiny.
Na makitapraha mají aku kombinované kladivo DHR400PT2U za 13 tis i s nabíječkou a 2x baterkou. Což je nižší cena než nejlevnější kladivo bez baterek a nabíječky.
Neodolal jsem a dnes objednal. Budu mít rezervní nabíječku a ještě další pár baterek do motorovky, nebo tohohle kladívka.
Při probíhající rekonstrukci domu si jistě něco odpracuje.

Podle youtube se práce nebojí.
Když to vemu kolik zvládne aku motorovka, tak věřím že se střídavejma motorama jsou už aku věci schopny plnohodnotně nahradit benzínové motory.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: AKU nářadí

Příspěvek od diablo007 »

S jakou Aku pilou jsi spokojen švagr cosi pořídil ale to je výsměch je to jak ty Decke hračky jen to místo tupého plastového řetězu má ostrý kovoví
Ma007
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 23, 2017 3:27 pm
Reputace: 0

Re: AKU nářadí

Příspěvek od Ma007 »

ja mam tiez pilu od makity a musim povedat, ze do tazby v lese to nie je, ale na prace okolo domu + nejaky zmontovat altanok je to super. Relativne potichu, bez kabla, aj v interiery sa da pracovat bez toho aby som sa priotravil. S makitou som zacal s utahovackou a karbobruskou, neskor pribudla razova utahovacka, pila, vysavac, strunova kosacka, plotostrih. vsetko aku na 1 typ 18V baterie
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

Asi záleží jakou má. Jestli takovou tu minihračku, tak se nedivím.
Já si s touhle klidně troufnu i na těžbu přiměřených stromů. Cokoliv na co stačí délka lišty pořežu.
Je to tu někde napsané o pár stránek zpět. DUC353Z. Pocitově má stejnej výkon jako benzínový partner 36ccm.

Na youtube lze najít videa, že se toho ta pila opravdu nebojí.

Toto na jedny baterky a ještě to pořád řezalo. Jen sem je nechtěl trápit až do aktivace ochrany, tak sem skončil.
Taky používám 18V baterky. Ale na vážnější práci beru to nářadí co používá ty baterky dvě. Tj. 36V. Na 1x18V mám jen zastřihovač trávy a vrtačku.

Ještě časem přemyšlím o křovinořezu na 2x18V a aku sekačce. Jen čekám jestli současný benzínový křovinořez nějak nezačně zlobit a jestli udělají sekačku s pojezdem.
IMG_20180518_141656.jpg
Ma007
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 23, 2017 3:27 pm
Reputace: 0

Re: AKU nářadí

Příspěvek od Ma007 »

tiez mam 353z. ake baterky pouzivas? Ja mam 4x 5ah - podla potreby pouzivam vo vsetkom, 1x 3ah - primarne len rucny vysavac , 1x 2ah - primarne led svetlo
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: AKU nářadí

Příspěvek od diablo007 »

Partner nepoužívám ale stihl 661 občas při těžbě zastavím takže tohle by mohlo být max dobrý na odvětvování když su v probirce
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: AKU nářadí

Příspěvek od diablo007 »

Těch 5kg je i s baterkama? To je celkem těžké to sem nečekal
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AKU nářadí

Příspěvek od jahodovák »

diablo007 píše:Partner nepoužívám ale stihl 661 občas při těžbě zastavím takže tohle by mohlo být max dobrý na odvětvování když su v probirce
Ono aku program není pro lesní těžbu ale pro občasnou šetrnou těžbu v lese.Pokud se ale podívám do lesa jakou prasárnu po sobě nechávají profíci s těžkou technikou,no radši nebudu komentovat.Saku pilkou od stihlu jsem schopen na jednu nabitou baterku natěžit dřeva na naložení jedné multikáry cca 2 kubíky a ihned odvezu z lesa,než by mě předešel někdo jiný,což se občas stává.Dokonce se jednomu stalože těžil do večera a ráno když přijel s technikou dřevo už bylo někde jinde...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: AKU nářadí

Příspěvek od diablo007 »

To vím že není. Jinak v lese moc profiku nenajdeš je to tak blbě zaplaceny že je to až k pláči.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AKU nářadí

Příspěvek od jahodovák »

diablo007 píše:To vím že není. Jinak v lese moc profiku nenajdeš je to tak blbě zaplaceny že je to až k pláči.
S tím se dá i souhlasit,ono to podle toho vypadá...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

Ma007 píše:tiez mam 353z. ake baterky pouzivas? Ja mam 4x 5ah - podla potreby pouzivam vo vsetkom, 1x 3ah - primarne len rucny vysavac , 1x 2ah - primarne led svetlo
Má jen 4x5Ah. Používám to ve všem. I když pro vrtačku by stačila i menší, ale nebudu kvůli tomu kupovat jednu extra baterku.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: AKU nářadí

Příspěvek od diablo007 »

Akorát co sem tedy zkoušel polukovst ceny pili a baterie tak to pod 10t moc není co za 4 baterie už tuplem
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

loni jsem realizoval projektík Aku pila Mk. 2 ;) .
Stávající akupile origo přichcípnutá Ni-Cd + prskomotor odchází ko kopru převodovka :( - holt nic profi můj tuning opotřebení urychlil . Poohlížel sem se po origo akupilách , jenže žádná mě nenadchla :? Největší problém byla absence stěžejních parametrů , především Watty či kWatty :roll: . Hlášky typu vysoký výkon 60V mě :hell: . A ceny za tyhle zajíčky v pytli :roll: . Takže opět , co si sám nevyrobím , to nemám .
Ingredience :
el. 230V AC 2kW pila Bosch 2.300,-
3-f modelářský motor 2,8kW 2.400,-
3-f modelářský regl 2.800,-
dvě hrsti Li-Ionek 18650 2,5Ah 10C 1.000,-
+ pár hodin práce
= pila dle mého gusta :yes: za necejech 10 klacků :D .
Ještě nemám dořešený akumulátory , zatím mám jen slepenec - nic vzhlednýho :? , jinak jede suprově :celebrate2: .
Foto později .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

doplňuji fotky , plast krabička s kachní tejpou je dočasné provizórium ... :? . Krom toho a chybějícího AC přívodu pila vypadá netknutá :D . Podařilo se mi zachovat jak čerpadlové mazání řetězu tak i bezpečnostní brzdu .
Nic divnýho .
Nic divnýho .
Tady něco chybí !
Tady něco chybí !
Aha , tohle .
Aha , tohle .
Dodnes nebyla možnost ji řádně otestovat :? ňáký 15cm haluze není nic moc .
Vidím to na "procházku" do blízkého lesa ;) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: AKU nářadí

Příspěvek od redcrown »

Paráda. Video by bylo pěkné.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

Nebude se ti tam ten regl hřát? V letadlech je počítáno s tím, že bude ofukovanej.
Škoda že jsi tak z daleka. Mohli jsme udělat pěkné porovnání makita vs DIY aku :)

A jaké parametry že má ta baterka?
A ovládání plánuješ plynulé? Tj. integrovat nějaký servotester? A co signalizace na stav baterek, bude nějaká?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

motor zvládne max 60A dle výrobce , regl max 120A . Co sem měřil na 15cm haluzi byla špička kolem 30A a to jen okamžik páč novej řetěz projede na druhou stranu haluze moc rychle :lol: .
Baterka je slepenec 12S2P LG ABHE2 . 43V 5Ah = 215Wh , 40A trvale - měli by nějakej čas vydržet .
Ovládání je origo spouští , doplněnou o servotester :arrow: lze regulovat točky :yes: , jenže proč ji dusit , na plný kule je nej :mrgreen: .
Doplnit vhodným "palivoměrem" je dobrej nápad , mám jen nastavenej reg aby nevysušil baterku . Obecně ke konci pila hodně vadne , dost jasná signalizace . Těmi pár řezy sem zmíněný slepenec ještě nevybil , fakt ještě nemám zjištěno co dovede :? .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
tomasko
Příspěvky: 155
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Reputace: 8
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: AKU nářadí

Příspěvek od tomasko »

Zdar chlapi
Pracujem v jednej stolarskej firme s mnozstvom AKU naradia Makita. casom zacali samozrejme odchadzat baterky a ponukol som sa na vymenu clankov v pokazenych baterypackoch. aktualne su zaradene do obehu nasledovne packy:

- 2 kusy 18v (5s2p - Lion) vyskladane z tychto clankov
https://www.ev-power.eu/Li-Ion-18650-ce ... aram=18650

- 1 kus 11.1v - original lion, teraz 3s - LiFePO4 vyskaldane z tychto clankov
https://www.ev-power.eu/LiFePO4-small-c ... aram=18650

vnutro originalnych packov bolo demontovane a nabijanie prebieha pomocou nasledovneho zariadenia:
- https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponu ... -t8-1000w/

baterie sa vracaju z vyroby vybite vtedy, ked ma pracovnik pocit, ze uz "netahaju".
- nabijanie pri lion mam nastavene na 4.05v, nabijacka clanky ku koncu pekne zrovna (balancovaci prud nabijacky nad 2A).
- nabijanie LiFePO4 mam nastavene na 3.6v.

kedze to mam "na povel", davam to do placu ako vyskumno-vyvojovu ulohu, co by som mal vsetko znacit? aktualne zaznamenavam nasledovne parametre:
- datum nabijania
- poradove cislo nabijania
- napatie kazdeho clanku (paru clankov) pred nabijanim
- nabijaci prud (samozrejme ho mozem menit, nabijacka ma neskutocny rozsah)
- dobitu kapacitu v Ah

Upozornujem, ze okrem multimetra a nabijacky nemam a ani dedokazem zabezpecit dalsie meracie vybavenie. ale ak by bol zaujem o sledovanie dalsich mnou realizovatelnych parametrov, som k dispozicii. az budu nejake udaje (aktualne mame vo vyrobe trochu utlm), budem sem ziskane udaje nahravat.

Tomasko
Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N
LiFePO4 - 8S, 24 Ah
Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah)
panely - recyklovany odpad
Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: AKU nářadí

Příspěvek od Matess »

10A je málo... aku nářadí si vezme klidně 25A. Potom se to jevi tak ze baterie je vybita, protoze to nema silu a je to proste jen tak ze se zahreje a stoupne ji vnitrni odpor.

3s liion doporucuji menit zase na lion kdyz uz to tak je.

12V nicd se meni na 4s lifepo4. 4s liion to taky zvladne ale je to trosku moc... 3s liion lehce zpomali, ale provozuji to tak bez problemu.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

Tak jsem zkoušel zbíječku na baterky.
Měl sem pučenej jen velkej vrták a tupej plochej majzlík. Do tvrdýho kamene jsem dírku vyvrtal a majzlíkem ho potom bez problému rozebral.
Akorát to má nevýhodu, protože koupí sady s nabíječkou a AKU je na to přepravní kufr jako kráva. Ale nekupte to v akci za 13 tis, když nejlevnější kladivo stojí bez baterek a nabíječky 13500,- :)
Už se těším až začnu zase sekat díry pro trubky na topení a budu si s ním moc pořádně zařádit.
Má 8kg, takže se docela pronese, ale podle videa si nezadá výkonem se svejma bráchama na 230V.

A zajímavost. Má to v sobě bluetooth modul. Pokud bych měl vysavač makita, tak si ho kladivo bude samo bezdrátově zapínat a vypínat. Taková blbůstka, ale zajímavé kam všude už se BT dostane :)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek