Start centrály regulátorem-12V výstupem?

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
strycekjara
Příspěvky: 90
Registrován: pát lis 02, 2012 2:56 pm

Start centrály regulátorem-12V výstupem?

Příspěvek od strycekjara »

Chtěl bych se zeptat,jaké je zapojení,nebo co je potřeba k nastartování elektrolcentrály přes regulátor.Regulátor midnite 150.2 výstupy aux.jeden 12v.Lze nastavit min a max napětí,při kterém sepne tento 12V výstup aux.Chtěl bych ,aby mi to např.při 24 V zaplo agregát a dobíjelo přes nabíječku baterie na nastavené napětí max. Třeba 29V.Jestli lze řídit přes ssr relé nebo jak to je.jak to máte vyřešeno vy?Dík za případné info. :dontknow:
Čistý ostrov - Panely: Suntech 1440 Wp, Baterie: 400 Ah/24V (KPM 100)+150 Ah/24V (KPH 150), Regulátor: Midnite 150 classic standard, Měnič 2000 W čistý sinus, nabíjecí soustrojí AB-1P/30
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: Start centrály regulátorem-12V výstupem?

Příspěvek od Pan Taum »

Jaká centrála? Má vstup na dálkové sepnutí?
strycekjara
Příspěvky: 90
Registrován: pát lis 02, 2012 2:56 pm

Re: Start centrály regulátorem-12V výstupem?

Příspěvek od strycekjara »

No centrálu ještě vybranou nemám,poněvadž nevím,co všechno by měla umět,aby to šlo co nejjednodušeji.Takže zřejmě dálkové ovládání,invertorovou,o 10% větší výkon než je příkon nabíječky,a......?dík za každou radu.
Čistý ostrov - Panely: Suntech 1440 Wp, Baterie: 400 Ah/24V (KPM 100)+150 Ah/24V (KPH 150), Regulátor: Midnite 150 classic standard, Měnič 2000 W čistý sinus, nabíjecí soustrojí AB-1P/30
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Start centrály regulátorem-12V výstupem?

Příspěvek od vata »

Já řešila prakticky totožnou úlohu pro jednoho uživatele VALCu, dopsala jsem mu tam specifickou automatizaci nouzového dobití centrálou. Jednalo se o centrálu Deep Sea, docela složité rozhraní, ale nakonec se podařilo ji přemluvit tak, aby se nechala startovat a vypínat jedním relátkem SDS.
K samotné logice řízení - podle mě je pouhé napěťové řízení nedostatečné, záleží na tom, zda se dá na těch AUXech regulátoru nastavit nějaká hystereze a samozřejmě na tom, jaké napěťové chování Vaše baterka má při větších proudech. VALC se rozhoduje při zapnutí centrály především podle SOC baterie, bere ale v potaz i čas a bateriové proudy. Cílem je použít centrálu co nejefektivněji (ve vyšším zatížení, čili nepřipustit float) a pouze je-li to doopravdy nutné (nejlépe v podvečer).
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
strycekjara
Příspěvky: 90
Registrován: pát lis 02, 2012 2:56 pm

Re: Start centrály regulátorem-12V výstupem?

Příspěvek od strycekjara »

Ehm ,pro mne moc info ,ale zjistím to,děkuji. ;)
Čistý ostrov - Panely: Suntech 1440 Wp, Baterie: 400 Ah/24V (KPM 100)+150 Ah/24V (KPH 150), Regulátor: Midnite 150 classic standard, Měnič 2000 W čistý sinus, nabíjecí soustrojí AB-1P/30

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek