Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od vata »

drama píše:Já mám prakticky totožné panely, také 4ks, dnes jsem udělal 5440 Wh a to mám od 16h nevhodné podmínky (ale ten strom je pro mě řádově cennější než pár set Wh navíc).
No vida. Jen těch stromů tu mám o něco víc :)
Taky nemám v úmyslu stínat - asi přihodím časem pár panelů na východní střechu, čímž posunu čas nabití před poledne.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

drama píše:Já mám prakticky totožné panely, také 4ks, dnes jsem udělal 5440 Wh a to mám od 16h nevhodné podmínky (ale ten strom je pro mě řádově cennější než pár set Wh navíc).
:wall: nechci PWM
:wall: nechci PWM
:wall: nechci PWM
:wall: nechci PWM

ani dva.

:wood:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

vata píše:Pokud dobře měříš.
Rekl bych ze mereni funguje dobre. Proud, napeti i vykon sedi, jak se tak obcas mrknu a uvedomim si co v tu dobu je v provozu za spotrebice (vykon). I pri srovnani ampermetrem a voltmetrem jsem si to uz overil, ze mereni proudu a napeti relativne presne je - tedy ve 2 minutovych intervalech. Co je mimo 2 minutove mereni je mimo mereni, ale nejake extra pulsní spotrebice, ktere by se trefily spotrebou zrovna mimo 2 minutove mereni tu nemam.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

Týve ... tady se pise

"v provozu od 6/2010" - to znamena ze ja uz jsem vice jak 2 roky úplně komplet bez pripojky el.en na ostrovnim systemu :shock: . To znamena ze ja uz 2 roky nevim jak vypada faktura za elektriku. Hmmmm ... Sem to aj zapomel oslavit, jak uz mi to pripada jako naprosto normalni vec :D

no tak tedy .. :celebrate1: :celebrate4: :cheers:

a dodatecne diky vsem zdejsim za cenne rady, bez kterych bych i ja byl totalne v pr*... Obzvlaste matejovi za pomoc s baterkama, to byla zcela zasadni pomoc. JiriKovi za pomoc s centralou, diky nemuz mam ted servisovatelnejsi vojenskou centralu, ktera az na drobny problemek typu upadly vodic v jistici, jede jak svycarske hodinky, Josemu za prvni implementaci toho praveho led osvetleni do me chaty a toš určitě jsem na nekoho jeste zapomel, ale i pres to diky :) Hlavne diky za toto forum. Nedal bych to nebyt tohoto fora, nebo by me to stalo strasne moc dalsich penez.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od dedo »

Blahoželám! Veľmi oceňujem Tvoju "tvrdohlavosť" a rozhodnosť, Filipe. A ďakujem za toto fórum :-)
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od matej »

Tiež blahoželám, elektrina bez faktúry je na nezaplatenie ;)
Pravda a Láska zvítězí!.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od SJM »

Bylo by možné uvést, jak to vypadá s kapacitou těch dvou akumulátorů 44 Ah a 38 Ah po vzkříšení a po další průběžné desulfataci?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

SJM píše:Bylo by možné uvést, jak to vypadá s kapacitou těch dvou akumulátorů 44 Ah a 38 Ah po vzkříšení a po další průběžné desulfataci?
Jakmile bude prilezitost a zaroven bude hezky (abych mohl po testu dobijet), tak zkusim zatezovy test. Take by me to zajimalo. Tedka pulsuju prvni ze 4 byvalych z byvale vetve FV2.

Batrerky jsou paralelne takto:

FV1A FV1B FV2A FV2B FV2C FV2D

(vsechny jsou paralelne. FV1 a FV2 uz neexistuje. Spojil jsem je dohromady a regulatory pracuji take paralelne)

FV1 A a B byly mrtvoly, ktere byly u mateje na zkušební "léčbě" pulserem s relativním úspěchem.
FV2D byla pulsovana asi tak mesic v kuse, FV2A je pulsovana ted uz nekolik mesicu.

I kdyz pravda :) Abych nezjistil nejakou kastastrofu zas .. Ja jsem obcas takovy katastrofický :D Ale zmerit to musim, at vim na cem jsem.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Napajedla: 800Wp hybridní ostrovní fotovoltaický systém

Příspěvek od mypower.cz »

Tak ... tady koncime, prechazime na 1880Wp

Zaroven toto tema jako historicke zamykam ;) a dalsi prispevky smerujme prosim do noveho tematu

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek