Nová energetická koncepce od (poloviny) roku 2015

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
rob.brno
Příspěvky: 960
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Nová energetická koncepce od (poloviny) roku 2015

Příspěvek od rob.brno »

dracekvo píše:Doufám, že prominete za OT, ale k té pojišťovně. Kdyb se to rozjelo, tak kdyžtak oddělit.

Také mi přišel dopis, že mi zdražují ručení z 4200,- na 5000,- a že pokud chci, tak mohu do měsíce dát výpověď. Šel sem na pobočku a že s tím nic udělat nemohou. Tak fajn, dal jsem výpověď a uzavřel si úplně to samé pojištění u té samé pojišťovny přes internet za 3150,-
Je to na hlavu, ale mám úplně stejnou zkušenost:-)
Akorát, že i tu původní pojistku jsem měl taky přes internet.

Ted jsem se naštval na Vodafouna a zrušil u něj měsíční paušál a využívám účet u odorika - z pevné linky kamkoliv za 60hal/min. Z mobilu s Vodafouní SIM kamkoliv za 1,2kč pomocí callbacku.

Je potřeba hledat alternativy a ono to šmejdy pomalu donutí, aby se chovali slušně.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Nová energetická koncepce od (poloviny) roku 2015

Příspěvek od brumlaj »

Dámy a pánové, pojďme ve svých úvahách dále:"Nařízení EU totiž bude po roce 2020 vyžadovat, aby měly téměř všechny nově postavené budovy prakticky nulovou spotřebu elektrické energie. V praxi to znamená, že budova může spotřebovat maximálně tolik energie, kolik sama vyrobí."
Co z toho plyne? Vypadá to, že si této směrnice někdo všiml dřív než začala platit a snaží se zajistit si příjmy dostatečně včas na to, aby nedopadl tak, jako chudáčci CZT (např. Dalkia), kterým houfně ubývá zákazníků. Uvidíme zda naopak změna neuspíší tento vývoj. Začíná mi snad těch Světlíků být tak trochu líto ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nová energetická koncepce od (poloviny) roku 2015

Příspěvek od PavelR »

To je jaksi v protikladu k uvaham pristavovat temelin atp ne? Respektive vytvaret jakykoliv centralni zdroj.
To se mi nejak nezda ze by zmizeli ruzne platby kolem? to asi ne ...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek