zkušební 40W

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
krysák

zkušební 40W

Příspěvek od krysák »

Zdravím zdejší Mypoweráky. Koupil jsem si zkušební fotovoltaickou elektrárnu. panel 40W 17V, regulátor CMP03, akumulátory složené z jednotlivých LiFePO4 článků 20Ah.
Napájím tim větráčky z vymontované počítače, kterými chladím vzduch v místnosti, a zítra mi má dorazot nabíječka na notebook, tak snad bude dostatek *sun* . Určitě by to chtělo ale víc ::pv:: a *batt* .

Bydlím v panelovém domě a balkon mam na západ odkloněných 40° na jih. Slunce svítí od 13:30 až do západu v 21:00 za další panelák. Určitě chci rozšiřovat, na zábradlí balkony by se mi vešli 3 panely 240W, a soused nad námi by mi dovolil mít další u něho, ale to až později.

Zatím každý den vyndavám panel na balkon, ale už se ho chystam dát na pevno, upevnim stahovacíma páskama a do jednoho otvoru dam zámek.
Přílohy
Fotografie-0038.jpg
Fotografie-0037.jpg
Fotografie-0036.jpg
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: zkušební 40W

Příspěvek od PavelR »

Pekny ale doplnil bych pojistkou ja u reglu tak u spotrebice....
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: zkušební 40W

Příspěvek od vata »

Hezké :) Nabíjením noťasu to všechno začíná... Vybitou 20Ah baterku tímhle panýlkem ale těžko při Vašem typickém osvitu za den nabijete. Hodil by se ještě jeden paralelně :)
Za praktičtější spotřebič bych považovala nějaké LED svítítko.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
krysák

Re: zkušební 40W

Příspěvek od krysák »

Tak jsem si vyzvednul 4 balanční moduly 3.6V 1,7A. tak je zapojim. Tohle je jenom pokus, ještě si chci koupit regulátor http://www.deramax.cz/solarni-regulator ... m/d-73116/ aby jsem věděl, kolik energie mi to vyrobí, a zda se vyplatí koupit větší systém( ne však aby se vrátila celá investice, ale aby to něco výkonnějšího utáhlo).
Později bych koupil panely 240W 24V celkem 3 ks a ke každému MPPT regulátor 20A a koupil bych 100Ah LiFePO4ky.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: zkušební 40W

Příspěvek od mobilik »

Preco chces na vsetky panely regulator?
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: zkušební 40W

Příspěvek od dracekvo »

Radím ti dobře. Zbav se toho dokud můžeš. Taky sem začínal na 40W panelech a dneska už sem tam za těžký prachy :D

A pokud hledíš na návratnost, tak na to rovnou zapoměň v případě, že budeš kupovat nové baterie.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: zkušební 40W

Příspěvek od JonasPP »

dracekvo píše:Radím ti dobře. Zbav se toho dokud můžeš. Taky sem začínal na 40W panelech a dneska už sem tam za těžký prachy :D

A pokud hledíš na návratnost, tak na to rovnou zapoměň v případě, že budeš kupovat nové baterie.
Sevas,poviem to z môjho pohladu.Nefajčim,nepijem,neflakam sa,tak som sa pustil do solarka a navratnosť je už davno v nenavratne.Ale je to proste hoby+ušetriš dačo za elektrinu.Ak chceš riešiť navratnosť a zarabať na tom,tak to odporučam na :home: poukladať 10kW ::pv:: a vratiť sa v čase jak začal ten BUM de ti za 1kWh prihodia raz toľko.
Ja som za tento ptojekt a už z toho dôvodu,že chalanisko ide priamo do dobrej technologie a nie olova.
Len škoda,že SOLAR je strašna nakaza.Ak tu chorobu dakto dostane,tak už sa toho nezbavi,maximalne tu chorobu obmedzi,ale obvikle to prepukne do solaromanie.To je velke štadium financovania tejto zakernej,ale suprovej choroby. :celebrate1:
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek