Mapa členů MyPower ?

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Karlos
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 16, 2011 9:10 pm
Bydliště: u lesa - kousek od Turnova

Mapa členů MyPower ?

Příspěvek od Karlos »

Zdravím,
:idea: napadlo mě, že by byla celkem užitečná pomůcka nějaká mapa , kde by, jako body zájmu, byly šipky ukazující na projekty členů tohoto fóra. Samozřejmě ne každý chce, aby ho někdo navštěvoval, ale určitě by se našlo spousta lidí, kteří jsou ochotni ukázat v reálu ostatním, jak co funguje, a chvilku pokecat se spřízněnou duší.
Kdyby někde v Nastavení bylo "zadejte své GPS souřadnice, pokud souhlasíte se zveřejněním vaší adresy", a třeba barevně se rozlišily soukromé objekty od firem zabývajícich se fotovoltaikou, bylo by to skvělý, pro všechny, kdo zvažují nějakou instalaci.
Já jsem právě ten nadšenec, kterému se líbí idea fotovoltaiky, ale něco jiného je vidět v reálu, co všechno to obnáší a dozvědět se třeba, co udělal kolega na podobném systému v počátku za chyby, než se do toho pustím sám.
Lidé kteří zvolili třeba ostrovní systémy mají často podobný pohled na svět, a může to být i příjemná návštěva po cestě za thýní. :lol:
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1229
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Mapa členů MyPower ?

Příspěvek od Lui »

Ja som som rozhodne za :)

Ja som ešte na začiatkoch Mypower navrhoval aj takú zemegulu že odkial všade zo sveta nás čítajú....ale asi to nie je také jednoduché :?
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Mapa členů MyPower ?

Příspěvek od mypower.cz »

ja jsem taky pro ...
Analytics All Web Site Data Lokalita 20140503-20140602-world.pdf
Google Analytics - WORLD
(256.72 KiB) Staženo 180 x
Analytics All Web Site Data Lokalita 20140503-20140602-sk.pdf
Google Analytics - SK
(188.73 KiB) Staženo 146 x
Analytics All Web Site Data Lokalita 20140503-20140602-cz.pdf
Google Analytics - CZ
(327.59 KiB) Staženo 182 x
:))
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm

Re: Mapa členů MyPower ?

Příspěvek od JML... »

JJ, už sem tu pár kusů Vertexáků a na monitoring měl, vždy to bylo domluveno přes SZ nebo mejlem a domluvili jsme se na návštěvě a pokecu o tématu u kafe.
Co by ale bylo zajímavější mapa čr+sr s čísly jak která FVE kde je momentálně dává, případně s oblačností z meteoradaru. To jen taková nová malá pakárna pro admina :yes:
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Mapa členů MyPower ?

Příspěvek od tomas »

Pro monitoring některých On-grid FVE používáme tuto mapu i s monitoringem, pro inspiraci:
http://clxportal.danfoss.com/index.php? ... tion=index
Je to sice oficiálně pro střídače Danfoss, ale podařilo se mi odchytit textový soubor který tam střídače posílají a jeho struktura je popsaná a jasná. Po registraci na tento portál stačí v intervalech zasílat data v txt souboru na přidělený FTP účet a portál je bude vykreslovat ať jsou z jakéhokoliv zařízení.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Mapa členů MyPower ?

Příspěvek od milhaus »

Karlos
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 16, 2011 9:10 pm
Bydliště: u lesa - kousek od Turnova

Re: Mapa členů MyPower ?

Příspěvek od Karlos »

Tak nějak jako je to na Sollarisu jsem to myslel ;) , ale tam nejsou ty malý projekty a chybějí další informace :( , funkce, filtry.... V případě, že používá nějaký jiný zápis dat a zpracovává si to na vlasním webu, tak třeba odkaz na jeho stránky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek