Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od ota »

Přesně jak píše admin: Je třeba narazit na správné lidi. Nebo v podstatě na jakékoli lidi, protože srážka s blbcem , pokud není fatální, mě poučí příště stené chyby neopakovat.
Jsem už dost starej na to, aby mě život naučil, že člověk je tím úspěšnější, s kolika lidmi se potká a baví o práci, problémech atd. Takovéhle interakce přinášejí další a další možnosti, kam život směřovat. Úplně nejlepší je ptát se llidí jaké mají problémy a zamyslet se, jestli jim nemohu pomoci tak, že to zároveň pomůže mě.
Když se odfiltrují paraziti, tak nakonec vzniknou tím naprosto nepředvídatelně přínosné vztahy.
Takové vztahy se ale nedají vytvořit s 3864 přáteli na FB. Přátelé jsou lidé, u kterých zazvoním ve 4 ráno a oni se oblečou, postaví na kafe, sednem ke stolu a oni se zeptají co potřebuju v tak šílenou hodinu...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brumlaj »

brin píše:Víte, já sice věřím v demokracii, ale myslím na zadní vrátka. To si přece neodporuje? V demokracii věřím, protože nic lepšího a trvanlivějšího v dnešních technologických podmínkách neznám.
Ale proti tomu není sporu, jen by chtělo aby se přestala schovávat jako PánBůh a ukázala jak to tedy v reálu funguje.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brumlaj »

další z námětů na čtení o "trhu" vyjde jako kniha, stručně zde
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od ota »

Ta knížka vypadá dobře. Must have!
Ma rozdíl od recenzentů si nemyslím, že chci mít to co má horních 10000 bankéřů.
Dělá mi radost jezdit autem, které podle tachometru objelo 10x zeměkouli, nevadí mi chodit na manažerské porady v džínech s dírkami od kyseliny.

Základ je nepouštět si jakékoli bankovní instituce k tělu.
Kdesi jsem četl:
LIDÉ SI PŮJČUJÍ PENÍZE, ABY SI KOUPILI VĚCI, KTERÉ NEPOTŘEBUJÍ, A CHTĚJÍ S NIMI UDĚLAT DOJEM NA JINÉ LIDI, KTERÉ VLASTNĚ NEMAJÍ RÁDI...
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od fugas »

brumlaj píše:
brin píše:Víte, já sice věřím v demokracii, ale myslím na zadní vrátka. To si přece neodporuje? V demokracii věřím, protože nic lepšího a trvanlivějšího v dnešních technologických podmínkách neznám.
Ale proti tomu není sporu, jen by chtělo aby se přestala schovávat jako PánBůh a ukázala jak to tedy v reálu funguje.
Lidé jsou velmi snadno oklamatelní a pamatují si jen to co chtějí.Proto skutečnou demokracii nemůžeme nikdy docílit.Většina lidí nemá názor,mají názor někoho,kdo svou prospěchářskou lež umí prezentovat tak,že ji chtějí věřit a považují ji pak za svůj názor.Je to správné,protože to říkali na Nově.Vládne obdiv majetku a chybí respekt rozumu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

Demokracie je zastupitelská vláda lidu. Přímá vláda lidu jako taková je do značné míry nerealizovatelná. Třeba ta referenda, které slibuje Úsvit. To je podle mě naprostá kravina. Představte si, že se ČR dostane do stádia, kdy budou důchodci tvořit více než 50 % obyvatel ČR s volebním právem. Někdo zahájí kampaň, že by měli důchodci dostat větší důchod, minimálně 20000 Kč. Myslíte, že to projde? Samozřejmě. A bude to dobré řešení? Bude z čeho ty důchody platit?

A podobně se to má i s dalšími věcmi. Demokracie ve stádiu, v jakém ji tu máme teď je ještě velmi dobrá. I když si politik může svým majetkem pár hlasů koupit, tak pokud to bude skutečný gauner odsouzený za vraždu, tak ho stejně nikdo nezvolí, i kdyby vlastnil půl republiky. Je jasné, že dnes je vše ovlivňováno penězi, kdo má money na dobrou marketingovou kampaň, má výhodu. Ale mám dojem, že to není rozhodující. A volby rozhodně u nás nejsou fyzicky manipulovány ve velkém stylu, aby šlo ovlivnit celkové výsledky. Vím to, párkrát jsem byl členem volební komise, kde si na to všichni dávají sakra pozor.

Dle mého více než peníze ovlivňují voliče populistické názory slibující hory doly, jistotu práce, sociální dávky, zajištění apod. Protože tohle nelze zajistit, aniž by se o to člověk sám nepřičinil.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od fugas »

Brine,vy si protiřečíte.Tvrdíte,že demokracie ve stádiu,jakou ji máme teď je velmi dobrá.Při tom ale připouštíte,že se dostaneme do stádia,kdy budou důchodci tvořit 50% obyvatel ČR.Je tohle podle Vás zdravý rozvoj spilečnosti?Společnost,kde se neobnovuje populace přírustkem nových občanů je jasně ekonomicky nezdravá.Jinak řečeno,mladí nemají peníze,aby se rozmnožovali.To ostatní,co píšete je promiňte mi,velmi naivní.A že společnost reaguje pouze na sliby je vidno ve vývoji naší země v posledních desetiletích víc,než dobře.
Naposledy upravil(a) fugas dne pon kvě 26, 2014 8:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od camel1cz »

Kdesi jsem slyšel přirovnání té "referendové demokracie" k skupinové šachové partii - prostě pokud bude průměrný šachový hráč hrát proti skupině hráčů, kteří budou o každém tahu hlasovat, tak mají velice malou šanci toho samostatného hráče porazit.

Tohle vnímám jako hlavní negativum, Tohle "skupinové vědomí" nedokáže udělat vyjímečně dobrá rozhodnutí (protože těch je schopný jen omezený počet jedinců) - my aktuálně těžíme z toho, že to platí i opačně - nedokáže udělat ani vyjímečně špatná rozhodnutí.

Nedávno to tu už od někoho padlo - ideální by byl osvícení diktátor :-)
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od mypower.cz »

brin píše:A volby rozhodně u nás nejsou fyzicky manipulovány ve velkém stylu, aby šlo ovlivnit celkové výsledky. Vím to, párkrát jsem byl členem volební komise, kde si na to všichni dávají sakra pozor.
Brine.. byl jsem ve volebni komisi a volby jsou tak zmaniupulovatelne, ze to az hezke neni. Je to velmi osklive divadlo na lidi. Tim nechci rict ze zrovna v dobe kdy jsem tam sedel se manipulovalo, nebyl duvod. Zmanipulovanych ovcanu je tolik, ze manipulovat ve volebnich komisich neni treba. Ale pokud by byla vule a motivace vsech clenu volebni komise, nevidim v tom absolutne zadny problem. Kdyz jsem jako clen volebni komise upozornil na dosti zavazne nedostatky, tak jsem byl poresen pracovnici radnice mesta Zlina velmi snadno s tim, ze pokud se mi neco nezda, muzu napadnout cely volebni system. Myslite ze mi to za to usili stoji? Stoji :) Ale sel jsem na to uplne jinak, nez by kdo cekal :) Napadl jsem ho a to tim zpusobem, ze kaslu na nej a uplne ho ignoruji, protoze vim ze je to divadlo z tolika uhlu pohledu od sameho zacatku do konce, ze to az ztraci vyznam tim zrtacet cas a mrhat zivotem na tyhle divadla :) V zivote je daleko vice dulezitejsich veci nez hlasovat o tom, ktery zlodej nas v tomto volebnim obdobi bude okradat. Jestli se jmenuje Jiří P, nebo Miroslav K. Ten kdo zlodej neni, se k rozhodovani a kontrole zlodejin nikdy nedostane. O to se ti pravi zlodeji postaraji velmi dukladne i diky sve velmi dokonale organizaci. Ovcane takto dokonale organizovani nejsou ani nahodou a nikdy nebudou. Ti jsou rozpolceni, nejednotni a snadno ovlivnitelni ruznymi, velmi trivialnimi metodami. Staci se podivat na soucasne volebni billboardy, jaka ultra tupa hesla staci k pusobeni na volice. To je pecka kolem toho jezdit. Jen se smeju :D
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

fugas píše:Brine,vy si protiřečíte.Tvrdíte,že demokracie ve stádiu,jakou ji máme teď je velmi dobrá.Při tom ale připouštíte,že se dostaneme do stádia,kdy budou důchodci tvořit 50% obyvatel ČR.Je tohle podle Vás zdravý rozvoj spilečnosti?Společnost,kde se neobnovuje populace přírustkem nových občanů je jasně ekonomicky nezdravá.Jinak řečeno,mladí nemají peníze,aby se rozmnožovali.To ostatní,co píšete je promiňte mi,velmi naivní.A že společnost reaguje pouze na sliby je vidno ve vývoji naší země v posledních desetiletích víc,než dobře.
Neřekl bych, že mladí nemají peníze na to se rozmnožovat. Vidím to na svých spolužácích. Oni většinou mají peněz více než dost oproti svým vrstevníkům za minulého režimu, ale nehodlají se zavazovat. Nechtějí se uvázat k dítěti a manželce, když si mohou za ty peníze projezdit půlku světa, vyzkoušet serfování v Austrálii, projet si USA a jen tak vandrovat po světě. A ano, je to možná nezodpovědné a později možná zjistí, že prošvihli svoji možnost mít děti. Ale já jim to nemám za zlé. Jsou první generace s těmito možnostmi a oni je využívají plnými doušky. Další generace už takové nebudou.

Co se týče demokracie, tak ta nemá nic společného se zdravým rozvojem společnosti. Demokracie je o svobodě. Tedy i o svobodné možnosti sebedestrukce. Demokracie umožňuje lidem vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Po 60 letech nesvéprávnosti to mnozí nedokáží.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

mypower.cz píše:
brin píše:A volby rozhodně u nás nejsou fyzicky manipulovány ve velkém stylu, aby šlo ovlivnit celkové výsledky. Vím to, párkrát jsem byl členem volební komise, kde si na to všichni dávají sakra pozor.
Brine.. byl jsem ve volebni komisi a volby jsou tak zmaniupulovatelne, ze to az hezke neni. Je to velmi osklive divadlo na lidi. Tim nechci rict ze zrovna v dobe kdy jsem tam sedel se manipulovalo, nebyl duvod. Zmanipulovanych ovcanu je tolik, ze manipulovat ve volebnich komisich neni treba. Ale pokud by byla vule a motivace vsech clenu volebni komise, nevidim v tom absolutne zadny problem. Kdyz jsem jako clen volebni komise upozornil na dosti zavazne nedostatky, tak jsem byl poresen pracovnici radnice mesta Zlina velmi snadno s tim, ze pokud se mi neco nezda, muzu napadnout cely volebni system. Myslite ze mi to za to usili stoji? Stoji :) Ale sel jsem na to uplne jinak, nez by kdo cekal :) Napadl jsem ho a to tim zpusobem, ze kaslu na nej a uplne ho ignoruji, protoze vim ze je to divadlo z tolika uhlu pohledu od sameho zacatku do konce, ze to az ztraci vyznam tim zrtacet cas a mrhat zivotem na tyhle divadla :) V zivote je daleko vice dulezitejsich veci nez hlasovat o tom, ktery zlodej nas v tomto volebnim obdobi bude okradat. Jestli se jmenuje Jiří P, nebo Miroslav K. Ten kdo zlodej neni, se k rozhodovani a kontrole zlodejin nikdy nedostane. O to se ti pravi zlodeji postaraji velmi dukladne i diky sve velmi dokonale organizaci. Ovcane takto dokonale organizovani nejsou ani nahodou a nikdy nebudou. Ti jsou rozpolceni, nejednotni a snadno ovlivnitelni ruznymi, velmi trivialnimi metodami. Staci se podivat na soucasne volebni billboardy, jaka ultra tupa hesla staci k pusobeni na volice. To je pecka kolem toho jezdit. Jen se smeju :D
Máte po ruce nějaký průzkum, který by dokazoval přímý vliv marketingové kampaně na zvolení? Je mi jasné, že bez toho to nejde, pouze by mě zajímalo, do jaké míry a nad jakou mez už to pak nemá smysl. Nemyslím si, že ignorace je nejlepší způsob. Mohl byste se také dočkat diktátora, který si vás najednou začne nehezky všímat a postaví vás do latě.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od fugas »

mypower.cz píše:
brin píše:A volby rozhodně u nás nejsou fyzicky manipulovány ve velkém stylu, aby šlo ovlivnit celkové výsledky. Vím to, párkrát jsem byl členem volební komise, kde si na to všichni dávají sakra pozor.
Brine.. byl jsem ve volebni komisi a volby jsou tak zmaniupulovatelne, ze to az hezke neni. Je to velmi osklive divadlo na lidi. Tim nechci rict ze zrovna v dobe kdy jsem tam sedel se manipulovalo, nebyl duvod. Zmanipulovanych ovcanu je tolik, ze manipulovat ve volebnich komisich neni treba. Ale pokud by byla vule a motivace vsech clenu volebni komise, nevidim v tom absolutne zadny problem. Kdyz jsem jako clen volebni komise upozornil na dosti zavazne nedostatky, tak jsem byl poresen pracovnici radnice mesta Zlina velmi snadno s tim, ze pokud se mi neco nezda, muzu napadnout cely volebni system. Myslite ze mi to za to usili stoji? Stoji :) Ale sel jsem na to uplne jinak, nez by kdo cekal :) Napadl jsem ho a to tim zpusobem, ze kaslu na nej a uplne ho ignoruji, protoze vim ze je to divadlo z tolika uhlu pohledu od sameho zacatku do konce, ze to az ztraci vyznam tim zrtacet cas a mrhat zivotem na tyhle divadla :) V zivote je daleko vice dulezitejsich veci nez hlasovat o tom, ktery zlodej nas v tomto volebnim obdobi bude okradat. Jestli se jmenuje Jiří P, nebo Miroslav K. Ten kdo zlodej neni, se k rozhodovani a kontrole zlodejin nikdy nedostane. O to se ti pravi zlodeji postaraji velmi dukladne i diky sve velmi dokonale organizaci. Ovcane takto dokonale organizovani nejsou ani nahodou a nikdy nebudou. Ti jsou rozpolceni, nejednotni a snadno ovlivnitelni ruznymi, velmi trivialnimi metodami. Staci se podivat na soucasne volebni billboardy, jaka ultra tupa hesla staci k pusobeni na volice. To je pecka kolem toho jezdit. Jen se smeju :D
Nuže,vážený admine.Tímto jsi ukončil veškerou diskusi,jelikož jsi napsal vše a neexistuje proti tomu argumentů :yes:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

camel1cz píše:Kdesi jsem slyšel přirovnání té "referendové demokracie" k skupinové šachové partii - prostě pokud bude průměrný šachový hráč hrát proti skupině hráčů, kteří budou o každém tahu hlasovat, tak mají velice malou šanci toho samostatného hráče porazit.

Tohle vnímám jako hlavní negativum, Tohle "skupinové vědomí" nedokáže udělat vyjímečně dobrá rozhodnutí (protože těch je schopný jen omezený počet jedinců) - my aktuálně těžíme z toho, že to platí i opačně - nedokáže udělat ani vyjímečně špatná rozhodnutí.

Nedávno to tu už od někoho padlo - ideální by byl osvícení diktátor :-)
Ano, na tohle existoval průzkum a zjistilo se výzkumem hejn rybek, že jsou na tom inteligenčně mnohem hůř než samostatní jedinci. Trochu absurdní výzkum, ale skutečně to tak zřejmě bude.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od honzasl »

Jinak řečeno,mladí nemají peníze,aby se rozmnožovali.
Nesouhlasím s tím, že je to o penězích. Co vidím kolem sebe, mí vrstevníci:
a) muži v akorátním plodném věku 30 let děti nemají, protože jsou zpravidla na to líní. Jsou líní si vůbec najít nějakou ženskou, doma u maminky je jim líp. Nebo ženskou mají, peněz mají ještě víc a radějc s ní jedou na dovču do Thajska.

b) ženy - Vrstevnice si (ne)spokojeně užívají svobody, protože se kolem té třicítky rozešly s chlapama z bodu a, nebo honí kariéru a prachy. A nebo už mají děcka ve školním věku, protože neřešily a prostě si je pořídily - i za cenu, že některé jsou dneska svobodné matky.

Ostatní žijou normální život, plácají se v tom, ale děcka mají, protože je prostě chtěli a neřešili, kolik to bude stát. Neznám kolem sebe nikoho, kdo by neměl děti, protože by na to explictně neměl. Ale samozřejmě nemám patent na pravdu a jistě existují lidé chudí. Ale nelze generalizovat. My je nemáme, protože asi moc honíme tu kariéru a nějak "to" nejde....

Osvícený diktátor. Ani nemusí být moc osvícený a ani nemusí být moc diktátor. Myslím si, že v letech 1860-1905 zažila tahle země svou zlatou éru, kterou ovšem zkazili nacionalisti čeští i němečtí. Nebýt vzdedmutí národních vášní, mohlo být na evropském kontinentě o trochu lépe. Ok, asi bychom mluvili německy, za hranicemi naší federace by se rozkládalo Turecko, ale obyčejnému člověku by to mohlo být konckonců fuk...

Inteligence davu: potvrzuji, je to tak. :)
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od PavelR »

fugas píše:...Společnost,kde se neobnovuje populace přírustkem nových občanů je jasně ekonomicky nezdravá...
to ze je cim dal vic senioru bude asi stoupajici zivotni urovni a zdravotnictvim proto je taky treba delat do vyzsiho veku ....

Dobra vesele se tedy rozmnozujme .... jen me zajima kde je cislo, za kterym bude pruser fatalni ? Jsme jen dalsi druh ktery se premnozuje a nevim o zadnym jinym druhu kterymu by z toho vyvazl jen tak ....
Felix

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od Felix »

Zhruba 12miliard pak dojde k totálnímu zhroucení ekosystému a redukci populace na nějakých 500 milionů ...
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od PavelR »

hmm tak jsem se dival na odhad vyvoje populace. Tohoto se urcite nedoziju. Ale nejspis se muzu dozit doby chvilu pred tim a to uz bude taky pekne zly.

A ted otazka. Proc je lidstvo ve sve inteligenci tak hloupy a zene se dobrovolne a vedomne po hlave do ( ! ) ?
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

Felix píše:Zhruba 12miliard pak dojde k totálnímu zhroucení ekosystému a redukci populace na nějakých 500 milionů ...
Ne, teoreticky by měla Země při využití všech moderních technologií být schopna uživit až 40 mld lidí. Ale znamenalo by to jíst denně pastu bez chuti a zápachu a to bez výjimek. Součástí jsou poměrně drastická opatření... Ale šlo by to. Otázkou je, zda by nebylo levnější zavést globální antikoncepci...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek