Logování lampy MicroLogem

Dotazy k datovému archivu, přenosu dat z MicroLogu, datovým výstupům, statistikám, prognózám, odhadům, vizualizacím dat, výpočtům grafům a nastavení vzdáleného logování s využitím datového archivu MyPower.CZ
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Logování lampy MicroLogem

Příspěvek od mypower.cz »

Hoj, snad se dlabas nebude zlobit za zverejneni jedne veci, ktera se me osobne moc libi, i kdyz jde o strasne malou vec v pomeru k me radosti z ni, a mereni je zde dostupne, takze vlastne nic tajneho neprinasim :)

Prave jsem zprovoznil wattstatistiky z energeticky sobestacne lampy, merene nekde kdo vi kde :) ale jsou to zajimave vysledky :) Jednoduse nocni provoz, zda se ze automatika, uplne mikro system, kolem 130W pres den max...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Prijde mi to celkem zajimave :) minimalisticke, MyPowerovité, tenhle automatizovany mikrosystem. Vicemene je jich tu vic takovych, dalsi maji vlastni mereni a slouzi pro meteorologicke ucely a to FVE Ostry - nekde v horach a Breznik :) Oba realizovany rongicem. Opet mikro system.

Mozna ze me takovy mikrosystem bude cekat taky, nekde na poli, protoze si budu delat vlastni privatni mikrovlnny spoj na 5GHZ, celkem asi 20km trasa a jednomu repeateru nekde, kde s tim majitel pozemku/budovy bude souhlasit a podari se mi to nekde vyjednat, a bude potreba to necim napajet.

Tak tedy zpet k mereni lampy:

Panel s merenim
http://mypower.cz/fve-ulog2dlabas2

Wattstatistiky
http://mypower.cz/fveinoutlist-ulog2dlabas2

Ulog jsem dlabasovi pripravoval a odladil dle zadani, schema vypada takto.

Obrázek

Nachstano to bylo az po cokoladku :) tedy primo pro pripojeni k FVE, nebo k necemu .. nebo cokoladku odsroubovat a vyresit uplne jinak, jak by bylo potreba. Dulezite bylo jasne urcit co kam vede :)

Vzhledem k potizim na serveru, stehovani mypower, ruznym dalsim komplikacim, se cele reseni bohuzel natahlo na nekolik mesicu a az ted jsou k dispozici nejake wattstatistiky z celeho reseni.

Bude dobre to samozrejme jeste ve spolupraci s dlabasem doladit, nebot ma system v dosahu, jedine co vlastne o systemu znam jsou data, ktera z neho prichazi a schema micrologu, ktery jsem pripravoval:)

Otazka na dlabase: Byly by nejake fotecky toho mikrosystemu a te dotycne lampy, kterou to napaji, pokud je zverejneni fotek mozne? :) Diky :)
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Logování lampy MicroLogem

Příspěvek od Frenky »

A já jsem si blbec, nevim proc myslem, ze lampa je nejaky novy prislusnik fora :lol:
Taky se mi vysledky libi, jsou takove barevne vyrovnane.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Logování lampy MicroLogem

Příspěvek od PavelR »

To musi byt peklne draha lampa :-)
dlabas
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 02, 2012 10:38 am

Re: Logování lampy MicroLogem

Příspěvek od dlabas »

Zdravím a díky za zprovoznění dat. Jen teď nevidím proud do lampy - hodnotu, na grafu vidět je.
Jedná se tedy o lampu pro veřejné, firemní a soukromé použití s vlastní řídící elektronikou.
Lampa má výkon až 80W, která má řiditelný výkon. Testuji a makám na tom již půl roku a konečně se to blíží do finále.
Nechci to pustit do světa dokud to nebudu mít 100% jistotu stability po SW i HW stránce.
Zdroj pro baterie je 8ks LiFePO článků a dobíjení je přes běžný panel.
Vývoj financuji já + další firma, řídící desku a lampu vyrábí a dodávají na zakázku české firmy.
Já jsem firma s.r.o. a nechci tento server využívat pro zviditelnění firmy - možná později, pokud to Filipovi nebude vadit.
Lampu s funkcemi řídící desky zveřejním až bude 100% finální verze.
A monitoring jak už víte dodal Filip - takže taky český výrobce a dodavatel :-)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Logování lampy MicroLogem

Příspěvek od PavelR »

To vypada velice zajimave - verim v uspech. Kdyz to bude schopno dobre fungovat i v zime bude to super.

Ze tam jsou lifepo je dobre. Pac nektery verejny bezdratovy rozhlasy pouzivaji olovo a dovedete si prestavit jak to asi probiha.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Logování lampy MicroLogem

Příspěvek od mypower.cz »

dlabas píše:Jen teď nevidím proud do lampy - hodnotu, na grafu vidět je.
http://mypower.cz/fve-ulog2dlabas2 opraveno ..

Vyhodil jsem udif - takovy pokus .. rozdil mezi napetim na baterkach a panelu :) misto toho dal napeti na panelu a na volne misto dal ilamp. Tohle mi uteklo :D
dlabas píše:Já jsem firma s.r.o. a nechci tento server využívat pro zviditelnění firmy - možná později, pokud to Filipovi nebude vadit.
S ohledem na dosavadni typ spoluprace mi to rozhodne vadit nebude :))

Jinak jakekoliv zmeny metru v panelu lze resit uz ted i castecne svepomocne pomoci mixmanova navodu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek