Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )

Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

mensí než 1Kč/kWh
2
3%
větší než 1Kč/kWh
2
3%
větší než 2Kč/kWh
1
2%
větší než 4Kč/kWh
7
11%
větší než 8Kč/kWh
5
8%
větší než 10Kč/kWh
4
6%
větší než 20Kč/kWh
12
18%
větší než 40Kč/kWh
13
20%
větší než 80Kč/kWh
5
8%
větší než 100Kč/kWh
5
8%
větší než 200Kč/kWh
5
8%
větší než 400Kč/kWh
0
Žádná hlasování
větší než 800Kč/kWh
1
2%
větší než 1000Kč/kWh
1
2%
větší než 2000Kč/kWh
3
5%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od fugas »

Lidi,nelze započítávat pořizovací cenu komponentů,nebo odvedenou práci na systému do ceny následně vyrobené energie.Ty věci jsem si pro ten účel koupil,uložil jsem do nich peníze a teď ty věci prostě mám a budou mi sloužit.
Je to stejné,jako když si v novostavbě udělám kompletní rozvod za řekněme 50 000Kč a budu to připočítávat k ceně za kilowatthodinu od ČEZu.Je to nutná výbava k tomu,abych pak mohl odebírat od distributora elektřinu,která stojí,řekněme 5Kč,protože on ji za tolik prodává.
Elektřina ze slunce je zdarma,stejně jako voda z vlastní studny,tam také nebudu počítat cenu za kubík,protože skruže,trubky a práce s motykou nebyly zadarmo.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od gupa »

mypower.cz píše:
Mimochodem Babis Babis,... Kdo je to ten Babis?
To je ten co má tu fabriku pod Tvou chatou.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od PavelR »

fugas píše:Lidi,nelze započítávat pořizovací cenu komponentů,nebo odvedenou práci na systému do ceny následně vyrobené energie.Ty věci jsem si pro ten účel koupil,uložil jsem do nich peníze a teď ty věci prostě mám a budou mi sloužit.
Je to stejné,jako když si v novostavbě udělám kompletní rozvod za řekněme 50 000Kč a budu to připočítávat k ceně za kilowatthodinu od ČEZu.Je to nutná výbava k tomu,abych pak mohl odebírat od distributora elektřinu,která stojí,řekněme 5Kč,protože on ji za tolik prodává.
Elektřina ze slunce je zdarma,stejně jako voda z vlastní studny,tam také nebudu počítat cenu za kubík,protože skruže,trubky a práce s motykou nebyly zadarmo.
Ale ano musi. Energie muze byt zadarmo ale jeji premena neco stoji. I zalohovani UPS kou neco stoji nehlede na stalou spotrebu . Je to stejne jako ve strojirenstvi. Kazda operace (soustruh, freza, bruska, laser, .... ) neco stoji a cena polotovaru se po kazde operaci zveda.
Kdyz si doma udelam rozvod odpadu a koupim WC tak me kazdy vys ... prumerne neco stoji. Zadarmo by to bylo tehdy kdybych si cupnul na ulici nad sachtu :D pripadne doma na hnuj. edit: a vytrel se lopuchem s beruskou.
Samozrejme si nebudeme sami sobe uctovat praci ze. Sice FVE mam jako konicek, ale je treba si uvedomit i cas ma svoji hodnotu. Trebas ted mam dilema nechat si doma polozit dlazbu a jit na ryby nebo si ji polozit sam ?

Ja porad nedovedu pochopit tuto diskuzi. Trebas me vubec nevadi ze moje kwh je draha. Ikdyz tato hodnota je relativni. Mam jiny cile a meritka.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od gupa »

fugas píše: Elektřina ze slunce je zdarma,stejně jako voda z vlastní studny,tam také nebudu počítat cenu za kubík,protože skruže,trubky a práce s motykou nebyly zadarmo.
Za vodu ve vlastní studni se platí Vodosprávnímu úřadu (obci) každoročně poplatek není zadarmo krom vyjímek. Viz Vodosprávní zákon. Pokud nezaplatíš nebo nejsi vyňat z placení, vlastně vodu kradeš z vlastní studny.


Cenu za elektřinu ze slunce potažmo z FVE nyní platíme coby daňoví poplatníci všichni bez vyjímek. I Filip koupí rohlíku odvedl DPH na rozmary zákonodárců a jejich FVE. Neznám člověka který by obratem tz koupí čehokoli neodvedl zato DPH, z kterého se bere na takové platby za kWh podle zákona... Takže aby mohl jeden pověsit panely na svou střechu, musí se najíst, to že konponenty na jídlo musí koupit, zanamená, že na dokladu, účtence je napsána částka, která potvrzuje výši daně odvedené mimojiné i na dorovnání výkupní ceny energie z obnovitelných zdrojů, mimojiné i z FVE.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:Ale ano musi. Energie muze byt zadarmo ale jeji premena neco stoji. I zalohovani UPS kou neco stoji nehlede na stalou spotrebu . Je to stejne jako ve strojirenstvi. Kazda operace (soustruh, freza, bruska, laser, .... ) neco stoji a cena polotovaru se po kazde operaci zveda.
Kdyz si doma udelam rozvod odpadu a koupim WC tak me kazdy vys ... prumerne neco stoji. Zadarmo by to bylo tehdy kdybych si cupnul na ulici nad sachtu :D pripadne doma na hnuj. edit: a vytrel se lopuchem s beruskou.
Samozrejme si nebudeme sami sobe uctovat praci ze. Sice FVE mam jako konicek, ale je treba si uvedomit i cas ma svoji hodnotu. Trebas ted mam dilema nechat si doma polozit dlazbu a jit na ryby nebo si ji polozit sam ?

Ja porad nedovedu pochopit tuto diskuzi. Trebas me vubec nevadi ze moje kwh je draha. Ikdyz tato hodnota je relativni. Mam jiny cile a meritka.
Hele kazdy vys**** te neco stoji, protoze pred tim, nez si mel co vys*** tak si musel neco snist :) takze zadarmo to nemas ani kdyz by sis cupnul na ulici nad sachtu. Respektive jsme u jadra problemu. Treba u tebe je vnimano tohle uz zdarma a jiny rekne nenene .. zapocitals cenu jidla a jeho pripravy a jeho vyroby? hehe .. Hele tohle je diskuze o ho**ech :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

No ne a ted vazne .. ono vlastne co se resi v tomto vlakne .. Jestli do ceny tech trubek na odpad a WC zapocitat i jidlo, ktere snis, protoze to souvisi s tvym pouzivanim WC, jestli do toho pocitat i pripravu jidla, obaly, ve kterych je zabaleno, protoze jinak bys treba mliko tezko prevezl, energii na pripravu tohoto jidla a toto je cele jadro toho proc jedni nedokazou porozumet ostatnim, a nebo spise proc to nedokazeme nejak sladit aby jsme mohli srovnat srovnatelne. Tedy ze napriklad ja vnimam cenu sve energie zdarma a jiny mi za to bude rikat, ze tento nazor je neracionalni.. No tos .. nevim :) Rekl bych asi tak, jak kdo ma racionalnost nastavenu a jak to komu vyhovuje a kdo si do toho co zapocitat chce a co ne. Tedy metoda "jak komu vyhovuje".
gupa píše:To je ten co má tu fabriku pod Tvou chatou.
taky ta fabrika od jiste doby zacina pres leto radne smrdet. Zda se ze k vytapeni mesta v teplarne pobliz se pouziva neco co prebyva v tovarne vedle a co by se zrejme pouzivat k vytapeni nemelo. Ale nenadelam s touto neomezenou financni moci nic, nez se odsud v pripade ze me to zacne iritovati, prestehovat dal od Babisovych nocnich zapachu. Tudiz toto je vysledek cinnosti techto financne neomezenych lidi, majicich zcela jiny zebricek hodnot a potreb nez drtiva vetsina ostatnich, nicmene tito lide zpravidla chteji ostatnim vladnout, aniz by vedeli, jake potreby skutecne bezny obcan ma, co mu schazi, co ho trapi a tak podobne. Dokazu ale pochopit, ze gumovy smrad v zavrenem vytopenem najemnim byte s pripravenou TUV, ma mensi prioritu pro vetsinu najemniku nez ten jimi zaplaceny komfort.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od gupa »

No možná je ten odpad zadarmo. Nebo není? Ono stěhování kvůli smradu z něčeho také něco stojí, co je zadarmo. ...


No jinak, jednou jsem se začetl do Kapitálu od Marxe. No normální finanční vzdělání, podobné této diskuzi. Politické honosení takovou knihu zbagatelizovalo. Nebo jsem ji také nečetl celou já pohled na papír s písmeny odnáším naučenou nevolností z toho co se zase dozvím. Také je zajímavý svými teoriemi nad hodnocením Engliš, náš ministr financí za staré republiky. http://trochu.kvalitne.cz/fil103/englis.pdf?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od PavelR »

Admin: V tomto mas pravdu. Kazdy mame jiny pohled. To je v poradku.

Ad tvuj priklad jidlo povazuji za naklad za energii pro telesnou schranku. WC za likvidaci odpadu ... Pro me to jsou dve oddeleny veci. Pac kazda jde resit samostatne a jinak. Kdyz uz je to diskuze o hov.... tak zadarmo to je v praci :-D
Ad problematika vlakna. Me nedela problem moje verze vypoctu ze s toto lezou sileny cisla ja proste tuto cenu akceptuji a nevadi me to.
Ad Babis. Zadny clovek se nikdy nezavdeci vsem. Pro nekoho bude jeho agrofert dodavatel levnych potravin pro druheho to bude samo peklo. Pro me je Babis nova tvar v politice na dulezitym postu. Stavajici osazenstvo se jiz predvedlo. Dejme Babisovi a ANO nejakej rok a pak teprv bude videt co a jak.

OT: dneska ale mame zase krasne elektrarna rumpluje, na zahrade uz vsechno pomalu leze, ja se od rana usmivam no neni ten zivot krasny ....
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od camel1cz »

PavelR píše: OT: dneska ale mame zase krasne elektrarna rumpluje, na zahrade uz vsechno pomalu leze, ja se od rana usmivam no neni ten zivot krasny ....
JE! Také usměv od ucha k uchu - nejen nad touto diskusí :)
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od solárník »

mypower.cz píše:Hele kazdy vys**** te neco stoji, protoze pred tim, nez si mel co vys*** tak si musel neco snist :) takze zadarmo to nemas ani kdyz by sis cupnul na ulici nad sachtu. Respektive jsme u jadra problemu. Treba u tebe je vnimano tohle uz zdarma a jiny rekne nenene .. zapocitals cenu jidla a jeho pripravy a jeho vyroby? hehe .. Hele tohle je diskuze o ho**ech :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

No ne a ted vazne .. ono vlastne co se resi v tomto vlakne .. Jestli do ceny tech trubek na odpad a WC zapocitat i jidlo, ktere snis, protoze to souvisi s tvym pouzivanim WC, jestli do toho pocitat i pripravu jidla, obaly...
Hmm, když to tu tak čtu, tak si asi půjdu objednat do nemocnice kapačky s výživou. Ušetřím za WC :mrgreen:
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od fugas »

gupa píše:
fugas píše: Elektřina ze slunce je zdarma,stejně jako voda z vlastní studny,tam také nebudu počítat cenu za kubík,protože skruže,trubky a práce s motykou nebyly zadarmo.
Za vodu ve vlastní studni se platí Vodosprávnímu úřadu (obci) každoročně poplatek není zadarmo krom vyjímek. Viz Vodosprávní zákon. Pokud nezaplatíš nebo nejsi vyňat z placení, vlastně vodu kradeš z vlastní studny.


Cenu za elektřinu ze slunce potažmo z FVE nyní platíme coby daňoví poplatníci všichni bez vyjímek. I Filip koupí rohlíku odvedl DPH na rozmary zákonodárců a jejich FVE. Neznám člověka který by obratem tz koupí čehokoli neodvedl zato DPH, z kterého se bere na takové platby za kWh podle zákona... Takže aby mohl jeden pověsit panely na svou střechu, musí se najíst, to že konponenty na jídlo musí koupit, zanamená, že na dokladu, účtence je napsána částka, která potvrzuje výši daně odvedené mimojiné i na dorovnání výkupní ceny energie z obnovitelných zdrojů, mimojiné i z FVE.
Ale jasně,že je to tak jak píšeš.Někdo tady napsal,že jen vzduch je dnes zdarma a ani to není pravda.Když pojedeš v létě někam do kempu,na účtence budeš mít vzdušné :D Abych přiblížil svůj postoj... Řekněme,že jsem měl lépe placenou práci,než mám dnes a mohl jsem si ty komponenty koupit.Příjmy se tenčí a tak musím výrazně šetřit na všem,včetně odběrů z DS.Pak to co vyprodukuje moje FVE je pro mě prostě zdarma,protože to nepodléhá žádným dalším platbám.Takže i když mě od DS nakonec odpojí a můj rozpočet se ztenčí na jednu polívku z pytlíku denně,můžu vyprat a večer si pustit dývko,za to teď už nikomu nic neplatím a baterky se v současnosti dobíjí zdarma.Kdybych tenkrát ty peníze využil například na nákup ojetého auta,neměl bych do něj stejně co nalít a platil bych z něj pojistku.FVE je z mého pohledu v současnosti elektrárna,která mi dodává zdarma a pokud něco neodejde,dá se s tím počítat i do budoucna.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od PavelR »

fugas: s vyse uvedenym se ztotoznuji.Take to resim takto dokud je za co investuju a doufam ze penize budou i nadale. Investuji jak do FVE tak do topeni (automat na pelety / manual na drevo) tak do zahrady. Jakmile bude hur tak to pujde poznat.

Ale toto se preci nevylucuje s vypoctem ceny za kwh investice/AKTUALNI vyroba toto je statisticky udaj jak jsem na tom.
Stejne tak topeni. Investice se mi vrati za 4 roky. Ted mam za sebou druhou sezonu. Takze statisticky jsem ted dva roky topil za dvojnasobek.
Toto jsou proste udaje o tom jak se nam to amortizuje.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od tomas »

fugas píše:Lidi,nelze započítávat pořizovací cenu komponentů,nebo odvedenou práci na systému do ceny následně vyrobené energie.Ty věci jsem si pro ten účel koupil,uložil jsem do nich peníze a teď ty věci prostě mám a budou mi sloužit.
Je to stejné,jako když si v novostavbě udělám kompletní rozvod za řekněme 50 000Kč a budu to připočítávat k ceně za kilowatthodinu od ČEZu.Je to nutná výbava k tomu,abych pak mohl odebírat od distributora elektřinu,která stojí,řekněme 5Kč,protože on ji za tolik prodává.
Elektřina ze slunce je zdarma,stejně jako voda z vlastní studny,tam také nebudu počítat cenu za kubík,protože skruže,trubky a práce s motykou nebyly zadarmo.
Částečně souhlasím, ale je to trošku složitější.
"Je to nutná výbava k tomu, abych pak mohl odebírat od distributora elektřinu,která stojí,řekněme 5Kč,protože on ji za tolik prodává."
Nutná výbava je hlavně přípojka do distribuční sítě, kterou máte (tuším do 50m) "zdarma" + elektroměrový pilíř a cenu revize a další byrokratické nesmysly. Rozvod elektřiny po domě musíte mít v obou případech, takže ho můžeme vyškrtnout.
Jenže ta přípojka zdarma není i když vám za ni nepřejde faktura. Distributor ji sice zaplatí, ale fakturu předá ERÚ a ten tyto náklady na rozšíření distribuční sítě zohlední v jím regulovaných poplatcích za distribuci. Takže na vaši přípojku do distribuční sítě přispějí všichni odběratelé elektřiny. (a pak že jsou příspěvky na OZE špatné :cry: ).
Ceny menších a jednodušších přípojek které předává distributor ERÚ odhaduji 50-100 tisíc Kč (k těmto finančním transakcím nemá přístup ani NKÚ), záleží jestli se jen zavěsí kabel ze sloupu na barák nebo se dělají výkopy, protlaky atd...
Je pravda že si můžete přípojku do distribuční sítě sám zaplatit, potom je vaše soukromá až po sloup, ale kdo by to dobrovolně chtěl že.
Kdyby si měl každý zaplatit náklady pro připojení do distribuční sítě, tak by jsme tu měli za pár let přeostrovováno :D. I když je pravda že by možná byla cena distribuce o něco nižší, i tak si myslím že by si tuto investici dost lidí rozmyslelo. Ale možná by byla naopak distribuce ještě vyšší, protože méně odběratelů by se skládalo na údržbu a ztráty v distribuční síti.
Systém je tedy vymyšlen a uměle deformován tak, aby bylo připojení do distribuční sítě pro každého jednotlivce relativně výhodné a tato výhodnost je hrazena všemi stávajícími odběrateli. Je to něco podobného co praktikují některé sekty pro nábor svých oveček, nebo hry typu letadlo. Proto tu máme také ERÚ, aby tento křehký systém přelévaní peněz a výhodnost pro nové členy "distribučního klubu" udržel co nejdéle v chodu.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od xmasin »

Přípojka z distribuční sítě rozhodně zadarmo není. Na stránce http://www.cezdistribuce.cz/cs/eradce/v ... odilu.html můžete spočítat, že nejběžnější přípojka na dům 3x25A stojí 12500 Kč. Navíc když chcete zvednout kapacitu přípojky třeba z 25A na 32A tak platíte zase.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od brumlaj »

tomas píše:Je pravda že si můžete přípojku do distribuční sítě sám zaplatit, potom je vaše soukromá až po sloup, ale kdo by to dobrovolně chtěl že.
Nevím kdo zde si ji neplatil. Já ano, ikdyž krátkou (2m od sloupu), ale vím kdo si ji neplatil na (svých) pozemcích v dohledu. Výsledkem je věcné břemeno k pozemku zapsané v katastru nemovitostí. Tímto je pozemek navždy neprodejný a ztracen, neb ČEZ si tam bude moci dělat opravdu co chce (přes pozemek vede již dříve zřízené nadzemní vedení, které tímto ČEZ legalizoval i na papíře) . Pravda, majiteli to je buřt, on pozemek koupil za účelem postavit a prásknout do bot. Trochu lituji toho, který si výsledek zakoupí (bude to jeden z těch co kupují a nečtou - bude totiž druhý který vím, že dotyčnému zlatokopovi naletěl).
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od tomas »

Ano rezervovaná kapacita je 500Kč za 1A 3f. jističe. U 25A je to tedy 25x500=12500Kč. To jsou ty byrokratické nesmysly jak tam mám napsáno. To ale nejsou náklady na připojení do distribuční sítě, protože například dočasné odběry to tuším neplatí. To není cena za kabel, výkop atd.. Tyto peníze zůstanou distributorovi, ty ERÚ ostatním nerozpočítává. Např. můj otec měl cca 15 let "stavební přípojku" a těch 12500Kč musel zaplatil až když chtěl přejít k jinému dodavateli a změnit tarif. Kdyby nechtěl žádné změny, tak by těch 12500Kč asi nikdy nezaplatil. Jenže provozovat elektrokotel na tarifu D01 není moc výhodné a lepší je zaplatit těch 12500Kč.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od brumlaj »

tomas píše:Např. můj otec měl cca 15 let "stavební přípojku" a těch 12500Kč musel zaplatil až když chtěl přejít k jinému dodavateli
u nás to bylo 25 let - pořád prudili, že na antoníčka chtějí revizi (á 6 měsíců). Naštěstí jsem se vlezl s konverzí na regulérní přípojku v době, kdy se zmíněný poplatek neplatil. (ale taky jsem na jiném místě o 3x25A bezplatně přišel, neb jsem prošvihl 5 letou lhůtu).
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od tomas »

brumlaj píše:
tomas píše:Je pravda že si můžete přípojku do distribuční sítě sám zaplatit, potom je vaše soukromá až po sloup, ale kdo by to dobrovolně chtěl že.
Nevím kdo zde si ji neplatil. Já ano, ikdyž krátkou (2m od sloupu), ale vím kdo si ji neplatil na (svých) pozemcích v dohledu. Výsledkem je věcné břemeno k pozemku zapsané v katastru nemovitostí. Tímto je pozemek navždy neprodejný a ztracen, neb ČEZ si tam bude moci dělat opravdu co chce (přes pozemek vede již dříve zřízené nadzemní vedení, které tímto ČEZ legalizoval i na papíře) . Pravda, majiteli to je buřt, on pozemek koupil za účelem postavit a prásknout do bot. Trochu lituji toho, který si výsledek zakoupí (bude to jeden z těch co kupují a nečtou - bude totiž druhý který vím, že dotyčnému zlatokopovi naletěl).
Nevím jak to bylo ve vašem případě, ale těch 50 m co jsem napsal platí po hranici pozemku, kde distributor udělá pilíř s pojistkami. K tomu si musíte dokoupit pilíř pro elektroměr a dále po vlastním pozemku do domu už každý pokračuje na své na vlastní náklady.
Pokud přes váš pozemek jde přípojka od souseda, tak to po jeho hranici pozemku platí distributor (pokud jste nedohodl jinak) a vy máte na pozemku věcné břemeno distributora.
Pokud je kabel přímo ze sloupu na barák tak distributor končí v pojistkové skříni na fasádě domu a dále už pokračuje každý za své.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od brumlaj »

Jasně, já psal o případě, že dotyčný si nechal udělat přípojku přes svůj vlastní pozemek a aby ji nemusel platit tak souhlasil se zřízením věcného břemene na ten svůj vlastní pozemek. ČEZ kdykoli přijede, rozkope, nechá rozvrtané a bude si tam dělat co se mu zachce a jak dlouho se mu zlíbí. Starost o nápravu je pak na tom, komu to vadí (a nikdo mu čas nezaplatí).
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od tomas »

Já jsem chtěl jsem jen ukázat na to, že to co platí většina lidí za novou přípojku není cena přípojky jsou to jen byrokratické nesmysly a že je to jen velmi malá částka oproti tomu, co za tuto přípojku zaplatí distributor a následně dostane zpět od všech odběratelů. A kdyby si měli lidé nové přípojky celé platit sami, tak by si to možná dost lidí rozmyslelo.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Náklady na vyrobenou kWh v mé FVE

Příspěvek od brumlaj »

tak jsem se z kategorie 80+ přesunul do kategorie 40+ ;-) a k pokoření mety 40 už mnoho nezbývá. Co vy ostatní? Přidejte se, případně updatujte své dosažené výsledky......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek