Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od mypower.cz »

35A na vystupu menice se mi teda uz taky zda dost.. To bych asi pak zacal hledat, kam ta energie tece a k cemu a proc tam jako tece. Mozna jestli by nebylo v tu chvili dobre popremyslet nad efektivnejsim rozlozenim spotreby? Vyuzitim jine nez elektricke energie? Treba ... je potreba veskerou energii pro dum hrnout v podobe elektriny menicem? Je potreba opravdu mit zapnuty uplne cely 8kW sporak na jedne fazi? Mozna jestli to neni hnano az trosku do extremu. Ale jako samozrejme jiste mohou existovat provozy, kde takove vykony jsou nutne. Pokud ale dojdeme k zaveru, ze takove extremni vykony jsou opravdu extremni, pak vlastne nastava otazka zdali potrebujeme extreme inteligentni zarizeni s prisosavanim na sit, nebo ne. Je to otazka.. :) Pravda ja do toho nemam co mluvit, muj Powerstar IR sice ma 45A dobijecku, asi i bypass, ale 100% casu funguje v ostrovnim provozu a jsem naucen tak, ze DS nepotrebuji ani na prisosavani. Vrele doporucuji :) Pak neni totiz potreba prisosavani vubec resit :D Popripade obcas na zimu to prisosnu z centraly pres dobijecku trakcnich baterii, ostatni ostrovnici bez centraly treba od hodneho souseda pres dobijecku trakcnich baterii :D. Samozrejme pokud mame doma takove silene spotreby, tak to je jina liga, pak potrebujeme brutalni zarizeni, ktere nase brutalni naroky zvladne ... :) Cimz nijak nehanim vyse zminovane menice, jsou to spickove masiny.. :) To bez debat.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RobertM »

mypower.cz píše:35A na vystupu menice se mi teda uz taky zda dost.. To bych asi pak zacal hledat, kam ta energie tece a k cemu a proc tam jako tece. Mozna jestli by nebylo v tu chvili dobre popremyslet nad efektivnejsim rozlozenim spotreby? Vyuzitim jine nez elektricke energie? Treba ... je potreba veskerou energii pro dum hrnout v podobe elektriny menicem? Je potreba opravdu mit zapnuty uplne cely 8kW sporak na jedne fazi? Mozna jestli to neni hnano az trosku do extremu. Ale jako samozrejme jiste mohou existovat provozy, kde takove vykony jsou nutne. Pokud ale dojdeme k zaveru, ze takove extremni vykony jsou opravdu extremni, pak vlastne nastava otazka zdali potrebujeme extreme inteligentni zarizeni s prisosavanim na sit, nebo ne. Je to otazka.. :) Pravda ja do toho nemam co mluvit, muj Powerstar IR sice ma 45A dobijecku, asi i bypass, ale 100% casu funguje v ostrovnim provozu a jsem naucen tak, ze DS nepotrebuji ani na prisosavani. Vrele doporucuji :) Pak neni totiz potreba prisosavani vubec resit :D Popripade obcas na zimu to prisosnu z centraly pres dobijecku trakcnich baterii, ostatni ostrovnici bez centraly treba od hodneho souseda pres dobijecku trakcnich baterii :D. Samozrejme pokud mame doma takove silene spotreby, tak to je jina liga, pak potrebujeme brutalni zarizeni, ktere nase brutalni naroky zvladne ... :) Cimz nijak nehanim vyse zminovane menice, jsou to spickove masiny.. :) To bez debat.
Takove provozy nastavaji s manzelkou a detmi :-) nebo v RD kde bydli vic lidi cca 2 rodice 2 deti a 2 prarodice a navíc se třeba topí TČ. Může se také stát že to prostě manželka neřeší, zrovna svítí a tak zapne myčku, za 10 min. pračku a ještě jde vařit. Na chatě kde člověk topí dřevem se s tím prakticky nesetkáš. Jinak souhlasím a můj Powerstar 3kW to dělá na chatě stejně. Aby mi však doma jelo vše bez výpadků musel bych tam dát alespoň 8kW a tam jsme na úplně jiné účinnosti měniče. Ale ano tato alternativa je také možná a používaná.
Naposledy upravil(a) RobertM dne čtv bře 27, 2014 8:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RRR »

Už jsem to tu jednou psal, tak znova:

Victron MultiPlus je hybridní měnič!

Stačí aktualizovat firmware. Jedná se o fukci GridAssist.

Chcete důkaz, tady ho snad máte:
Victron GridAssist v akci.jpg
Předem podotýkám, že nejsem prodejce, pouze uživatel.
Jak můžete vidět aktuální spotřeba domu je 9,61kW. Vše je připojeno na MultiPlus 48/5000/70-50 firmware 206. Omezení vstupního proudu nastaveno na 25A (aby nepadal ten jistič když se pečou ty buchty). Já jsem teda žádné přepnutí zátěže na síť nepozoroval, (možná tomu nerozumím).

Netvrdím, že Victron je nejlepší měnič na světě atd.(jak se tady pomalu píše o jiné značce). Ani netvrdím, že zvládá všechny funkce a možnosti nastavení jako Studer.Nevím, Studer nemám a asi ho mít nikdy nebudu. Proč?:

Aktuální cena Victron multiplus 48V/5000/70-50 na stránkách dovozce je 65 788,- Kč
http://eshop.neosolar.cz/menic-nabijec- ... a-70a-100a
Zvládá trvale 5000VA + co dovolí Váš jistič. Maximální odběr ze sítě 100A
A ta důležitá hmotnost: 30kg

Aktuální cena Studer XTM 48 4000 na stránkách dovozce je 86.127,- Kč
http://solarni-panely.cz/e-shop/hybridn ... -4000w-48v
Zvládá trvale 3500VA + co dovolí váš jistič. Maximální odběr ze sítě 50A
A ta důležitá hmotnost: 22,9kg

(To jenom k těm úvahám co je ve výsledku dražší.) Jak se tady můžete dočíst.
Já si vybral Victron.

Samozřejmě i Victron zvládá vykrývání špiček až do 10000W (Sutder 10500VA)

Doufám, že tímto trochu Victronu vrátím čest, po tom co se tady dá dočíst, jak nic neumí a nezvládá :lol:
Naposledy upravil(a) RRR dne čtv bře 27, 2014 8:44 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RobertM »

Tak to je novinka .. pěkné. Nešlo by nějaké video jak to jede? Jak dlouho byla zátěž připojena? Nechápu tedy proč se to v HK přepínalo na síť. Ten Wattrouter je určitě za měničem? No vypadá to zajímavě :-) Možná přejdu na Victron :-)) V ceně na webu u nás byla chyba, díky za upozornění.
Naposledy upravil(a) RobertM dne čtv bře 27, 2014 8:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RRR »

Myslím, že tam prostě nebyl aktuální software. Kdy ten test probíhal?
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2194
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od gupa »

solarni-panely.cz píše: Když by omezena byla tak mi doma nepojede elektrika do te doby nez odpojim zateze a restartuji menic? Ja fakt nevim. Lidi jestli nekdo mate Victron, tak prosim o objasneni. Zajima nas jak se bude presne chovat pokud mam 25A jistic a zatez na vystupu z menice bude treba 35A. Kdo to ví? Já ne, přiznávám.


http://www.victronenergy.com/upload/doc ... ble-EN.pdf
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RobertM »

RRR píše:Myslím, že tam prostě nebyl aktuální software. Kdy ten test probíhal?
cca před 14 ti dny?
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RobertM »

gupa píše:
solarni-panely.cz píše: Když by omezena byla tak mi doma nepojede elektrika do te doby nez odpojim zateze a restartuji menic? Ja fakt nevim. Lidi jestli nekdo mate Victron, tak prosim o objasneni. Zajima nas jak se bude presne chovat pokud mam 25A jistic a zatez na vystupu z menice bude treba 35A. Kdo to ví? Já ne, přiznávám.


http://www.victronenergy.com/upload/doc ... ble-EN.pdf
Ten manuál to sám o sobě asi objasní těžko. Prosím o názorné vysvětlení.
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RRR »

No vidíte, člověk sem dá jeden post o tom jak funguje konkurence a cena je rázem dole o 20 439,- Kč ????? Divné ne?? Pak že je tady všechno předražené :lol:
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2194
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od gupa »

mypower.cz píše:35A na vystupu menice se mi teda uz taky zda dost.. To bych asi pak zacal hledat, kam ta energie tece a k cemu a proc tam jako tece.
Opravdu když máš babu a děcka ta elektřina teče jak nervy. Mám na jednom výstupu 2kVA Victrona možnost 8500W nepržitě, bohužel jsou tu limity vodičů a to nastavovaní limiteru je možné jen ručně, bavily jsme se otom ale sdělil jsi mi, že nemá otevřený sw, já došel jen nato, že když to začnu odposlouchávat, tak něco stím jde dělat. Potom mne napadla druhá varianta, zapojit miniPC a prostě jak řídím svůj fr. měnič jednoduše zatomatizovaným klikátkem by probíhaal nějaký cyklus a přes VE configurator kde je virtuální Limiter to v nějaké frekvenci výpočtu to 1-2 sekundy by se to samo nastavovalo klikáním myši vizuálně přes souřadnice pixelů a to podle proudu na výstupu měniče.

Mám to problémy s rozlišením obrazovky, na starém rozlišení to jde dobře vidět i s okraji.
VE config.JPG
Naposledy upravil(a) gupa dne čtv bře 27, 2014 9:21 pm, celkem upraveno 1 x.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RobertM »

RRR píše:No vidíte, člověk sem dá jeden post o tom jak funguje konkurence a cena je rázem dole o 20 439,- Kč ????? Divné ne?? Pak že je tady všechno předražené :lol:
Ona už dole byla jen v jiné sekci .. tady to nějak zbylo :-) Ale aspoň vidíte že ta diskuze je přínosná :-) Jinak ty doporučené ceny jsme nevymysleli my ale výrobce ..
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od mypower.cz »

solarni-panely.cz píše:Takove provozy nastavaji s manzelkou a detmi :-) nebo v RD kde bydli vic lidi cca 2 rodice 2 deti a 2 prarodice a navíc se třeba topí TČ. Může se také stát že to prostě manželka neřeší, zrovna svítí a tak zapne myčku, za 10 min. pračku a ještě jde vařit. Na chatě kde člověk topí dřevem se s tím prakticky nesetkáš. Jinak souhlasím a můj Powerstar 3kW to dělá na chatě stejně. Aby mi však doma jelo vše bez výpadků musel bych tam dát alespoň 8kW a tam jsme na úplně jiné účinnosti měniče. Ale ano tato alternativa je také možná a používaná.
Tak uvidime az budu mit nekdy manzelku a deti, tak poreferuju. Zatim jsem na ostrovnim systemu testoval jen byvalou pritelkyni a elektriky jsme po rozsireni na 2.24kwp meli milion. Z energetickeho pohledu problem nebyl, problemy byly uplne jinde :D Ale mam pocit ze pokud se mi predchozi zminene nekdy povede, ze spotreba takoveho spolecneho vysledku bude mozna maximalne dvojnasobna. Nedokazu si predstavit, ze bych se obklopil energeticky a zejmena elektricky obrovsky narocnymi lidmi, i kdyz cesty osudu jsou leckdy velmi spletite :D Pokud jsem tedy napriklad dnes mel okamzitou spicku spotreby asi lehce pres 3kW (2plotynkovy varic 1800W + 1500W el. primotop = byl jsem liny vyjit do patra a vypnout ho). Nevim . Jak by to bylo s manzelkou .. 2plotynkovy varic 1800W + 1500W el. primotop + jeji notebook navic? :D Jinak by bylo samozrejme potreba to krmit z DS a ja to platit jako nehodlam, takze z tohoto pohledu je vyber me manzelky a tim i predbezny odhad spotreby celkem jasny :D Soudim take podle obcasnych - vice dnu setrvavajicich navstev.

Ad vice lidi v dome .. jiste tam elektrika je pokazde nejak uz rozdelena, tzn v teto chvili to beztak taky asi bude pro vice mensich menicu do limitu puvodnich trebas 25A jisticu, protoze uzivatele budou mozna asi z predchoziho provozu navykli, ze by jim jinak jako obvykle litaly jistice pri soubezich.

Jinak tedy mou chatu bych jinak necharakterizoval jako klasickou treba zahradni chatu (vim ze si tu byl, ale pisu spise pro ostatni, kteri si to tak nejak nedokazi predstavit), napriklad v pripade zastreseni terasy a prostoru pod terasou je z toho 5+2 RD s mistnostmi ne vedle sebe, ale proste na patra, dle meho vkusu naprosto postacujici i pro dva lidi a klidne i deti. Tim nerikam, ze je to ma konecna stanice, ale se svym energetickym zpusobem zivota nehodlam delat vubec nic:) Maximalne se naucit mit jeste jednou tolik rezervu, ale urcite ne vice.

Pro ilustraci by mozna mohli prispet zdejsi uzivatele drama a i jose. drama ma ostrov, dokrmuje ze site. Rodina s detmi. Jose - rodina s miminkem v byte, zatim v klasickem panelaku ale pozdeji ve vlastnim s FVE.

Jak to napriklad jose vidi se svou spickovou maximalni okamzitou spotrebou vcetne manzelky a ditete?

PS: Sakra .. a ted sam nevim jestli jsem offtopic .. :) no asi jo :D Takze kdo ma zajem o manzelky a deti, pojdme nekam do tematu o energeticke optimalizaci spotrebicu, deti a manzelek :D
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RobertM »

mypower.cz píše:
solarni-panely.cz píše:Takove provozy nastavaji s manzelkou a detmi :-) nebo v RD kde bydli vic lidi cca 2 rodice 2 deti a 2 prarodice a navíc se třeba topí TČ. Může se také stát že to prostě manželka neřeší, zrovna svítí a tak zapne myčku, za 10 min. pračku a ještě jde vařit. Na chatě kde člověk topí dřevem se s tím prakticky nesetkáš. Jinak souhlasím a můj Powerstar 3kW to dělá na chatě stejně. Aby mi však doma jelo vše bez výpadků musel bych tam dát alespoň 8kW a tam jsme na úplně jiné účinnosti měniče. Ale ano tato alternativa je také možná a používaná.
Tak uvidime az budu mit nekdy manzelku a deti, tak poreferuju. Zatim jsem na ostrovnim systemu testoval jen byvalou pritelkyni a elektriky jsme po rozsireni na 2.24kwp meli milion. Z energetickeho pohledu problem nebyl, problemy byly uplne jinde :D Ale mam pocit ze pokud se mi predchozi zminene nekdy povede, ze spotreba takoveho spolecneho vysledku bude mozna maximalne dvojnasobna. Nedokazu si predstavit, ze bych se obklopil energeticky a zejmena elektricky obrovsky narocnymi lidmi, i kdyz cesty osudu jsou leckdy velmi spletite :D Pokud jsem tedy napriklad dnes mel okamzitou spicku spotreby asi lehce pres 3kW (2plotynkovy varic 1800W + 1500W el. primotop = byl jsem liny vyjit do patra a vypnout ho). Nevim . Jak by to bylo s manzelkou .. 2plotynkovy varic 1800W + 1500W el. primotop + jeji notebook navic? :D Jinak by bylo samozrejme potreba to krmit z DS a ja to platit jako nehodlam, takze z tohoto pohledu je vyber me manzelky a tim i predbezny odhad spotreby celkem jasny :D Soudim take podle obcasnych - vice dnu setrvavajicich navstev.

Ad vice lidi v dome .. jiste tam elektrika je pokazde nejak uz rozdelena, tzn v teto chvili to beztak taky asi bude pro vice mensich menicu do limitu puvodnich trebas 25A jisticu, protoze uzivatele budou mozna asi z predchoziho provozu navykli, ze by jim jinak jako obvykle litaly jistice pri soubezich.

Jinak tedy mou chatu bych jinak necharakterizoval jako klasickou treba zahradni chatu (vim ze si tu byl, ale pisu spise pro ostatni, kteri si to tak nejak nedokazi predstavit), napriklad v pripade zastreseni terasy a prostoru pod terasou je z toho 5+2 RD s mistnostmi ne vedle sebe, ale proste na patra, dle meho vkusu naprosto postacujici i pro dva lidi a klidne i deti. Tim nerikam, ze je to ma konecna stanice, ale se svym energetickym zpusobem zivota nehodlam delat vubec nic:) Maximalne se naucit mit jeste jednou tolik rezervu, ale urcite ne vice.

Pro ilustraci by mozna mohli prispet zdejsi uzivatele drama a i jose. drama ma ostrov, dokrmuje ze site. Rodina s detmi. Jose - rodina s miminkem v byte, zatim v klasickem panelaku ale pozdeji ve vlastnim s FVE.

Jak to napriklad jose vidi se svou spickovou maximalni okamzitou spotrebou vcetne manzelky a ditete?

PS: Sakra .. a ted sam nevim jestli jsem offtopic .. :) no asi jo :D Takze kdo ma zajem o manzelky a deti, pojdme nekam do tematu o energeticke optimalizaci spotrebicu, deti a manzelek :D
Ono asi záleží hlavně na tom čím topíš. Pokud topíš dřevem nebo plynem tak ta spotřeba nebude tak hrozná. Pokud elektrikou nebo TČ tak to bude horší. V bytě je už z podstaty menší spotřeba než v RD. Já na chatě bydlel taky (což asi víš) a opravdu tam je spotřeba daleko menší. Energeticky náročná rodina s malými dětmi kde se vaří, pere, suší, žehlí atd. dá spotřebě docela naprdel :-) Ale zásadní je asi to topení. Pokud někdo topí dřevem (což v paneláku asi moc dobře nejde) tak může být spotřeba malá. Pokud ale už někdo netopí jen dřevem ale elektrikou (TČ, elektrokotel) tak ta spotřeba za rok samozřejmě docela vyletí. Btw. na chatě to máš s tím DC rozvodem a PowerStarem už dost vychytaný .. vpodstatě jsem to řešil dost podobně včetně typu měniče.
Naposledy upravil(a) RobertM dne čtv bře 27, 2014 9:44 pm, celkem upraveno 2 x.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od PavelR »

Boha jeho to maji zensky s detma takovej prikon? :D
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od RobertM »

PavelR píše:Boha jeho to maji zensky s detma takovej prikon? :D
Zalezi jestli je provozujes v panelaku s centrálním vytápěním nebo v RD s TČ :-) či elektrokotlem.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2194
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od gupa »

PavelR píše:Boha jeho to maji zensky s detma takovej prikon? :D
No on je to max limit toho 2kVA měniče. 1600W při 25°C může dát měnič a 30A se může k tomu přidat z line in.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od PavelR »

tak to ja mam menic obyc 2500w a vetsinu dne travi v vykonem pod 1000W pokud teda nejede bojler na prebytky ktery jsem si upravil na 1000w. Sem tam se mi to i prepne na sit ale to uz musi byt. neco jako rychlovarka + mikrovlnka nebo takova kombinace ale zamerne to nedelam proc taky.
Jak se tak divam tak vy tady asi budete v jine prikonove lize. Ja mam prumernou denni spotrebu 6-7kwh a porad jsou mista kde to srazit teoreticky jde ale narazi to na lidsky faktor s kterym nepohnu.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od brumlaj »

mypower.cz píše:35A na vystupu menice se mi teda uz taky zda dost..
Blba indukcni nebo sklokeramicka deska, nebo i plotynkovy sporak si s jednou fazi 25A nevystaci - tedy pokud nepocitame tech par kousku, ktere si hlidaji 16A (panelakova verze). Takže proč ne 35A? obyčejných 6mm2 CU s tim nemá problém.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od PavelR »

No proto taky tyto spotrebice maji pripravu na pripojeni ze 3fazi u me 2faze sklokeramika
3ti faze trouba. Dnes uz bych to resil jen dvojplotynkou indukci a multifunkcni mikrovlnkou vic v podstate neni potreba.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Je měnič stále ještě ostrovní nebo už hybridní?

Příspěvek od brumlaj »

RRR píše:Victron MultiPlus je hybridní měnič!
Ještě jedna otázka - proč 5kW Victron jede z baterií jen 88A? Tedy při 100% účinnosti jen cca 4,4 kW? Má Victron prioritu z baterií a až to co nestihne tak dososává ze sítě? Nebo je tomu naopak? Jede ze sítě a pokud by měl překročit limit, tak přivyrábí z baterií?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek