Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...

Zveřejnění fotek z akcí MyPower.CZ

mě nevadí
16
73%
mě vadí
6
27%
 
Celkem hlasů: 22

matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

PavelR.. ve vech oblastech zivota existuji i neodstranitelna rizika a elektrotechnika je zarivym prikladem. Znamena to ale, ze bychom se nemeli snazit odstranit ty odstranitelne?
Ad revizak.. takze kdyz revizak odmitne udelat revizi tak je to v poradku a svedci to o jeho poctivosti, ale kdyz ja se snazim zabranit tomu aby nejaky postup nebo schema bylo pouzito v situaci ktera vyzaduje v zajmu zachovani bezpecnosti reseni uplne jine, tak to v poradku neni a svedci to o me neotevrenosti a nesdilnosti?!
Muzem si polozit taky otazku, jak zajistime aby revizi udelal jenok ten revizak ktery tomu opravdu rozumi a vi co dela?
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Nevim mateji, obcas si rikam, zdali by nebylo lepsi, kdyby si opustil zdejsi forum a sel davat sve rady jinam. Vylepsilo by se ti tim to, ze psanim i zde na foru, by si ty osobne nebyl vystavovan riziku, ze to nekdo odsud z fora vezme a pouzije pri reseni neceho uplne jineho. Umis zabranit tomuto nejakym jinym zpusobem? Me napada jedine nechodit ani sem na forum (navstevuje to tu siroka verejnost, potencialne mesicne 15000 unikatnich lidi, ktere mohou tve prace zabit a mohou se s tebou jejich rodinni prislusnici dle tveho vykladu soudit) a nerikat nic ani tady? Bud tak laskav :) Samozrejme nejsem ani ja povinen tobe poskytovat prostor zde pro tve odborne rady, ktere muze nekdo pouzit jinak nez bylo zamysleno a ty by si s tim mel pripadne komplikace, cemuz je lepsi i z me strany predejit, abych ti provozem zdejsiho fora a pred verejnosti zverejnovanim tebou vlozenych informaci, nezpusobil nejake neprijemnosti. V takovem pripade nevkladej zadne informace ani sem na zdejsi forum, nebot na neho chodi verejnost, a nepouzivej ho. Mas zcela otevreny prostor na tve soukrome komercni prezentaci solarservis.eu.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Michas tady dve zcela odlisne veci Filipe. Ja se zde na foru vyjadruji jenom k tematum a otazkam ktere jsou jasne formulovany a definovany. Taky kontext a vychozi podminky jsou zcela jasne dane a zpetne dohledatelne - overitelne. Co je ale to hlavni, je to, ze nad tim co sem napisu nebo umistim mam plnou kontrolu! Coz v pripade ze ty sem das neco co ja vytvorim pro jiny ucel a s cehoz zverejnenim ja nesouhlasim a nedavas mi zadnou moznost to ovlivnit, nemam. O tohle.mi jde.
Vyhazujes mne z fora? Ja.s tim zadny problem nemam. Mas volnou ruku kdykoli mi zrusit ucet, prosim.. pokud nejsem pro zdejsi komunitu uzitecny, bude to tak urcite lepsi.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Bohuzel nemas nad tim plnou kontrolu. Dle podminek fora mas hodinu na editaci. Pak je to smula. Stejne tak asi budes marne bojovat proti internetovym archivum, cashe pametim, a podobnym. Stejne tak budes marne bojovat proti komukoliv jinemu, kdo to vyfoti a pak pouzije. Stejne tak je tvuj boj marny, pokud dotycnemu sdelis navod a on to zapoji jinak. nebo udela nejakou jinou chybu. V takovem pripade nikdy nikomu nic nesdeluj ani verejne ani nikde na foru, nebot to co ti vyleti kdy z ust, nemas pod kontrolou v momente kdy to z tvych ust vyletelo. Je to jako kdyz nekdo protestuje proti tomu, ze nekdo jiny posloucha jeho nesifrovany wifi provoz, ktery dotycny vysila. Uplne stejne tema. Tak nic nevysilej, pokud to chces mit pod kontrolou. Nebo si informace copyrightuj (u wifi zasifruj). Prispivanim zde na foru to delas dobrovolne a kontrolu ztracis hodinu pote. Nesouhlasis li s tim, provozuj sve forum se svymi podminkami na solarservis.eu.

EDIT: Ad omezeni / neomezeni.. ja se na akci snazil omezeni minimalizovat. Ty svou priotomnosti a svym postojem omezeni zavadis, a to tim, ze potencialne muzes davat na akci lidem informace, ktere povazujes za duverne, ale chces tak cinit v prostoru vsem pristupnem, zavadis tak omezeni v podobe te, ze v jistych chvilich neni mozno te fotit a je potreba se dotazat na to kdy takova chvile nastava a kdy konci. No tak si jdi duverne informace vyrizovat za dvere s temi, se kterymi si je vyrizovat chces a s nikym jinym.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od brumlaj »

matej píše:Vyhazujes mne z fora? Ja.s tim zadny problem nemam. Mas volnou ruku kdykoli mi zrusit ucet, prosim.. pokud nejsem pro zdejsi komunitu uzitecny, bude to tak urcite lepsi.
Přimlouval bych se (sic. za sebe, ale tuším, že nehovořím jen za sebe) aby k tomuto nedošlo. Doufám, že mé vyjádření se zde nepřilije oleje do ohně.
Naposledy upravil(a) brumlaj dne pon bře 31, 2014 1:25 pm, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od brumlaj »

mypower.cz píše:..... V takovem pripade nikdy nikomu nic nesdeluj ani verejne ani nikde na foru,.......
A co proklamovaná svoboda? Najednou má matej "nedoporučeno" sám rozhodnout, kdy poradí komu kde a jak? To je admine Tvůj pohled na Tebou proklamovanou svobodu? Čí svobodu? Zkusil jsi se někdy zamyslet nad tím, že i jiní lidé by mohli mít aspoň pocit, že jsou svobodní?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od vlkazajac »

Dosť ma mrzí, že v tejto téme sa eskalujú postoje. Snažím sa pochopiť argumenty všetkých strán a napadá ma riešenie. Nemohol by admin tu na úvodnej stránke zvýrazniť generálne prehlásenie tohto typu:
"Všetky návody zverejnené na tomto fóre vo forme schém, obrázkov alebo návody obsiahnuté v diskusii, sú technickými riešeniami poskytnutými v dobrej vôli. Za realizáciu a možné vzniknuté škody vyplývajúce z nedodržania technických noriem a právnych predpisov zodpovedá realizátor."
Nie je to "odezdikezdizmus" ani alibizmus, ale seriózne varovanie, obvyklé na niektorých fórach, ktoré nabádajú k najrôznejším aktivitám.
Druhou stránkou je možný komerčný záujem. Ak by som mal riešenia, ktoré chcem nejakým spôsobom zhodnotiť, nič by som nezverejnil. Mám životnú skúsenosť, keď som dôveroval najbližším kolegom a tí sa zachovali ako boľševické prasatá, ktorí zneužili moju dôveru. Zdôrazňujem, že napriek tomu chcem tu na fóre veriť každému. Ale nie, ak by šlo o moje "prachy".
Naposledy upravil(a) vlkazajac dne pon bře 31, 2014 1:38 pm, celkem upraveno 1 x.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

brumlaj píše:
mypower.cz píše:..... V takovem pripade nikdy nikomu nic nesdeluj ani verejne ani nikde na foru,.......
A co proklamovaná svoboda? Najednou má matej "nedoporučeno" sám rozhodnout, kdy poradí komu kde a jak? To je admine Tvůj pohled na Tebou proklamovanou svobodu? Čí svobodu? Zkusil jsi se někdy zamyslet nad tím, že i jiní lidé by mohli mít aspoň pocit, že jsou svobodní?
Ja matejovi nijak nebranim aby se vyjadroval komukoliv svobodne. Matej brani me ve zverejneni nejake informace, ktera je tajna a je podavana na miste, ktere k podavani tajnych informaci neni urceno. V tomto vidim nesoulad. V pripade ze by z akce byly porizeny video/audiozaznamy, jak by matej v takove situaci reagoval? Dotycne informace by patrne nezverejnoval. Nikdo ho ke zverejneni nenuti, ma svobodnou volbu si to nechat pro sebe a zverejnit az v momente kdy sam pociti, ze to je vhodne. Treba na neverejnem miste. Tak vidim svobodu. Jak to vidite ted po sdelenem vy ?

EDIT: Kazdopadne ja osobne zcela svobodne matejovi v jeho svobode ani nebranim, nebot se akce neucastnim. Jeho projev tak nebude mym zverejnovanim nijak rusen. Je tak garantovana jeho svoboda v tom, ze nebude porusena ta jeho. Muze na akci bez meho cvakani za ramenem sdelovat jakekoliv informace .. zcela svobodne. :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

vlkazajac píše:Dosť ma mrzí, že v tejto téme sa eskalujú postoje. Snažím sa pochopiť argumenty všetkých strán a napadá ma riešenie. Nemohol by admin tu na úvodnej stránke zvýrazniť generálne prehlásenie tohto typu:
"Všetky návody zverejnené na tomto fóre vo forme schém, obrázkov alebo návody obsiahnuté v diskusii, sú technickými riešeniami poskytnutými v dobrej vôli. Za realizáciu a možné vzniknuté škody vyplývajúce z nedodržania technických noriem a právnych predpisov zodpovedá realizátor."
Nie je to "odezdikezdizmus" ani alibizmus, ale seriózne varovanie, obvyklé na niektorých fórach, ktoré nabádajú k najrôznejším aktivitám.
Dnes rano me napadlo totez. Zvazuju neco takoveho, ale spise takovym smerem, aby zde nejake tajne nebo nebezpecne informace nebyly vubec vkladany, Neco jako matej chce na verejnem srazu (komunita je verejnost) davat nejake tajne veci za ktere by ho jiny pri "odposlechu" a nespravnem uziti mohl soudit. No prave vidim jako lepsi reseni takove informace verejne nesdelovat a to ani tady na foru, protoze pak to zavani tim, ze budu spoustu temat muset cenzurovat a davat dohromady a jsme tam kde jsem byt kdysi nechtel.. Proto si myslim, ze svoboda je uplne to nejlepsi.. Ani ne cenzura, ale ani nechapat svobodu jako anarchii nebo parazitovani a pak vymahani si svych prav ze jsem to vlastne rict verejne nechtel. Na to ma moznost zridit svuj vlastni web, kde ma sve informace zcela pod svou kontrolou. A nebo na verejne akci jit bokem a sdelit informace v neverejnem prostoru, kde ma opet sve informace zcela pod svou kontrolou.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od brumlaj »

mypower.cz píše:Matej brani me ve zverejneni nejake informace, ktera je tajna
nemyslim si, já jsem z matejových vyjádření vyčetl (přibližně to od SB očekávám já) že na místě proběhne diskuze v rámci komunity s rizikem toho, že se něco provalí - z diskuze budou závěry a zřejmě mnoho volně šiřitelných informací. I střídač zde nastínil že má představu a chce ji probrat s komunitou. Nevyhlašuje všesokolský slet s tím, že si kdokoli může s sebou přivézt filmový štáb a v přímém přenosu třeba na al-jazeera se nechá např. vytrháváním myšlenek a tezí rozcupovat před zraky celé planety.
mypower.cz píše:a je podavana na miste, ktere k podavani tajnych informaci neni urceno.
Předpokládám, že nejde o tajné informace, jen třeba nejsou v takovém stádiu aby byly uceleně prezentovatelné. A možná třeba jde o reakci komunity - libi, nelibi, dodělej, nezabývej se tím. Slovní diskuze je rychlejší, než písemná
mypower.cz píše:Tak vidim svobodu. Jak to vidite ted po sdelenem vy ?
Já mám za to, že svoboda člověka se odlišuje od svobody informace. Člověk na rozdíl od informace se může svobodně rozhodnout které jím generované informace, nebo informace o něm označí za svobodné (vynechme represi). A je úplně jedno zda informace o důvodu, případně způsobu jeho rozhodnutí je svobodná. Opět jde o informaci a o svobodu člověka.
mypower.cz píše: nebot se akce neucastnim.
Škoda. Ano chápu, že tím svobodně projevuješ postoj.

EDIT: napadl mne dotaz, co je pro Tebe důležitější, svoboda člověka, nebo svoboda informace? A jsi schopen připustit že svoboda jednoho člověka končí tam, kde stejná svoboda u druhého člověka začíná?
Naposledy upravil(a) brumlaj dne pon bře 31, 2014 3:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od brumlaj »

mypower.cz píše:Zvazuju neco takoveho, ale spise takovym smerem, aby zde nejake tajne nebo nebezpecne informace nebyly vubec vkladany,
mám názor, že zase dřeš tvář o mantinel. Proč ohýbáš to co matej napsal? Pokud ON něco napíše, tak si za tím v dané situaci stojí, třeba i za následky. Jemu jde o to, <případnou citaci laskavě nerozdělovat:> "ať se jiní nechlubí cizím peřím způsobem který mu ( případně komunitě) může uškodit" </případnou citaci laskavě nerozdělovat:>. Myšleno hlavně souvztažnosti, které rádobyopeřenec třeba pomíjí. Co je na tom nepochopitelného?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od brin »

Lidi tahle diskuse začíná jít do absurdna. Uvědomte si, že co lidí, tolik názorů. Nikdy nebudou všichni spokojení. Jedněm bude vadit to, dalším zase tohle. Nemá smysl to řešit, protože to bysme nedělali nic jinýho. Radši lidi konejte a problémy řešte až nastanou.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Brumlaj, trefil jsi do cerneho, ano jde o to ze chci vedet nazor komunity na neco, co vyvijim. Libi/nelibi/dodelej/nezabyvej se tim. Nikdy jsem nerekl se se jedna o Tajne informace.
Filipe - plnou kontrolu nad tim co sem vlozim, samozrejme mam a to minimalne do okamziku vlozeni. Kontrolu nad tim, jestli ty neco cvaknes pres me rameno a das to sem bez meho svoleni, nad tim kontrolu dle tvych nazoru mit nemam. Sdeleni informace nekomu, byt na verejnem miste, se nerovna zverejneni informace. A opakuju - jedna se mi o zachovani elementarni slusnosti, myslim ze komunite celkem dost pomaham a i Tobe jsem nekolikrat pomohl Filipe bez naroku na odmenu, tak nevim ... chci tak moc kdyz pozaduji elementarni slusnost - nezverejnovani informaci, ke kterym jsem zverejneni nepovolil?
Pravda a Láska zvítězí!.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od brumlaj »

brin píše:Radši lidi konejte a problémy řešte až nastanou.
Problém nastal a diskutujeme o něm. Máme na věc různý názor, oba bychom rádi na akci (myšleno já i admin, pro tento příspěvek nehodnotím postoj mateje), jeden kvůli faktům, kontaktům, být v obraze co se děje a druhý mimo toho také proto aby mohl s informacemi které na setkání sezbírá volně nakládat dle svého uvážení.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Z me strany je vec uzavrena. Povazuji to za vyresene. Nehodlam byt ve sporu, nehodlam nikoho do niceho nutit, nikoho omezovat, nikomu brat jeho svobody. Fotky resit neni nutne primo mnou, muze je poresit kdokoliv z ucastniku. Za sebe se priznam ze to povazuji za uzavrene tuto zalezitost prave proto, ze osobne mozna muzu spise akci neco prinest, ale rozhodne pujdu jen na akci kde se budu citit dobre. Kdyz matej bude mit pocit ze mu nekdo neco cvaka pres rameno, tohle ja za dobre necitim. Nemam z toho dobry pocit. Mam pocit ze bych se musel porat priblble ptat jestli mu to zrovna tohle nevadi. Akci nijak nebranim, vzdyt se tam sejděte a podiskutujte, udelejte fotky jake kdo chcete, dejte je kam chcete, sem, jinam, na facebook, na idnes, na tzb, me je to fuk. Ja se pravda z akce ani moc nemam co dozvedet. Neco o desulfataci? Mam nove baterky a za 3 roky koupim beztak nove.. Prepinani na DS? Nezajima me. Nemam DS. LifeYPO? Nemam, je to pro me drahe, zatim me to nezajima, Instalace FVE? Nezajima, jsem schopen si nainstalovat sam. Logovani a programovani? Nezajima, jsem schopen si resit sam, kdo chce spolupracovat, muze mi napsat mail, nebo prijet za mnou po dohode na chatu na kafe :D. Jedine co jsem mohl je na akci prinest informace ze sebe, z vyvoje mypower.cz a odnest si kvalitni fotky a udelat profi report. Ale nemusim.. Muze to prece udelat kdokoliv jiny:) Neni to nezbytne nutne a mou ucast nepovazuji za neco nezbytneho co bych musel. Ten cas spise venuji vyvoji micrologu, coz myslim ze bude daleko uzitecnejsi a levnejsi i z pohledu utraty za benzin.

:))
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

Matej: jo taaak ty neco vyvijis chces to probrat na srazu a nechces aby se to nahodou objevilo na nejake fotce, nebo aby o tom nekdo nemluvil/nepsal. Pokud jde o ochranu know-how tak to je jasny. V tomto pripade by take slo na zacatku prezentace tohoto poprosit o nesireni informaci o vyvijenem v jakekoliv podobe do te doby nez je ty sam zverejnis a timto by se taky oznacil ten casovy ramec. Zda se informace nebudou dal sirit zalezi pouze na tech co je vyslechli tedy jak pises zalezi na te slusnosti.

ad odstranovani odstranitelnych rizik. To neni o tomto. Stale si ale stojim za svym ze pokud nekdo nekde na netu najde nejake reseni neceho a pouzije ho blbe a bude se konat pruser tak za to nemuze autor toho ktereho reseni vyveseneho na netu. On totiz blbec blbcem zustane a je jen otazkou casu a zpusobu jaky a jak pruser vykona. Jak je znamo za blbost se draze plati.

ad foceni. Predpokladam ze to foceni by probihalo spise jako foceni skupinek/davu lidi kteri nekde sedi/postavaji. Proc by nekdo behal s fotakem a fotil si schemata, texty ....
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

ad foceni. Predpokladam ze to foceni by probihalo spise jako foceni skupinek/davu lidi kteri nekde sedi/postavaji. Proc by nekdo behal s fotakem a fotil si schemata, texty ....
Taky nevim proc si to.admin preje, zda se ale ze si to opravdu moc preje kdyz se tady o tom dokaze tolik hadat a presvedcovat proc je to tolik potreba. Ja v tom nevidim zadny prinos pro nikoho, temata jako uzemneni panelu vcetne sdileni prislusnych nacrtu a schemat lze v pohode realizovat zde na foru online .
Pravda a Láska zvítězí!.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od brumlaj »

matej neni puvodcem teto vymeny nazoru. Puvodne opravdu slo vo to, ze ne kazdy ma zaludek na to aby jeho gzicht hyzdil tak uzasne medyjum jakym Internet bezesporu je. Dost na tom, ze do vseho rypu....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

za sebe muzu rict ze se velmi nerad fotim. nebyl bych nadseny ze bych byl nekde na fotce na netu ale na takove akci bych to akceptoval. Myslim ze Filip mel spis na mysli nejakou prezentaci cinnosti zdejsi komunity.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Otevřenost na akcích MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

To co Admin myslel je zcela jasne - jeho vyjadreni v jinem vlakne:
Takže za sebe. Pokud se zůčastním, fotím a to jak atmosféru, tak případné náčrtky, plánky , momentky z diskuze. Pokud nebudu moci nafotit, pak akci nepovažuji za důležitou pro MyPower.CZ.
Mne nevadi foceni atmosfery ani skupinek postavajicich lidi, vadi mi jen a pouze drze foceni planku a nacrtku bez vedomi ci svoleni autora a jejich nasledne zverejnovani taktez bez svoleni autora. Nic jineho tady neresim.
Pravda a Láska zvítězí!.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek