Úchytky pro bezrámové FV panely

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od matej »

Podařilo se mi získat foto těch příchytek pro bezrámové panely Solar SUA/KUA:

Dále jsem dostal důvěryhodnou informaci že takhle tenké (5mm) bezrámové panely se nedoporučuje instalovat pod malým sklonem, protože hrozí popraskání panelu v místě uchycení.
Zároveň mám ale informaci, že silnější (7mm) amorfní panely sklo-sklo se takhle montují jinou firmou zcela běžně a bez problémů i s velmi malými sklony (cca 5°).

Takže by asi nebylo od věci opravdu ty rámy tam nějak popřidělávat ..
Pravda a Láska zvítězí!.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od joseff »

dobre matej_bb a vis kde se tyto prichytky daji koupit a za kolik?

a je 28 stupnu v mem pripade maly sklon nebo uz je to dostatecny?
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od matej »

Ty dostupnosti právě zjišťuji, sunwave.cz je umí dodat ale poptával jsem 8+8 ks a sdělili mi cenu asi 80kč za kus, včetně dopravy. Ještě zkouším jinde.

Nevím vůbec jaký sklon je dostatečný no ptal jsem se na 20° a to je prý dost málo.
Pravda a Láska zvítězí!.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od joseff »

aha, ok, tak cekam na dalsi info
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

hele a co takle Do It Yourself aneb Urob si sam .. ?

Obrázek

Mozna by stacilo riznout hlinikovy L profil (tak 20cm), kousek gumy nebo neceho takoveho a je hotovo, nebo ne?
Bud by se to dalo udelat jako 6 uchytek (1x nahore, 1x dole, 2x vlevo a 2x vpravo) nebo jako cely ram na koncich riznuty do 45˚ ...

nevim .. takovy napad do placu .. :) :repair:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

mno a pro dva panely vedle sebe by to byly 2 eLka, a jedno Téčko :repair: :?:
Obrázek
:?: :?: :?:
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od matej »

mypower.cz píše: Obrázek
Taky mne to napadlo a asi to tak i udělám, ale ten vnější profil nedám L ale U a bude "vyšší", tak aby se do něj to vnitřní L-ko vešlo. Mezi panel a vzniklý rám natlačím silikon pro vnější použití. Takže vznikne rám jaký je obvyklý na panelech. A bude se to dát snadno spodní stranou toho Učka připevnit k nosné konstrukci.
To spojení dvou panelů s Tčkem má tu nevýhodu, že pokud tam dáš silikon tak to bude těžko rozebíratelné v hypotetickém případě transportu.

Bude ale asi problém sehnat takové Učko, protože ten panel smí být z levé a pravé strany zastíněn od kraje maximálně asi 1cm.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

matej_bb píše:To spojení dvou panelů s Tčkem má tu nevýhodu, že pokud tam dáš silikon tak to bude těžko rozebíratelné v hypotetickém případě transportu.
S tim Tckem spis me napada problem s montazi.. jak to vsechno dat zaroven dohromady a pak stahnout jednim sroubem pod panelem... a pak teprv pripevnit ke strese .. .. nebo naopak .. prvne ke strese.. no to uz se asi vymysli na place primo na zebriku... ale jestli to budou jednotlive uchytky tak asi ani takovy problem s dostupnosti ke sroubum a matickam nebude .. namontovat prvne spodni navolno, nasadit tam panel, dotahnout a pak postupne ostatni uz i s panelem a jen dotahnout - i kdyz kdyz chcu stahnout Tcko, tak musim mit uz nasazene oba panely .. hmmm.. Mozna pak nastane problem se dostat ke sroubu k te horni uchytce, kdyz uz tam budou oba panely. U toho Tcka to asi vyzkousim a nacvicim postup prvne nekde na zemi...protoze jak se na strese zjisti ze se k nejake maticce nemam jak dostat tak to bude v pr*eli :D

Jinak asi bych pouzil nejakou gumu - pasek .. neco jak duse od kola .. ale urcite mekci .. nebo ne? Nebo neco z jedne strany nalepovaciho pro venkovni pouziti, nejaky penovy/gumovy material .. Silikonem bych zasilikonoval akorat tu duru ve strese, ale samotnou uchytku a panel asi ne, prave kvuli pripadne rozebiratelnosti. i kdyz mozna to nebudu rozebirat uz nikdy ale kdo vi :D

Kód: Vybrat vše

.       X           X           X           X
.  +---------+ +---------+ +---------+ +---------+
. X|         |X|         |X|         |X|         |X
.  |         | |         | |         | |         |
.  |         | |         | |         | |         |
. X|         |X|         |X|         |X|         |X
.  +---------+ +---------+ +---------+ +---------+
.       X           X           X           X
X = uchytka
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

jen takova poznamecka ..

idealni "vrutošroub" do tramu ve strese (napriklad v mem pripade kdy mam konstrukci strechy drevenou). V obi tohle je k dispozici za 14kc kus.

http://www.sroubky.cz/eshop/produkt-127 ... zb-10x200/

Obrázek

Na tyhle srouby prichytit 2 poradne hlinikove profily (H) a na ne teprve montovat uchytky pro panely a samotne panely

Jinak nasel jsem krasne hlinikove profily (taky v obi - dneska jsem se byl podivat co se da sehnat a kolik co stoji), takze spodni Lko pro uchytku (hlinik) cca 99kc za 2m profilu, a vrchni Lko s kratsi horni hranou tak aby nebyl zastineny clanek panelu prijde na 299,- za 2 metry. Narezat, zabrousit hrany, sesroubovat a hotovo. Verim ze se vse da urcite sehnat nekde v zelezarstvi levneji.

Obrázek

Takhle mam ted reseny ty ramove panely.. Pro ty bezramove bych vytvoril na strese stejnou hlinikovou konstrukci a pak pripevnil uchytky pomoci L uhelniků ( http://www.rothofixing.cz/cs/spojovaci- ... /uhelniky/ )

:repair: :?:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

Bojovy plan pro montaz bezramovych panelu verze 0.9 release candidate 1 :repair:

Obrázek
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

hm, tak hledim do toho uz nekolik hodin a jediny problem, ktery tam vidim je asi dotazeni sroubu ktere jsou v tom hlavnim nosnem Hcku, pac se nedostanu k jejich hlavickam. Takze asi delsi zavit a chytit za konec zavitu klestema (cimz zavit pravda trosku znicim) ale dotahnu maticku uplne na fest... A nebo sehnat srouby ktere nemaji kulatou hlavu ale hlavu do tvaru I, coz by se šprajclo o vnitrni steny nosneho H profilu a slo normalne dotahnout. ... asi teda .
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od tomas »

mypower.cz píše:A nebo sehnat srouby ktere nemaji kulatou hlavu ale hlavu do tvaru I, coz by se šprajclo o vnitrni steny nosneho H profilu a slo normalne dotahnout. ... asi teda .
Říká se tomu T šroub: http://www.wintech.cz/cs/wintech-solar/ ... solar-t-37
Myslím že si to zbytečně komplikujete a vymýšlíte vymyšlené, vše se dá koupit i s příchytky na bezrámové panely na výše uvedeném odkazu.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

a jak to tedy udělat méně komplikovaně a nevymýšlet vymyšlené? Napsal jsem mail na wintech ohledně těch úchytek. Jestli jsou to tyto tak jsem se optal na cenu a na fotku.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od tomas »

Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

aha.. ja myslel ze to jsou jeste nejake jine .. tak to ok ..
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od mypower.cz »

dobra .. tak tedy pokud se sezenou uchytky, tak ta horni cast nad nosnym profilem uplne odpada a nahradi to cele uchytka a jeden sroubek .. a ten spodek, tedy uchyceni nosneho profilu ke strese se da resit jeste nejak jednoduseji?
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od matej »

Jenom pro ilustraci: Při odběru několika stovek až tísíců příchytek ze zahraničí, pro stavbu velké elektrárny je cena příchytek pro bezrámové panely 0,55 Eur (cca 13 Kč) za středovou a 0,45 Eur (cca 11 Kč) za krajní. Jedná se o příchytky velmi podobné těm na výšeuvedené fotografii, mají tu gumu.
Pravda a Láska zvítězí!.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od joseff »

takze udelame hromadnou objednavku a sami si to rozdistribuujeme?:)

matej_bb: kdo je vyrobcem prichytek za 11/13 Kc? kde se daji objednat?

takze pokud je na jeden panel potreba 4 - 6 uchytek, budu jich potrebovat kolem 150 ks
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od matej »

To jsem sem dal jenom pro ilustraci. Dodává je jedna německá firma ke svým amorfním panelům, příchytky samotné objednat asi nepůjdou, a pokud ano, bude tam asi velké poštovné. Ale přece jenom si tím nejsem jistý, jestli to bude dostatečné pro tyto 5,5mm panely .. měl by to nejdřív schválit LUI, jestli si myslí že to bude dostatečné ...?
Pravda a Láska zvítězí!.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Úchytky pro bezrámové FV panely

Příspěvek od joseff »

Kdyz to potvrdil i pan z firmy, ktera bezramove panely instalovala, ze tak instaluji 5-6 mm panely a jeste k tomu na male sklony, a ze zatim vsechny v pohode prezily (jak jsem uvedl v "6120 Wp Hodonin"), tak bych se toho nebal, ja jsem rozhodnuty to instalovat bez ramu

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek